Archiv pro měsíc: Únor 2013

Chcete se poblejt? Máte krásnou možnost!

Dostala jsem nesmírnou zlost

 

Maria Saláková

 

Dostala jsem nesmírnou zlost.

 

Obchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi.
Cereálie, dřív se tomu říkalo zrní! To se mi navíc spojilo s tvrzením jednoho našeho novináře, který napsal do Fragmentů článek, kde poznamenal, jak naše kuřata jsou namačkána v klecích a krmena antibiotiky. Tak, aby bylo jasno. Vím o čem píšu, protože jsem vysokoškolským vzděláním zemědělec, vyrostla jsem na dvoře mezi slepicemi, husami, kačenami, s kozami, koňmi, ovečkou. Když jsem dostala od rodičů výprask, tak jsem se šla vybrečet krávě na krk. Navíc celý svůj profesní život jsem pracovala v zemědělství, schvalovala porosty jako semenářský agronom, dohlížela na pracovníky „výkupáckých“ laboratoří, zda dobře hodnotí zrniny, pracovala u laboratorního stolu, psala metodiky pro laboratorní a technologické postupy při skladování obilí a výrobě krmných směsí, počítala receptury, navrhovala normy a posledních 10 let lovila na internetu všechno, co se týkalo výživy zvířat, potažmo lidí. Tak mi, prosím, věřte a přečtěte si tento článek, je to ve vašem vlastním zájmu.
Ano naše zemědělství bylo poznamenáno socializací, zcelováním pozemků v nevhodných podmínkách a nevhodnými terénními úpravami, ale to byly spíš výjimky a nebylo to všude. Staří sedláci moc dobře věděli, proč je ta mez tam, kde zrovna je. Celá krajina byla uzpůsobena tak, aby zadržovala vodu. Stejně tak zdravé lesy. Pro člověka je nejdůležitější vzduch, voda a půda. O jakosti vzduchu nemluvím, o jakosti vody a hlavně o jejím množství, které naší současnou krajinou jen rychle prohrne, taky ne a o půdě – o ornici – největším našem pokladu, to by bylo několik stránek málo. Při vstupu do EU jsme měli 120 % potravinovou soběstačnost. Tlak nadprodukce „starých“ členských států EU je tak vysoký, že i třeba v Rakousku, které si berou všichni za vzor hospodaření (viz pan dr. Cílek v nedělní Moravcově debatě) za posledních 15 let zaniklo 40 % malých farem, protože to ekonomicky neustály. Přitom v Rakousku není tolik „hypersuper“ nadnárodních řetězců, a tak každý obchodník musí koupit potraviny kolem sebe a ne je vozit přes půl Evropy, případně zeměkoule, a přesto to malé farmy ekonomicky vzdaly. Tvrdím, že naše zemědělství bylo na vysoké úrovni a plně konkurenceschopné, nebýt nerovných, přímo vražedných podmínek, které mu připravili naši politici.
Jela jsem nedávno po delší době autem po jižní Moravě. Na polích není nic jiného než ječmen, pšenice, kukuřice a řepka. Kde jsou lány vojtěšky, červeného jetele, řepy cukrové i krmné, hrachu, cibule, okurek, jahod, mrkve, bobu … Vždyť už se vůbec nedá sestavit osevní postup. Jaký vliv to má na strukturu půdy, jaký veliký splach je do potoků a řek. To ale není cílem mého článku. Nemáme už žádný dobytek. Jak dlouho mohli zemědělci vydržet výkupní cenu mléka za 5 Kč, když u nejlepšího chovatele se výrobní náklady na 1 litr pohybují k 8 Kč. Tak se podřezaly kravám krky. Chováme se přece ekonomicky! Stejně tak to skončilo u chovů prasat a drůbeže. Nemá kdo žrát jetel, a tak se nepěstuje a není chlévská mrva na hnojení, tolik potřebná pro zachování humusu a udržení vody v půdě, není kde zpracovávat cukr, není kde zpracovávat ovoce a zeleninu. První, co bylo zlikvidováno byla Fruta: v Modřicích, v Miroslavi, ve Znojmě, a cukrovary, kdo je prodal Francouzům? Na jednoho pracovníka v potravinářském průmyslu pracovalo v prvovýrobě, to znamená na poli, v průměru 8 lidí. Že jsou teď všichni na sociální podpoře a nevybereme tolik daní? To nevadí, zvedneme DPH! Že nám ubylo orné půdy o 250 000 ha, že máme na nejkvalitnější orné půdě (kde se pěstovala zelenina) logistická centra, hypersuper a sluneční kolektory, to nevadí, však to zaplatíme všichni v ceně energie. Nejhorší ovšem je, co jíme. A to musíme všichni.
Dám příklad maso. Už jsme potravinově soběstační na nějakých 60 %. Naše hospodářská zvířata nejsou krmena antibiotiky minimálně 25 let a už tehdy se dávalo pečlivě pozor, aby to nekolidovalo s lidskými léčivy. Zvířata, která byla takto léčena, skončila povinně v kafilériích (státních!). Soudruzi při centrálním plánovaní měli málo devíz na dovoz nezbytných surovin, a proto se všechno do komplexních krmných směsí dávkovalo na spodní hranici, viz třeba fosfor, sója (bez P a bílkovin to prostě nejde). Veterináři v ČR kontrolují na všech jatkách vnitřnosti, játra, ledviny, kde se kumulují těžké kovy, mykotoxíny a objeví všechny průšvihy. Zato u dovozového masa, už mohou kontrolovat jenom svalovinu, protože vnitřnosti se k nám nedováží, a v ní jsou koncentrace škodlivin tak nízké, že je neobjeví. Hádejte, kdo snědl při ,,dioxinové“ aféře všechno německé maso? Bylo levné, že?
Nejhorší ovšem je, že všechno z dovozu, co se u nás zabalí, dostane EAN 985 a jsme u toho, nepoznáme odkud to je. Jedovatě podotknu „nejvíc kravínů, prasečáků a drůbežáren“ je v Praze! Jíme drůbeží maso z Brazilie, které tam nadnárodní řetězec koupil za 9,90 Kč za kg (zabalil jako Vodňanské kuře), hovězí z Argentiny za 19,80 Kč (krmené výhradně GMO sójou, která roste na místě čerstvě vyklučeného pralesa, tedy zelených plic planety), ale balené v Praze třeba pro Ahold! Marže těchto hypersuper je asi 48 % a to jsme nadávali za totáče Jednotě, že měla 12% marži.
Mléko, sýry – zdroj vápníku. V polovině sýrů jsou analogy (jsou 3 x levnější než tvaroh). Mám to dál rozvádět? Co se stalo s naším
tvarohem? Už z něj buchty neuděláš! Ve všem je nacpaný modifikovaný škrob a případně vláknina, aby zadržovaly vodu. Kde jsou naše kvalitní sýry? Co s nimi udělal francouzský majitel Želetavy? Jogurty nejsou jogurty, ale nabarvený, navoněný ochucený škrob. Vezměte rozum do hrsti, jogurt je jen to, co má v názvu jogurt (přikázáno EU). Žádné Dobré mámy, Activie, či jak se to všechno jmenuje. Žádný problém, však všechen chybějící vápník, hořčík, atd zakoupíme v lékárnách!
Díváte se občas v televizi, jak vaří špičkoví kuchaři: Ital v kuchyni, Zdeněk Polreich? Používají zásadně „prvotní“ suroviny. Rovněž s tuky je to všelijaké. Kolik si myslíte, že člověk jako zvíře snědl olejnatých semen? Zato jedl sádlo a pil syrové, nehomogenizované tedy plnotučné mléko, ale také se hýbal! Olivový olej, panenský, ano! Ale jen do tří měsíců po vylisování, to už jej „hypersuper“ přivezou k nám. Nejkvalitnější olej je čistý řepkový, dostanete jej ale koupit? Omega mastné kyseliny největší nesmysl, ty naopak zacpávají cévy a způsobují záněty. Najděte si nejnovější výzkumné zprávy o cholesterolu, ale ty sem snad ještě z USA nedorazily.
To, co je jinde už dlouho v potravinářství zakázané, tak u nás se o tom ani nemluví. Přeskočím chleba – o hrůzo, naše základní potravina. A to jsem se ještě netrefovala do tekutin, které nám obchod nabízí. Hromady PET lahví. Podívali jste se někdy na obsah ovocného podílu? Že bifenily pronikají z obalu dovnitř do obsahu? Že oxid uhličitý v sycených vodách je znečištěn příměsemi? Že nejkvalitnější voda je z vodovodního kohoutku. Že dlouhodobé pití minerálních vod je nepřirozené. Člověk jako zvíře pil povrchovou vodu. Chcete pokračovat?
Letos je v naší republice zasázeno jen 30 000 ha brambor a lékaři naříkají, že málo jíme brambory (zdroj draslíku a vitamínu C). Dříve jsme jich snědli téměř třikrát tolik. Jistě, přestala jsem kupovat brambory také, ne protože jsou drahé, ne protože jsou odněkud z Tramtárie, ale protože jsou zelené, skladované na světle a tudíž jedovaté a karcinogenní. Jak může někdo nabízet zelené brambory, vždyť se to nesmí dávat ani dobytku? Upozorňovala jsem paní vedoucí našeho Alberta tady na sídlišti, ať ty zelené brambory vyhodí. Ano provedla to, ale dnes už jsou tam zelené zase, protože na světle zezelenají už za tři dny.
A ještě abych nezapomněla na ty klece. Brojleři u nás rozhodně v klecích nebydlí, ani chovné kuřice. Bydlí v nich nosnice a jim předepisuje EU velikost klecí. Myslíte si snad, že jinde v EU se klece nepoužívají? Tááák už jsem si notně zanadávala, a tak končím

