Archiv pro měsíc: Červenec 2013

Poslanec Chaloupka mi mluví z duše

Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo

4. 4. 2012 4:44

JINÝMA OČIMA Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka emigroval ze socialistického Československa před komunistickým režimem do Spojených států. Zde poznal problémy s černochy a imigranty. Varuje před tím, aby se něco podobného, co se děje v USA s černochy, nestalo v České republice s Romy. Varuje též před pozitivní diskriminací, multikulturalismem a islámem.

Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo

Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka

Podle Chaloupky se problém s nepřizpůsobivou romskou menšinou podobá problémům s černochy v Americe, kteří jsou též často na sociálních dávkách, žijí ve svých ghettech a jsou členy zločineckých gangů. Zdůrazňuje, že je mu jedno, jakou má kdo barvu pleti, ale záleží mu na tom, jestli se chová slušně a neobtěžuje okolí.

Menšiny vládnou

„Je to podobný problém. Proto mě to tak trápí, aby se to u nás s menšinami nedostalo do stejné situace jako v USA. Já jsem žil nejdelší dobu v Kalifornii, posledních pět let jsem žil na Floridě, kde situace byla odlišná, ale ta Kalifornie mě děsila, protože tam se to s přistěhovalci, Mexikánci a také s černochy dostalo do takového stádia, kdy oni tam de facto vládnou, běloši jsou tam v podstatě již v menšině a já jsem tam byl dostatečně dlouho, abych viděl ten vývoj, kdy to bylo ještě schůdné, a kdy se to začalo zvrhávat a zvrátilo se to do neúnosné situace,“ varuje Chaloupka.

 

„V osmdesátém šestém jsme se přestěhovali ze San Francisca do Walnut Creek. Člověk se pak ocitl v úplně jiném světě. To byla taková oáza. V San Franciscu, co se týká složení obyvatelstva, to bylo opravdu špatné. Tam kromě pár milionářských oblastí, kde žili slušní a majetní lidé, kde bylo čisto a bezpečno, tak takových oblastí je málo. Zbytek San Francisca jsou oblasti, kde jsou kanceláře a firmy, kam lidé dojíždí z okolních měst. Jinak tam žije jen taková ta nižší vrstva a podle toho to tam také vypadá. Ve Walnut Creek bylo čisto krásně, super školy, my máme dvě dcery a dělali jsme vše pro to, aby byly v čistém a bezpečném prostředí a slušných školách. Když jsme se nastěhovali do Walnut Creek, tak tam nebyli barevní. Proto tam byl klid a bylo tam čisto a bezpečno,“ vzpomíná Chaloupka.

 

Pozitivní diskriminace: Señorita Azuela nepříjemná jak prdel

„Když jsme se stěhovali z Walnut Creek, tak to bylo horší. Už tam bylo hodně barevných. Během několika málo let se to změnilo. Na Walnut Creek jsem už tehdy hodně obchodoval s auty a chodil jsem na úřad na registraci aut, kde se dělají řidičáky a identifikační karty. Když jste v roce 1990 přišel do té kanceláře, tak všichni pracovali. Ne jak v Česku, kde si úředníci v klidu popíjejí kafíčko a nedovoláte se žádné služby. Tehdy stačilo dojít na ten jakýsi dopravní inspektorát přehlásit auto. Ve frontě jste strávil maximálně dvě minuty, došel jste k okýnku a po pěti minutách to bylo vyřízeno. Po pěti letech tam bylo ve frontě deset bílých lidí. Za dalších pět roků tam sedí dvacet Mexikánů a černochů, čekáte hodinu ve frontě, půl hodiny diskutujete s tou úřednicí, která má asi sedmnácticentimetrové nehty, 65 kilo zlata na krku, jmenuje se señorita Azuela, anglicky neumí, je nepříjemná jak prdel, a když odcházíte po půl hodině, tak jste opravdu rád, že máte aspoň nějaké dočasné papíry, protože zbytek vám dojde poštou do šesti týdnů. Jenže oni mají povinnost zaměstnávat lidi z menšin, mají ty kvóty a funguje tam ta pozitivní diskriminace. A nedomluvíte se anglicky,“ vypráví Chaloupka.

Poslanec nechce, aby to zde dopadlo s pozitivní diskriminací stejně. „Takže se může stát, že v Česku přijdete na úřad a bude vás obsluhovat nějaká Aranka. Ale mně to je jedno. Ať mě obsluhuje třeba ufon, černý, žlutý, zelený, růžový, bleděmodrý, ale ať umí dělat svou práci, ať se chová slušně, ať na mě mluví česky. A když na ní já mluvím česky, tak ať mi rozumí,“ dodal Chaloupka.

