Archiv pro měsíc: Říjen 2015

Jak mají tito soudruzi chápal běžný život?

POSLANECKÁ KANTÝNA

Obyčejný člověk pracuje obvykle 8 hodin. Po 4,5 hodinové šichtě má ze zákona nárok na přestávku. S přesným dodržením 30 minut musí rychle najít restauraci nebo hospodu s dobrým menu, aby se rychle nasytil a ihned se vrátil zpět na pracoviště. U poslanců je to jiné. Ti si mohou jít na svačinku, na oběd, nebo na večeři kdykoliv uprostřed jednání nebo po vyhlášení přestávky určené k obědu. Poslanecká kantýna praská ve švech. Žádný zaplivaný bufet, jídlo na “stojáka“ nebo pach rozteklého levného oleje. Jídlo se podává v míšeňském porcelánu, skleničky z dnes již uzavřených skláren cinkají a příbory se třpytí novotou. Prostředí útulné jako v luxusní restauraci s pěti hvězdičkami. Poslanecká kantýna je otevřená každý všední den od 7.30 do 19.00, v pátek jen do 16.15 nebo při mimořádných zasedáních do pozdních hodin. A jak vypadá jídelní lístek?

Název pokrmu, pití

cena

běžná cena

hovězí vývar,těstoviny, zelenina

3.-

30.-

150 g – vídeňský guláš, knedlík

63.-

145.-

150 g – srbský vepřový kotlet, rýže

63.-

185.-

omeleta se sýrem, brambory

34.-

115.-

150 g – vepř. steak, šunka, sýr…

34.-

185.-

150 g – vepř. panenka, šunka, sýr…

78.-

205.-

150 g – vepř. panenka “Pireus“

79.-

210.-

150 g – kuřecí steak “Hawai“, sýr…

71.-

160.-

150 g – kuřecí soté “Palermo“, šunka…

73.-

195.-

150 g – kuřecí řízek smažený

54.-

160.-

150 g – krůtí steak zapeč. s chřestem

67.-

215.-

150 g – krůtí steak s česnek. máslem

53.-

165.-

430 g – salát. talíř se šunkou a sýrem

35.-

120.-

tatarská omáčka

4.-

20.-

ďábelská omáčka

4.-

25.-

brambory opékané

6.-

35.-

hranolky

11.-

35.-

brambory zlaté

12.-

40.-

bramborové roští

8.-

35.-

rýže dušená

4.-

30.-

káva “Presso“

6.-

25.-

káva “Turek“

6.-

25.-

čaj černý

3.-

15.-

2 dcl – kofola

7.-

25.-

pivo “Gambrinus“

7.-

30.-

Tento lístek platí na jeden den, druhý den je drobně obměněn.

Pro zajímavost: v červenci 2006 vážilo 200 poslanců 15 830 kg, v červnu 2010 ti samí poslanci vážili 18 130 kg. To znamená, že poslanci za 4 roky v poslanecké sněmovně přibrali 2 290 kg, jeden průměrný poslanec za 4 roky přibral 11,45 kg.

K jejich nadváze a obezitě také přispěla jejich poslanecká kantýna. Pokud představitelé státu zrovna nepobývají v poslanecké sněmovně, mohou využít další z 8 sněmovních hospod.

Sněmovní hospody:

1) Poslanecký klub 1 – dolní parlament

2) Poslanecký klub 2 – U Roury

3) Poslanecký klub 3 – U Rückla

4) Poslanecký klub 4 – v podzemí ve sklepě

5) Poslanecký klub 5 – pod palácem Smiřických

6) Restaurace Sněmovní 1 – i pro úředníky

7) Restaurace Sněmovní 2 – největší restaurace

8) Kavárna Demokracie – jen pro poslance a senátory

9) Kavárna u hlavního sálu (skandál Petra Kotta z ODS)

Ze státního rozpočtu je na provoz kantýny, restaurací a hospod ročně vyčleněno cca 46 milionů Kč. Jedná se sice o drobky, ale v době snižování platů a rušení benefitů státním zaměstnancům by bylo ohleduplné tyto výdobytky poslanců zrušit a kantýny a restaurace ponechat tržnímu hospodářství.