 

Tak něco z mého:

Hmmm. RE-KLAMA: jen blb si může myslet jiné vysvětlení jak RE= opakovaně KLAMA= klamat. A přesto naletíme, blbci, že? Kolika už lidem jsem naletěl, kolik mě to stálo financí, tělesného a duševního zdraví. Jo, jsem blb. Věřím= jsem manipulovatelný a idiot. Věřím= jsem snadný cíl dalšího rozkradení republiky. Je ještě co? Ano, definitivní prozření! Nikdy, a to  opakuji: NIKDY nevěřte svým OCHRÁNCŮM a ŠÉFŮM, třebas Vás někdy potřebovali.  Jen Vás nepotřebují, hned všechny důvěřivé odkopnou; a to můžete mluvit o štěstí, že Vám o tom dají s předstihem vědět.

Jak to bude s důchody?!

Udělali z nás plebs

 

Pokud některý důchodce v budoucnu bude volit TOP 09 nebo ODS,
zasloužil by si  buď sebrat celý důchod nebo umístit do Bohnic, protože je to
asi člověk mdlého rozumu či nevšímavec…
Oč jde????

V příštím roce nás připraví naši „milovaní“.. Nečas, Kalousek,
Drábek a spol.o 11,3  miliardy Kč. Tedy nás ty nejchudší-důchodce!

Bude to :
9,5 miliardy nižší valorizace důchodů, tedy u všech důchodců—-
a 1,8 miliardy bude „odkloněno“ PRACUJÍCÍM DŮCHODCŮM a to zase za
slevu na dani, t.j. 2070,- Kč měsíčně, za rok to dělá 24.840,- Kč,

Sobě ale dali daň jen 7 % za peníze z částky nad 100.000,- Kč, což
činí při  jejich příjmu cca 150.000,- Kč jen 3.500, Kč.
Mně seberou z 15 tis. 2070,-
a sobě 3.500,-  ze 150.000,- Kč.
paráda, že????

A to nám ještě zvednou o 2 % sociální , ze 4,5 % na 6,5 %,
aby ten rádoby doktor Heger měl na doktory ……
a SKVĚLÍ MANAŽEŘI ve VZP Horák a Šnajdr na úhradu léků.
Poplatky za recepty a u doktorů pochopitelně zůstanou!

Pokud se opět nezvýší jak uvažují na 50,- a 200,- Kč.

ÚDAJNĚ UŽ PRÝ TAKTO NÍZKÉ POPLATKY NEPLNÍ REGULAČNÍ FUNKCI !!!

Tak ONI SI SNAD MYSLÍ, ŽE JSME DEBILOVÉ ČI KRETENI?????
Pošlete všem důchodcům, ať vidí, jak to s nimi TATO VLÁDA myslí dobře.!!!!

Mějte se hezky, jestli to u nás vůbec ještě jde.

Restituce majetku církví?

Novinář Josef Klíma – šiřte dále

Restituce majetku církví ? Nikoli … je to mega tunel! Když jsem 10.1.2012
psal článek na téma darování majetku církvím, ani jsem netušil, jak velikou
budu mít pravdu se svou lehce konspirační teorií o tom, u koho nakonec
skončí majetek, který hodlá Kalousek, Schwarzenberg a spol. církvím darovat.