 

To není Afroameričan

Vypravoval též příhodu, že zatímco opravoval auto, tak ho mezitím vykrádal černoch. „To nebyl Afroameričan, protože ten frajer nikdy nebyl v Africe. To byl černoch. To bylo ještě v Oaklandu, kam jsem dojížděl do práce. To bylo v té době město s největší koncentrací černošského obyvatelstva mimo území Afriky. Tam jste neviděl bílého. Když se něco píše o černošských ganzích, tak je to vždycky z Oaklandu. Já jsem tam pracoval ve firmě a měl jsem za šéfa černocha. Jmenoval se Ron Richardson. Byl černý jak telefon. Ve středu města vlastnil autoservis a opravdu nám tam ti místní obyvatelé vykrádali našim zákazníkům auta, která jsme nemohli schovat do servisu. Když bylo auto na půl zajeté do dílny, půl auta venku, půl auta vevnitř, zatímco se vypisovaly papíry, tak byli schopni vykrást kufr,“ postěžoval si Chaloupka.

„U Rona jsem dostal největší školu. Tam jsem graduoval v otázce menšin. Pořád jsem kolem sebe viděl nářky těch černochů, jak oni nemají, jak oni nemůžou, jak by chtěli něco zadarmo a jak trpí, bla bla bla bla bla, podobně jako u našich Cigánů. Někteří ještě brečeli, že se nechali z bídy naverbovat do Vietnamu a ještě dnes trpějí a mají z toho trauma. Já jsem šel za tím svým černým šéfem, který podnikal, žil slušně a měli jsme dobré zákazníky, i černošské zákazníky. Viděl jsem, že tu jsou černoši, kteří brečí a řvou, že něco chtějí zadarmo, ale i černochy, kteří makali, někam to dotáhli, podnikají a dá se s nimi normálně mluvit. A já jsem šel za Ronem a ptám se ho, proč ti černoši furt hulákají a furt by chtěli pomáhat a pořád se na něco vymlouvají a on, sám černoch, mi řekl: protože to jsou darebáci, zneužívají systém,“ vyprávěl Chaloupka.

Černošský šéf Ron Richardson Chaloupkovi řekl:  „Oni mají stejnou možnost jako já. Já jsem se tady v těch ulicích narodil, ani nevím komu. Vykrádali jsme auta, vykrádali jsme trafiky, prodávali jsme drogy a taky jsem šel do Vietnamu, protože mi to hořelo u prdele a mohl bych jít už tak maximálně do kriminálu. Ve Vietnamu mi prostřelili prdel, vrátil jsem se z Vietnamu, nemám žádné psychické následky ani z Vietnamu, ani z rodiny, kterou jsem neměl, mám byznys, jezdím bavorákem, mám barák nahoře na kopci a mám slušně vychovaná děcka. Každý z nich to takhle může dokázat, akorát že pro některé z nich je jednodušší natáhnout ruku a řvát.“

„Rasistický“ černošský šéf Ron

Chaloupka vyprávěl i další tragikomickou příhodu o politické korektnosti a takzvaném rasismu: „Byl jsem u toho, kdy jeden černoch došel k Ronovi do kanclu, černoch k černochovi, a říká mu: máš práci? Ron mu slušně říká: nemám, bratře, nemám. A neměl. A on na něj ten černoch začal řvát, že je rasista, že si na něj půjde stěžovat. Oni jsou tak zblblí tou politickou korektností. Černoch na černocha začne řvát, že ho diskriminuje. To je naprostý nesmysl.“

Varuje před tím, aby se podobné věci jako v USA nestaly u nás: „Proč to říkám, protože nechci, aby se to stalo u nás. A ono to u nás podobným směrem jde. Nemůžu si představit, že jsem v Česku, kde jsem se narodil, můj táta se tu narodil. Můj táta mluvil česky, já mluvím česky, moje děcka mluví česky a já pak přijdu na úřad, kde bude někdo, kdo bude mluvit jenom cikánsky. My jsme si museli dělat v USA řidičáky v angličtině, ale když tam přišel señor, tak si ho mohl udělat ve španělštině. Já jsem říkal, že já jsem do USA přišel také z jiné země a nikdy jsem po nikom nic nechtěl a nikdy jsem od nikoho nic nedostal. Ale snažil jsem se rychle naučit jazyk, zjistit, co můžu a nemůžu, abych nevadil ostatním a snažil jsem se najít práci a živit se sám. A tady tyto v uvozovkách menšiny, které se mnohde už stávají většinou, tam přijdou, lehnou si na záda a čekají, kdo se o ně postará. Já nechci, aby se to stalo tady. Tím směrem se to tu uchyluje.“