Tak to těm kurvám a hajzlům, kterým většina z nás ve volbách dala podporu, přejme!!! Jen ať si žerou a tloustnou. Je to stejné, jako když se nuceně krmí husa tak, že jí šišky nebo kukuřici cpou do krku. aby byla po zabití hodně tučná. Husa se bránit nemůže, poslanec ale jenom využívá příznivé podmínky pro své stravování, které si odhlasoval. Naštěstí nadváha je po kouření našim hlavním rizikovým faktorem kardiovaskulárních onemocnění. Takže paní a páni poslanci. Žerte co možná nejvíce, máte to téměř zadarmo. Nebudeme vás alespoň muset podřezávat jako ty martinské husy. Infarkty a jiné zdravotní problémy se o vás dobře postarají. To zase bude na druhou stranu překrásná odměna vašim zklamaným voličům z celé šíře politického spektra…

Ještě že si poslanci neodhlasovali státní pohřeb. To by byla daň z blbosti zase o něco

vyšší…

nabízí se otázky:

Kdyby tam seděl kdokoliv z nás, co to teď pohoršeně čteme a nadáváme na ně, byli bychom jiní? Chovali bychom se jinak? Snažili bychom se o zavedení spravedlivých cen?“

odpověď: „…ani omylem! Žrali bychom levně stejně jako oni a drželi bychom huby, protože jsme už takový zparchantělý národ!!!

Konec hegemonie USA?

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

10.10.2015 Komentáře Témata: Sýrie, Rusko1210 slov

Ve světě fungovala představa, že konvenční nejaderná výzbroj Ruska je na nízké úrovni a není schopná čelit „nejlepší armádě světa“ za kterou ji vydávaly USA. Tuto verzi ovšem podporovali i sami ruští vojenští experti. Zato nynější „experti“ zemí bývalého východního bloku už zapomněli to, co znali i děti na základce: Že když něco Rusko předvádí a prodává, v dílnách a ve vývoji jsou o dvě, spíše o tři generace výš. Ruská salva z Kaspického moře nezasáhla jen ISIL, ale definitivně ukončila unipolární svět.

Známý ruský vojenský expert Konstatnin Sivkov, stejně jako jeho kolegové, předkládali světu téze, že v souboji konvenčními zbraněmi Rusko proti USA neobstojí. Tomu všemu ale bylo možné věřit pouze do 7. října, kdy Rusko jedním výstřelem přesvědčilo celý svět, že „hrátky“ na slabého soupeře se staly minulostí.

Co se vlastně stalo, a proč by to mělo mít klíčový význam? Ve středu 7. října, zrovna v den narozenin ruského prezidenta Putina, jedna jediná ruská Kaspická vojenská flotila dokázala jedinou salvou šestadvaceti raket typu „Kalibr“ nejen zasáhnout vojenské základny Islámského státu v Sýrii, ale zároveň nadlouho vyklidit ze všech aquatorií americké námořnictvo jako demonstraci jeho síly či dokonce hrozby.

[Odpálení střely s plochou dráhou letu]
Odpálení střely s plochou dráhou letu

Malé tajemství s vekým dopadem

To, co Američané a jejich spojenci netušili, byl „vylepšený“ typ raket, s jejichž pomocí se smrtící kanonáda odehrála. Podobný typ raket „Kalibr“ byl totiž dodáván na export a dosah těchto střel s plochou dráhou letu byl pro vyvážené kusy stanoven 300 km. Američané proto v klidu předpokládali, že Rusko bude mít k dispozici tak dvojnásobný dosah, tady zhruba 600 kilometrů.

Reálný dostřel „Kalibru“ ovšem po ruské salvě donutil hochy v Pentagonu ze svých křesel když ne vyskočit, tak určitě povstat. Ruské střely bez problému překonaly vzdálenost 1500 kilometrů a přesně zasáhly cíl s maximální odchylkou 3 metrů. Podle všeho ale, ani tato vzdálenost není pro Rusko u těchto střel limitem. Ve vojenských kuloárech se hovoří až o 4000 kilometrovém dosahu.

Všechno je v okamžiku jinak

Co jednoznačně skončilo, je představa Západu, že Rusko je svým stavem konvenční výzbroje schopné leda tak ubránit vlastní hranice, nebo nahánět mořské pytláky. Zejména se to týkalo Černomořské a Baltské flotily. Jedinou výjimkou byly flotily dislokované v Pacifiku a Atlantiku, které i podle západních analýz byly schopné čelit vážnějšímu střetu.

