Archiv pro rubriku: Latest

The latest news from the Joomla! Team

Změny v komunikaci v naší ambulanci

Vážení návštěvníci, třebas pacienti/klienti!

Sděluji Vám pro Vás příjemnou změnu:

Od tohoto dne mám nové telefonní číslo, které nebude mít problémy se spojením a to je 605 255 007!!!

Takže to je telefon T-mobile a je přesný jako Huawei.

Jo, Čína o tom ví a odposlouchává:

Z toho jasně vyplývá, že v zájmu mém i Vašem je, abyste nepožadovali jakékoliv informace týkající se Vašeho zdravotního stavu, jakož i výsledků jakéhokoliv vyšetření přes toto telefonní číslo!

Pro nás všechny platí několik zásad:

  1. e-mail řešíme kdy máme mezi pacienty čas a tedy téměř on-line, pro neznalé- odpovíme ještě ten den, během chvilky, a neruší nás to jako věčné vyzvánění telefonu. Proto prosím používejte ke komunikaci telefon jen Vy, kteří si nerozumíte s mobilem a zasíláním SMS zpráv nebo s počítačem a posíláním e-mailů.
  2. telefon ruší, KURVA RUŠÍ! takže sorry, ale pokud máme já či sestra práci, nezvedneme ho!
  3. naopak na SMS časem a v ten den odpovíme, přičemž preferujeme e-maily.
  4. objednávejte si proto léky SMS či lépe e-mailem, dostanete je téměř obratem. Chce to ale nahlásit sestře Váš mobil a/nebo e-mail!
  5. pro léky pište na vitezslav.podivinsky@unet.cz či lenka.podivinska@gmail.com- ale můj je ideálnější, ona mi to nakonec stejně musí přeposlat. Naopak pokud se chcete k čemukoliv objednat, jednoznačně preferujte její ( tedy mojí sestry- manželky- milenky) e-mail. A to bezpodmínečně!
  6. výsledky fakt díky GDPR nebudu riskovat přes mobil ani přes SMS či e-mail. Je nutný osobní kontakt. Stěžujte si na Evropské komisi či v jiné prdeli tohoto zamindrákovaného světa.  Jo co jste si zvolili, to tam máte za kretény.  Promiňte Vy, co jste volili ČSSD, za některé jejich představitele se nesmírně stydím.

Vše je platné od 22.2. do odvolání Bohem či jinou vyšší instancí, před kterou má smysl se sklonit. Číslo 461534298 neexistuje!

Tongue out

Jeti vysílač DC-16

Zakoupil jsem v Jetimodelu tento vysílač s kufrem, popruhem a pultem. Mohu zatím jen napsat: JE TO BOMBA! S tímto špičkovým vysílačem navazujícím na precizní výrobky dosud firmou vyráběné v programu DUPLEX se mohou „jeťáci“ vydat do světa hrdě a bez špetky studu. Prozatím s ním honím po obloze pouze jedno letadlo, a to ASCOTa, což před použitím DC-16 byl malý problém: Můj Multiplex 3030 má ty potenciometry po 11. letech používání již trochu vydřené a byl problém díky tomu dostat výchylky ploch do nulové polohy. U takto rychle létajícího modelu až průser. Od doby, co mám DC-16 se snímačem polohy kniplu magnetem na 4096 pozicích, létá letadlo úplně jinak a vždy tam, kam je třeba. Kniply jsou velmi citlivé na výchylku, ale je to tak lepší a je to jiné kafe! Takto nějak si představuji výrobce v Čechách, Moravě (zde vyrobeno v Příboru) i Slezsku, jak dobývají náročný světový trh. Žádné Trhni si!, ale poctivá práce, upgrade firmware na internetu průběžně a zdarma, ochotní inženýři schopní poradit s čímkoliv po telefonu či emailem, případně i osobně.  Jen aby jim ta sláva nevlezla někam, kde bychom to nikdo nechtěliTongue out