 

Jaká romština. Tady je Česko

„Co je to za nápad podporovat výuku romštiny ve školách. Proboha, jaká podpora, chcete se učit romsky, učte se romsky, ale za své a nejdřív musíte umět česky, protože tady je Česko, ne Romsko. Tady je Česko, mluví se tu česky a nezavádějte mi sem nějaké krávoviny. Jestli tu chcete žít, ok. Já jsem taky žil v cizí zemi, ale přizpůsobil jsem se pravidlům a naučil se jazyk. Jestli chce někdo vlézt do Česka, tak prosím, ale nevaďte ostatním, naučte se česky a starejte se o sebe. Dělejte něco, abyste nebyli na obtíž a abyste nevyvolávali tu nenávist vůči vám. Vždyť jste sami proti sobě,“ vyzval Romy Chaloupka.

Chaloupka zná jednoho českého Roma, se kterým si říkají „bratráneček“. „To je Cikán v Hodoníně, když jedu kolem, tak mu dám nějaké drobné. Je to Cikán, žádný jaderný fyzik, ale pořád ho vidím něco dělat. Aspoň se snaží. Furt tlačí káru a vozí do sběru nějaký kov. Nevím, jestli něco ukradne. Podle toho, co vozí, tak to nikde neukradl. To je spíš odpad. Vozí do sběru a snaží se vydělat nějakou kačku na svoje děcka. Pak jsou tam Cikáni, nejenom u nás v Hodoníně, kteří podnikají a mají a jsou úplně v pohodě. A ti mi vůbec nevadí. Kdyby byli černí, zelení, fialoví, průhlední, mně to je jedno. Podle toho nerozlišuju. Rozlišuju dobrého a špatného člověka. Vím i o spoustě bílých parazitů. Když mluvím o parazitech, tak Cikáni si to vztahují sami na sebe, protože vědí, která bije, ale já tím myslím všechny špatné lidi,“ zdůrazňuje politik VV.

„My tu pořád mluvíme o nějaké podpoře jejich začleňování bla, bla, bla. Nevím, co se ještě nevyzkoušelo. Prachy se do toho rvou, lidská energie, ale jaký je efekt. Není. Je to horší a horší. Častěji a častěji dochází k fyzickému násilí. Stát pro ochranu slušných lidí dělá minimum. To je jako když v bohaté rodině má tatínek nevychovaného parchanta, který bere drogy, chlastá a nechodí do školy a tatínek řekne: vždyť já už nevím, co mám dělat. Vždyť jsem do něj narval tolik peněz. To je ale možná ta chyba. Radši nech toho bastarda vyhladovět a on se začne chovat slušně, anebo umře. Ale evidentně nefunguje, když se do toho spratka rvou další a další prachy, protože on pak dělá další a další průsery a nemá snahu se o sebe postarat. Tady je to stejné. My do nich rveme stovky milionů. Těžko se to dá spočítat, ale já to vidím mezi 20 až 50 miliardami ročně, co nás stojí romská otázka,“ míní poslanec.

Týpci v prostěradlech se samopaly

Chaloupka též varuje před potenciálními problémy, které vznikly v západní Evropě především s muslimskými imigranty a nechce, aby se něco podobného opakovalo u nás. „Znovu říkám: chceš tady žít, tak se musíš přizpůsobit ty, ne většina tobě. Já, když se nastěhuju do Pákistánu, tak tam určitě nebudu s manželkou běhat po ulicích, kdy ona bude v kraťasech a jenom v nějaké sportovní podprsence. A řekl bych těm imigrantům: když vám se to tak líbí, chodit v těch prostěradlech, tak jsou země, kde se to normálně praktikuje, tak hybaj tam. Když budete tady, tak se chovejte slušně, klidně mějte svou kulturu, ale dělejte to tak, ať to není na obtíž ostatním,“ říká Chaloupka.

