Archiv pro měsíc: Září 2017

To na to blbečci přišli fakt brzo!

Itálie povstává: Afričtí červi. 904 znásilnění cizincem, 1534 Italem. Pryč s vámi. Taháte sem choroby. Praštil ji kamenem a znásilnil, toť nový případ

14. 9. 2017 11:04

Itálie je od začátku migrační krize na jaře 2015 považována za vstupní bránu do Evropy. V souvislosti s příchodem stovek tisíc migrantů prudce narůstá počet znásilnění. Podle Reuters by tento fakt mohl nahrát „protiimigrantským“ politickým stranám u voleb, které se budou konat z kraje příštího roku.

Itálie povstává: Afričtí červi. 904 znásilnění cizincem, 1534 Italem. Pryč s vámi. Taháte sem choroby. Praštil ji kamenem a znásilnil, toť nový případ
Foto: Dobber Blog
Popisek: Pohled na italský parlament
Italské úřady již dlouhé měsíce dávají jasně najevo, že „imigrační kapacity“ země jsou již vyčerpány. Za poslední čtyři roky u břehů Itálie přistálo více než 600 000 migrantů z Afriky a v zemi výrazně stoupla kriminalita. Zejména je to patrné v oblasti případů znásilnění a sexuálního obtěžování. Podle oficiálních údajů bylo za prvních sedm měsíců letošního roku zadrženo nebo obviněno ze znásilnění 904 přistěhovalců, oproti 1534 Italům.

„Přibližně 40 % znásilnění spáchali přistěhovalci, kteří přitom tvoří jen 8 % populace. Tyto informace nemůžete jen tak zamést pod koberec. Masivní příliv migrantů má jednoznačně prokazatelné negativní důsledky,“ cituje Reuters Deboru Bergaminiovou z pravicové strany Forza Italia, kterou v roce 1994 založil někdejší premiér země Silvio Berlusconi. Podle aktuálních průzkumů bude strana i v nadcházejících volbách atakovat ty nejvyšší příčky.

Zvýšená kriminalita migrantů v oblasti sexuálně motivovaných zločinů by podle Reuters mohla výrazně ovlivnit výsledek parlamentních voleb ve prospěch zmiňované strany Forza Italia a především Hnutí pěti hvězd baviče Beppe Grilla, které by mohlo volby dokonce vyhrát. V takovém případě by se pravděpodobně v zemi uskutečnilo po vzoru Velké Británie referendum o Evropské unii. Ačkoli patří Itálie mezi zakladájící členy EHS, poměr euroskeptiků se stále zvyšuje a výsledek referenda nelze předpovědět.

„Gang maghrebských červů“

Bouřlivé reakce italské veřejnosti i „nemainstreamových“ politiků vzbudilo zejména brutální znásilnění polské turistky a napadení jejího přítele na pláži v Rimini. Po několika dnech policie zajistila čtveřici pachatelů, z nichž tři byli mladší osmnácti let; všichni mají přistěhovalecké kořeny. Za vůdce gangu byl označen žadatel o azyl z Konga, který společně se dvěma marockými bratry a migrantem z Nigérie znásilnili také peruánského transsexuála.

„Gang maghrebských červů,“ konstatoval na adresu čtveřice násilníků velmi drsně šéf pravicové strany Fratelli d’Italia, která se dle očekávání po volbách spojí se stranami Forza Italia a Liga Severu. Dva týdny poté však došlo v Itálii k dalšímu medializovanému případu znásilnění, za které nesou odpovědnost přistěhovalci. V noci z pátku na sobotu 9. září v Římě znásilnil finskou au-pair dvaadvacetiletý žadatel o azyl z Bangladéše.

Mladá Finka byla v Itálii teprve několik dní a vyšla si večer společně se svojí kamarádkou do jednoho z barů. Když se rozhodly v nočních hodinách vrátit taxíkem domů, oslovil je zmíněný muž z Bangladéše s tím, že je odveze domů vlastním vozem. Kamarádka odmítla, ale důvěřivá finská au-pair souhlasila. Po sto metrech na cestě k údajnému vozu se však na ni muž vrhl a pokoušel se ji znásilnit. Od jeho úmyslu jej neodradil křik ženy, která vše pozorovala z okna.

Další zlý případ

Mladík z Bangladéše vyhrožoval Fince smrtí a udeřil ji velkým kamenem. Poté ji odvlekl do opuštěné uličky, kde dokonal znásilnění. Následně své oběti odcizil 40 eur a utekl pryč. Posléze byl však zajištěn policií, i díky náhodné svědkyni u okna, a v současné době sedí ve vazbě. „Migrantů je tady příliš mnoho. Všechny bych je poslal okamžitě domů,“ nebral si servítky čtyřiačtyřicetiletý šéf Ligy Severu Matteo Salvini v reakci na zprávu o incidentu v médiích na svém twitteru.

