Archiv pro měsíc: Říjen 2014

Dobré si připomenout…

Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách.

Datum: 4. 5. 2014

Musela se uměle vytvořit vrstva bohatých, aby se rozjelo tržní hospodářství. Bez toho to prostě nešlo. To dnes již ví každé malé dítě. Bohužel, ne každý mohl být ten vyvolený. Nešlo přeci udělat, aby byli bohatí všichni. Kdyby se to rozdělilo mezi všechny, což by byl zase jen socialistický model, nevznikli by kapitalisté, protože by zase každý nebyl až tolik bohatý. Musela se vytvořit třída bohatých, středního stavu a třída chudých. Tak jako v každé demokratické tržní společnosti. Takže to nešlo udělat jinak. Je tudíž nanejvýš logické, že vrstva bohatých se musela rekrutovat nějak. A tak se to vymyslelo tak, že to byli ti šikovní z okruhu známých a přátel tehdejší vlády ODS, ODA a OH. Kdo jiný? Ano, dá se tomu říci krádež za bílého dne. Ale chtěl bych vidět někoho, kdo by vymyslel jakýkoliv rychlejší a spravedlivější systém, podle kterého by vznikla vrstva bohatých, kteří by v ČR vlastnili majetek. Je téměř jistý předpoklad, že kdyby majetek či peníze dostala nějaká tupá socka se základním vzděláním anebo vyučená, tak jej spíše prochlastá a prohraje na hracích automatech, nežli investuje a bude dále rozšiřovat.

Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách z osmého března ponechala téměř všechna média, a poněkud samozřejmě i celá politická scéna, bez povšimnutí. Jeho význam je přitom historický. Jeden z nejbližších spolupracovníků Václava Klause po více než dvaceti letech konečně přiznal, že Klausova ideologicky navoněná „ekonomická reforma“ byla ve skutečnosti cílevědomě prováděným rozkradením českého hospodářství.

Kuponovou privatizaci Jan Stráský popisuje jako cestu k urychlení zbohatnutí některých, tak aby si mohli další rozprodávaný státní majetek koupit. „A pokud jde o to kradení: ano, jedna cesta, jak nechat lidi zbohatnout, je nechat je krást. A cesty, „jak lidi nechat zbohatnout, jsme hledali“.

Jan Stráský tak v rozhovoru nevědomky přesně popisuje těžko pochopitelnou nevzdělanost, chtivost moci, totální nezodpovědnost a ideologickou slepotu, s jakou se k odstátnění vlastnictví v tomto „mozkovém trustu ODS“ přistupovalo.

Dovolím si na tomto místě připomenout výrok profesora Oty Šika z počátku roku 1990, který pronesl poté, kdy hovořil prakticky se všemi „otci ekonomické reformy“ – „Dopadne to špatně. Ti chlapci nevědí o ekonomii nic. Myšlením to jsou zastydlí marxisté, sociální inženýři, kteří jsou přesvědčeni, že stačí jenom najít a mocensky prosadit jedinou správnou novou ideologii – a všechno pak půjde samo. Jenomže takhle to nefunguje. Nejde jim o to, aby hospodářství prosperovalo. Chtějí jenom moc“. Ota Šik měl pravdu, a dnes krach Klausových teorií přiznává i Jan Stráský.

Sám dokáže rozlišit pouze čtyři způsoby privatizace:

První téměř nezmiňuje – restituce – komunisty zabaveného majetku, které ale Klaus dlouho odmítal.

Druhý, kterým se zabývá nejvíce – prodej do českých rukou, ve kterých ale nebylo dost prostředků.

Třetí – prodej „cizímu, západnímu kapitálu“ (všimněte si, prosím, tohoto termínu), jenomže to také Klaus odmítal, a to velmi ostře.

Čtvrtý – nechat hospodářství rozkrást s pomocí bankovního socialismu, kdy polostátní banky politicky spolehlivým soudruhům, přispívajícím té správné politické partě, rozdávaly veřejné prostředky s plným vědomím toho, že je nikdy nebudou muset vracet.