„Četl jsem o případu a tomu jsem se hrozně smál, kdy nějaká muslimka žalovala myslím francouzskou vládu za to, že jí nedovolí, aby si na řidičák dala fotku v burce. Já jsem se tenkrát tak strašně řehtal. Já už vidím, jak ona někde frčí tím citroenem a zastaví ji ten četník ze Saint Tropez a ona mu ukáže řidičák a na tom řidičáku je fotka hromady hader. A on řekne: ´pokračujte, v pořádku, ta hromada hader jste vy. Ten faldík si jenom přehoďte. Ten růžek toho prostěradla máte trošku jinak, ale dobrý.´ Jak do prčic, takhle to přece ale nejde. To už jsou takové věci, jsou tak ofrklí, ale průser je, že my jim na to naskakujeme. Místo toho, abychom řekli: to už je moc a vůbec o tom nediskutuj. Tady je taková a taková země, mluví se tu takovým jazykem. Lidé se tu živí tím, že chodí do práce. Nestřílíme lidi na ulici, nevyhazujeme se do luftu, nekamenujeme lidi na ulici, neschováváme se se svými kulomety do prostěradel a chováme se slušně. Pokud tu chcete žít, tak ty základní pravidla dodržujte. Když nechcete, tak tady žít holt nemůžete. My se nemůžeme přizpůsobovat. To je naše země, naše místo,“ zdůraznil na závěr véčkař Chaloupka.

 

Psali jsme:

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Romové v péči humanistů, aneb blížící se národní pohroma?

Rómové v péči humanistů, aneb blížící se národní pohroma?

Poměrně bedlivě jsem sledoval poslední události, týkající se Duchcova, nově i Českých Budějovic a přesto, že jsem přečetl spoustu článků, pokusím se můj pohled zaměřit na něco, co je srovnatelné s časovanou bombou.

Rád se obyčejně zabývám podstatou věci. Již po 2. sv. válce byly snahy o usazení cikánů a nebyl to asi tehdy zrovna šťastný nápad. Cikáni demolovali nové byty, podíleli se na občanské kriminalitě – to ale bylo od nepaměti ostatně stejné. Nicméně do roku 89 se přeci alespoň v Čechách toto soužití jakž takž dařilo ukočírovat. Revoluce „ze sametu“ znamenala migraci cikánského obyvatelstva z východu na západ a ani přejmenování na romské nemohlo eliminovat nové problémy a  jejich přísun především ze Slovenska do Čech – za lepším živobytím. Slovenské cikánské osady, kdy starosta dal těmto občanům peníze na cestu do Čech a po opuštění vesnice jim buldozery nechal srovnat bývalá bydliště se zemí, aby se neměli kam vrátit, bylo tehdy veřejným tajemstvím.  Okamžitě nastaly problémy v daných lokalitách a vláda ve snaze tuto situaci řešit, začala „zdokonalovat a vytvářet“ podivné sociální programy, které měly a dodnes mají sloužit k začlenění tohoto etnika, které tvoří u nás kolem 3%. Vynalézavost a vykutálenost na straně jedné se setkala s humanistickou posedlostí a následně s bezradností na straně druhé, navíc dodnes bičované humanisty z EU a čím více stát dával, tím více byla ruka natažená. Problém dnes přerostl i do řad Rómů samotných, kdy klanová hierarchie začala brát tvrdě za své, mladí Rómové mnohdy tyto tradice ignorují a tím dostávají do těžkých problémů celé toto státem vyčleňované romské etnikum. Štědré dávky z naší státní kasy jsou mnohdy využívané k utrácení v hernách, za alkohol, drogy… Bohužel, našimi politiky podporovaní pseudohumanisté vymysleli strategii, která je ale pro všechny doslova časovanou bombou.

Nyní příklad toho, jak se rodí etnická nenávist mezi lidmi, kdy konečným výsledkem je opravdová rasová nenávist.