Aero A36J Kos

Začal jsem stavět díky shodě náhod Aero A 36 J Kos podle plánku pana Fary, zvětšeného 1.6x na rozpětí 2540mm na motor Roto 35FS, který jsem získal od svého kamaráda. Ten skončil na nějakou dobu se spalovacími motory, nyní věnuje se jen elektrice a já díky tomu měl příležitost, kterou jsme neodmítl. Pak jsem nastudoval a okoukal stavbu u maketáře Oldy Češky- viz http://slml.rajce.idnes.cz/Stavba_Steen_Skyboltu_Oldou_Ceskou/, a pustil se do svého letadla. K plánku, resp. k nápadu jsem přišel při diskuzi v restauraci Růže v Morašicích u dalšího zaníceného modeláře Martina Eliáše. Slovo dalo slovo a já se po dlouhé době nákupů již téměř hotových letadel rozhodl pro vlastní stavbu. Motivace tu byla, motor a plán též, takže výsledky se budu snažit prezentovat na svých stránkách v sekci Fotky a též na Stavba Aero A34J Kos. A teď do toho!

Aktualizace 19.1.2012: Dnes jsem byl za Oldou Češkou kvůli nosníkům do křídel a kvůli načerpání inspirace. Díky za každou radu! Vypadá to slibně.

Aktualizace z 6.4.2012: Díky Oldovi mám podvozek a baldachýn, na jejichž výrobu nemám možnosti technické ani znalostní. Ale zato mám materiál na další stavbu!

 

Aktualizace 1.11.2012: protože mám před sebou jiné pracovní aktivity mimo modelaření a i v modelaření (Nimbus 4 a Extra- křídla), musel jsem stavbu zakonzervovat. Ale dokončit to chci, protože jsem sám dlouho nic svého nepostavil, stále jen létám s výrobky těch druhých, byť profesionálních firem.

Tongue out

Vysílač 2

A je to tu zase.

Sedl jsem si k navrácenému Multiplexu 3030, otevřel tu bestii a pokochal se pohledem na pravou pečlivou německou práci s popisy pro každý vstup/výstup na hlavní desce. Pak jsem se podíval do RC Revue z ledna 2012, kde stále není ani potuchy po novém (sic!) vysíRači od Jeti Model….  asi chcípl pes. Místo toho, nový Jeti Box Profi, který myslím měl být v prodeji už také před drahnou dobou, cca před 1/2 rokem, a to jako (mimo jiné) součást  super vysilače DC-16, ev. DS-16, ale kde je mu konec. Takže to vypadá, že Jeti má problém, a to pořádný, takže jejich vysíRač jen tak nebude. Multiplex pak pro mne zůstává jasná volba. Jenže- co s trimem plynu? Už tolik (bez)mozků se kolem toho motalo….I já, ÍÁ už též, a furt nic. Trim plynu nešel a nešel. No když k oslovi nejde kupa sena, musí osel vstát a pokud chce žít, dojít si sám ke krmítku. Pro mne to znamernalo, co takhle zkusit, a to po všech těch radách, pokusech, opravářích etc, jestli by před posláním do Německa nešlo doma udělat bububu a Multiplex se lekne eura a ještě koupen za poctivé marky začne makat? Stačilo tak málo: jsou tam přednastavená letadla, a to i motoráky, a ono to tam funguje! Plynový trim TAM chodí! Ano, jsem blbec, když jsem nikdy na tohle předtím nepřišel a sám nastavoval dle příručky vše sám. Jenže příručka v Deutsch, překlad opilcem takový, že spíše jsem rozuměl originálu jako tomu překladu za 500 Kč, který jsem si zbytečně koupil. Zkusil jsem si podle nastaveného plynu (Gas, ne motor, gas2, motor2) zkouknout Geber, zuordnen a podle předlohy to zkusit u svým postupem nastaveným modelem Cessny a ejhle, vše je v pořádku. Nojo, létal jsem předtím elektry, trim na plyn mi u Motor byl ku prdu. Zkoušel jsem sice pak na Geberu D vše možné, jenže někde to prostě nebylo v pořádku. Nyní už ano. A tak propadnuv nadšení jsem si doplnil za odpoledne ještě kanalizace H, I, dále S4, L/S, akorát na MNT (Multinaut) si myslím, že ve vzduchu mám dost času. Teď ještě vyřešit, jestli  lze používat- a jak to zapojit- Jeti modul 2,4 GHz tak, abych nemusel přitom vysílat na 35 MHz. To ještě nemám vymyšlené, ale jistě s mnoha dalšími konzultanty na to přijdu. Vysílač nebudu prodávat. Byla by ho škoda. Kvůli mě a pár radílkům sice utrpěl trochu té špatné pověsti, jenže ne jeho vinou. Inu, jiná filozofie nastavování prvků oproti Graupneru a jiným vysílačům.