Jan Stráský to, při vší shovívavosti, poněkud opožděně, plně potvrzuje: „To tak bylo, a dokonce bych musel říct, že to tak bylo vědomě. My jsme si to spočítali, že není jiná cesta než do toho zatáhnout banky, aby našim lidem půjčily, i když to někdo zaplatí a jiný ne. A nezaplatilo se toho hodně, odepisovaly se stovky miliard“. Byly to pro ty správné lidi dobré časy.

Všimli jste si toho krásného termínu „našim lidem“? Kdopak je vybíral? Informované banky, vycházející v transparentním tržním prostředí výhradně z tvrdé analýzy možné ziskovosti projektu a poskytující návratné úvěry a půjčky podle přesných pravidel a pod dozorem neúplatného bankovního dohledu? Anebo někdo polostátním a „politice“ naslouchajícím bankám ze shora radil, a tak se mezi „naše lidi“ dostali i Viktor Kožený, František Mrázek, Jan Gottwald, Antonín Charouz, pánové Stehlík, Šrejber, Pitr, Krejčíř, Junek, Šlouf, a celá ta generace dnešních stranických „kmotrů“? Kdo v té době vytvářel a udržoval vědomě neprávní prostředí, tak „aby nás právníci nemohli dohnat“?

Minimální odhad přímých ztrát z nedobytných bankovních úvěrů z doby „bankovního socialismu“ je přes pět set miliard. Je podivuhodnou slabostí české politiky a novinařiny, že se k těmto otevřeně kriminálním dobám tak málo vyjadřují. Snad to nebude tím, že velká část dnešních novinářských es patřila v devadesátých letech módně mezi „klausovce“. Nebo tím, že sociální demokracie móresy ODS rychle převzala a legitimizovala v opoziční smlouvě.

Stovky miliard korun zmizely. Právo je už na zloděje z dob privatizace krátké. Paměť je nepohodlná. Václav Klaus odešel v trapnosti a po zbytek života bude pokračovat v tom, co dělal celou kariéru v politice – obhajovat svoje „reformy a myšlenky“. Žádné neměl, nutno však přiznat, že jeho styl útočné ideologizace jakékoliv diskuze, odmítající fakta, měla šmrnc marketingové geniality. O to podivnější je publikum, které mu to tak dlouho hltalo.

Autor si neodpustí připomenout vlastní citát už z roku 1996: „Klaus se stal symbolem české přikrčenosti, která svobodu využila k otevření úst, namísto narovnání ramen“.

ANO se odkopalo, Babiš perlí:-(

Babiš na mítinku ryl do ČSSD tak, že naštval Sobotku. A spustil na sebe lavinu zlých slov

8. 10. 2014 13:52

ANKETA Předseda hnutí ANO, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš se na úterním předvolebním mítinku s občany v Plzni velice ostře pustil do svého koaličního partnera ČSSD, na kterém nenechal nit suchou.

Babiš na mítinku ryl do ČSSD tak, že naštval Sobotku. A spustil na sebe lavinu zlých slov
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Andrejem Babišem

Řekl zde, že největším soupeřem ANO je ČSSD a nezná prý populističtější stranu, než je sociální demokracie. Ta podle něj zničila ČSA, prodala OKD za hubičku a nechala z nich vytáhnout sto miliard. Francouzští socialisté přivedli zemi k zadlužení skoro 100 procent HDP a Babiš prý nechce, aby ČR dopadla stejně. ODS a ČSSD dle něho dlouho spolupracovaly a mají velký podíl na tom, jak to u nás vypadá – a jsou hlavními soupeři ANO.

„Jsme ve vládě s těmi tradičními stranami. Hlavně teď před volbami vidíme, jakým způsobem fungují. Všechno vlastně slibují a prodávají a dělají to všechno jako na efekt. My nejsme politická strana, my to ani moc neumíme prodat hned, a paradoxně náš největší soupeř je de facto ČSSD,“ pustil se do sociální demokracie Babiš.