…….a pojďme si říci, co se nového „profláklo“ . Máme zde věc, o které se
vůbec nemluví, jako by se nikdy nestala ….. evidentně si stávající vedení
církví velmi přeje, aby se tu skutečnost veřejnost nikdy nedověděla, a aby
se na ní zapomnělo: Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo
výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských
společností. Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo
prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok,
který církev vznáší! Nejen on, ale i další opoziční představitelé se
vyslovili pro restituční tečku. Kardinál Tomášek upozornil také na to, že
nejde o žádný majetek zabavený komunisty, jak tvrdí ti, kteří se těší na
příspěvky do stranických kasiček a konta jedinců…!!! Úplné vypořádání
poměrů s římskokatolickou církví tedy proběhlo 1.8.1991!!!
Právník a vedoucí katedry práva Bankovního institutu Aleš Rozehnal
vypracoval analýzu, ze které vyplývá, že právo, které měla církev k majetku,
který užívala, nebylo vlastnickým právem, i když se vlastnickému právu
podobalo. Oproti vlastnickému právu totiž podléhalo řadě omezení. Naopak
majetek, který má být podle předkládaného návrhu církvím vydán, na rozdíl od
minulosti žádným omezením podléhat nebude, a subjekt, který ho obdrží, bude
odlišný od právnických osob, kterým byl vyvlastněn. O majetek v případě
katolické církve přišla veřejnoprávní instituce, která se při proměnách
legislativy proměnila v soukromého vlastníka. Prohlašované restituce jsou
tedy pouze zavádějícím názvem pro naprosto nové uspořádání majetku a jeho
systémové zařazení …. politicky nekorektně řečeno jde o darování majetku
soukromým subjektům, který mu v roce 1948 rozhodně nepatřil , protože tento
soukromý subjekt prostě neexistoval… jinak řečeno, jde o krádež a
vytunelování státního majetku ve prospěch soukromého subjektu! Další právní
rozbor od profesora Právnické fakulty UK Václava Pavlíčka, odborníka na
ústavní právo a Benešovy dekrety, říká : „Za první republiky nikdo
nepochyboval o tom, že majetek katolické církve má veřejnoprávní charakter.
Když návrat k tomuto stavu není možný, stát by katolické církvi vydávat
majetek neměl!
A ještě je tu jedna důležitá otázka:
Je všeobecně známo, že třeba v případě katolické církve podléhá veškerý její
majetek přímo správě Vatikánu. Je součástí majetku Vatikánu – ergo – darované
nemovitosti a pozemky se stanou majetkem cizí mocnosti ….. a ejhle ….
čin, který naruší územní celistvost České republiky ve prospěch cizí
mocnosti …. . to je přeci vlastizrada!!! Osobně bych byl klidně pro to, co
navrhoval kolega Vereš… každý poslanec a senátor, který bude hlasovat
pro zákon v navrhované době, by byl okamžitě obviněn z vlastizrady a pochybení
při správě veřejného majetku.
Ale teď k nejdůležitější části, která se týká mé malé „konspiračky“ v předchozím článku…
Provalilo se totiž to, že velké developerské firmy – česky řečeno „překupníci s pozemky“ – už teď
vyjednávají s církvemi o výměně a odkupu lukrativních pozemků, které mají
církve dostat. Takovou výměnu musí schválit Pozemkový fond a světe div se…!!!
O potvrzení směny žádaly stát také dvě pražské firmy Duplicatus a Real 24,
v nichž působil ekonom pražské arcidiecéze a zároveň vedoucí správy
majetku na Arcibiskupství pražském Karel Štícha, jako předseda dozorčí rady.
Duplicatus si vyjednal směnu pozemků s římskokatolickou farností v pražských
Stodůlkách a Real 24 se dohodl s farností v Uhříněvsi. Jak vidíte…
samotní církevní funkcionáři a lidé napojení na církev se velmi angažují v
tom, jak na předpokládaném darování majetku církvím pořádně vydělat. Jde o
miliardy, za něž lze developerským společnostem lukrativní pozemky
rozprodat. Vzhledem k tomu, jaké čachry se dějí neustále s územními plány v
Praze a dalších městech v ČR, jde spíše o desítky miliard. A jsem si jistý,
že politici jako Kalousek, „kníže Schvarzenberg“ a další velmi angažovaní v
přípravě tohoto megatunelu, to vše velmi dobře vědí a hodlají si taky
pořádně „zasosat“ ze státního majetku ve svůj prospěch. Braňme se občané!!!
Zabraňme darování majetku a stovek miliard církvím!!!
Zabraňme největšímu tunelu od dob velké privatizace!!!

Znát telefonní čísla se vyplatí

Znát čísla se vyplatí

 

 

Moderní technologie a zejména mobilní telefony nás odnaučily pamatovat si čísla, na která voláme. Přitom znalost čísla může ušetřit peníze, protože na prvni pohled je vidět to, co vychytrali poskytovatele prémiových služeb píší velmi malým písmem.

Složení telefonního čísla

Standardní telefonní číslo obsahuje 12 číslic. Národní předvolbu (v případě České republiky se jedna o kód 420) a zbylých devět číslic. Další tři číslice vás informuji, zda voláte do pevné nebo mobilní sítě.

V dřívějších pravěkých dobách zaleželo, zda voláte tzv. místní nebo meziměstsky hovor. A proto bylo území státu rozděleno do jednotlivých telefonních oblastí, které měly přiřazeny svá čísla (a i své ceny). Ceny se sjednotily, ale oblasti zůstaly.

 

Volání do mobilní sítě poznáte podle přístupového kódu, který je 601 až 608, 702 až 705, 72, 73, 77 nebo 7900 až 7999.

Kód 910 vás upozorni, že voláte do sítě, která přenáší hlas po internetu, tzv. služby VoIP.

Osmička na začátku

Kód 800 vás upozorni, že voláte na bezplatnou linku; náklady za hovor nese volaný. Většinou slouží k firemní prezentaci.

Ale pozor – kódy 810 až 819, 830 až 839, 843 až 846 nejsou pro bezplatné volání, na nákladech se společně s provozovatelem teto linky podílíte oba dva.

Devítka velí: pozor!

Velmi důležité je všímat si kódů 900, 906 a 909; slouží k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou a proto dvě číslice, které následují po tomto kódu, vás upozorni na výši ceny volání za minutu. Jedna se zejména o různé spotřebitelské soutěže, obchodní a inzertní služby.

Příklad: z čísla 900 55 25 25 zjistíte, že minuta volání stojí 55 Kč, celková cena hovoru se tedy odvíjí od počtu provolaných minut.

 

V případě, že voláte

na telefonní číslo, které má

12 číslic a nezačíná kódem

420, voláte do zahraničí

a můžete očekávat zvýšený

účet.

Export z www.dtest.cz pro barrande@centrum.cz (15.01.2013 16:31)

Kód 905 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; desetinásobek kombinace dvou číslic, které následují po tomto kódu, určuji jednorázovou cenu za volání.

Příklad: z čísla 905 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte 550 Kč.

 

Kód 908 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; dvě navazující číslice vás upozorni na výši ceny za volání.

Příklad: z čísla 908 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte

55 Kč.

Soutěžní a hlasovací SMS

Zkrácena čísla, na která posíláte SMS zprávy do různých soutěží, hlasováni a podobně, nejsou regulovaná Českým telekomunikačním úřadem, ale operátoři přijali kodex, aby i zde formát čísla jednoduše upozorňoval na výši ceny. Pokud chcete zjistit, kolik za svou zprávu zaplatíte, slouží k tomu poslední dvě nebo tři číslice podle délky zprávy; u sedmimístného čísla jsou to poslední dvě číslice, u osmimístného čísla určuji cenu za zprávu poslední tři číslice.