Dva sousedé žijí vedle sebe a každý má pěkný dům. Ten první, říkejme mu pan B, si ho postavil a má k němu po dřině, kterou musel vynaložit a dluzích, které ještě splácí takový vztah, že ho udržuje, opravuje, je nucen chodit denně do práce a vede k tomu i svoje potomstvo. Druhý soused, říkejme mu třeba pan R neměl nic, státu se ho zželelo a dal mu tedy dům k užívání, aby nemusel spát pod mostem. To se samozřejmě prvního souseda dotklo, ale přesto zatnul zuby a nic neříkal. Po čase druhému sousedovi začal barák chátrat, protože se o něj vůbec nedokázal postarat, nenadřel se totiž na něm, k domu tedy neměl žádný vztah, protože se mu pracovat prostě ani nechtělo a radši se po nocích potuloval městem a navštěvoval hospůdky plné kamarádů. Nakonec byl dům určen k demolici a druhý soused najednou neměl kde spát. Tak zašel na úřad a prostě zažádal o nový – přece nebude žít pod hranicí chudoby!  Jaké bylo zděšení prvního souseda, když mu ho opravdu dali a vše šlo od začátku!  Tehdy dostal opravdovou zlost, šel na úřad a zeptal se jak je to možné. Odpovědí mu bylo, že ten druhý patří k problémovému etniku, tedy jiné rase a je proto nutné tuto skutečnost respektovat zbytkem národa (97%), protože oni tím trpí a nemůžou za to. Pro jeho nespoutanou povahu ho nikde nechtějí v práci, je trvale diskriminován a pokud někde něco náhodou zcizí, tak za to přeci také nemůže, protože je příslušníkem etnika, které je prostě na tyto nepříjemnosti poněkud náchylné. Tehdy se pan B opravdu naštval a začal přemýšlet, jak to vlastně je. Tento společností postižený pán, který ani děti nadává do školy, který denně večer co večer táhne s partou opilých soukmenovců z hospody, kdy všichni řvou a budí v době nočního klidu rozruch ve spícím městě… K člověku, který ho dříve ani nezajímal  najednou začal pociťovat nenávist a začal cítit v srdci obrovskou nespravedlnost. Jednou se neudržel a pana R na ulici oslovil a řekl mu, že by měl více pečovat o nový domek, aby si ho také vůbec zasloužil a že by si měl najít nějakou práci a neflákat se po hospodách. Neměl to dělat. Stal se okamžitě terčem útoků celé jeho rozsáhlé rodiny, a to doslova ve dne i v noci. Snaha státu o soužití tím, že schopný dá neschopnému a oba na tom budou dobře, ztratila absolutně jakýkoliv význam. Zatímco pan R se cítil být diskriminován ve své svobodě  a nenáviděl pana B až za hrob, pan B začal mít srdce plné nenávisti a vzdoru nad takovou nespravedlností a nad absurdní nerovností občanů údajně svobodného státu. Nechme nyní ale oba pány a zamysleme se nad tím poněkud hlouběji.

Otázka tedy zní: „Co je to vlastně rasismus?“.

Cituji z Wikipedie: „Rasismus v širokém slova smyslu je názor, že z představy, podle níž je lidstvo rozděleno na biologicky odlišné „rasy“, lze vyvodit politické či sociální důsledky a rozdíly..

Máme tedy u nás ve státě oficiální rasismus, nebo ne? A kdo ho zde propaguje, občané a nebo lidé schovávající se za stát s podporou hrubé síly státní moci? Kdo jsou tito lidé a proč tohle dělají?  Čtenář nechť si sám odpoví, já si to opravdu nedokážu vysvětlit.

K čemu toto etnické dělení v našem národě ale povede? Už nyní toho začínají využívat skupiny, které v tisku nazývají radikály, kteří dobře vycítili příležitost jak oslovit lidi, kteří tím nejvíce trpí a kterým stát vytrvale odmítá jakoukoliv pomoc. Je to situace, která se už v historii nejednou opakovala a která mnohdy končila pogromy a surovostmi při občanských nepokojích. Kritické vždy bylo období ekonomických krizí, kdy narůstaly nepokoje a zlost se obyčejně obracela právě proti zvýhodňovaným skupinám. Myslím si, že stát dávno promeškal šanci na zklidnění situace u nás, především pak na poskytnutí rovných podmínek pro všechny naše občany. Čím dál častěji zasahují naši ozbrojenci a je otázkou času, kdy někdo při zásahu přijde o život – ať z té, či oné strany. Velmi nerad bych se dožil situace v Turecku, která vznikla prakticky ze dne na den, ale stát bohužel jako by dělal dosud všechno pro to, aby to nastalo. Možná to vidím černě, ale první nepokoje by mohly směřovat právě proti etniku, které je problémové a zákony hází za hlavu s tím, že policie a armáda je na jejich straně. Nepodceňujme to a odstraňme včas tento stav rasismu u nás! Navíc převrácená kritika odborníků z EU nám dává jednoznačně najevo, že evropští humanisté by patrně při nepokojích, které by vláda nezvládala také zasáhli a myslím si, že o jejich slavné „humanitární zásahy“ u nás opravdu nikdo nestojí.

A řešení celého problému? Sám můžu pouze vyjádřit svůj vlastní pohled naprostého laika na celou tuto záležitost a dobře vím, že co hlava, to názor. Takže:

1. Stát by měl okamžitě začít používat jedny zákony pro všechny naše občany, a to bez rozdílu barvy pleti – prakticky tím zrušit oficiální rasismus u nás. Ostatně je zde více národnostních menšin, které nijak zvýhodňované nejsou a přesto fungují.

