Archiv pro rubriku: The Project

General facts about Joomla!

Změny v komunikaci v naší ambulanci

Vážení návštěvníci, třebas pacienti/klienti!

Sděluji Vám pro Vás příjemnou změnu:

Od tohoto dne mám nové telefonní číslo, které nebude mít problémy se spojením a to je 605 255 007!!!

Takže to je telefon T-mobile a je přesný jako Huawei.

Jo, Čína o tom ví a odposlouchává:

Z toho jasně vyplývá, že v zájmu mém i Vašem je, abyste nepožadovali jakékoliv informace týkající se Vašeho zdravotního stavu, jakož i výsledků jakéhokoliv vyšetření přes toto telefonní číslo!

Pro nás všechny platí několik zásad:

  1. e-mail řešíme kdy máme mezi pacienty čas a tedy téměř on-line, pro neznalé- odpovíme ještě ten den, během chvilky, a neruší nás to jako věčné vyzvánění telefonu. Proto prosím používejte ke komunikaci telefon jen Vy, kteří si nerozumíte s mobilem a zasíláním SMS zpráv nebo s počítačem a posíláním e-mailů.
  2. telefon ruší, KURVA RUŠÍ! takže sorry, ale pokud máme já či sestra práci, nezvedneme ho!
  3. naopak na SMS časem a v ten den odpovíme, přičemž preferujeme e-maily.
  4. objednávejte si proto léky SMS či lépe e-mailem, dostanete je téměř obratem. Chce to ale nahlásit sestře Váš mobil a/nebo e-mail!
  5. pro léky pište na vitezslav.podivinsky@unet.cz či lenka.podivinska@gmail.com- ale můj je ideálnější, ona mi to nakonec stejně musí přeposlat. Naopak pokud se chcete k čemukoliv objednat, jednoznačně preferujte její ( tedy mojí sestry- manželky- milenky) e-mail. A to bezpodmínečně!
  6. výsledky fakt díky GDPR nebudu riskovat přes mobil ani přes SMS či e-mail. Je nutný osobní kontakt. Stěžujte si na Evropské komisi či v jiné prdeli tohoto zamindrákovaného světa.  Jo co jste si zvolili, to tam máte za kretény.  Promiňte Vy, co jste volili ČSSD, za některé jejich představitele se nesmírně stydím.

Vše je platné od 22.2. do odvolání Bohem či jinou vyšší instancí, před kterou má smysl se sklonit. Číslo 461534298 neexistuje!

Jizbice pod Blaníkem 2012

Vyrazil jsem s Cadillac Eldorado 1976 a s Petrem Pelíškem v sobotu  na 1. jarní bublání do Jizbice pod Blaníkem. Program zajímavý, aut přes 200 ks, nové kusy k vidění, počasí slušné, až slunečné, cesta tam a nakonec i zpět byla pěkná. Silnice v kraji Vysočina jsou povětšinou nové a je to sakra znát, zato D1 by měla být exemplárně zavřena ve všech myslitelných směrech a přednostně opravena. Je to ostuda automobilismu v ČR stejně jako současná destrukční politika. Nemít USA car, jeden by se tady zbláznil platit za takovou „dálnici“ 1500 Kč/rok! A je to všude stejné, stačí se podívat na neexistující R35 z Hradce Králové do Mohelnice a další úseky, třeba Brno-Svitavy  Řidič je vůbec štvanec a nejvíce ten, kdo jezdí vlastním osobním autem. O to více je třeba vyzdvihnout milovníky pěkných aut, že se nenechají odradit a investují do minulosti automobilismu a často dávno  zaniklých značek, aby po nás v tomto zkorumpovaném světě žijícím z leštěných prdů zůstalo něco pro vnuky. A tak přeji všem milovníkům US cars, jakož i jiných super značek: nedejme se! Z mediálních mrdek si nic nedělejme, nenechme se vyprovokovat k reakcím mimo zákon. Sjíždějme se na pěkná setkání po republice a mějme z toho radost.  Ta těm zapšklým mravokárcům, pumpičkářům a ekoteroristům způsobuje vyrážky na nepublikovatelných místech a tím jim znepříjemňuje život a vvo to dde! Více sekce Fotky

Americká krása

MOTTO: nekupuj si US car, budeš do toho sypat prachy a nebudeš jezdit!