„Vlastně celá historie naší země po revoluci byla v rukách hlavně ČSSD a ODS. Tyto strany polupracovaly dlouho. Mají velký podíl na tom, jak to u nás vypadá, a to jsou naši hlavní soupeři,“ vymezil se.

Podle Babiše je ANO v Poslanecké sněmovně jakýsi vetřelec. „Říkají, že jsme populisti, přitom já neznám populističtější stranu, než je ČSSD. Skutečně je třeba na to mít velkou odvahu. Nejdřív zničí ČSA, potom o to mají starost. Pak prodat OKD za hubičku, nechat z toho vytáhnout sto miliard, a pak o to mít starost a řešit to… Je to boj, máme úplně jiné ideologie, a já bych strašně nerad, aby Česká republika dopadla stejně jako Francie, kde vlastně sociální demokracie dovedla tu zemi, že mají skoro sto procent HDP zadlužení,“ varoval před sociální demokracií Babiš.

Co vše řekl Babiš v Plzni, čtěte zde.

V úterý již není to, co v pondělí…

Přitom v pondělí si premiér Bohuslav Sobotka a předseda ČSSD ještě předvolební kampaň a koaliční spolupráci s ANO v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pochvaloval. „Mám pocit, že ta kampaň je hodně věcná. Nejsme svědky negativní kampaně ani nějakých přehnaných skandálů, a myslím si, že by to mohlo prospět volební účasti,“ řekl Sobotka.

„My s hnutím ANO za uplynulých osm měsíců ve vládě spolupracujeme úspěšně. A naši koaliční spolupráci chci ocenit, protože se nám podařilo zvýšit důvěru občanů k politice. To je věc, kterou před rokem ještě nikdo nečekal. Daří se nám udržovat velkou důvěru veřejnosti ve vládu, a to je určitě zásluhou všech tří koaličních stran. My jsme sehnali partnery v podobě ANO a KDU-ČSL pro plnění programových závazků sociální demokracie, a takové partnery jsme tu v minulosti neměli,“ řekl v pondělí také premiér, který rovněž mluvil o tom, že by koaliční partneři neměli řešit své spory přes média.

 

Hloupých koaličních válek mají lidi plné zuby. A do ANO nalezli ódéesáci…

ParlamentníListy.cz oslovily politiky ČSSD s dotazem, co si o Babišově prohlášení myslí. „Vzhledem k tomu, že do ANO nalezli a kandidují za něj mnozí bývalí členové ODS, je tohle rozhořčení pana Babiše opravdu pikantní. Je v zájmu dobrého fungování vlády, aby se koaliční strany nenapadaly a spolupracovaly ve prospěch země a občanů. Hádek a hloupých koaličních válek mají lidi plné zuby už z doby Topolánkovy a Nečasovy vlády,“ uvedl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka pro ParlamentníListy.cz v reakci na Babišovo vyjádření.

„Řekl bych pouze: ´Už aby bylo po volbách´,“ povzdychl si krátce předseda Poslanecké sněmovnyJan Hamáček.

„Prostě nic,“ reagoval na dotaz, co si o prohlášení Babiše myslí předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

Ing. Petr Vícha

  • ČSSD
  • senátor

„Největší populisté jsou v hnutí ANO a být panem prvním místopředsedou vlády, tak bych raději mlčel. Kdyby nebylo kontaktů pana Babiše na politiky, tak by své podnikatelské impérium nevybudoval. Tehdy mu vazby na politické strany nevadily. A s ČSA a OKD pravdu nemá. Měl by si zjistit přesné informace, ne stále opakovat stejné nesmysly. A já pořád čekám na plnění předvolebních slibů ze strany hnutí ANO,“ říká místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