2. Dopad na tyto tři procenta bude nepochybně zpočátku velmi tvrdý, jiná cesta ale k ničemu dobrému už nepovede.

3. Armádu a policii by měla vláda používat na ty, co platné zákony nedodržují a ne na ty, kteří chtějí spravedlnost a jedno právo pro všechny bez rozdílu.

4. Demonstrací se neúčastní jenom radikálové, ale spousta lidí, kterých se soužití s Rómy týká především. Vláda i média o tom úmyslně mlčí, všechno bagatelizují a překrucují tak, že to nakonec vypadá jako boj radikálů s cílem ublížit Rómům, kdy jsou všude nafoceny spousty zbraní, patrně aby zásahy ozbrojenců byly co nejobhájitelnější. Státní  moc neřeší příčinu, řeší pouze následek.

5. Právo na klid a práci mají mít všichni občané, opakované rušení nočního klidu by měli policisté bez problému zvládat a ne dělat, že nic nevidí a neslyší, aby si na ně někdo náhodou nedošlápnul.

6. Velice bedlivě sledovat, jak problémoví lidé nakládají se sociálními dávkami a vyvolávat z toho velice tvrdé důsledky.

7. Pokud jim něco chybí, peníze jim dávat pouze minimálně. Pokud jim chce stát pomoci, ať postaví ve městě vývařovnu, kde dostanou stravu, případně jednou za čas oblečení a to ať platí pro všechny bez rozdílů barvy pleti.  Pokud chtějí bydlet ve svém  domě a stát jim chce dát nový, dát jim cihly, nechat je, aby si ho sami postavili a měli k němu alespoň nějaký vztah, namísto nesmyslných „darů“ z peněz nás všech.

8. Odsouzené recidivisty zaměstnat tvrdou prací, po které na další pobyt, tedy i další lumpárny nebudou mít nejmenší chuť.

9.A závěrem tak jak už jsem jednou řekl:

„Jako občan odmítám rasové dělení lidí žijících v našem státě, odmítám jejich vyčleňování do skupin, zvýhodňování i bezdůvodné potírání, poukazování na jejich odlišnosti a také odmítám falešná tvrzení o „nepřizpůsobivých“ a „přizpůsobivých“ občanech. Ctěme jedny zákony pro všechny bez výjimky, pokud má někdo zdravé ruce, nepracuje a může pracovat, tak ať nejí! Pokud někdo má jiný názor, ať těmto lidem dá „ze svého“ a nebere to z peněz, které patří všem!“.

 

Jiří Pokorný|úterý 25. červen 2013 10:51

 

Plně podepisuji!

Hana Lena Jacobsson

Hana Lena Jacobsson

Velmi dobrá zpráva z povolaných zdrojů:

Petr Nečas již nebude premiérem od týdne mezi 13. až 17. květnem 2013 a bude nucen rezignovat, je pravděpodobné, že dojde k rozkladu ODS po policejní razii a akcích BIS za účelem dokončení vyšetřování rozsáhlé hospodářské kriminality v řadách především ODS

věc, která je proti vůdci ODS připravena se nedá jen tak přejít a uvědomí si to i Nečas

je pravděpodobné, že v této době Petr Nečas bude hospitalizován se srdeční zástavou, nebo dokonce i zemře

krátce na to, bude ministrům Kalouskovi a Chalupovi předáno obvinění z majetkových trestných činů a za přítomnosti auditorů a zástupců Evropské komise dojde pravděpodobně k zadržení obou politiků a k výslechům

BIS do dvou měsíců spolu s Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality SKPV začne sériově předvádět asi 100 starostů a místostarostů převážně z ODS k výslechům a budou organizovány další akce

bude zasaženo asi 60 úředníků ze 4 ministerstev vlády ČR

pan prezident Zeman bude muset požádat o sestavení nové vlády vítěznou stranu posledních parlamentních voleb v roce 2010, pana Mgr. Bohuslava Sobotku z ČSSD

ČSSD sama požádá o vyšetření i kauz některých krajských pracovníků a vyloučí je ze strany

FBI je připravena zadržet některé české poslance, nebo snad i ministry, kteří se pokusí o útěk do USA

zadržen a vyslechnut bude i Václav Klaus a současně bude AIVD (holandská tajná služba) zablokováno sídlo společnosti PPF Group N.V. na adrese Strawinskylaan 933
1077XX Amsterdam, z důvodu podezření, že peníze jsou ukradeným majetkem Československé socialistické republiky ze zdrojů kupónové a velké privatizace. AIVD, SIS a FBI budou pátrat po bílém koni Petru Kellnerovi – korunnímu svědkovi, kterému bude ze strany české mafie hrozit fyzická likvidace z důvodu jeho plánovaného výslechu.