Příklad: SMS zaslaná na sedmimístné číslo 9004430 vás bude

stát 30 Kč; za SMS zaslanou na osmimístné číslo 90044300 zaplatíte

3 Kč, protože cena je v tomto případě v haléřích.

dTEST

Konec amerického kapitalismu? Krize??

Krize? Jaká krize?

Tomáš Franke

O současné ekonomické krizi kolují v tisku hotové romány. Bohužel, ve většině z nich se autoři dopouštějí jedné zásadní nepřesnosti. Srovnávají současnou ekonomickou situaci s Velkou hospodářskou krizí z roku 1929.

Současná krize je ale něco naprosto jiného. Vlastně bychom vůbec neměli používat slovo krize. Není to vůbec krize, jako ta v roce 1929. Je to počátek konce fungování amerického principu ekonomiky.

Tak jako se před dvaceti lety sesypal komunistický socialismus jako domeček z karet, tak se dnes hroutí americká ekonomika. K pochopení toho, proč k tomuto kolapsu došlo vůbec nepotřebujete ekonomické vzdělání. Spíše se k tomu hodí zdravý český selský rozum.

Představte si, že jste vynalezli integrovaný obvod. Součástka, kterou dnes najdete snad úplně ve všem. Součástku, bez které vám neprodají ani rohlík, protože i kasa v obchodě je vlastně počítač.

Jistá firma v Americe vynalezla integrovaný obvod. Jen pro úplnost, byla to firma FAIRCHILD a bylo to v roce 1958. Jenomže vedení firmy chtělo větší zisky, proto výrobní linku přemístilo z Kalifornie do Číny.

Číňané se jistě dají vyškolit na obsluhování naší plně automatické linky a na rozdíl od Američanů to budou dělat „za hrst rýže“. A nám (vedení firmy FAIRCHILD) vzroste zisk – to přece není k zahození, že jo.

Přibližně ve stejné době přišla jistá firma AMPEX na fintu, jak nahrávat obraz na magnetický pásek. Ano, jde o princip, se kterým se naprostá většina z nás setkala u své VHS.

A AMPEX se ani nenamáhal s hledáním americké firmy, která by to vyráběla a rovnou prodal veškerou technologii Japoncům. A tak to šlo s jednou firmou za druhou.

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná – ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států.

Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí. Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách.

Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb.

O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

Je to úplně stejné, jako když farmář, který je ve finančních problémech, prodá traktor. Za utržené peníze pokryje pohledávky, ale ten traktor mu při práci přece jenom chybí, proto začíná pracovat pomaleji a méně produktivněji, než jeho soused, který zatím traktor prodat nemusel. Následkem toho se dostane do ještě hlubší platební neschopnosti. Musí tedy prodat kombajn, aby mohl poplatit dluhy. Jenomže to jeho práci ještě více zbrzdí a ještě více sníží jeho schopnost konkurovat sousedním farmám.

Jistě není nutné popisovat, jak to musí dopadnout Za několik let jsou z kdysi prosperující farmy už jenom ruiny. A právě tohle se stalo v Americe.

Její zahraniční dluh  narůstal. Mnohem horší však bylo to, že čím větší tím dluh byl, tím také rychleji narůstal. Je to úplně stejné jako u toho našeho farmáře.

Když se podíváme na nárůst zahraničního dluhu, celé jeho tři čtvrtiny vznikly za posledních 20 let. Za vlády George BUSHE staršího, B. CLINTONA a velkého dobyvatele George BUSHE mladšího, vznikl TŘIKRÁT větší státní dluh, než za celých 50 let uplynulých od Velké krize !

Zkrátka – Spojené státy mají velký problém a nějaké milionové injekce do bankovnictví to nespraví ! Ty řeší následky, ale ne PŘÍČINY problému. To je vlastně jenom další prodaný kombajn.

A až se dolary rozkutálejí, zapadnou Spojené státy do ještě hlubšího bahna. Současný dluh tohoto státu v přepočtu na jednoho obyvatele včetně nejmladších kojenců je asi 4,000.000 českých korun.

Je to tak obludné číslo, že i kdyby se všechny daně, které se za celý rok vyberou v celých USA, použily na splácení dluhu – vůbec by nepřestal růst !

Už nyní je zcela jisté, že tento dluh nesplatí ani děti dnešních amerických dětí !!! A velmi pravděpodobně je, že bohužel ještě ani jejich děti.

Někteří nositelé Nobelových cen za ekonomiku předpokládají státní bankrot Spojených států a celkový pád dolarové ekonomiky po celém světě. Možná to bude ještě dříve, než se to čeká, neboť Čína a Brazílie se rozhodly že v krátké době opustí americký dolar jako svou rezervní měnu.

Skončím volnou citací úvodního odstavce jednoho z článků, kterým nezávislí američtí ekonomové hodnotí situaci ve své vlasti.

„Toho dne se JOE SMITH vzbudil brzy, neboť jeho budík Made in Japan byl nastaven na šestou hodinu.

Zatímco v konvici Made in China  začínala vřít voda, oholil se holícím strojkem Made in Hongkong, navlékl na sebe košili Made in Srí Lanka , značkové džíny Made in Singapur a tenisky Made in Korea.

Poté si na své elektrické pánvi Made in India připravil snídani. Usedl ke stolu se svou kalkulačkou Made in Mexico, aby si spočítal, kolik dnes může utratit. Když si srovnal čas na svých hodinkách Made in Tchajwan s časovým signálem z rádia Made in India, nasedl do svého vozu Made in Germany a pokračoval v hledání nějaké dobře placené práce v Americe.

Na konci dalšího marného a neradostného dne  se JOE rozhodl trochu si odpočinout. Vklouzl tedy do sandálů Made in Brasil , nalil si sklenku vína Made in France a pustil televizní přijímač Made in Indonesia. A přemýšlel, proč se mu nedaří najít dobře placenou práci v Americe“.

U tohoto odstavce se lze i zasmát, ale faktem zůstává, že v době, kdy Američanům „padla“ první velká banka BEAR STEARNS, pocházelo asi 86 % spotřebního zboží z dovozu a jen zbytek byl vyroben ve Spojených státech.

Dnes, pouhý rok poté je toho domácího zboží zase o několik procent méně. Průmyslová výroba ve Spojených státech totiž zase poklesla.

Nechť je to tedy poučením pro ty z Vás, kdo budete kandidovat do Poslanecké sněmovny. Využijme toho, že Češi byli zvyklí v minulém režimu vyrábět většinu věcí, které potřebovali. Proč tedy nezačít zase vyrábět ? Byli jsme totiž nejvyspělejším státem v rámci RVHP. Nebýt toho, že parta tunelářů proměnila továrny na sklady nábytku, mohla se nás tato krize – pardon kolaps – dotknout jenom nepřímo.

——————————————————————————–

Poznámka pod čarou.