Značně rozladění jsou však také italští voliči. Podle včerejšího průzkumu se 46 % Italů domnívá, že migranti představují hrozbu pro jejich osobní bezpečnost. Přitom ještě letos v únoru tento postoj zastávalo o šest procent lidí méně. A jak připomíná Reuters, před pěti lety mělo obavy z migrantů jen 26 % Italů. Až blížící se volby ukážou, do jaké míry se hojně propírané téma migrace projeví na případném překreslení politické mapy země, ke kterému zatím vše směřuje.

Obdivuji nesehnuté!

Lídr rodičů: Díky nám se ruší školní přednášky o islámu. Ale máma má potíže, že nechce sexuální výchovu. Nabídli jsme akce o vlastenectví, takto jsme dopadli

14. 9. 2017 11:51

ROZHOVOR „Každá nová totalita začíná nejen odzbrojením bezúhonné části obyvatelstva, ale především vymýváním mozků; a to bez pomoci udavačů řádně proškolených v podobných seminářích jde hůře. Potřebují nejprve zamezit sdílení pravdivých informací,“ varuje aktivista Hynek Charous. Upozorňuje, že místo komunistické stojíme proti multikulturní ideologii, což je stejný jed. Charous stojí v čele skupiny rodičů, která bojuje proti školním přednáškám o krásách islámské kultury. ParlamentnímListům.cz také sdělil, že problémem začíná být i rodičovský odpor proti sexuální výchově. Jedna z matek kvůli tomu má problémy v práci.

Lídr rodičů: Díky nám se ruší školní přednášky o islámu. Ale máma má potíže, že nechce sexuální výchovu. Nabídli jsme akce o vlastenectví, takto jsme dopadli
Foto: archiv H. Charous
Popisek: Aktivista Hynek Charous
Už delší dobu obesíláte školy v České republice a varujete je před projekty jako například Edison, které podle vás jednostranně informují žáky i studenty nejen o muslimské kultuře. Slyšela jsem, že stále více škol od podobných projektů upouští. Jaké máte informace?

Ano, je tomu tak. Za naší prací jsou vidět výsledky a dostávají se k nám informace především od rodičů dětí té které školy, že o program Edison již ve škole nemají zájem. Těší nás to obzvláště u škol, kde byl dříve Edison oblíben; je tedy vidět, že nejen rodiče, ale i někteří kantoři a ředitelé škol prokoukli, o co u multikulturně zaměřených akcí tohoto typu doopravdy jde a že jejich primárním cílem je podsouvat do mysli našich nejmenších multikulturní ideologii, která v sobě nese velká rizika – a navíc je to politický směr, což ve školách nemá co dělat. Nutno ale dodat, že to není jen o Edisonu. Do škol se tlačí další podobně zaměřené neziskové organizace s pochybnými programy. Všechny mají kromě finančního profitu v podobě různých grantů jediný cíl – pokřivit a deformovat zdravý úsudek těch, kteří si ho pro svůj život teprve vytvářejí. Bohužel, ale ještě je stále mnoho rodičů, kteří v multikulturně vzdělávacích akcích a multikulti výchově vůbec nevidí nic špatného, a naopak seznamování svých ratolestí s kulturami z různých koutů světa vítají.

Já jen dodávám, že právě to, že daná kultura je vždy prezentována velmi líbivou formou, kde se vyzdvihují jen její pozitiva, ale o negativech se nedozvíte zhola nic, je velmi nebezpečné a zavádějící. Už jsem několikrát zmiňoval příměr ke komunistické propagandě pro nejmenší, jako byl „Pionýr“, kde se dětem líbilo, ale ve skutečnosti šlo o mentální přípravu budoucích svazáků a komunistů s jedinou „správnou“ ideologií ve svých hlavách. Tohle je naprosto to samé, jen místo té komunistické stojíme proti multikulturní ideologii, což je stejný jed; já slovo multikulturní vnímám jako eufemismus pro slovo islámská. Ať se na to díváte zprava, nebo zleva, o nic jiného nejde. Muslimská totiž ty ostatní kultury postupně vytlačí, takže z multi vám pak zůstane mono. Pro žádnou jinou kulturu nikdy nebylo třeba se takto připravovat a vidím zde velké nebezpečí v tom, že tyto programy učí naše děti být k velmi netolerantní kultuře, nebo spíše politické ideologii, maximálně tolerantní a nevzdorovat jí.

Tohle má pak za následek kompletní ztrátu pudu sebezáchovy do budoucna. Jaké jsou následky, vidíme díky zvrácené levicové politice socialistů a zelených především v dnešním Švédsku, ale i Francii, Velké Británii a bohužel i v sousedním Německu. Položme si otázku: bylo třeba se zaobírat ideologickou multikulturní výchovou k tomu, abychom v naší zemi bez problémů přijali například vietnamskou komunitu? Bylo třeba nás nějak poučovat a názorově směřovat, abychom přijali i tu ukrajinskou a další? Ne. Jako národ jsme velmi tolerantní a nevidím nic špatného na tom, když se někdo cítí jako vlastenec, který nechce nic víc než žít v bezpečné zemi, kde platí určitý právní řád. To bohužel zakořenění islámské ideologie v zemi, kde platí výše uvedené, naprosto vylučuje. Dochází pak k vytváření paralelní společnosti s vlastním právem šaría a agresivní formou teritoriální roztahovačnosti. Děkuji, nechci. Je pak naprostá nehoráznost, že různí pomatení lidskoprávní aktivisté a levicové „elity“ nálepkují za nacisty a xenofoby ty, kteří jen vyžadují po příchozích do naší země, aby se – když to zjednoduším – chovali slušně.