„ČSSD má na rozdíl od ANO 130letou tradici včetně boje za demokracii a svobodu republiky v letech 1918, 1939-1945, 1968 i 1989, nikoli zkušenosti z divoké privatizace agrobyznysu. Vlády ČSSD 1998 až 2006 pomáhaly hospodářskému růstu země, přivedly zemi do NATO i Evropské unie. Kraje vedené od roku 2008 ČSSD zvládly tvrdou hospodářskou krizi, udržely fungující veřejné zdravotnictví, sociální služby, střední školství i veřejnou dopravu, přitom nevyhazovaly na dlažbu vlastní zaměstnance při přebírání zemědělských podniků napříč Českou republikou. Udrželi jsme také krajské rozpočty jako vyrovnané či dokonce přebytkové,“ hájil stranu předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

JUDr. Michal Hašek

  • ČSSD
  • hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR
  • hejtman

„ČSSD není firma či parta z holdingového představenstva, jsme slušná politická strana s jasnými vizemi a programem, který plníme na úrovni vlády, krajů, měst i obcí. Nemáme vlastní noviny a rádia, pekárny na předvolební koblihy, přesto věříme, že dokážeme spravovat dobře naši zemi a pracovat slušně a poctivě pro lidi, aniž bychom zároveň měli smlouvy se státem pro vlastní firmy či pobírali české či evropské dotace,“ dodal Hašek.

„Vzhledem k tomu, že jsem slušně vychovaný, tak se k těmto populistickým blábolům nemohu vyjádřit,“ reagoval poslanec František Adámek.

Nemakáme, jen kecáme

„Bylo by falešné tvrdit, že vše, co řekl Andrej Babiš, je lež. Chyb jsme udělali dost a je férové to přiznat. Ono však též platí: Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Omlouvám se, ale já koalici s ANO moc nefandím. Řada nejen podobných vyjádření pana Babiše mi dává ostatně za pravdu. Chápu, že lidem bude opět chvíli trvat, než při své touze po změně prohlédnou těžký populismus babišovců. Že u pana Babiše ani tak neplatí ´makáme´, jako spíš jen pouhé ´kecáme´. Stačí se zajímat o jemu svěřená mnohá ministerstva. Rok je pryč a konkrétní výsledky jsou kde? Kupříkladu nyní v kolonách na všech dálničních přivaděčích do Prahy mají na zamyšlení voliči dost času. Či při vleklých soudních jednáních s exekutory. To jen na okraj,“ řekl poslanec Jiří Koskuba.

„Nejlepší by zřejmě bylo, kdyby této zemi vládl sám. Ve vší úctě, já si ve své prostotě koaliční spolupráci představuji totiž jinak. Bez vzájemného urážení. A přiznejme si, že jen a pouze z jedněch nevymáchaných úst. Je to již poněkud trapné. ´Všichni´ v klasických stranách jsme prý zloději, to jsou jeho slova. Mě osobně tím uráží. Já nebyl a nejsem. Možná i proto jsem ´jen ten obyčejný člověk´. Mimochodem ale také s mnohým nespokojený. Přitom nikdy jste ode mě neslyšeli, že všichni ti posametoví miliardáři jsou gauneři. Nu co, zatím mu to vše zabírá. Uznávám. Uvidíme však, jak vše nakonec dopadne. Možná se budeme jednou divit. Nerad bych pak jednou v novém `Babistánu` od udivených slyšel, že nikdo nevaroval. Nu a mýlím-li se, o to lépe. Ale v Itálii byli také dlouho Silviem nadšeni. Chytrý se učí na chybách druhých,“ dodal Koskuba.

Ve slušné společnosti si to partneři nedělají

„Okopávání kotníků není znakem velkým mužů, takže mne překvapuje, že se k tomu snížil pan předseda ANO. Ve slušné společnosti si to partneři nedělají. Pan Babiš rád zapomíná, že naši vládu tvoří ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO. Když tuto zemi měníme k lepšímu, tak to děláme společně, dělá to koalice, nikoli jen pan Babiš osobně,“ myslí si poslanec Milan Urban.