S posledním odstavcem nesouhlasím, je to anachronismus.

Sami vyrábět všechno, to už je bohužel utopie.

To, že se mnoho rozkradlo je realita.

Kdo u toho byl, je všem známo.

To, že s tím nic neděláme je náš průšvih.

Ale Amerika?

 

–         Co se stane, až si ti, kteří dnes dělají za hrstku rýže,  řeknou o větší plat?

–         Co se stane, až se zatím bezedný trh Číny a dříve  méně vyspělých států, nebo lépe řečeno jejich obyvatel nasytí spotřebním zbožím?

–         Na čem vlastně stojí ohromné zisky nadnárodních korporací? Nevypadá to, že z dlouhodobého hlediska na písku?

–         Jisté je, že to jednou skončí.

–         Kolik lidí na světě vydělává horentní sumy peněz, aniž by vyprodukovali cokoliv potřebného? Většinou je to otázka, kdo koho okrade.

–         Kolik žen a mladých dívek si na DVD do zblbnutí pouští  PRETTY WOMAN a čeká na svého prince, aniž by postřehly, jak zcela mimo realitu současnosti hlavní hrdina začal smýšlet sociálně?

–         Firmu, ve které jsem pracoval, také koupili Američané. Propustili 40% lidí, rozprodali postupně přidružené provozy a nakonec se slušným ziskem prodali i nás. Ano, to byla kopie Pretty Woman. Jen ten hrdina tam jaksi chyběl. Nebyla to totiž pohádka, ale realita.

–         Ano, blíží se konec amerického snu, přes zatím nespornou technickou úroveň. Kolik špičkových vědců pochází odjinud, Nákup mozků  za vyšší mzdu začal hned po II. světové válce.

–         Dnes (kromě pár desítek tisíc těch nahoře, kteří jsou za vodou) jsou vlastně všichni Američané žebráci.

–         Proč nemůžeme kopírovat třeba  Norsko, proč si vybíráme vždy to špatné????? Asi si to zasloužíme. Bohužel.

Toho dne se český Honza probudil brzy, otevřel si pivo, dříve český PRAZDOJ, do sklenice …dříve KAVALIER, zapálil si cigaretu indickými zápalkami SOLO SUŠICE a protože měl po opici z předchozího dne, ochutnal indickou okurku  ZNOJMIA. Upadl, zarazil si střep do ruky, v nemocnici ho operovali skalpelem z indické chirurgické ocele POLDI a na doléčení ho poslali do ruských lázní Karlovy Vary.

V ruských lázních Karlovy Vary jej prohlédne slovenský lékař, ukrajinská sestřička mu vydá rozpis léčebné kůry a svou první proceduru podstoupí u Vietnamské terapeutky Nguyen Tsi Binh. …

Je třeba pokračovat dál ?

Astrolog o současné situaci

Astrolog o současné situaci

Astrolog Messany dává současné vládě půl roku. A potom…

Astrolog Petr Messany dokázal odhadnout i politické události vypadající zcela nepravděpodobně. Nyní vyjevil pro ParlamentníListy.cz politickou prognózu příštího roku. Podle něj bude rok 2013 v politice zlomový. V jeho polovině prý dojde ke konci současného společenského konsensu a odchodu značné části politické reprezentace.

 

Autor: Hans Štembera

Popisek: Petr Messany

18.11.20129:50

Astrolog Petr Messany dokázal pro ParlamentníListy.cz předpovědět i nepředpokládané zvraty naší pestré politické situace. V červnu 2011 by nikoho nenapadlo, že Víta Bártu, který právě ustál „vzpouru“ bestie Kristýny Kočí, za rok úspěšně podrazí Karolína Peake. A přece Messany tehdy pro ParlamentníListy.cz věštil budoucnost superguru Věcí veřejných takto:

„Podle horoskopu, který této straně vychází pro nejbližší období, je však pro véčkaře nebezpečím i jejich nová předsedkyně poslaneckého klubu Karolína Peake. Hvězdy na ní ukazují jako na možnou nebezpečnou figuru véčkařů. Pokud je můj výklad správný, mohla by být osobou, která je schopná kvůli cíli jít takzvaně přes mrtvoly. A v tom spočívá to nebezpečí,“ varoval tehdy Víta Bártu astrolog, který v minulosti pracoval pro řadu politiků.

Potápějící se loď, z které všichni bezhlavě utíkají

Současnou situaci astrolog přirovnal k potápějící se lodi, ze které všichni bezhlavě utíkají a snaží se zachránit sami sebe. „Společenská situace už je neudržitelná a nejspíš se z ní již nemůže vyklubat nic rozumného,“ obává se Messany.

Podle něj už v politické reprezentaci vládne snaha zachránit hlavně sebe samotného. Zatímco ještě před rokem mezi politiky existovala určitá snaha o dohodu, teď však jednoznačně jede každý sám na sebe. A tato situace prý nemůže v politice vydržet dlouho.

Podle astrologa se ještě nějakou dobu může současná situace držet, ale po určité době nastane krach současného systému v podstatě klidného soužití politické reprezentace a obyvatelstva. Nebude to však prý mít podobu nějaké krvavé revoluce. Spíše se bude jednat o sabotování státu a snahu postarat se o sebe na jeho úkor.

„Lidé si uvědomí, že si své věci musí obstarat sami, jinak je ta celospolečenská situace sešrotuje,“ odhaduje. To prý může mít fatální důsledky. „Podnikatelé začnou podvádět. Ta aféra s tím metanolem byl jenom začátek,“ varuje astrolog.

Ti, co mají na současné situaci podíl, se vyvléknou

Podle něj ti, co na této situaci mají největší podíl, tak to už dávno pochopili a ze zodpovědnosti se vyvléknou. Messany v této souvislosti výslovně jmenoval muže jménem „Íčko

 

Hvězdář Messany odhaduje, že současná situace by se mohla držet ještě zhruba půl roku. V lednu rozpad systému trochu zpomalí prezidentská volba, díky které lidé získají určitou naději, která však vyprchá. V létě se proto dá čekat rozpad systému.

V důsledku toho se lidé mohou začít naprosto nevyzpytatelně upínat k různým více či méně pochybným autoritám. „ V létě přijdou noví lidé,“ slibuje astrolog. „Ochutnávku“ takové volby jsme podle něj mohli vidět v letošních krajských volbách ve Zlínském kraji, kde lidé vykroužkovali z posledního místa až do čela kandidátky Františka Čubu. „On vrátil lidem povědomí, že lze něco dokázat,“ myslí si hvězdář.

Chemik radši sám odejde

Reakce politiků na tuto novou společenskou situaci podle něj bude různorodá. Někteří pochopí, že jejich role skončila, a stáhnou se. Jako příklad takového jednání vidí ministra financí Miroslava Kalouska. Ten si prý nepochybně je vědom, že jeho role končí.