V důsledku podobných analýz navíc Američanům vycházelo, že jejich útočné skupiny letadlových lodí (Carrier strike group – CSG) jsou takřka nezranitelné, protože by Rusko ke zničení jedné takové skupiny potřebovalo vypálit salvu zhruba stovky raket. (Podle otevřených zdrojů disponují USA asi deseti takovými skupinami.) Rusko by podle analytiků Pentagonu muselo soustředit do jednoho místa takřka všechny své lodě Severní a Pacifické flotily. Tím by se Rusko podle těchto expertů vyčerpalo a ostatní americké skupiny CSG by už pak nerušeně kralovaly ve světových vodách.

Co všechno je Rusko schopné kontrolovat?

Podívejme se nyní na schopnost doletu střely, která, jak je jasné z předchozího, není ani 300 ani 600 kilometrů, ale dokonce více než 1500 kilometrů. To neznamená nic jiného, než že je Rusko schopné se svou Kaspickou a Černomořskou flotilou zničit každého nepřítele ve východní části Středo-zemního moře i v Perském zálivu, zatímco Baltská flotila drží v šachu Severní moře, La Manche a část Norského moře. A to vše, aniž by ruské flotily musely opustit vlastní výsostní vody.

A to už nemluvíme o schopnosti Severní flotily držet v šachu severní část Atlantiku, nebo Tichomořské flotily – odstřelit každého, kdo se bude „šplouchat“ v Pacifiku na sever od Havajských ostrovů. Vyplývá z toho hlavně jedno: Námořnictvo USA už není schopné ohrozit region Eurasie.

Konec všemohoucnosti

Pro Američany je ovšem naprosto děsivá už sama představa, že Rusko může raketami letectva zasáhnout Spojené státy, aniž by opustilo svá teritoria vzdušného nebo námořního prostoru. Amerika, která se roky chovala jako potrhlý puberťák s pocitem všemohoucnosti, dostala přesně těch pár facek, nezbytných k tomu, aby se postavila nohama na zem a místo sebestřednosti zapnula i mozek. Kdyby jen z pudu sebezáchovy.

Rusko svou salvou dalo jasně najevo, že už nikdo nebude beztrestně útočit na jeho spojence. Už nikdy se nebude beztrestně opakovat Jugoslávie, Irák, Libye či další země.

Vzbouří se i Evropa?

Pro nás je jistě důležitější, že si to museli uvědomit i lídři zemí Evropy. Je třeba vzít v úvahu, že i oni leckdy museli poslouchat se skřípěním zubů diktát toho „sebestředného fracka“, který uměl pouze rozkazovat, a to jen v zájmu vlastní země, naprosto bez ohledu na potřeby a zájmy svých „spojenců“. I oni měli strach z domnělé nepřemožitelnosti Spojených států. Žili s představou, že „před Amerikou nás přece nemá kdo ochránit“.

V tuto chvíli je už ale jasné, že se svět má na koho obrátit o pomoc proti svévoli hegemona. Unipolární svět skončil, a tak budou muset Spojené státy nasadit alespoň masku slušnosti při jednání se svými vazaly. Už na ně nebudou moct zadupat, protože vazalové už mají kam jít a ke komu se utéct.

USA si musejí připomenout slušné chování

Počítat s tím, že by se EU nebo NATO rozpadly hned zítra poté, co jejich lídři vykoupí pampersky, by bylo přinejmenším příliš optimistické. Je tu ale jiný zajímavý „výchovný prvek“. Amerika se už odnaučila slušnému chování, vyjednávání či snad dokonce dodržování dohod. Teď se to bude muset znovu učit, a to ausgerechnet ve chvíli, kdy hrozivě dupala na evropské země, že jsou „povinny“ podepsat smlouvu TTIP, i když je pro tyto státy zničující.

Hegemon zemřel, nastává znovuobrození éry bipolárního či dokonce tripolárního světa. Evropa tak má nyní na výběr. Zůstat nyní už v dobrovolném otroctví USA, nebo začít jednat v souladu se zájmy svých národů. A tak jediná salva může začít měnit vývoj a směřování světa.

Proč Rusko pálilo zrovna z Kaspického moře?

A je tu i další otázka, na níž je dobré znát odpověď. Proč si Rusko vybralo ke své „slavnostní“ salvě zrovna Kaspické moře? Pomiňme fakt, že z blízké vzdálenosti by to nemělo zdaleka onen potřebný demonstrační efekt pro „výchovu“ Pentagonu. Pragmatickou stránkou věci je ale fakt, že pro přelet raket je třeba povolení, které lze od spojeneckých zemí jako je Írán a Irák získat podstatně snáz, než například pro útok z Černého moře od Turecka, které neustále protestuje proti ruské účasti na likvidaci teroristů Islámského státu.