Domníváte se, že některé školy ustupují od multikulturních programů i díky vaší aktivistické činnosti?

To bezesporu, ale nejsme určitě sami, kdo proti multikulturní hydře bojuje. Hodně pomáhá, když se lidi informují navzájem, sdílejí informace a nesledují jen zprávy na České televizi, které podle mého nemají naprosto žádnou vypovídací hodnotu. Každý člen naší skupiny se této problematice věnuje ve svém volném čase, bez jakéhokoliv nároku na nějaké ohodnocení. Dostatečnou satisfakcí nám totiž je skutečnost, že se nám daří lidem otevírat oči. Jde nám především o budoucnost našich dětí. Spojili jsme se i s pražskou skupinou, kde jsou názorově stejně naladěni, pracujeme na propojení s lidmi na Slovensku. Čeká nás hodně práce. Je stále spousta lidí, kteří netuší, co multikulturní ideologie obnáší. V tom nejnegativnějším slova smyslu, samozřejmě.

Když jsme spolu mluvili naposledy, říkal jste mi, že žádné reakce na vaše varování ze škol nepřišly. Je tomu tak stále? Nebo jste nějaké reakce zaznamenal?

Primárním cílem bylo školy upozornit na to, že tady jsme a že monitorujeme jejich činnost v této oblasti. Nešlo nám o jejich feedback. Často se mi ale ozvou nějací rodiče, že škola program Edison ve svých prostorách nechce, jak jsem již uvedl. Zkoušeli jsme i z vlastní iniciativy sem tam nějaké škole nabídnout určitou protiváhu ve smyslu přednášky na téma vlastenectví, odboj proti nacismu v Protektorátu, nebo naši legionáři v první a druhé světové válce. Naprosto bez zájmu. Smutné. Jsem přesvědčen, že tohle jsou témata, která rozhodně mají ve škole být prezentována. Stejné to bylo i na jedné škole, kde jsme jako protiváhu probíhajícímu Edisonu nabídli rozhovor s českým exmuslimem. To byl ten z nejpovolanějších mluvit nejen o pozitivech, ale i o negativech určité kultury, která je některými praktikanty Edisonu také představována. České školství je v tomto směru docela zdevastované a současnou vládou prosazená inkluze jej sráží na kolena ještě více. Ze škol, a nejen těch základních, se stává vymývárna mozků místo toho, aby sloužily jako centrum vzdělání. Jak jsem ale již uvedl, jsou cítit mírné změny k lepšímu alespoň ve vnímání tohoto problému u čím dál více rodičů.

Co je ve vaší činnosti nového? A chystáte něco dalšího?

Chceme se více zaměřit na infiltraci ostatních neziskových organizací do škol, které se tam snaží protlačit i jinou – pro výchovu mládeže v tom lepším případě zbytečnou a v tom horším případě závadnou – tématiku. Evidujeme případ z jedné střední školy, kdy lidskoprávní nezisková organizace nabízela jakýsi vzdělávací program, u kterého se po pečlivém prostudování ukázalo, že se jedná o program primárně určený pro vězně propuštěné na svobodu, o jejich následné začlenění do společnosti. Paní ředitelka této školy je natolik rozumná, že – dle svých slov – a priori nechce s neziskovými organizacemi nic mít. Tento konkrétní případ ale zcela jasně poukazuje na skutečnost, že se s vidinou grantů a lehce nabytých dotací může do školy dostat prakticky kdokoliv, o neprověřených přednášejících ani nemluvě. Je to jen na rozhodnutí ředitele školy, případně jeho zástupce. Tolik ke kategorii zbytečné tématiky. Do té závadné řadím rozhodně, nebojím se říct, propagandu LGBT.

Učit děti o tom, že homosexualita je normální, je nejen neetické, ale i zvrhlé. Osobně nemám nic proti homosexuálům jako takovým, pokud tedy necítí potřebu exhibovat na různých festivalech zvrácenosti typu Prague Pride, který je hodně za hranicí vkusu, ale propagace této jinakosti na školách je už opravdu, a omlouvám se za ten výraz, zhovadilost. Ilustrovaná pohádková knížka pro děti, dokonce i předškolního věku, s názvem Princ a princ od autorky Adély Elbel, kdy si jeden z princů za nevěstu vybral osobu stejného pohlaví, a pak druhý díl Král a král, kdy na svatební cestě adoptují holčičku, jen dokresluje dekadenci školství nejen u nás, ale v celé Evropě.