 

Je mi líto, ale moje zkušenosti s US cars jsou tristní.

Moje první auto byl a je (a bude) Cadillac Fleetwood Brougham. Od počátku zlobil termostat, Vytékala z ničehonic voda z chladicího sytému přepadem. Opraváři a znalci naznali, že to je snad normální, je to nutné kontrolovat. Hmmm. Já blb to kontroloval asi tak, jako klasické auto, tedy i přes starší vozový park mých Citroenů jen pohledem do přepadové nádobky- povedlo se. Auto je 20 měsíců v Kroměříži u Petra Navrátila ( známý Pítrs, který toho ale má MNOHO a MOC) a proto se teprve nyní na něm pracuje a bude zase jezdit (kdy se ale neví, motor pro něj je teprve v USA). Jeho pořizovací hodnota je již MINIMÁLNĚ dvojnásobná, jeho užitná mizivá ( viz kde a jak dlouho stojí) a jeho prodejní prakticky žádná. A to má nový lak, opravené plechy, nyní tam bude zánovní motor a komplet přestavěná převodovka. Takže ekonomický propadák.  Ale je moje první, mám v něm svýma rukama vyrobený bar. Neprodám, stejně by to nikdo nezaplatil…navíc rok výroby 1988 to jistí.

Moje další auto, koupené v době, kdy ještě Fleetwood byl OK, je Cadillac Eldorado. Vyvařené tak, že už jsou místa, kde to opět hnije, nový perfektní lak trpí venku, podrápala mi ho loni mnou špatně upevněná těžká plachta, potíže s motorem jsou klasické, ale jezdil. Tak aspoň nemám motor do stěračů. Na něj čekám při pružnosti dodavatelů od léta 2011. Auto tedy technicky nezpůsobilé, nepojízdné. Dá-li Pítrs, bude 14.1.2012 motor a další den jej namontuji!

Jako sportovní počin jsem chtěl sobě a kamarádovi udělat radost Chevroletem Camaro. Auto mělo 2 roky nový lak, skrývající zajímavě upravená místa hlavně na nárazníku.  Při koupi jsme si nevšimli nabourané, k vyhození přední nápravy- první ekonomický zásek. Pak rozčarování: asi předchozí majitel nejspíše „generálkoval“ motor, který nechal plný špon. Motor  klepal, proto auto jelo na doporučení mého dvorního autolékaře do Brna k pánovi s přezdívkou Robertone- autolékař naznal, že to bude ten pravý, já neznaje nikoho jiného (Pítrs byl opět zasekán a já debil nehledal jinde) mu věřil, že doporučuje na základě znalostí… Bratru 16 měsíců auto nepojízdné, auto na prd, karoserie už nemá nový lak, motor zkurven a TAHLE ZNÁMOST MNE STÁLA 40 kKč. Nyní auto je už u mého autolékaře, a to poté, co motor mnou dovezený z Brna do Kroměříže opravil za asi dalších 8 měsíců čekání na volný termín Pítrs. Čeká na cívku….chybělo spousta drobností, když jsem auto předával do opravy, vše bylo na místě. Závěr: až bude jezdit, jeho pořizovací cena bude 2.5 násobná, auto neprodejné, nezajímavé, rok výroby 1988 tomu jasně napovídá. Snad čas zahojí rány…

Další zásek je Cadillac vzor 62 z roku 1955. Dovezen jako náhražka za jiné, prodané před očima. Ani Američanům nelze totiž věřit.  Po vyvaření plechů, kompletní renovaci a laku- renovace se týkala z 90% „jen“ karoserie, jeho cena tak vysoká, že je neprodejné. Ale krásné. Jenže je třeba komplet udělat převodovku, palubní desku a co je za ní, nejdou stěrače- auto je nepojízdné, technicky nezpůsobilé. Takže zatím a stále nanic. A to má např. nové gumy, na starých jsem se málem zabil. Jediné garážované. Jak jsem napsal: není hotové a kdy bude, nevím. Co to bude stát, nevím. Ještě uvažuji o pneumatikách se širokým pruhem, ale ta cena… Zaslouží si je.