Trocha technikálií na závěr

[Raketa Kalibr 3M-54E]
Raketa Kalibr 3M-54E typu země/země, lze odpálit i z lodi. Jeden ze čtyř typů. ZdrojRussian Novator 3M-54 Klub / Kalibr / SS-N-27 missile complex

Připomeňme si ještě, co je to vlastně „okřídlená střela“ či střela s plochou dráhou letu, o níž je v článku řeč. Je to vlastně takový bezpilotní letoun, který se pohybuje ve velmi malých výškách. Střely „Kalibr“ mohou nad mořem klesnout do výšky 20 metrů nad hladinu, na pevnině letí ve výšce 100 – 150 metrů. Vzhledem k naprogramovanému navádění je většinu svého letu v režimu „rádiového klidu“, takže zachycení střely nepřítelem je v podstatě nemožné.

Vzhledem k tomu, že střela „kouká“, je schopná překážku nejen přeletět vrchem, ale i s boku. Díky dokonalému systému navigace „vidí“ i v naprosté tmě, tedy tehdy, kdy sama spatřena být nemůže. Při doletu k cíli je raketa schopná vyvinout rychlost až 3500 km/h, během letu je rychlost samozřejmě nižší.

Došlo vám to také?

Konečně mi došlo, o co se tady vlastně jedná. Proč někteří politici propagují nutnost péče o uprchlíky. Je jedno, odkud pocházejí. Ono ani tak nejde o diktát EU. Ono jde hlavně o veliký kšeft – abych byl moderní – tedy o business. Vůbec totiž nejde o péči o uprchlíky, jedná se o péči o něčí peněženky. Doposud u nás téměř žádné uprchlíky nemáme, a přesto se na „péči o ně“vydávají obrovské prostředky, ale již se nepublikuje komu a kolik. Tak koukejte a divte se, jak se „vydělává“ : Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč InBáze 10 565 144,- Kč Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč Charita Česká republika (pozorovatel – nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů) Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč AMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč Nevládní sdružení obdržela tedy nejméně částku přesahující přes půl miliardy korun. A to tady ještě téměř žádní uprchlíci nejsou. Dovedete si představit, kolik peněz z našich daní poteče do peněženek těch lidumilů a pravdoláskařů, kteří se již těší – až to skutečně nastane ??? Tak, abyste náhodou nepřišli o chuť zasílat různé obnosy potřebným, třeba dárcovské SMS…….

Hej Stropnický!

Pane poslanče,ministr Stropnický chce mapovat počty mužů a žen schopných a ochotnýchpodílet se na ochraně vlasti. Rád bych se dozvěděl, co konkrétního chtějí politici, abychom bránili. Zda cizí kapitál, cizí banky, cizí média, cizí šachty, cizí pozemky.Majetky zbohatlíků, korupčníků a tunelářů.Majetky politiků a jejich rodin.Proč bychom měli pokládat životy za zemi, která nám byla ukradena, za firmy, pro něž dřeme za 1/3 německých výplat, za obchodní řetězce, které zlikvidovaly drobné podnikatele a prodávají nám zdravotně závadný odpad, za ukradenou vodu? Proč bychom měli umírat za politiky, kteří to od roku 1989 umožnili a pro které jsme jen obtížný hmyz?!?! Děkuji za odpověď ..

Tak nám to Rada ČT konečně vysvětlila.

Tak nám to Rada ČT konečně vysvětlila.
Na základě rostoucí­ kritiky platí­cí­ch diváků  ČT o neobjektivnosti hlavně zahraniční­ho zpravodajství­ ČT jednala Rada ČT o této kritice. Do jednání­ vnesl jasno radní­ Michal Janovič.  Prohlásil: „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený  úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení­ Evropskékomise, která povoluje veřejnoprávní­m médií­m fungovat z poplatků nebo z daní jenom zapředpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dí­vat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení­. Česká televize se na to nesmí­ dí­vat tak, jako kdyby byla součástí­ současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské un ie,“konec citátu.
A je jasno a vymalováno. Takovéto direktivy kdysi přicházely z Moskvy. Slova a hesla byla sice, pravda, maličko jiná, ale smysl byl stejný. Takže už zase drží­me hubu a krok. Ó dí­ky, veliký Michale Janovče, že jsi to natvrdo objasnil i poslední­mu joudovi z Horní­ Lhoty, který snad dosud tápal. Tak a teď ví­me, proč nám serví­ruj&ia cut e ;­ v ČT polopravdy a překroucené lži, hlavně o Ukrajině, Rusku a pod., protože je to předepsáno EU. Budeš-li poslouchat – dostaneš pení­zky do svého korýtka. Když ne, korýtko vyschne. EU a USA potřebují­ oblbovat lidi ve svůj problematický prospěch a prospěch finančníků, ovládají­cí­ch svět. Proobjektivní­ informace, nespoléhejte na zprávy v ČT, nebo české noviny, a le č těte na internetu Parlamentní­ listy, Protiproud a pod.