Doteď mi je ale divné jedno: Vím, že Selžou-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod. Ale i tak, návod mi moc nepomohl. Aspoň u plynu benzínového motoru ne. Jak je ale možné, že ani dovozce nebyl schopen určit „poruchu“ nefungujícího trimu plynu?  Zjevně jsem nebyl blb sám. To mne sice mírně těší, ale málem jsem přišel o perfektní Multiplex 3030, který se, žel Bohu, už nedělá. Firma se pokud jsem slyšel nepohodla s otcem software tohoto vysílače (a 4000) a ten odešel.

Závěr je jasný: opravdu si přečíst návod je vhodné, ale pokud nerozumíte, neházejte flintu do žita. Nakonec sami přijdete na to, že nejlépe si pomůžete sami. Jako téměř všude či vždy. Holt myslet se opravdu někdy vyplácíTongue out

Vysílač

Mám starý vysílač Multiplex 3030, s modulem Jeti 2,4 GHz, ale s opakovanými problémy s vysíláním na 35 MHz. Tento vysílač byl dovezen přímo z Německa a od počátku vykazoval chybu v gtrimu plynu, který nešel. Myslel jsem- tehdy jsem lítal s elektrami- že to je tím, že používám pouze regulátor, na kterém by asi byla blbost, kdyby trim měl fungovat. Další chybou bylo, že jsem v té době létal  s Grapnerem 16/20 a docela jsem se topil v nastavení Multiplexu. Filozofie nastavování prvků je v Multiplexu téměž opačná jak u Graupnera a s tím jsem potíže měl i přes manuál, jenže v němčině. Donutil jsem se používat Multiplex až po prodeji Graupnera, tedy cca po roce od koupě Multiplexu, a dále jsem nepotřebovat trim na plynu, takže jsem přišel o možnost reklamace (propadlá záruka) a bylo vymalováno. Létal jsem s Multiplexem pak delší dobu bez velkých poríží, ale najednou mi letadla začala padat, myslel jsem na svou neschopnost, jenže to bylo téměř vždy totéž: elektra vystoupala do cca 25-30m, najednou byla zcela neřiditelná a jedině co fuingovalo, byla možnost stáhnout plyn. Takto jsem za sebou 3x havaroval, protože jsme s kamarádem zkoušeli dosah a hýbat kdovíčím, ale nikdy se nic nestalo. Nakonec jsem se dostal do Pardubic k firmě Pelikán a ti předali vysílač (tehdy ještě BEZ Jeti modulu!- do něj NIKDO nezasahoval) firmě Multiplex do Německa. Za asi 3 týdny se mi vysílač vrátil s opravou za 1000 Kč bez vysvětlení, CO bylo špatné. Pak jsem s tím krámem lítal dlouho bez potíží, stále elektry. V Satrii v Olomouci jsem si nechal implatnovat onen Jeti modul 2,4 GHz a měl jsem tím pádem vystaráno. No a pak to přišlo: chtěje lítat motoráky, najednou mi trim na plynu citelně chyběl. K tomu mi najednou nešel modul 35 MHz a takto jsem rozbil v místě rušení na našem letišti Chipmunka. Na internetu jsem si sehnal pána ze Žďáru nad Sázavou, který ještě ten den vše opravil- jednalo se o výkonný odpor, který odešel na vysílací části do věčných lovišt. Od té domy s 35 MHz problém nebyl. Jenže- do Satrie jsem poslal vysílač kvůli plynovému trimu a a bylo zjištěno, že to není trimem, ale firmware nebo software vysílače. Shrnutí: když už jsem si koupil vysílač, měl jsem jej používat od počátku, případně zkusit na plynu servo a vystřídat všechny možnosti Motor a Fuel.  Nenechat si propadnout záruku. Nekupovat Multiplex 3030, který se již v té době přestával dělat. Kupovat si to sám, s vyzkoušením na místě. I Mercedes mezi vysílači, jak Multiplex BYL nazýván, není ve 100% schopen  vyrobit vysílače tak, aby se na nich něco nenašlo.  Takže, poslat si něco po objednání z internetu může být pěkný risk, zvláště z Číny, ale jak vidno, i z Německa.  Nyní se chystám spíše koupit, bude-li už 100% vyladěn, Jeti vysílač pultový. jenže i zde se cosi děje- již před 1/2 rokem se to mělo běžně prodávat. Také jsem jej už v té době měl v pazourech, jenže jen DEMO verzi software.  Jeti model  mi zatím na dotazy neodpověděl, jestli se už bude prodávat s vyladěným software. Trim na plynu mi na starém vysílači nejde, takže nevím, jak dále. Kamarádi mne nutí do Futaby, jenže já nevím, jak pak s modulem Jeti, mám dost přijímačů a jiných vymožeností od Jetiho. Kam se vrtnout? Toť otázka, o kterou teď jde! Do jara budu lítat jen s elektrami, takže nějaký čas tu mám k dispozici. Howgh!