Knihy a různé brožury jsou zejména díky zeleným naprosto běžným koloritem ve švédských a německých školách i školkách a tohle byl jen jeden případ z mnoha, který se valí i na naše školáky. Stále slyším různé levicové liberály vykřikovat, že patříme na Západ a něco o západních hodnotách. Já se ptám: Je tento Západ, kterým zmítají díky nezodpovědné migrační politice teroristické útoky, tím Západem, kam chceme patřit, a jsou výše popsané hodnoty těmi hodnotami, které se Západem chceme sdílet? Rozhodně tím nechci říci, že bychom pak patřili na Východ, jsme zatím totiž ještě suverénní země, ale ty západní hodnoty, jako je svoboda slova, bezpečnost a demokracie, už v mnoha západních zemích díky politice Evropské unie rozhodně nenajdete.

Vaši aktivitu jste spustil poté, co vaše dcera byla potrestána kvůli tomu, že jste nesouhlasil s její účastí na přednášce o islámu právě kvůli nevyváženosti. Došlo i k probírání na brněnském zastupitelstvu a vyhrožování, že na vaši rodinu bude zavolána sociální pracovnice. Měla celá situace ještě nějakou dohru, nebo už je ticho po pěšině?

Ne, tím to na úrovni zastupitelstva skončilo a ve finále jsem měl podporu jak od starosty, tak od místostarosty a některých členů zastupitelstva, kterým bylo zcela jasné, o co ve skutečnosti jde. Ale určitě tento případ poukázal na nebezpečí participace neziskových organizací na výuce dětí a mně dal obrovský impuls k tomu, abych se snažil něco s tím udělat, a hlavně proti tomu bojovat. Jsem rád, že jsem v tom nebyl sám a přidala se ke mně spousta lidí. Dnes naše skupina Rodiče proti indoktrinaci školáků čítá asi pětadvacet lidí plus další v Praze, a jak jsem už zmínil, pracujeme na propojení se Slovenskem.
Někteří rodiče nám píší o případech multikulturních programů ve školách, které jejich děti navštěvují, a někteří žádají i o radu, jak postupovat v případě, že své dítě nechtějí vystavit multikulti propagandě, která zrovna probíhá v té jejich škole. To jsou věci, které nás naplňují, a snažíme se takto maximálně pomáhat. Cítíme v tomto směru obrovskou odpovědnost a budeme rádi, když nám každý, kdo bude potřebovat pomoct nebo nějak poradit, napíše na: rodice@stop-indoktrinaci.cz. Rodiče nám také o různých zkušenostech a případech, které se na školách v souvislosti nejen s multikulturní propagandou udály, písemně referují. Máme dokonce případ maminky, která se ohradila vůči sexuální výchově na škole svého dítěte a která teď má vážné problémy i ve svém zaměstnání. Neskutečné.

Václav Klaus mladší nedávno kritizoval materiál České školní inspekce, který popisuje implementaci Vzdělávání v globálních a rozvojových tématech. Napsal k tomu: „Jako vážně – vaše dítě chodí do školy a tam ho budou v různých předmětech (zeměpis, dějepis, občanka, možná i jinde) učit správným postojům k multikulti. A nebudou ho učit normálně logicky myslet – budou ho učit myslet v evropských souvislostech. Školy musí vytvořit pozici koordinátorů. Koordinátor pro evropské a globální myšlení – ten bude dohlížet, zda jsou tato témata začleněna do výuky v různých předmětech a správně uvědoměle a energicky vyučována.“ A ptal se, jak daleko jsme od polpotovských převýchovných komun. Tak jak daleko podle vás? A co si o celé věci myslíte?

Václav Klaus má v tomto naprostou pravdu a příměr s polpotovskými převýchovnými komunami v Kambodži sedmdesátých let není vůbec od věci. Je to odborník ve školství a já si ho nejen jako odborníka, ale i jako člověka nesmírně vážím. Párkrát jsme se potkali a obdivuji jeho široký rozhled napříč tématy. Dá se s ním diskutovat skutečně o čemkoliv a dovedu si ho představit minimálně v pozici ministra školství, kde by byl – na rozdíl od těch předchozích tragikomických postav, které nadělaly více škody než užitku – člověkem na svém místě. Má rozhodně pravdu, i co se (ne)kvality výuky týká. Ostatně jsem také už uvedl, že se ze škol stává pomalu, ale jistě jakési ideologicky-agitační centrum.
Nejvíce patrné je to například v některých školách v Norsku, kde už o normální předmět typu matematika nebo fyzika školáci nezavadí. Hlavním trendem se stává včlenit do výuky multikulturalismus a čím dál častěji i propagaci LGBT čili výuku na homosexuální téma. Vím, že to zní šíleně, ale u našich sousedů v Německu už je to také čím dál častější jev i u těch nejmenších. Proč se u dětí nepodporuje, jak se správně chovat například k hendikepovaným a jak jim pomáhat? Ti naši účast a pomoc potřebují rozhodně více. Podezřele to vypadá… jako by nebyl zájem, aby další generace byly mentálně zdatné. Podobný trend je i v našich končinách. Ztratíme-li takto jednu generaci, mám velkou obavu o budoucnost původních Evropanů.