A proč to tak je: protože:

Vláda nám sprostě lže…!

Naše vláda má speciální web. stránky v angličtině a arabštině, kde přímo zve
emigranty do ČR. A na tomto webu jsou přímo uvedené kontakty na takzvané v
uvozovkách „neziskové“ české organizace pro podporu imigrantů, které jsou
placeny touto vládou ČSSD, hnutím ANO a KDU-ČSL sta miliony korun z našich
veřejných peněz.

A hned na titulní straně tohoto webu se píší tato slova: „Hledáte azyl?
Emigrujte do České republiky. Vítáme Vás“! Následně jsou na přiložených
mapách dokonce nakresleny doporučené trasy, kudy se k nám mají ilegální
imigranti dostat.

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/
(https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/)

Ostatně:

Ales Brichta

Vadí mi pár jedinců, kteří napadají každé mé vyjádření. Už nevím, jak to vyjádřit srozumitelněji, aby to pochopili. Hlavní funkcí státu má být postarat se o vlastní občany. Jestliže není schopen se postarat o své seniory, děti či nemocné, není něco v pořádku. Dávat v takovém případě přednost cizincům, na které se prostředky vždycky najdou, mi za takové situace připadá jako amorálnost a hyenismus. Přišlo by vám snad normální dávat přednost nějakému uprchlíkovi před nemocí vlastního dítěte? A o tom to všechno je. V takovém případě je mi totiž nějaký Ahmed ženoucí se do Evropy za lepším živobytím úplně ukradený. Je to srozumitelné?

 Chcete vidieť rozdiel medzi tým, čím Slovensko „kŕmila“ verejnoprávna RTVS a ako to naozaj vyzeralo na hraničnom priechode Brodské pri „vítaní“ americkej kolóny?
Takže nakonec vtip:
Nemá chybu…

O vepřovém …
Šéf Muslimské unie v České republice Abbás v rozhovoru pro Lidové noviny :
“ Nechápu jak mohou křesťané jíst vepřové ! „
Obratem přišla na Facebooku odpověď :
“ Příborem, blbe ! „
Mimochodem, Muhammad Abbás je původem Súdánec a je otcem Lejly Abbásové -přítelkyně Kocába…

 

Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané se bojí radaru, odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů!