„On je chemik a lidi vnímá jako chemické prvky, se kterými dělá pokusy,“ ohodnotil astrolog „reformního bouráka“ současné vlády. „A s chemií se dají dělat úžasné věci, ale také pěkné prasárny,“ varoval astrolog, který je sám původní profesí chemikem.

Kalouska prý jeho profese poznamenala tak, že jeho vize a představy nejsou koncipovány podle reálných potřeb a možností české společnosti, ale spíše podle univerzálnějších představ nadnárodních institucí. A tyto pokusy mu však překvapivě vycházejí.

I vicepremiérka Karolína Peake, kterou kdysi pro ParlamentníListy.cz diagnostikoval jako ambiciózní nebezpečí pro Víta Bártu, si podle něj racionálně uvědomuje, že dosáhla svého vrcholu a nyní se jako inteligentní žena připravuje na případný pád.

I John prozíravě opouští palubu potápějící se lodi

Rovněž třeba Radek John prý pochopil, že jej v politice žádné štěstí nečeká a že své dovednosti a poznatky lépe zužitkuje jako novinář. I on podle Messanyho patří mezi ty, kteří prozíravě opouštějí palubu.

„Ti lidé se připravují, že skončí. A výsledek bude překvapující pro celou společnost,“ odhaduje tajemně Petr Messany.


 

Zapomínáme na to, že veselá mysl je půl zdraví

 

Autor: Jaroslav KŇAP, 28. ledna. 2009

Rozhovor s MUDr Janem Šulou:

Zapomínáme na to, že veselá mysl je půl zdraví

Jan Šula promoval v roce 1985 v Praze na LF UK.  Klinickou práci začíná v České Republice a následně studuje ve Švýcarsku, Itálii a Německu.  Po atestaci z ortopedie v roce 1991 odchází do Kanady a pak do USA, kde se na Floridě věnuje studiu významu membránových receptorů při rozvoji autoimunitních onemocnění pod vedením Prof. Felixe Kaufmanna.

Po návratu do Evropy v roce 1993 nadále spolupracuje na vývoji přírodních preparátů pro léčbu kloubních onemocnění s pracovišti v Anglii a ve Švýcarsku.  Za své práce je přijat v roce 1999 do Královské lékařské společnosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jako první český lékař.  Další rozvoj biomodulačních léčiv spojuje s univerzitami ve Skotsku a v Oxfordu.  Od roku 2007 je členem Italského řádu lékařů v Neapoli a vedoucím imunologem italské společnosti Ischia Salus.  Mezinárodně působí jako konsultant ve 12 zemích a je členem Oxford Research Institute of Immunology a italské psychoneuroimunologické společnosti. Žije střídavě v Itálii a v Anglii.

 

 

Proč se chřipka objevuje zejména v říjnu a listopadu a pak v únoru a březnu?

Teorií vzniku chřipky právě v tomto období je mnoho, ale já osobně se přikláním k teorii snížení imunity vlivem poklesu slunečního světla, tedy oslabení osy hypotalamus hypofýza, která dává našim T-lymfocytům povel se buď vzchopit a bojovat, nebo to nechat být, protože to stejně nemá cenu a všichni onemocníme.

Dále je to změna stravy a určitá deprese z toho, že už je tady zase podzim.  Na jaře je to pak vyčerpání a projev únavového syndromu, protože příroda nutí člověka odpočívat.

Já osobně ale mám za to, že pokud tedy člověk podlehne davovému šílenství, že už to mají všichni, tak já to asi dostanu také, potom se to skutečně stane.  Při pečlivém studiu epidemiologických studií je skutečně tato morbidita vyvolána z velké části sdělovacími prostředky a médii, které jsou zase nástrojem výrobců vakcín a vitaminů, kdy je nutné zvýšit prodeje a vytvořit davovou psychózu, což se jim již několik desetiletí velmi dobře daří.  Člověk, který zdravě žije a myslí, nikdy chřipkou neonemocnění.  To je jednoznačný fakt, ale není zájem, aby lidi byli veselí a jedli pomeranče a jablka, ale je nutné je očkovat a vytvořit dvakrát do roka nárůst prodeje vakcín a imunomodulátorů.

 

Jak je to s nemocností podle krevních skupin?  Jsou na tom všechny stejně, případně, která je nejvíce ohrožena?

Krevní skupiny jsem velice pečlivě studoval jak díky dietám, tak díky analýze nemocnosti, ale jednoznačně mohu říct, že objektivně není přímá souvislost mezi chřipkovým onemocněním a krevní skupinou.  Spíše je tam souvislost podle znamení zvěrokruhu, tedy podle živlové rovnováhy, ale všechny krevní skupiny mají stejné obranné mechanismy.  Rozdíl je tedy jen v tom, jak se každá jedna z těchto krevních skupin zachová v konfrontaci s medializací problému.  Tedy jestli mu podlehne nebo ho ignoruje.  Např. skupina O, která velmi dobře asimiluje, tak je snad náchylnější, ale velmi to závisí od typu osobnosti, respektive znamení a ascendentu.

 

Mají lidé s poruchou krvetvorby větší odolnost?

Určitě ne, protože pokud mají jakékoliv poškození, tak to znamená, že nejsou v rovnováze a krvetvorba je jeden ze základních pilířů obranyschopnosti, protože v kostní dřeni z ezoterického hlediska sídlí duše neboli princip našeho bytí, respektive tvorba kmenových buněk, které se stále obnovují.  Pokud je porucha tam, pak je latentně všude a obrana nemůže být dokonalá.

 

Je možné, že psychotici mají menší sklony chytit chřipku?

Jak jsem již uvedl, chřipková epidemie je vždy produktem společnosti a pokud se psychotik zajímá více o toho, koho kdy a kde zabije či znásilní, tak logicky nevnímá, že se zrovna nachází v období a místě chřipkové epidemie a nemá tedy vůbec ani pomyšlení na to, aby onemocněl, tak nemá vůbec žádný sklon tu chřipku chytit.

 

Očkovat – ano, či ne? Je očkování efektivní a je možné očkovat, když je někdo alergický?

Já jsem zásadně proti jakémukoliv očkování chřipky, protože vždy z toho někdo umře, kdo by nemusel, kdyby se neočkoval, a pak ty vedlejší účinky jsou brutální, např. ochrnutí, roztroušená skleróza, lupénka, revmatická artritida či systémový lupus.  Logicky jak úmrtí, tak chronické následky se tají, o tom se nikde nedočtete a jen musíte hledat ve specielních statistikách.

Pokud je někdo alergický, tak si tu alergii jenom zhorší, pokud náhodou nezemře na anafylaktický šok atd. Prostě to nepřipadá v úvahu.  Očkování tedy jen pro rizikové skupiny a s vakcínou na míru individuálně připravenou.

 

Jestliže člověk posiluje imunitní systém zdravou výživou, otužováním, sportem, saunováním, jak je možné, že onemocní?