Ten člověk má opravdu používaný mozek. Na rozdíl od vládnoucí garnitury, barva nerozhoduje.

Za 9 dní sestry slouží 96 hodin, propálil na Facebooku a ve špitále se děly věci. Teď odhalil stav našeho zdravotnictví

14. 9. 2017 14:40

ROZHOVOR „Vlastníci nemocnic se chlubí, jak šetří a skvěle hospodaří. Řeknou, že jsou v plusu. Když to přirovnám k baráku. Teče jim střechou, která je děravá, mají sklep, který je plný spodní vody. Chlubí se však, že v bance mají miliony. Barák se jednoho dne zhroutí. A takhle je, bohužel, nastavené zdravotnictví,“ říká v rozhovoru pro PL.cz poslanec a letecký záchranář Stanislav Mackovík, lídr komunistů do sněmovních voleb v Libereckém kraji. Podle něj chybí lékaři a zdravotní sestry. Proč? „Je to o penězích. U sester je to o nízkých platech. Teď se od září upravil zákon a ze zdravotnických asistentů jsou sestry. Takže se jim přidá. Ale doteďka dělali za nějakých dvanáct tisíc čistého za měsíc. To jsou lidé, kteří mají maturitu. Každý měsíc měli desítky hodin přesčasů,“ upozorňuje.

Za 9 dní sestry slouží 96 hodin, propálil na Facebooku a ve špitále se děly věci. Teď odhalil stav našeho zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nové sanitní vozy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy
Vaší doménou je zdravotnictví. Na Facebooku jste si stěžoval, že zdravotní sestry v krajské nemocnici musí porušovat zákoník práce kvůli přesčasovým hodinám. Že třeba za devět dní mají osm dvanáctihodinových směn…Byla to realita. V reakci na tento článek došlo k přepsání služeb. Promptně do dvou dnů. A ubrala se jedna nebo dvě služby.Mírně se to tedy zlepšilo?

Na základě reakcí na Facebooku se služby mírně přepsaly, aby to nebylo tak do očí bijící. Tenhle problém je ve většině nemocnic. Týká se to lékařů i sester.

Je to kvůli nedostatku sester, popřípadě lékařů?

Jednoznačně chybí lékaři. V České Lípě mají za poslední rok asi třetího primáře na chirurgii. Dokonce někdy v březnu nebyla „chirurgie“ schopná vůbec operovat, protože ten tým se totálně rozpadl. Z liberecké nemocnice odešli kardiologové. Suplují tam lékaři z IKEMu. V březnu Liberec sliboval, že v krajské nemocnici bude kardiochirurgie. Což byl špatný nápad, protože se vědělo, že žádný kardiolog v liberecké nemocnici není. Na trhu práce žádný takový tým nebyl, musel by se zrušit někde jinde a přejít do Liberce. Bohužel se to prolíná s politikou a financemi. U těch sester je to i o nízkých platech. Teď se od září upravil zákon a ze zdravotnických asistentů jsou sestry. Takže se jim přidá. Ale doteďka dělali za nějakých dvanáct tisíc čistého za měsíc. To jsou lidé, kteří mají maturitu. Každý měsíc měli desítky hodin přesčasů. Co se mi nelíbí, je, že zatímco lékařům se přesčasy promptně proplácejí, jinak by šli jinam, u sester se zaměstnavatelé snaží jakoby dodržovat zákoník práce a přesčasové hodiny jim přesouvají z měsíce na měsíc, nebo jim dávají náhradní volna. To je pro ně demotivující. Když berou dvanáct až čtrnáct tisíc, raději pak jdou někam, kde berou šestnáct sedmnáct. Takže se zdravotnictví vyprazdňuje. Vypadá to sice hezky. Šetříme, dodržujeme zákoník práce. Ale ve chvíli, kdy ho stejně porušují u doktorů, kteří dělají někdy tři čtyři dny v kuse, je to takové oblbování.

Co s tím? Je jediným lékem zvýšení platů?

Upřímně, ve většině případů už jde jen o peníze. Dneska pokladní v hypermarketu berou víc než člověk, který má maturitu se čtyřletým studiem a tři čtyři roky praxe na oddělení. Ale jsou tam i sestry mající dvacet let praxe na oddělení a mají i pod dvacet tisíc měsíčně i s přesčasy. Přitom mají zkušenosti, jsou plně kvalifikované. Je to jenom o penězích, bohužel. Byl tu špatný systém vzdělávání. Ten se snažíme napravit. Nějaké věci se budou muset udělat i v dalším volebním období. Nejčastější výtky, které slyším, jsou, že děláme přesčasy, ty nám neproplácí. Diktují nám, kdy si vzít dovolenou. Na to sice má zaměstnavatel právo. Ale když nemají žádné takovéto výhody, jdou prostě jinam.