Poslední současný stroj, jediný technicky způsobilý, s drobnými potížemi, z roku 1986, je Lincoln Town Car. Stojí pod plachtou, cena prodejní je taková, že po všech úpravých, nové přední sklo a další, je za hubičku a je to přitom auto „Sedni a jeď“.  Proto moje jediné, které když prodám, nemám čím z těch US šeráků kam jezdit. Dost hloupé…

 

Závěr: moje debilní patologická radost z US Cars je nyní na nule. Měl jsem- a je to jen moje vina- koupit jen auto jedno na ježdění, max. druhé jako je Cadillac z 1955 roku na předvádění se na akcích. Obě pak nechat komplet zrenovovat v renomované firmě, která se takovými kompletními renovacemi všeho při jednom zaobírá profesionálně. Ano, Pítrs by to určitě udělal, jenže nemá stále čas. No a hlavně by byl zákazník! ne jen karamád, co taky dráth!

Suma sumárum bych nyní měl maximálně dvě jasně definovaná, pojízdná, komfortní auta k ježdění za podstatně menší či maximálně srovnatelné peníze. Dnes za prakticky vyhozené prachy vlastním jedno pojízdné auto a 4 nepojízdné krámy a ani jednoho z těch aut, co pojízdná snad někdy v dohledné době budou, bych se nemusel bát na cestách za zábavou či na srazy. Aby z nich některých byl daily racer, na to mohu se svými zkušenostmi a hloupostech při nákupu zapomenout.

 

Motto jsem dal na počátek proto, že takto přesně reagoval můj známý, který se auty živí. Jeho názor by měli slyšet všichni ti, kteří nejsou sami automechaniky, nemají prostory k práci na těch krámech, ani nemají možnosti garážování, nemají dost financí na řádnou, profesionální opravu (příštipkaření se prodraží podle hesla, že za mnoho peněz dostanete málo muziky, zkratka je sice delší, ale o to náročnější), případně dost chuti se sami pustit do renovace. Kteří chtějí ameriku jako první auto, pak jedině nové moderní auto. Mne to stálo zbytečné peníze, které jsem mohl investovat do garáže pro jedno, dvě pěkná auta či zaplatit hypotéku na dům, případně do renovace profesionály, kde zadáte zakázku a máte jistotu, že nejste X-tí v pořadí, kde jste klienti, ne kamarádi.

Nové stroje

A je to tady: nové stroje se objevují mezi námi. Nyní dávám dohromady spolu s kamarády a umělci okamžiku Cadillac vzor 62 z roku 1957, tedy starý jako já. Renovace téměř kompletní, dovoz z USA California, Thousand Oaks. Fotos budou, vyčkejte, nebudu tam dávat ty staré, ale i tak:

 

A tady je Cadillac Eldorado 1976 v novém kabátě:

R.I.P. Ota Hovjacký

Je mi moc líto, že došlo k takové nevratné události u tak mladého člověka (55 let), který stál jako jeden z prvních již v době ČSSR u zrodu hnutí kolem amerických automobilů. Doufám, že se mu bude jezdit na onom světě v amerických autech dobře. Vzpomínáme. Otíku: ať žije Rock´n´ Roll!

 

Cadillac Bel Air

První jarní bublání v Jizbici pod Blaníkem

Cadillac Bel Air

Cadillac Bel Air po nádherné renovaci

V pátek, když jsem smrděl na LSPP a měl v rukou nový kultovní časopis Chrom a Plameny, tak mi padl zrak (mimo jiné) na První jarní bublání v Jizbici pod Blaníkem. Již jsme tam s naším US FOX CARS CLUBem byli v roce 2008, ale díky silné zimě jsme příští rok nejeli. Ne že bychom byli takové panenky, ale kamarádovi se měla v tuto dobu narodit první dcera a tak jsme to z rodinných důvodů odpískali.