„Pokud skutečně Andrej Babiš takto hovořil, chápu to v kontextu volební kampaně. Pokud použil tak silná slova, je to pro ČSSD znamení, že jsme pro ANO velmi obávaným soupeřem, ne?“ říká poslankyně Dana Váhalová.

„Pokud má Andrej Babiš tak příkrý názor na ČSSD, měl by vysvětlit, proč je s takovou stranou vůbec v koalici!“ zlobí se poslankyně Marie Benešová.

Babiš se nezastaví před ničím: využít a zlikvidovat

„Pan Babiš jako obvykle chrlí účelové předvolební nesmysly. Přílišná koncentrace politické a ekonomické moci má asi negativní dopad na jeho úsudek a chování. Pan Babiš navíc zřejmě nevěří průzkumům veřejného mínění, asi ví proč. Proto se snaží ve finále volební kampaně těmito podpásovými a nefér výpady vůči ČSSD radikalizovat své politické hnutí ANO, aby mobilizoval nespokojené voliče. Co se týká toho ataku vůči koaličnímu partnerovi, tak by se měl majitel ANO zamyslet hlavně sám nad sebou, posypat si hlavu popelem a zamést si před vlastním prahem. To, že jím vlastněná média nepíší o jeho sporné podnikatelské minulosti včetně jeho dřívějších úzkých vazeb na vrcholné politiky, tak neznamená, že je křišťálové čistý a bezúhonný,“ říká poslanec Richard Dolejš.

ČSSD dle Dolejše mohla v minulosti udělat řadu chyb, ale bilance jejího vládního angažmá byla a je prý pro náš národ pozitivní: „Po převzetí vládní odpovědnosti v roce 1998 musela ČSSD téměř dvě volební období řešit dopady ekonomické a sociální krize způsobené šokovou terapií a živelnou privatizací v režii vlády Václava Klause. Vládám ČSSD se podařilo z této krize zemi vyvést. Hospodářství vláda oživila a nastartovala především díky investičním pobídkám a přílivem zahraničního kapitálu. Zároveň byl očištěn a postaven na nohy bankovní sektor, čímž se předešlo zhroucení ekonomiky. Vlády ČSSD přivedly zemi do NATO a EU. To přispělo ke stabilizaci a dalšímu hospodářskému oživení. Nyní po téměř osmi letech vlády pravice stojí současná vláda opět před vyjedeným krámem a musí řešit především otázku ekonomické a sociální krize. Za této situace považuji ataky pana Babiše vůči ČSSD za krajně neodpovědné a destruktivní. Svými výroky odhalil skutečné záměry. Nejde mu o veřejný zájem a řešení skutečných problémů společnosti. Jde mu o politický a ekonomický monopol moci. Proto se nezastaví před ničím. K ČSSD se chová jako oligarcha k podnikatelské konkurenci. Využít a zlikvidovat. V demokracii však rozhoduje volič.“

A pak je také velký problém náš koaliční partner…

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš se kriticky vyslovil ke svému koaličnímu partnerovi například již v knize 13. komnaty Andreje Babiše. Podle Babiše je problém, že strana je už dlouho součástí systému a to, co říká voličům, nemyslí až tak úplně vážně.

„A pak je také velký problém náš koaliční partner, protože ČSSD je součástí systému. Pan Sobotka byl ministr už v roce 2002, takže on je v tom systému a je úplně v jiné pozici než já. A ČSSD to, co říká lidem, vlastně nemyslí tak úplně vážně. Na rozdíl od nás. Oni se nás občané občas ptají, jestli to opravdu myslíme vážně. A já říkám: Jasně, že to myslíme vážně! Já jsem nešel do politiky – a původně jsem tam ani jít nechtěl, abych lhal a jenom sliboval. Jak už jsem říkal, na náměstí si nic nevykřičíme, a pokud chceme opravdu něčeho dosáhnout, musíme sami do politiky, protože současní politici jsou splachovací. My to myslíme vážně. Doopravdy,“ řekl Babiš v knížce.