Přesčasy by se proplácet měly, to je jasné…

Vlastníci nemocnic se chlubí, jak šetří a skvěle hospodaří. Řeknou, že jsou v plusu, mají stamiliony. Když to přirovnám k baráku. Teče jim střechou, která je děravá, mají sklep, který je plný spodní vody, ale chlubí se, že v bance mají miliony. Barák se jednoho dne zhroutí. A takhle je, bohužel, nastavené zdravotnictví. Už je potřeba, aby si normální lidi všimli, že když máte na standardním oddělení 34 pacientů a pečuje o ně jedna, teď už tedy kvalifikovaná, sestra a jedna ošetřovatelka a na tomto oddělení vám leží i pět lidí, co mají být na JIP – protože ta je zavřená – tak už jde i o kvalitu té péče.

Od roku 1993 pracujete na záchrance, byl jste i její ředitel. Nyní byl odvolaný váš nástupce Hodač. Šéfové na krajské záchrance se střídají opravdu často. Proč?

Každý si tam dosazuje své lidi. Pro pravici bylo nepřijatelné, abych ředitelem byl já – politicky angažovaný v KSČM. Bez ohledu na nový audit, který udělali ještě za Hodače. V něm se píše, že za mě byly největší příjmy od zdravotních pojišťoven. Protože jsem přišel a změnil některé pracovní postupy, na které se tam kašlalo. Příjmy od zdravotních pojišťoven je jeden z hlavních manažerských parametrů ve všech nemocnicích, protože když nemáte příjmy od pojišťoven, nebo si je snižujete, tak je něco špatně v řízení. Za mě se zvyšovaly. Audit konstatuje, že byly nejvyšší v letech, kdy jsem byl ředitel. Za Hodače už jen padaly dolů a odešli mu doktoři. Kvůli penězům. Jinde dostali víc. Kraj seškrtal rozpočet. A jsme zpátky u toho problému. Kraj se chlubí, že záchrance snížil rozpočet, ale už nemá doktory v Jablonném v Podještědí od října loňského roku. Proč je nemá? Protože odešli jinam.

Proto jste nedávno uvedl, že kvůli vedení Libereckého kraje je zdravotnictví tady v rozkladu?

Není to jen záchranka, ale i nemocnice. Když nastupoval Půta jako hejtman – je tam už druhé volební období – vzal si zdravotnictví. Nejdříve se Změnou, pak si ho Starostové vzali sami. Říkali, že záchranka a nemocnice budou lépe komunikovat, že doteďka to neuměly. Výsledkem zlepšené komunikace bylo to, že zmizela chirurgie v Semilech, lůžková chirurgie v Turnově, nedokázali se dohodnout s frýdlantskou nemocnicí, kam nebylo možné vozit chirurgické ani interní pacienty, teď zmizela interna v Semilech. Tak kde je ta komunikace? Když navíc semilská nemocnice patří městu Semily, kde je starostkou Lena Mlejnková, která je zároveň krajskou zastupitelkou za Starosty a byla v té době předsedkyní dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec. Je vidět, že ten systém jim nefunguje, když mají šéfovou dozorčí rady, zároveň starostku Semil, a nejsou schopni zachránit ani vlastní nemocnici. Snižují se i počty lůžek. Je to asi šedesát akutních lůžek, které zmizely. To je všechno tou zlepšenou komunikací?

Když jsem se ptal na časté střídání šéfů záchranek, napadlo mě, že o několik stupňů výše je to obdobné. Proč se tak často střídají ministři zdravotnictví? Možná mají ze všech ministrů životnost nejkratší. Čím to je?

Zdravotnictví je hodně vidět. Jsou tam tlaky z různých směrů. Vždycky přijde nějaká garnitura, která si tam potřebuje dát svého kejvala. Což se stalo i po nástupu Starostů. Když jsem v novinách kritizoval, že koupili špatný auta, tak mi vloni 30. srpna odpověděli, že jsou skvělá. Teď Hodače odvolali a jsou články o tom, jak jsou ta auta špatná; a nyní se budou vybírat s odboráři, s řidiči a zaměstnanci záchranky. Bohužel Starostové v Libereckém kraji nemají na to, aby řídili zdravotnictví. Dá se to uvést v číslech. Jim klesla dostupnost péče v těch největších nemocnicích.

Jak je na tom naše zdravotnictví obecně? Máme se jako pacienti bát nějakého jeho kolapsu?

Zásadní problém je, že všude je to napnuté personálně. Jakmile vám odejdou jeden dva lidé z oddělení, máte problém. Omezíte operativu. Když ji omezíte, třeba na chirurgii, že přestanete dělat plánované výkony, jenom urgentní – tak se vám sníží příjem od pojišťovny. To, co máte nasmlouvané za peníze od pojišťovny, musíte vrátit. Protože jste tolik výkonů neudělali. Neodoperovali jste tolik slepáků, kýl. Když peníze vrátíte pojišťovně, pak nemáte na platy, abyste je mohli přidat. Je to začarovaný kruh. Bez kvalitního personálu kvalitní medicínu neuděláte. Pokud máte málo sester na oddělení, tak jedna sestra s ošetřovatelkou se můžou zbláznit. Pokud na standardní oddělení musím dávat pacienty, kteří patří na jednotku intenzivní péče, a mám obsazenost minimem personálů, nemohu říkat, že poskytuji odpovídající péči. U pacienta patřícího na JIP se musí trvale monitorovat životní funkce. V případě, že selžou, musí se obnovovat. Jak to mají zvládnout dva pracovníci? To je nesmysl.