Teď byla situace na pováženou, zavolal jsem bratrovi do Lysé nad Labem, kam jsem měl namířeno, a dohodli jsme se, že se koukneme v sobotu na hlavní program a tak jsem v pozdních nočních hodinách nastartoval Cadillac Eldorado r.v. 1976, V8, 500cui (8,2l), s výbavou pouze dvě velké plynové nádrže (úprava bez benzínové nádrže z Kanady), kterého vlastním třetím rokem a ještě je na něm práce na motoru a elektrice. Cestou mi na dálnici někde před Poděbradyodešel termostat a tak jsem s bídou dojel s postupným doléváním  vody do Lysé nad Labem. Ráno jsme vyrazili s asi 30l vody v kanystrech a docela dobře dojeli asi do 107km vzdálené Jizbice a pojedli kvalitní kuřecí stejk. Poté jsme prošli plac a nafotili dost zajímavých snímků aut, která jsem ještě neměl zadokumentována. Ani Topolánek nám nemohl zabránit si poté pochutnan na vynikajímím vepřu-knedlu-zelu, jídlu údajného levičáka, když tam se s ním cpali snad všichni většinou voliči pravice:-) Zalití Bernardem bylo pak samozřejmostí a mohli jsme vyrazit ještě něco si nafotit a slintat nad pěknými kusy. Pak se organizátoři věnovali rozdílení cen za nejlepší automobily pod vedením šéfredaktora Chromu a Plamenů Petrem Bellingerem. Následovala spanilá jízda, na kterou jsem se těšil, ale auto mi nedovolilo s porouchaným chladičem popojíždět v koloně a museli jsme vyrazit na cestu k domovu. cestou jsme museli postupně dolévat vodu do objemu cca 30l. I tak jsem strávili pár hodin s našimi kamarády a vedle nádherných aut; a že se jich vyrojilo nových a pěkných kousků! Jen tak dále a zvu tímto všechny přiznivce: Navštivte také nějakou akci US Cars ve svém okolí! Je jich nyní dost k výběru a stojí to zato.

Tenhle kousek bohužel není můj.

2. US FOX CARS setkání

Ve dnech 14-16.8. 2009 uspořádal náš neformální, téměř rodinný klub US FOX CARS CLUB již druhé kamarádské setkání v Cihelně ve Svitavách v restauraci pana Jindřicha Báči. Akce byla hojně navštívena diváky a v sobotu zahrála výborná skupina Pink Panther, kterou si náš klub osobně objednal. Na místě bylo vystaveno 25 amerických bouráků z 60-90 let. V sobotu pak klub odjel na spaniklou jízdu do Litomyšle na náměstí, kde auta byla obdivována a fotografována lidmi z Litomyšle i okolí. Pan Liška Milan starší a já jsme poskytli rozhovor Lilii, litomyšlskému časopisu. Poté jsme se přesunuli na modelářské letiště Vlkov, které provozuje Spolek leteckých modelářů Litomyšl. Členová předvedli aerovleky, akrobacii i elektrolety a větroně a po zhruba 75 minutách jsem přejeli do Cihelny a věnovali se divákům, zábavě a tanci s hudbou. V neděli jsme se spokojení rozjeli do různých míst republiky a těšíme se na 3. setkání zase za rok.

Americkým autům zdar a hodně najetých kilomentrů bez nehod a poruch!

US Fox Cars Club

Cadillac Eldorado 1976 před renovací, V8, 8200ccm, přední náhon, plyn. Nyní po renovaci má zlatou metalízu a vypadá opravdu s novou bílou střechou nádherně!

Náš US Fox Cars Club vznikl kvůli radosti z jízdy americkými auty a kvůli jejich renovaci. Máme členy v Litomyšli, Svitavách a příznivce v Kroměříži a okolí.

Chevrolet Camaro  1988, V8

Je to velká infekce, přímo epidemie. Projedete se americkou károu  50-80 let a propadnete tomu jako já a kamarádi. Bublání V8 spolu s plovoucí jízdou na sedačce jak v obýváku Vás nenechá v klidu.

 

Cadillac Fletwood Brougham 1988 8V, 5l

V září 2009 pojedeme do kempu Lučina u Žermanické přehrady. Další akce budou následovat a v srpnu 20010 plánujeme víkendové setkání ve Svitavách v areálu bývalé cihelny pro své dobré kamarády. Již třetí! Druhé se letos 2009 obzvláště vydařilo, viz výše.