 

 

Toto je text mailu, který mi přišel někdy v lednu 2013

 

Kdo je Hana Lena Jacobsson?

Trochu jsem pátral na netu.

 

K dotazu pana Jana Nováka 13.12.2012 17:01 : Hana Lena Jacobsson je zřejmě mladá brněnská právnička, která žije s manželem ve Stockholmu, pracuje na švédském ministerstvu zahraničních věcí v oddělení zabývajícím se rozsudky ESLP proti neseverským zemím a má proto interní informace v této oblasti. Zajímá se o dění v Česku a ve světě a na svém facebookovém profilu píše otevřeně a s odkazy: https://www.facebook.com/hana.jakobova.754 . Její vámi uvedený text je zde: http://on.fb.me/Zr9tl5 . Na dotaz, zda je to fakt, nebo si jen dělá legraci odpověděla: “ to je holej fakt“

 

 

Hana L Jacobsson

 

Švédský král a vláda odmítli decentně návštěvu totalitní fašistické vlády ODS a TOP09.

Švédská vláda nechce připustit, aby slavnost pošpinila fašistická vláda, která prosazuje politiku otrokářství a která provozuje lichvářské exekuce proti vlastním obyvatelům – občanům České republiky.

Švédsko je právním demokratickým státem a pohrdá návštěvou fašistů Klause, Nečase a Kalouska i Schwarzenberga.

Česká republika je v rámci EU jediným neprávním státem, kde zločin a korupce proniká od vlády přes policii a soudy až do médií.

Švédsko se distancuje od současné české vlády až do její demise a vyšetření zpronevěry 500 miliard, které ODS a TOP09 rozkradly z dotací z EU do ČR.

Česká reprezentace má zákaz vstoupit na území Švédska!

— v Kungsholmen-Stockholm.

Začátek formuláře

Konec formuláře

 

 

ODPOSLECH Z VLÁDY – CO CHYSTÁ VLÁDA PROTI LIDEM

Nečas v rozhovoru při neformálním setkání české vlády:: „do médií se musí okamžitě dostat zprávy o tom, že veškeré demonstrace proti vládě iniciovány od levicových extrémistů, musí tam zaznít,

že jsou to levičáci!
Každou demonstraci proti vládě je třeba označit jako levicovou a iniciovanou levicovými extrémisty, že je to něco protizákonného, musí to vypadat jako informace od BIS a ministra vnitra, to lidi
zastraší… Musíme zabránit jakýmkoliv demonstracím proti nám a na odboráře je třeba se podívat, BISka musí něco najít i na každého odboráře, daně, podnikání prostě všecko, jinak je to v prdeli“


Více zde:
http://politika-bez-cenzury.webnode.cz/news/dposlech-z-vlady-co-chysta-vlada-proti-lidem/

 

Sejdou se Fuchsa, Nagyová a Tluchoř a řeknou: ahoj Davide!

Hana Lena Jacobsson

Máte, co jste chtěli, blokováním mého profilu a vytvořením „náhlého nárůstu kriminality“ opozice jste nezvratně vyhlásili válku – mezi tajnými službami zemí EU, FBI a částí BIS začala válka se zbytky
hlupáků, kteří si dneškem zničili život tím, že ještě poslouchají schyzofrenní příkazy tonoucích se špiček ODS a TOP09. Zatýkat už nebude zkorumpovaná BIS, ale agenti jiných zemí! BIS neprokázala,
že je důvěryhodná, protože BIS SPOLUPRACUJE SE SKUTEČNÝMI ZLOČINCI A EKONOMICKÝMI KRIMINÁLNÍKY a proto je nežádoucí, aby BIS nadále vykonávala službu po následujících volbách. V
následujících dnech kompletujeme seznam zaměstnanců kolaborantské BIS a vyčleníme lidi určené k zadržení kdekoliv na světě a zrychlenému procesu soudu a doživotnímu vězení. Ta část BIS,
která se nechce spiknout se zbytky špiček ODS a TOP09 – sdělte VŠE CO VÍTE kontaktu FBI a spolupracujte proti současné zlořinecké vládě, máte šanci přežít a zůstat ve službě i nadále. Svět
nemůže spolupracovat s kolaboranty se zločineckou vládou! Pochopili jste, co jste udělali? Okamžitě přestaňte spolupracovat s kriminálníky ve vládě ODS a TOP9. Kalousek a Chalupa jsou
momentálně nejzajímavější objekty vyšetřování tajných služeb několika zemí EU, protože rozkradli oni osobně stovky miliard korun z rozpočtu své země a dotací EU!