AE News Alternativní zpravodajství a komentáře na aktuální témata z našeho (ro)zvráceného světa http://aeronet.cz/news Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané se bojí radaru, odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů! Author : Vedoucí kolotoče Date : Zář 9, 2015 Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané se bojí radaru, odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů! Britský server Express přinesl zprávu [1] o tom, že disponuje informacemi o příčinách ruské aktivity v Sýrii. Rusové budují nedaleko Damašku leteckou základnu pro cca. 1,000 ruských vojáků a další personál. Je to jasný důkaz o tom, že Moskva se rozhodla zahájit vedení vlastních leteckých úderů proti Islámskému státu, protože Rusové mají čím dál tím větší pochybnosti o účinnosti amerických a britských náletů. Ty probíhají podle informací Moskvy v největším měřítku právě v noci a kurdské milice dlouhodobě informují o podivných nepřesnostech těchto náletů. Jak už dříve vyplulo na povrch, obvinění se nejčastěji týkají toho, že noční americké nálety jsou pouze zvukovým a optickým divadlem, protože bomby sice padají do blízkosti pozic Islámského státu, ty se z nich ale každý večer před soumrakem stahují a místa tak zůstávají prázdná. Bomby z amerických a britských letadel tak padají do prázdných pozic, kde nejsou ani vojáci IS, ani jejich vojenská technika. 1 / 4 Amatérské fotografie ruské techniky a vojáků v Sýrii Podezření Moskvy, že Pentagon varuje předáky Islámského státu před každým nočním náletem a tím pádem, že USA přímo podporují činnost IS, potvrdil i pilot F-18 amerického námořnictva na televizní stanici Fox News, že piloti mají naopak při denním bombardování skutečných a pravých pozic Islámského státu svázané ruce, protože velení jim nedovoluje na pozice IS zaútočit [2]. V noci se vizuální konfirmace nepoužívá, bomby se shazují jen podle GPS koordinátů, které piloti dostanou před vzletem. Sami ale nemůžou potvrdit, kam bomby dopadnou, jestli na pozice IS nebo někam úplně do prázdna, odkud se IS už stáhl. Pilot vypověděl, že byly chvíle, kdy měl jednotky IS přímo pod sebou, viděl je zcela jasně, ale nedostal povolení k útoku. Jak sám uvedl, určitě potom islámisté zabili mnoho nevinných civilistů. Povolení totiž mnohdy přichází až po hodinovém zpoždění, kdy už pochopitelně je konvoj IS pryč. Mluvčí velení amerického vojenského letectva to ale odmítl a uvedl, že povolení k útoku přichází do 10 minut… Takový pěkný nechtěný vtip, protože pokud nepřijde povolení k útoku ihned po navázání vizuálního kontaktu pilota s cílem, tak jsou islámisté stejně už dávno pryč. Velení amerického námořnictva a Pentagon toto omlouvají tím, že chtějí předejít omylům, aby piloti omylem nesvrhli bomby na jednotky omylem považované za IS, když by to přitom mohli být Kurdové nebo jiné spojenecké jednotky. S tím ale ostře nesouhlasí američtí piloti, protože v oblastech, nad kterými operují, jsou v srdci Islámského státu, v prostoru hlavního města islamistů v Rakká, na severovýchodě Sýrie. A tam žádné kurdské ani jiné spojenecké jednotky nejsou. Pentagon tak drží 2 / 4 ochranou ruku na Islámským státem a současná letecká iniciativa USA a Velké Británie je pouze divadlem pro média. Bomby totiž padají ze západních stíhaček úmyslně mimo v noci, anebo přes den nepadají vůbec. Není proto divu, že Islámský stát nemá žádné ztráty a pokračuje úspěšně v dobývání Sýrie, právě dnes dobyl město Idlib. Jak tedy vidíte, bomby z amerických a britských letadel opravdu asi nepadají tam, kam by měly. Ruský generál Šojgu to v neděli nazval „jalovým bombardováním“ a zřejmě není daleko od pravdu. Američané bojují proti IS jenom naoko, pro média a pro veřejnost. Ve skutečnosti je IS pod ochranou Pentagonu. Demonstrace v Damašku na podporu Bašára Assada a spojenectví s Ruskem Americké zděšení, že Rusové chtějí začít bombardovat IS, doslova otřáslo Pentagonem a americký ministr zahraničí John Kerry ihned volal do Moskvy a vyjádřil obavy z ruské participace v Sýrii, že by mohlo dojít k eskalaci situace. Není divu, ruské bomby by opravdu totiž mohly začít padat na skutečné pozice IS a nejenom do prázdných jalových míst, čímž by postup IS proti Bašáru Assadovi, kterého chtějí USA odstranit, by byl ohrožen. Je zde však jedno mnohem větší nebezpečí pro USA. Ruská vojenská základna bude vybavena radary a sledovacími systémy a USA se bojí, že Rusové budou natáčet veškerý vzdušný provoz a pozice, které americké stíhačky bombardují. USA by tak musely opravdu začít bombardovat poctivě a skutečné pozice IS, protože jinak by to Rusové okamžitě odhalili a skandál by byl na světě. 3 / 4 Ruská angažovanost v Sýrii tak opravdu může přinést po dlouhé době opravdové údery proti IS a možná skončí i letecké noční shozy vybavení a materiálu z amerických letadel do pozic Islámského státu, na které upozorňují pešmergové na straně koalice už přes půl roku. Z noční oblohy padají na padácích kontejnery a palety, přímo do oblastí ovládaných IS uprostřed syrské pouště. Jestli jde přímo o shozy vybavení pro IS organizované Pentagonem anebo je to iniciativa CIA, která také vede své vlastní soukromé války na Blízkém východě, to není možné určit. Je však jednoznačné, že ruská letecká základna s radary by tomuto učinila přítrž, jako kdy nový šerif přijde do města ovládaného bezprávím, anebo naopak právem nejsilnějšího. USA už v zoufalství zatlačili na Bulharsko, aby znemožnilo Rusku přelety letadel z Kaliningradské oblasti do Sýrie, Bulharsko žádosti vyhovělo. Ale nejen Bulharsko, Američané zatlačili i na Athény a po chvilce váhání i ty zavřely svůj vzdušný prostor pro ruská zásobovací letadla směřující z Kaliningradu do Sýrie [3]. USA se bojí, že Rusko se dodávkami snaží udržet režim Bašára Assada u moci [4]. No, to by jeden nehádal. A koho se snaží udržet v Sýrii u moci Američané? Komu tedy oni letecky shazují pomoc, když Rusové nesmějí? Opět zde vidíte několik kamínků do mozaiky, které když si poskládáte do obrazu uprchlické krize v Evropě, uvidíte viníka současné migrační krize v celém světle. Americký imperialismus se nijak nezměnil, naopak nabírá na neskutečné síle. -VK- Šéfredaktor AE News