Když porovnáte zdravotnictví dnešní s dobou předlistopadovou, jak by to srovnání dle vás dopadlo?

Medicína se vždycky posouvá po několika letech dopředu. Po listopadu se ale rozvrtalo vzdělávání lékařů. Když jsme ve Sněmovně projednávali zákony, tak od všech – i pravicových poslanců a lékařů – znělo, že jsme neměli opouštět systém vzdělávání, který tu byl před rokem 1989. Dvoustupňové atestace u lékařů i vzdělávání sester. Co se týče odbornosti lékařů a sester, systém vzdělávání byl dokonalý. Péče byla také kvalitní. Pokud nějaký doktor emigroval na Západ, většinou se uplatnil velmi dobře. Produkovali jsme opravdu dobré lékaře i sestry. Dětskou medicínu i některé chirurgické věci, preventivní péči, hygienu nám Západ záviděl. Prodloužila se sice doba dožití. Nikdo už ale neříká, že od roku 1962 je stejná doba života bez obtíží. V průměru ve věku od 62 let mají lidé nějakou chronickou chorobu. Tahle hranice se od té doby neposunula. Žijeme déle, protože máme lepší přístroje a víc léků. Jsme schopni udržet při životě i pacienta v hodně špatném stavu. Nepodařilo se ale posunout věk žití bez chronické choroby. O infarkty, mozkové příhody, poúrazové stavy umíme pečovat, ale nedokážeme je zlomit. Lidé přežijí déle, ale nikoliv se zásadně zlepšenou kvalitou. Ještě k tomu personálnímu nedostatku. Je to stejné jako ve školství. Když nezaplatíte učitele, půjdou jinam. Šedesát procent studentů pedagogických fakult nejde do školství kvůli platům. Stejné je to s doktory. Je to prostě otázka peněz.

Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty.

 

Přisadili si i bývalý francouzský „američan“ prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurze.
Dáma ovšem opominula fakt, že mimo historicky usazených Čechů v této zemi žijí bez problému Slováci, Poláci, Albánci, Řekové, Italové, Arabové, Vietnamci, Slováci, Rusové, Ukrajinci, Američané, Angličané, Australané, Mongolové a další národnosti. Navzdory tolik omílanému odsunu zde žijí i Němci.
Dovolím si paní Merkelové připomenout, že to byli její předkové, ne moji, kdo před pětasedmdesáti roky z Evropy udělali lidská jatka. Byli to příslušnici jejího národa, kteří přeměnili šest milionů Židů v prach a popel. Byli to vojáci německého wehrmachtu, kdo za sebou nechávali spálenou zem i její obyvatele. Byli to Němci, kdo mučili ženy a děti.
Rakušáci se dnes tváří, že oni nic, oni muzikanti, a byli téměř Hitlerovou obětí. Když ho vítali při anšlusu záplavou květin a jásotem, toho svého milovaného rodáka z Braunau, to nebyli oni? Rakouská státní příslušnost mnohých velitelů koncentračních táborů také není pravdou? Když jsem viděl dokumentární film z pohřbu válečného zločince Otto Skorzenyho v Madridu a Vídni, kde v roce 1975(!) Rakušané hajlovali, měl jsem vlčí mlhu?< br /> < span style=“background: yellow;“>Pokud utekl vězeň z koncentráčního tábora v Mauthausenu, byli sezváni ctihodní měšťané a sedláci z okolí na hon. Ano, na hon! Tak se tomu říkalo. Ozbrojeni kulovnicemi a brokovnicemi dědové a pradědové dnešních kazatelů dobrých mravů štvali krajinou naše předky. Rakušané byli elitou, Češi, národ určený k lovu a vyhlazení.
Velmi doporučuji návštěvu mauthausenského lágru s vyhlídou na Alpy, resp. toho mála, co z něj zbylo. Uvidíte pece, v nichž pro pobavení rakouských dozorců byli upalováni vězni zaživa. Křik a nářek nešťastníků nazývali bodří wurstoví tatíci „andělské zpívaní“. Možná tak zpíval i Karel Hašler, než ho umučili.
Při vchodu do krematoria si všimněte nenápadné železné tyče nad vchodem a na ní připevněného ocelového lanka. Na lanku byly věšeny malé děti. S pověstným rakouským pivním humorem se zařízení nazývalo „Houpačka“.
Uděláte-li si malou procházku pod lágr, do kamenolomu, spatříte další hrůznou kulisu špílců našich veselých sousedů. Strážní nutili skákat vězně z kolmé čtyřicetimetrové skalní stěny do vody malého jezírka na dně kamenolomu. Kdo váhal, toho zastřelili. Kdo skočil, byl „parašutista“. Mrtvý parašutista. Oh, k popukání!
Večer, po skončení práce v lomu, každý vězeň musel vystoupat 186 strmých schodů k lágru s těžkým kamenem neseným v zátylku.
Podalpští synci vymysleli hru „domino“.
Prvního, který vyšel až nahoru, pažbou pušky praštili do obličeje. Ten upadl nazad a dominovým efektem popadalo dalších několik set lidí, přičemž nesměli dvacetikilový kámen pustit z rukou. Na to, kolik tato hra bude stát životů, uzavírali dozorci sázky. Joj, to byly veselé časy!
Apropó… Pokud máte zájem vidět místa, kde ubili, umučili nebo upálili Rakušané někoho z vaší rodiny, musíte zaplatit! Ano, v Mauthausenu vás zkasírují jako u kolotoče a ještě vám, vy xenofobové a rasisti, zahrozí ministr Kurze ukazovákem a sníženými příděly peněz z EU.
Máslo na temeni své hlavy pozapomněla i sladká Francie. Ta se nerozpakovala do německých koncentračních táborů dodávat Židy ve velkém. Když počet nežidovských běženců z jiných zemí, včetně Česka, dosáhl počtu 60 000 lidí(!), Francie v roce 1941 vyhlásila uprchlickou krizi a další lidé do země vpuštěni nebyli.
Přitom – každý z válečných migrantů ve Francii musel prokázat, že má prostředky na živobytí. Pokud neměl, byl deportován do domovské země, tj. – většinou do Říše. Tím pádem do koncentráku, na šibenici, nebo rovnou před popravčí četu.
Někteří čeští vojáci vzpomínají, jak na ně tupí Francouzi a Francouzky na ulici plivali a nadávali jim, že nebýt Československa, nebyla by jejich země zatažena do války.
A jestli se chcete hodně zasmát, doporučuji ke čtivu válečné dějiny pařížského hotelu Ritz, kde se tvořila budoucnost poválečné Evropy. Pochopíte, odkud a proč se fašistická EU vzala.
Dovolím si paní Merkelové a ostatním kazatelům morálky připomenout, že žádný z mých předků nikdy nikoho nemučil, neloupil, ani si nepřivlastnil cizí zem nebo majetek.
Jestliže má paní Merkelová post coitum výčitky svědomí a zve si domů hosty, je to její věc. Avšak nemůže si pozvat problematické přátele, a potom je ubytovat a nechat živit u sousedů.
Já nikoho nezval a nikomu nic nesliboval. Jsem pro, abychom přijímali děti, ženy a staré lidi bez rozdílu víry.
Osočování od těch, kdo mají na hlavě žluklého másla pro několik dalších generací, mi vadí a je urážlivé.
Paní Merkelová a páni Holland a Kurze by se za svoje výroky měli omluvit a prosit za odpuštění.
Mocenské čachry opět působí lidem 
Evropy utrpení, bolest a smrt!