Více zde:
http://politika-bez-cenzury.webnode.cz/news/mate-co-jste-chteli/

 

Hajzlové, kteří buzerují lékaře a ničí pacienty!

Ptám se – kdo měl z obyčejných lidí tu možnost ho nevolit ? Tak to dopadne, když námi zvolení nejednají za nás…Zvažujte u nových voleb!!! 🙂

Darmožrout prosím, přeposlat !

Podívej se třeba tady.

To jsou poměry co?

Kdejaká zlodějská kurva podojí VZP a pak mají být peníze na léčbu,

nazrál čas na revoluci,  tomu hajzlovi nestačí průměr, on je ředitel a to je dnes někdo.

Plat pana ředitele VZP Kabátka (předtím totéž u pana Horáka):

12 měsíců x 225 000,-  =  2 700 000,-

+odměny 6 x 225 000,-  =  1 350 000,-

d o h r o m a d y ……….  3 050 000,-

za rok : 365 =  8 356,- Kč za jeden den včetně svátků.

Kolikpak si vydělá průměrný občan za jeden den?  (maximálně 500,-). Proč má mít ředitel  VZP

větší požitky než prezident republiky a ministři? Nehledě na platy managementu pojišťoven,

které jistě také nejsou pouze pětimístné cifry.  A lidé to trpí – na nemocné děti a nákladné

operace, které pojišťovna odmítá proplácet se pak pořádají sbírky, vláda a justice mlčí, pojišťovna

se však chová jako stát ve státě a jede si dál…. Není to forma hyenismu, nebo něčeho ještě

horšího? Na co je taková pojišťovna, když nemocný člověk musí za vše platit: návštěvu lékaře, pobyt

a stravu v nemocnici, doplatky (a nemalé) za léky, některé operační zákroky atd.

Inu VZP tady není pro lidi, ale lidi tady jsou pro pojišťovnu, aby odváděli  penízky na zdravotní

pojištění a pojišťovna si mohla stavět paláce a rozdělovat horentní sumy svým zaměstnancům

A když něco málo zbyde – tak možná nějaký ty drobečky pro pacienty. Sviňárna !!!

Česká zasranost a malost při vymáhání dluhů

V EVROPĚ existují tři modely vymáhání dluhů:

německý, švýcarsko-britský a český.

 

 

NĚMECKO

Dluh např.     1.020 Kč
Soudní poplatek 576 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372 Kč
Odměna exekutora 595 Kč
CELKEM          3.307 Kč
(v přepočtu)
Německý model funguje třeba v Polsku

 

POLSKO

Dluh např.     1.020 Kč
Soudní poplatek 180 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423 Kč
Odměna exekutora 530 Kč
CELKEM         2.473 Kč

 

 


Švýcarsko-britský model
Dluh např.     1.020 Kč
Soudní poplatek 292 Kč -710 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč
(přiznává se až od určité výše dluhu, v Británii 150.000 Kč)
Odměna exekutora 420 Kč – 835 Kč
CELKEM         2.565 Kč

 

A teď      B-) ČESKÁ REPUBLIKA
Dluh např.     1.020 Kč
Soudní poplatek 400 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení  5.220 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení  2.920 Kč
Odměna exekutora 7.800 Kč
CELKEM       17.360 Kč

 

Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni: “ Každý rok musejí  lidé na vymáhání zaplatit 40-60 miliard korun. To je astronomická částka, která jde advokátní lobby. V září 2011 jsem na jednání se zástupci ministerstva spravedlnosti prezentoval, jak náš systém vymáhání pohledávek funguje. Přítomný švýcarský expert řekl, že vůbec nevěří, že je něco takového v Evropě možné.“

Proč o tom v médiích vůbec nic není ?

Média včetně veřejnoprávních tu nejsou , aby hájila zájmy lidí. Systém úvěrů, model exekucí, Kalouskova snaha mít deset heren v každé ulici, vliv médií na společnost, to vše ruinuje statisíce jednotlivců i rodin. V čím větších problémech lidi jsou, tím jsou manipulovatelnější. O to tu běží. Dokud lidem nedojde, jaká je role médií, všechno se bude jenom horšit….