Zpověď českého policisty

Zpověď českého policisty

Nedá mi to a musím se zase jednou po dlouhé době rozepsat…

V poslední době jsme bombardováni médii, jako správní Češi diskutujeme u piva, v práci

nebo (jak je teď moderní) na sociálních sítích, o vlně ilegálních imigrantů která směřuje do

Evropy. Dovolím se zase po dlouhé době rozepsat z pohledu policisty, za užití zkušeností

kolegů ze zahraničí, co jsou – jak sami říkají – „bohužel“ dál.

V prvé řadě si dovolím říci něco o slovním spojení „Ilegální imigrant“. Ilegální znamená

nezákonný, imigrant můžeme nahradit českým slovem přistěhovalec. Už to zní lépe? Ano,

jedná se o nelegální přistěhovalce. Z pohledu našeho práva, které se v rámci naší společnosti

vyvíjelo mnoho set let, se jedná o člověka nežádoucího na území našeho státu, který se zde

ocitl, aniž by měl na pobyt na tomto území nárok, či jej měl dovolený. My to víme, toto právo

jsme si sami budovali, ale my sami jako společnost jej nyní NERESPEKTUJEME!!! On,

nelegální přistěhovalec, to ví také. Nejen to, že z hlediska zákona je zde protiprávně, ale i to,

že my své vlastní zákony nerespektujeme!

V České republice to funguje – prosím, velmi zjednodušeně popsáno – tak, že tohoto

nežádoucí přistěhovalce chytíme, ztotožníme (v rámci možností), prověříme jej základními

registry, dáme mu najíst a do ruky papír, že má odcestovat a vykopneme jej za bránu sběrného

tábora. My sami nerespektujeme vlastní zákony, myslíte, že on je bude respektovat?

NIKOLIV! A tím to začíná… Takový člověk už nikdy neodejde dobrovolně, a my jej

neumíme z důvodu přílišné humanity naložit na loď-letadlo-vlak a prostě odvézt zpět domů.

V druhé řadě si musíme uvědomit, kdo k nám přichází. Přichází k nám lidé, kteří nikdy v

životě nesdíleli hodnoty eurokřesťanské civilizace, ač jsem nevěřící, tak tyto hodnoty jsem

převzal v rámci naší civilizace a považuji je za své. Oni nikoliv. Mají jiné hodnoty, jiné

zvyky, jiný způsob myšlení… to vše se vyvíjelo u těchto lidí stovky let. Je nemyslitelné, aby

jako skupina převzali náš způsob myšlení, hodnoty a životní postoje během několika let, už

vůbec ne v takovém množství. Proč? Odpověď je jednoduchá… Pokud člověk přijde do

skupiny lidí, která nějakým způsobem žije, přemýšlí a uvažuje, převezme jejich způsoby, aby

zapadl a přežil. To jsou základní přírodní instinkty. Pokud ale v této skupině bude skupina

dost silná na to, aby si prosadila své importované zvyky, doje k problému. Kdo se komu

přizpůsobí? Obrazně řečeno JEDEN IMIGRANT JINÉ KULTURY JE OBOHACENÍ, DAV

JE POHROMA.

