Archiv pro měsíc: Květen 2014

RUSKO SPOUŠTÍ AKCI DVOUHLAVÝ ZLATÝ OREL A ZÁPAD POCHOPIL, ŽE ZAČAL JEHO BĚH O ŽIVOT.

RUSKO SPOUŠTÍ AKCI DVOUHLAVÝ ZLATÝ OREL A ZÁPAD POCHOPIL, ŽE ZAČAL JEHO BĚH O ŽIVOT.

8.4.2014 · by lacogroessling

 

O co jde? O nic menšího, než o zavedení zlatého standardu pro ruský rubl. Rusům totiž už se Západem došla trpělivost. Zejména Američané se nemohou rozloučit s pocitem nadřazenosti a světovlády a tak opět v minulých dnech vyzkoušeli několik ze svých oblíbených sankčních triků. Aby ukázali kdo je tu pánem, nechala karetní centra Master Card a Visa zablokovat operace majitelům platebních karet vydaných bankou Rossia. Poslední kapkou, po které přetekla ruská trpělivost, bylo zablokování jedné ruské státní platby Centrem zúčtování mezinárodních plateb SWIFTEM (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) ve prospěch jakési pojišťovací společnosti. Jak Rusko, tak Čína již delší dobu pracuji na vlastních karetních a clearingových platebních centrech. Varováním bylo loňské uvalení sankcí na Írán, včetně odstavení Iránu od SWIFTU, čímž došlo ke komplikacím při inkasu plateb za íránské dodávky ropy. A to až tak daleko, že Irán musel přejít na platby za ropu prostřednictvím zlata.

Události z posledních dní delší dobu projektovanou akci Rusů podstatně urychlily. Prezident Putin nařídil spustit operaci Dvouhlavý zlatý orel. Konkrétně začít razit pěti rublové zlaté mince s obsahem zlata 0,1244 trojské unce (1 trojská unce = 31,1034768 gramů) o průměru 18 mm s ražbou dvouhlavého orla se štítem a korunou, která se stane světovou alternativou jak k americkému dolaru, tak k euru při obchodování se zásobami energie. Dalším krokem k odstoupení Ruska od obchodování v USD a EURO bylo nařízení bance Sberbank, aby zastavila vydávání spotřebitelských půjček v cizí měně. Rusko si masivní ražbu zlatých mincí může dovolit, má druhé nejvyšší zásoby zlata v trezorech, 12 500 tun a těžitelného zlata jenom v nově otevřeném ložisku v Magadanské oblasti 2 000 tun.

Jaké budemít toto opatření důsledky?

Dalekosáhlé. Rusko po vytvoření dostatečné zásoby zlatých směnitelných rublů zřejmě bude požadovat, aby úhrady za dodávky surovin ropy a plynu prováděli odběratelé ve zlatých rublech, nikoliv v zelených žabích kůžích, jak dolarům říkali indiáni, nebo v o něco méně znehodnocených eurech. Tím dojde postupně k přechodu mezinárodních plateb z dolarových na rublové a následně k projevení se pravé hodnoty dolaru, jako totálně znehodnocené měny, mající cenu pouze natištěného papíru. Současně Rusko s Čínou vnutí bankám celosvětově, spolu se zavedením zlatého rublu, participaci na vlastním SWIFTU a platebním karetním systému. Kdo participaci odmítne, nedostane ruský plyn a ropu, nebo ostrouhá na bankovních ziscích.

Rusko samozřejmě bude postupovat v krocích a v dohodě s Čínou, neboť náhlé odstoupení od USD by mělo za následek znehodnocení devizových rezerv obou velkých věřitelů Západu. Zbavování se stovek miliard žabích kůží Ruskem a Čínou proto bude probíhat postupně a koordinovaně. Nicméně není důvod, aby trvalo déle, než příštích pět let.

Neodvratný pád USD jako rezervní měny se nutně následně projeví ve skokové inflaci na dolarových trzích a následných zacyklených opatření FEDu zvyšujícího úrokové sazby, což bude mít zase za následek jak zhoršení splátek a úroků státního amerického dluhu, ale i dluhu amerických korporací a soukromých osob denominovaných v USD, nebo v měnách na USD navázaných, tak se projeví v celkovém úpadku kondice americké ekonomiky. Podobný dopad bude mít operace Dvouhlavý zlatý orel také na ekonomiky v koloniální závislosti na USA, českou nevyjímaje. Zákonitým důsledkem pádu kurzu dolaru bude naopak vysoké zreálnění ceny zlata, které může ze současných 1250 USD za trojskou unci vzrůst i více jak desetinásobně.