Jednoduše proto, že se věnuje tělu a ne mysli.  Pouze silná mysl a silný duch zabrání nemoci.  Podívejte se na případy v koncentračních táborech, nikdo tam nejedl řádně, ani se nemyl, ale neonemocněli jen ti, kteří věřili, že přežijí.  Harmonie a čistota těla jsou nástrojem k harmonii mysli.  Velmi přesně je toto popsáno v knize Dr. Candance  Pert Molekuly emocí, která naprosto jasně ukázala v laboratoři, jak deprese a úzkost snižuje imunitu.  Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete.  S chřipkou je to stejné.

 

Je správné na podzim a v zimě jíst citrusové plody, které mají velký obsah vitaminu C?

Určitě ano, všechny přírodní vitaminy mají větší biokompatibilitu a organismus si jich více váží a spotřebuje je všechny, zatímco ty syntetické vyloučí.  Jde ale i o jiné prvky výživy jako vláknina atd.  Pokud mám zácpu, tak mohu jíst kilogramy pomerančů a je z toho menší užitek než z půl kila jablek a správné funkce tlustého střeva.

 

Jakým způsobem se vy osobně bráníte proti chřipce?

  1. Žádnou chřipku ani jiné patologie si nepřipouštím.
  2. Denně beru česnek, zinek a selen a také betaglukany.
  3. Dvě hodiny 5x týdně sportuji – jezdím na kole.
  4. Denně vypiju večer 350 ml červeného vína.
  5. Děkuji universu za to, že jsem tak zdravý a můj imunitní systém tak silný.

 

Jaká je podle vašeho názoru nejúčinnější prevence?

Jednoznačně veselá mysl, půl zdraví.  Víme to všichni, jen málo se to praktikuje.

 

 

 

Názor senátora je i mým názorem

Senátor ODS Jaroslav Zeman je i starostou Albrechtic a provozuje 
nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně.

Vy se nebojíte otevřeně se vyjadřovat k romské otázce.

Když položím otázku velmi jednoduše: co si myslíte o Romech?

Cikáni už druhou generaci nedělají. Já na rozdíl od těch Kocábů a spol.,
kteří se tím živili, jsem za těch dvacet let, co mám fabriku, zaměstnal  ročně
tak šest Cikánů, čili dohromady 120. Jejich pracovní výsledky byly  katastrofální, 
trvale pracovat byli schopni dva, tři, čtyři. Zbytek po několika dnech či
týdnech skončil.
Bylo tam i vysoké procento těch, kteří u nás něco provedli a dostali
podmíněné tresty.
Tedy, že něco ukradli a podobně.
Ti lidskoprávní zmocněnci pro romskou otázku, co se tím živí, jsou mi k
smíchu.
Myslím si, že stát, který dává Cikánům peníze, by po nich měl chtít práci.
Ať dělají veřejnou službu, ať uklízí. Z mého pohledu má každý právo být
líný, ale pak může ležet v příkopě, na to má také svaté právo, ale vy ani já
nemáme povinnost
někoho živit. Když je někdo nemocný, slabý, má problém, tak pomozme, to je
naše povinnost.
Ale když je někdo líný, tak má na to svaté právo, ale nesmí se divit, že
nedostane peníze.
A co si myslíte o těch nevládních organizacích, které mají pomáhat řešit
romskou problematiku?

Když tu bude nevládní organizace provozovaná ze soukromých peněz, tak ať
jich je tu třeba 300.
Ale žádné státní peníze bych jim nedával. To jsou akorát lidé, kteří se tím
živí. Podobné je to u těch
Cikánů, když jim dáváme na nájem. Proč? Já to vidím sám u sebe v podniku.
Některé mé
zaměstnankyně jsou třeba rozvedené, jsou samoživitelky, je jim třicet, jsou
rády, když u nás na severu mají 12 tisíc hrubého čili 10 tisíc čistého.
A když jim exmanžel nezaplatí výživné, tak kde pak jsou? A tihle Cikáni
dostávají v naší oblasti
osm, devět tisíc na nájem. To je prostě úplně zvrácený svět: ten kdo nedělá,
se má líp než ten, kdo dělá.
S tím mám obrovský problém. Ty ženský jsou na trhu práce strašně zranitelný,
hlavně v těch chudších
oblastech. My máme plný sešit těch, které čekají na práci. Je tam osmdesát
procent dobrých pracovitých
ženských, ale nemají šanci.
Ale u Cikánů jsem měl zpracovaný modelový případ, že mohou dosáhnout při
čtyřech dětech – nevyučený,
nevyučená, nikdy nepracující – až na 37 tisíc, to je 50 tisíc hrubého. Ale
kolik si vydělají lidé ve fabrikách?
Ať dělají Cikáni veřejnou službu a aspoň se v nich vypěstují pracovní
návyky. Obecně ty dávky musí být tak
malé, aby je to nutilo pracovat a když nechtějí, tak ať leží v příkopě. S
tím nemám problém.
A myslím si, že 95 procent obyvatel s tím také nemá problém.

Názor senátora je i mým názorem

Senátor ODS Jaroslav Zeman je i starostou Albrechtic a provozuje 
nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně.

Vy se nebojíte otevřeně se vyjadřovat k romské otázce.

Když položím otázku velmi jednoduše: co si myslíte o Romech?

Cikáni už druhou generaci nedělají. Já na rozdíl od těch Kocábů a spol.,
kteří se tím živili, jsem za těch dvacet let, co mám fabriku, zaměstnal  ročně
tak šest Cikánů, čili dohromady 120. Jejich pracovní výsledky byly  katastrofální, 
trvale pracovat byli schopni dva, tři, čtyři. Zbytek po několika dnech či
týdnech skončil.
Bylo tam i vysoké procento těch, kteří u nás něco provedli a dostali
podmíněné tresty.
Tedy, že něco ukradli a podobně.
Ti lidskoprávní zmocněnci pro romskou otázku, co se tím živí, jsou mi k
smíchu.
Myslím si, že stát, který dává Cikánům peníze, by po nich měl chtít práci.
Ať dělají veřejnou službu, ať uklízí. Z mého pohledu má každý právo být
líný, ale pak může ležet v příkopě, na to má také svaté právo, ale vy ani já
nemáme povinnost
někoho živit. Když je někdo nemocný, slabý, má problém, tak pomozme, to je
naše povinnost.
Ale když je někdo líný, tak má na to svaté právo, ale nesmí se divit, že
nedostane peníze.
A co si myslíte o těch nevládních organizacích, které mají pomáhat řešit
romskou problematiku?