Za třetí je třeba se zamyslet, proč k nám přicházejí. V jejich zemi je válka, hlad, chudoba…

nevyvracím tuto teorii. Jsem i pro to, jim pomoci, pakliže budou chtít. Schválně jsem se

několika z nich zeptal, a zeptal jsem se i zahraničních kolegů, zda si položili ve svých zemích

stejnou otázku. „Pakliže Vám pomůžeme doma nastolit mír, budete moct doma pracovat a

budovat svůj stát a domov, vrátili byste se?“ Věřte mi nebo ne, ale téměř 100 % odpovědí

znělo Ne. Oni nechtějí zpět a už nikdy neodejdou, vědí dobře, jak jsou v Evropě nastavená

pravidla… Vzpomeňte si na naše romské spoluobčany, kteří svého času pod příkrovem

diskriminace žádali v UK nebo Kanadě o azyly… …nejdříve UK i Kanada ukazovali na

ošklivou ČR, jak jsme k nim zlí. Později je sami vyhostili a potichu vrátili, když zjistili, že v

drtivé většině jim šlo jen o lepší život bez nutnosti se sami o něj zasloužit. Tohle je stejné, jen

si to ještě mnoho lidí nechce připustit.

Za čtvrté si musíme uvědomit, že krmit sami sebe mrtvými dětmi na plážích pro obměkčení

srdcí je cesta do vlastní záhuby. Kolik dětí zemřelo zbytečně na našich silnicích a nikdo ani

slzu neukápne, natož aby se kvůli tomu rozjela taková mediální masáž. Je třeba jasně říct, že

za smrt toho dítěte nejsme zodpovědní MY, ale ten rodič, který s ním vlezl na přeplněnou loď

a riskoval tak jeho život. V naší společnosti máme sami problém uživit často i jedno dítě,

těmto lidem nezáleží na tom, zda dítě přivedou do alespoň nějakých trochu vhodných

podmínek. Oni takto prostě nepřemýšlí. Zkušenost mého kolegy z francouzské Marseille je o

pět příkladná. Do Francie se ilegálně dostala rodina ze Sýrie, vcelku normálně situovaná

rodina dokonce se zázemím. Měli 5 dětí, cestou do Francie 2 zemřely. Když s rodinou kolega

mluvil, tak se ptal, proč tolik s dětmi riskovali. Odpověď mě zaskočila… „buď projdeme,

nebo si uděláme nové, a tady se o nás postaráte“. Pro mě odpověď nepochopitelná, pro

kulturu, která k nám jde naprosto normální.

Za páté je třeba jasně říct, že na naší lodi Evropa prostě není tolik místa, abychom zachránili

všechny. Loď Evropa je přesné přirovnání. Evropa, jako kontinent, jako civilizace, má

omezené zdroje. A zdroje budou i dle odborníků příští důvody válek. Do naší lodě může

přistoupit pár tisíc uprchlíků, ale nikoliv miliony. Pokud si jasně neuchráníme své domovy,

své vlasti, brzy přijdeme nejen o domovy, zemi, ale i o loď Evropa, která se prostě přetížením

potopí. A jak se potopí? I s námi, a my nemáme záchranné čluny, tady není cesty zpět.

Za šesté řekněme nahlas ANO, pomůžeme. Ale u Vás doma. Jsi statný a silný chlap? Vadí Ti,

že máš doma Islámský stát? Proto jsi uprchl? Dobrá, my Ti pomůžeme, nakrmíme Tě,

vycvičíme, vybavíme, prostě pomůžeme… Ale svůj stát si vybojuj, svůj domov si sám

ochraň. A potom, až uvidíme, že to myslíš vážně, že sem nejdeš jen parazitovat, pak

pomůžeme i při obnově Tvého domova. Ale tohle je náš domov. Přijď sem na návštěvu,

uvítáme Tě, přijď za obchodem, pohostíme Tě, ale doma jsme každý někde jinde a tak nejlépe

se můžeme respektovat s vědomím, že jeden druhému přejeme z čistého srdce to nejlepší.

Pokud půjdeme dále touto cestou, čeká nás válka. Ne válka, jak jí známe z vyprávění dědů

nebo z televizních záběrů či nedej bože filmů. Ale válka v ulicích měst, rabování,

znásilňování… Přeháním? Nikoliv, to je realita mnoha francouzských, britských,

holandských, švédských… …měst. Jeden britský kolega mi řekl krásnou větu. „Závidím Vám,

že jste měli komunismus. Ne pro ten komunismus, ale proto, že se k vám tohle multikulturní

zlo nedostalo. Máte nezkaženou zemi, tak si jí chraňte, závidím Vám a vím, proč to říkám“.

Tyhle slova vytesat do kamene.

Na závěr bych rád řekl, že nejsem rasista, xenofob či cokoliv jiného. Nevadí mě lidi dle rasy,

náboženství, pohlaví ani orientace… Vadí mi lidi, co ničí mé hodnoty a můj způsob života,

který jsem se rozhodl a zavázal chránit. A vidím, že tohle je cesta sebedestrukce.