Cessna

Dal jsem dohromady Cessnu 2300mm rozpětí k letu. Předtím ji měl pan Jiří Kavan- koupil jsem ji v téměř hotovém stavu. Pak ji měl u sebe maketář Olda Češka, který mi ji osadil motorem a servy, nastavil vše, co bylo třeba a uvedl v chod. Já sice musel díky jinému vysílači některé výchylky předělat, ale i tak jsem na ní nehnul téměř prstem, protože mám stále méně času. Moje modelařina je teď spíše sekundární, primárně něco vytvořit od prvotního nápadu k modelu je problematická. Snad upravím několik svých letadel pro novou sezónu.  Víkendy věnuji rodině, tento víkend 18-19.3. jedu na sjezd ČSSD jako delegát a jsem rád, že dnes 13.3. jsme si krásně zalétali v hale v Litomyšli s vrtulníčky.  Takže- uvidíme, jak se hne počasí- a jde se létat! Bude třeba Cessnu zalétat. Tříkolový podvozek je na start a pojíždění skvělý, ale zase má své mouchy při přistání. Naštěstí naše letiště má vynikající povrch. Vítáme tam každého pilota i návštěvníka!

 

 

Jak vidíte, v dílně mám perfektní pořádek Innocent A tak prosím zvu každého na naši výstavu a další akce, viz http://modelari.lit.cz/index.html.

Actions

Blížící se akce:

26. až 29.4.2012 2. výstava modelářské techniky v litomyšlském Lidovém domě

21.4.2012 Otvírání nebe

Místo jarního LMD bude při slunném počasí každou sobotu a neděli létání pro diváky od 13 do 17 hodin

29.6. až 1.7.2012 Bude snad 4. ročník velké maketářské v Litomyšli (http://velkamaketarska.webnode.cz/)

27.7. až 29.7.2012 III. Setkání kluzáků v Litomyšli

1.9.2012 XIX. Leteckomodelářský den

30.12.2012 Silvestrovské polétání ve 13 hodin

Backfire už létá jinde – u nás už není.

Více na  http://modelari.lit.cz/index.html

Plány na rok 2011

Setkal se rok s rokem a já jsem v situaci, kdy musím plánovat, jak modelařit v roce 2011 a dále. Za minulý rok jsem v podstatě moc nové své práce neudělal, kupoval buď hotové modely, či těsně před dokončením. S posledními třemi mi dokonce museli pomoci mí přátelé, s Cessnou a Piperem pan Oldřich Češka, s Extrou zase dlouholetý profesionální letec a modelář pan Ivan Čáni. Něco pro mne dělal a bude nejspíše ještě dělat pan Dušan Buben. Probral jsem tedy v poslední době svoji půdu a rozhodl se prodat modely, o nichž je možné napsat, že nebudu na ně více mít čas. Ty jsem buď z valné části dělal, nebo je koupil za nějakým záměrem, který jsem pak přehodnotil a nechci je předělávat na něco, na co určeny nebyly.