Když tu bude nevládní organizace provozovaná ze soukromých peněz, tak ať
jich je tu třeba 300.
Ale žádné státní peníze bych jim nedával. To jsou akorát lidé, kteří se tím
živí. Podobné je to u těch
Cikánů, když jim dáváme na nájem. Proč? Já to vidím sám u sebe v podniku.
Některé mé
zaměstnankyně jsou třeba rozvedené, jsou samoživitelky, je jim třicet, jsou
rády, když u nás na severu mají 12 tisíc hrubého čili 10 tisíc čistého.
A když jim exmanžel nezaplatí výživné, tak kde pak jsou? A tihle Cikáni
dostávají v naší oblasti
osm, devět tisíc na nájem. To je prostě úplně zvrácený svět: ten kdo nedělá,
se má líp než ten, kdo dělá.
S tím mám obrovský problém. Ty ženský jsou na trhu práce strašně zranitelný,
hlavně v těch chudších
oblastech. My máme plný sešit těch, které čekají na práci. Je tam osmdesát
procent dobrých pracovitých
ženských, ale nemají šanci.
Ale u Cikánů jsem měl zpracovaný modelový případ, že mohou dosáhnout při
čtyřech dětech – nevyučený,
nevyučená, nikdy nepracující – až na 37 tisíc, to je 50 tisíc hrubého. Ale
kolik si vydělají lidé ve fabrikách?
Ať dělají Cikáni veřejnou službu a aspoň se v nich vypěstují pracovní
návyky. Obecně ty dávky musí být tak
malé, aby je to nutilo pracovat a když nechtějí, tak ať leží v příkopě. S
tím nemám problém.
A myslím si, že 95 procent obyvatel s tím také nemá problém.

Petr Nárožný: Mám rád lidi, které odsuzují jako politicky nekorektní darebáky

Petr Nárožný: Mám rád lidi, které odsuzují jako politicky nekorektní darebáky

 

Rozhovor s Petrem Nárožným v Magazínu DNES vzbudil mimořádný ohlas. Snad proto, že herec hovoří i o kontroverzních tématech způsobem, který by někdo označil jako upřímný či přímočarý, někdo jako nekorektní. Na žádost čtenářů rozhovor zveřejňuje i iDNES.cz.

Nejsem asi první, kdo je přesvědčený o tom, že Evropa pomalinku umírá, říká Petr Nárožný. A pohotově pro ni vymyslí epitaf: Sice jsme zahynuli, ale byli jsme humanisté.

VYHRAJE ISLÁM DĚLOHOU?

Myslím si, že zhruba znám váš světonázor: lidstvo je nepoučitelné, pořád opakuje své chyby, a proto se nedají očekávat velké změny k lepšímu… Říkám to správně?
Ano, tento názor mám dávno. A navíc si myslím, že teď, když do Evropy ve velkém proudí přistěhovalci, se může situace ještě zhoršovat. Ale o tom musíme mluvit opatrně – víte, jak dopadl Thilo Sarrazin z představenstva Německé centrální banky.

Něco jsem četl. Měl problémy, protože řekl, že kvůli přistěhovalcům Německo hloupne.
A když to řekl, tak ho z práce vyhodili a všichni správní intelektuálové si nad ním odplivli… Jemu by asi nevadilo, kdyby se do Německa stěhovali angličtí počítačoví experti a architekti, ale pokud přijíždějí pologramotné dvanáctičlenné rodiny, tak se toho bojí, napíše to a v ten moment je z něj nepřítel státu. Čímž chci říct, že je tu spousta problémů, na které by se měly evropské země připravovat, o kterých by se mělo citlivě diskutovat, ale nediskutuje se.

Zlobí vás tahle politická korektnost?
Já ji nechápu. Myslel jsem, že demokracie znamená širokou diskusi; že když se někdo mýlí, tak se to v té věcné diskusi ukáže; že je to střet názorů, nikdy ne lidí. Jenomže je to jinak – když někdo po takové diskusi volá, ostatní hned řeknou, že je darebák.

Myslíte, že u nás budou do padesáti let povinné hodiny islámu na školách?
Nejsem demografický odborník, takže nevím. Ale Muammar Kaddáfí nedávno řekl, že všechny náboženské války byly zbytečné, protože islám nakonec může vyhrát dělohou.

Čím?
Dělohou – když bude mít německá rodina jedno děcko a turecká osm, tak bude časem v Německu víc Turků, to je jednoduchá matematika. Může se to stát. A mělo by se o tom mnohem víc diskutovat.

Chápu správně, že jsou vám názory německého bankéře Sarrazina blízké?
Já jsem, prosím, jeho knihu nečetl. Jenom říkám, že jsou mi blízcí lidé, kteří se snaží na něco upozornit, chtějí vyvolat diskusi. Proč je hned všichni chtějí ukřičet? Vzpomínáte si třeba, co se dělo kolem rozdělení Československa?

Bylo mi čtrnáct.
Najděte si noviny z té doby a přečtěte si, co se psalo o politicích, kteří takzvaně rozdělili Československo: „Postavit je před soud, zločince! Za zády národa, bez referenda, rozdělili dva bratrské národy!“ Jenomže uplynulo osmnáct let a já čtu v novinách od těch samých lidí, že naše vztahy se Slováky nebyly nikdy tak dobré, jako jsou dnes, a jak naše mírové, korektní oddělení oběma národům prospělo. Což mohu potvrdit.

A z toho vyplývá co?
Jenom to, že většina lidí mívá vždycky nějaké zpoždění, ale o to raději křičí a odsuzuje. A že to tak bude pořád.

Já se s vámi o přistěhovalcích můžu bavit, ale existuje naděje, že se přiblížíme nějakému řešení?
Důležité je upozornit na problém. Říct: Pojďme se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, jestli má ten problém vůbec řešení… Ale já osobně si myslím, že zrovna s tímhle problémem se nedá dělat nic – nejsem asi první, kdo je přesvědčený o tom, že Evropa pomalinku umírá.

A je to špatná zpráva?
Je to pouhé konstatování; mladých Evropanů bude stále méně, to se rychle nedá změnit. Vždyť ta Evropa se už ani není ochotná bránit! Třeba takoví piráti – dřív se věšeli na ráhno. Ale dnes? Posádky obchodních lodí nesmějí být ozbrojené – přitom kdyby měly jednu pancéřovou pěst ze druhé světové války a viděly by, že k nim jedou somálští piráti, tak tu pancéřovku odpálí a mají pokoj. Ale nemůžou… Ovšem piráti se občas spletou, zaútočí na ozbrojenou válečnou loď, a když je ta loď čínská nebo ruská, tak mají smůlu, protože ta je prý rozstřílí. Štěstí naopak mají, když je zajme loď z Evropské unie, například ze Švédska – ta je odzbrojí a dá jim palivo na dojetí k somálskému pobřeží.

Už jsme holt takoví… lidští.
Zahyneme, ale na našem pomníku bude nápis, že jsme byli humanisté… V Evropě se sice žije pořád krásně, co si budeme povídat, ale ve starém Římě se před zánikem žilo taky krásně. I na Titaniku bylo všechno prima; dokud nešel ke dnu, měli tam prvotřídní šampaňské a hudba prý nehrála špatně ani ve chvílích, kdy se už Titanic potápěl.

 

Mně nezbývá než se podeposat. neboť tak to je