Celá krize kolem Ukrajiny se tak stále víc ukazuje ve svém pravém světle, jako zoufalý pokus po uši zadluženého Západu o svoji ekonomickou záchranu. Rusko si jen ještě musí ohlídat častou reakci dlužníků vůči věřitelům, totiž snahu zakroutit věřitelům krkem a tak se zbavit dluhu. Tyto snahy budou o to častější, o co vzrostou sociální nepokoje v zemích zasažených náhlou inflací. Ale to už Rusko zvládne.

Česko má ještě tak 5 let, aby se na tuto revoluci v mezinárodním finančním systému připravilo. Nad žvásty a jásotech o účinnosti sankcí vůči Rusku nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou.

Originál článku na podobné téma v aj ZDE:http://voiceofrussia.com/2014_04_04/Russia-prepares-to-attack-the-petrodollar-2335/
a v cz překladu ZDE:http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5931-usa-vyhrozuji-rusku-kvuli-dohodam-nicicim-petrodolar.htm

 

 

 

4x horší jak druhá světová válka!

4x horší než světová válka

toto je výsledek 20letého hospodaření  našich národohospodářských ekonomických elit a expertů na  transformaci socialismu v kapitalismus.

Prodali grunt, peníze  z prodeje jsou bůhví kde a nás zadlužili.

To by žádný dobrý  sedlák neudělal.

Na to museli přijít Klausové, Kalouskové a  jim podobní.

Kdo kradl plnými hrstmi a byl souzen či odsouzen, byl následně amnestován a bez trestu zbaven odpovědnosti za své činy.

 

Vývoj státního  zadlužení 

1989   + 280,0 mld. Kč(aktiv)  a to nehovořme o zahraničních aktivech, které činily asi 120 mld Kč; z toho  70% v Rusku,  dnes již ze 40% splaceno ropou

a železnou rudou, kde ale skončila a za kolik je otázkou.

1993                                                – 158,8 mld. Kč

2003                                             – 493,2 mld.  Kč

2007                                               – 892,3  mld. Kč

2009                                          – 1 178,2 mld.  Kč

2010                                          – 1 344,1 mld.  Kč

2011                                            – 1 499,4 mld.  Kč

2013                                            – 1 700,0 mld. Kč  (odhad ČNB duben 2013)

Výdaje za  dluhovou službu 

2001                                                      17 mld. Kč

2006                                                      31 mld. Kč

2011                                                      72 mld. Kč

2012                                                      82 mld. Kč

 

V  žebříčku konkurenceschopnosti WEF propadlaČR za poslední 2 roky z 31. na 46.místo na  světě!

– ČR, která  je počtem obyvatelstva 48 x menší než celá EU, má 6 x více heren a kasin než zbytek EU  dohromady !

 zahraniční  kapitál vlastní cca 80 % klíčových firem a je kontrolován ze  40 % z daňových rájů!

–  56 tun českého zlata bylo po roce 1989 vyměněno za  dluhopisy.

 

Německo má  stav zlatých rezerv 3 396 tun,  ČR pouhých 12 tun a dále „tak zvané zlaté žíly u obyvatelstva“  ..

– hospodářské škodyvzniklé na území ČSR po 2. SVĚTOVÉ VÁLCEbyly vyčísleny (v dnešních cenách) na 1  bilion 351 miliard Kč.

Zmizelé národní jmění od r. 1989  představuje téměř 4 násobek hospodářské ztráty ČSR za druhé  svět. války !!!

 

Nejhorší je, že výše uvedené údaje jsou pravdivé a z veřejně dostupných  zdrojů a národ ovcí nic….

Nikomu nevadí, že nebude na zdravotnictví, vzdělání, důchody, infrastrukturu….

Že po válce roky hromaděné bohatství především rukama dělníků, kteří jej tvořili je v kapsách zlodějů bez trestu…

Nejspíše je pravdou, že každý národ má vládu, kterou si zaslouží…

Jak pravila matka Tereza.

Není problémem nasytit chudé, ale je problém nasytit ty bohaté…