Právě před volbami má smysl osvěžit paměť.

…TOTO JE NÁZOR PRAVIČÁKA, TAKŽE NECHÁVÁM BEZ KOMENTÁŘE, NÁZOR
SI UDĚLÁ KAŽDÝ SVŮJ, JAK JSEM KOUPIL TAK PRODÁVÁM……. NECHUTNÉ ČTENÍ, ALE PRAVDIVÉ.
25 let postkomunizmu … Kde jsou Vaše světové výrobky,  pánové ?
Jsem antikomunista, ale zajímají mě jen fakta a čísla.
Nemůžu za to, že postkomunisté ( Havel, Klaus, Zeman, …, ODS, ČSSD, KDU apod. ) jsou
při správě země a řízení hospodářství zjevně méně úspěšní a kompetentní, než Gottwald,
Zápotocký, Novotný,Husák, Štrougal a jejich komunisté.
Sám pocházím z rodiny „kulaka“, mého dědy Stanislava Kopečného z Kelče, který byl
komunisty perzekvován.
Prostě to byl HNUS !
Proto jsem komunisty rád neměl, po vzoru dědy jsem od puberty poslouchal Svobodnou
Evropu a Hlas Ameriky. Byl jsem antikomunista ( dnes se tomu směji ).
Listopad ´89 mě zastihl v 21 letech, jako studenta elektrotechnické fakulty VUT v Brně.
„Revoluci“ jsem nadšeně prožíval a změny podporoval.
Vzhledem k tomu, jak se Havel a spol. chovali, mně ovšem nadšení dlouho nevydrželo.
K žádným podstatným změnám na škole nedocházelo.
A ve společnosti to pod vládou Havla a Čalfy také moc dobře nevypadalo.
Záhy přišel Klaus s jeho arogancí a to už mě začalo vytáčet.
Stal se ze mě tvrdý opozičník postkomunistů. V devadesátých letech jsme ale byli „osamělí
vojáci v poli“.
Většina obyvatelstva snila svůj sen o německé životní úrovni a podnikatelé a živnostníci o
svém rychlém zbohatnutí.
Ale ani my, kriticky naladění, jsme netušili k jakým smutným koncům postkomunisté
naši krásnou zemi a český národ přivedou.
Máme tedy letos 25. výročí podvodného „sametového“  převratu.
Kdy jindy bychom se měli ptát nejen našich ( ? ) politiků, ale také podnikatelů,
akademiků a novinářů na stav naší země.
A samozřejmě by jsme měli srovnávat dnešek s rokem´89, a celkově život po převratu s
životem za reálného socializmu. 25 let ( !!! ) jsme utvrzováni jednostrannou propagandou o
tom, že za „komunistů“ bylo všechno špatné, měli jsme se „špatně“, žili jsme „špatně“ a na
Západě bylo všechno lepší, dokonalé a bez chyby ( ! ).
Jakékoli nedostatky postkomunizmu byly svalovány na dědictví komunizmu, na důsledek
socialistického sytému.
S touto zcela primitivní a úplně lživou propagandou vydrželi postkomunisté až dodnes.V posledních letech ale lidé, zjevně pod obrovským ekonomickým a sociálním tlakem,
přestávají této sprosté propagandě věřit.
Zejména starší generace, už v důchodovém věku a tedy drcená sociálně postkomunistickou
zdražovací mašinerií, upouští od své dřívější obhajoby Klause a velebení režimu ( údajné
) svobody a demokracie.
Mladou generaci toto procitnutí teprve čeká, ale nebude to trvat 20 let, jen několik málo
roků příštích.
My, staří opozičníci, máme tedy jedinečnou příležitost zúčtovat s našimi úhlavními
politickými i ekonomickými nepřáteli – postkomunisty.
A je jedno, zda jde o politiky, novináře, podnikatele nebo akademiky, kteří všichni
pomáhali (a pomáhají) dávno zkrachovaný režim udržet.
A tak se tedy ptám, páni postkomunisté :