Proto jsem napsal inzerát:

Prodám:

-Konstrukční model oldtimer Sokol, poškozený papírový modelspan potah bohužel opakovanými transporty, elektromotor na pylonu, rozpětí kolem 3000mm, výškovka, směrovka a motor, za 1500 Kč. Původní cena 4800 Kč.

– Benji, olétaný, 500 Kč, Stavebnice stála asi 2500 Kč.

– Elektrovětroň Witch, vlastní konstrukce, sklolaminátový trup, konstrukční křídla, asi 2200mm, se servy, za 1000Kč.

– Havarovaný K2 ( při střemhlavém letu v místě uložení křidélkových serv uší se tyto zlomily asi 50m nad zemí) , trup kombinace uhlíku a kevlaru, spravený, zůstal střed trojdílných křídel, konce slepeny, k dalším úpravě, se servy, výškovka v pořádku, k buď dokončení starých poškozených konců, nebo nechat konce udělat (polystyrén, dýha a sklolaminát), za 1000Kč. Původní cena 10000Kč.

– Rival, sklolaminátový trup, konstrukční křídla, serva, kategorie enduro, 800Kč.

– EPP svahák se servy, staré přijímačové baterie, 150 kč.

– Blade XL, serva, motor, elektra, olétaný, 2000Kč.

– Samokřídlo Bzzuk ze stavebnice, serva, motor a regl, vrtule, stejnosměrný proud, 500 Kč

– VSO-10, trup konstrukční, rozestavěný, zatahovací podvozek, křídla polystyren, dýha a sklolaminát, spojka křídel, hotová výškovka, směrovka, bižuterie, dodělat trup, vložit serva, potáhnout, cena 4500 Kč. Jen křídla stála 4000Kč.

– Kdo přijde, podívá se na půdu a uvidí, co tam vše je a oč by mohl mít zájem. Jsem plně k dispozici. 604231785 nebo vitezslav.podivinsky@gmail.com.

Tento seznam ještě upřesním.

A tak musím přiznat, že nelze létat více modely naráz a že je třeba při nedostatku času na jejich stavbu raději létat s podstatně menšími časovými nároky s modely již profesionálně vyrobenými. Nejsem poslanec zvládající při jejich častém nicnedělání 3-4 „zaměstnání“ dohromady, ale práce žádná. To u mne nepřipadá v úvahu. Takže kdo má o něco zájem, jsem mu plně k dispozici. Modely lze prohlédnout (valnou nabízenou část) na:

http://modelari.lit.cz/modely, kde pod mým jménem jsou vystaveny.

2. setkání kluzáků v Litomyšli

Od 30.7. do 1.8.2010 proběhlo již druhé setkání kluzáků v Litomyšli. Více najdete na http://modelari.lit.cz/galerie.php. Setkání bylo velmi přátelské, vstřícné k majitelům větroňů. Aerovleky byly perfektní, piloti ukáznění, letadla spolehlivá, atmosféra excelentní a večery plné inspirace, jídla a přiměřeného množství státem povolené drogy alkoholu. Ráno pak vždy vše bez stop v krvi a hurá nahoru. Těším se na další setkání zase za rok. Zvu tímto všechny na XVII. leteckomodelářský den 28.8.2010 na našem perfektním letišti v Litomyšli- Vlkově, směr Česká Třebová, Pazucha a hned za plotem vpravo, označeno to je tak, že nelze přehlédnout. S pozdravem předseda SLML Daktari

16. leteckomodelářský den

Vážení příznivci  létání!

 

Dne 29.8.2009 od 10 hodin bude Spolek leteckých modelářů v Litomyšli pořádat již 16. leteckomodelářský den na svém letišti Vlkov nad Litomyšlí směr Česká Třebová- Pazucha. Od 14 hodin je pak řízené létání komentované pořadateli. Občerstvení a WC zajištěny. Kontaktoval jsem brněnskou prodejnu modelářských potřeb pana Reicharda, tak ještě upřesním, zdali přijede se stánkem.

Věřím, že počasí hlásí pěkné a akce bude pěkná a pro diváky zajímavá.

Pro upřesnění organizační poznámky kvůli zvýšení bezpečnosti: Máme nainstalovanou záchytnou síť, za níž mohou diváci stát bezprostředně u startujících a přistávajících letadel.

 

Více na http://modelari.lit.cz