Když komunisté dělali všechno špatně, socialistické podniky byly špatné,
jaké jsou Vaše úspěchy za 25 let Vaší vlády ?
Kde jsou ty vzorové, vzorné a úspěšné ( ale české, ne německé – viz Volkswagen )
kapitalistické podniky, kde jsou ty světové výrobky, světové značky, moderní výrobní
technologie, vývojová oddělení, zastoupení po světě ?!
Kde to všechno je ? ? ! ! Za 25 roků ! ! !
Skutečností je, že za 25 let Vaší vlády a Vašeho podnikání, vůbec žádné takové úspěchy
prostě … NEEXISTUJÍ !!!
Za 25 let jste dokázali tak akorát všechno rozkrást , uplatit,
zkorumpovat, zašantročit a přivést ke krachu ! ( té malé menšině
slušných podnikatelů má slova určena nejsou ).
Tak buďte tak laskaví a přestaňte nadávat ( těm slušným a
schopným ) komunistům, když jste se za 25 let nedokázali dostat
ani na jejich úroveň !!!
A ptám se dál :
jaké mají lidé v ČR platy a důchody, jsou solidní, umožňují slušnou existenci srovnatelnou se  Západní Evropou a USA, jak Vaši představitelé Havel a Klaus v roce ´89/90 lidem slibovali?!
A jaká je úroveň cen zboží ? Je adekvátní příjmům ?
A jaká je kvalita výrobků od potravin až po domy ?
Je to lepší než za komunistů?
A jaká je úroveň kriminality, je nízká jako za komunistů ?
Nebo se občané bojí vyjít večer na ulici ?
A co lichva a exekutoři, je to dobré, jsou s tím lidé spokojeni ?
A co mezinárodní postavení naší země, je důstojné ?
Nestali jsme se z kolonie Sovětského Svazu (bez diktátů), opět jen prachsprostou kolonií
( s diktátem co můžeme a co nesmíme) západních zemí a USA ?A co postkomunističtí politici, jsou lepší než komunisté, chovají se k lidem slušně, nejsou
arogantní, plní své předvolební sliby, neberou úplatky a jsou kompetentní ?
A co zaměstnavatelé, chovají se k lidem slušně, nešikanují je, nevykořisťují,nediskriminují,
je dostatek volných, adekvátních vzdělání, pracovních míst pro mladé i starší i pro ty co
nemají tučné konta ? !
Vy jste studovali za peníze komunistů a nevadí vám to ???
Vyzývám všechny postkomunisty, od prezidenta až po posledního starostu, od finančníků až  po posledního živnostníka, aby okamžitě odpověděli na mé otázky !
Máme toho dost !
Vaší arogance, zlodějství, sprostoty a prolhanosti ! ! !
Netvrdím, že socialistická ekonomika byla lepší než ta západní. To v žádném případě.
Ostatně kdo zažil socialismus alespoň krátce, může si srovnání udělat sám.
Tvrdím jen, že socialistické podniky nebyly zralé na likvidaci, jen na reformu a obnovu,
tak jako většina podniků, kdekoli jinde na světě, čas od času potřebuje.
Něco zničit, pomluvit, očernit, přivést ke krachu je primitivní a dovede to každý hlupák,
který má moc .
Ale něco vylepšit, zdokonalit, vybudovat – to primitivové, hlupáci a populisté – prostě nedokážou. Tak jim jen zbývá „totalitními metodami“ umlčovat kritiky
(osočováním za komunisty, spolupracovníky STB, extrémisty apod. ), jak se také od 90. let minulého století  praktikovalo a praktikuje dodnes.
03.02.2014
Přepošlete to prosím dál, ať se národ a hlavně ti mladí probudí !!!!