F.R.Čech

F. R. Čech – Proč tu zůstanu   

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.

Těžko nás porazit, když nebojujeme.
A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.

Politika tady stojí za hovno
Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě.
Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby.
A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
To není špatné.

Žijeme v drahotě a bídě
Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost.
S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.
Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce.
Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
To není špatné.

Šéfové jsou parchanti
Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.
To není špatné.

Daně jsou vysoké
Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.
Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.
Nakonec to není tak špatné.

Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti.
Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.
To není špatné.

Zdravotnictví stojí za hovno
No samozřejmě.
Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že
v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
To není špatné.

Počasí stojí za hovno
Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.
To není špatné.

Příroda stojí za hovno
Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle.

Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
To není špatné.

Celé je to tu na hovno
Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.
Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku.
.A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.
A to není špatné.

Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.

I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme.
Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady.

Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.
To není špatné.

Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

Líbí se mi tu.

Zůstanu tu i příští rok. Ringo 

—————————————————————————-

Platí pro Čechy i Slováky!!!

…….můžeš nemít rád komunisty, můžeš být zásadním odpůrcem socialismu,
ale tohle se prostě nedá popřít.

Vážení kritici minulého režimu,
ukažte mi jediný národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989
dokázal vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové
reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly,
osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocela hutní  výrobky vyvážet do celého světa !!!!

Národ, který by byl naprosto soběstačný v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí… atd., atd.
Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme NIC. Jsme pouze montovna automobilů.
Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi, natož uhlí pod zemí nebo voda.

BYLI JSME VELMI SCHOPNÝ NÁROD, to však vy nechcete slyšet, jen si trváte na svých nesmyslech. O potřebě provázanosti s „vyspělým Západem“, který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich „šunto-produkty“!!!

P.S. Pro ty, kteří s výše uvedeným souhlasí prosím, aby dle vlastního uvážení tuto informaci šířili dále!!!

Martin Koller se po kauze smazaných křížů na letácích Lidlu neudržel: Ať rovnou zakážou vstup do obchodů bělochům a křesťanům, když je tak nenávidí!

4. 9. 2017 21:10

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Odstranění křížů z kostelů na letáku prodejního řetězce Lidl považuje analytik Martin Koller za „příklad arogantního protievropského a protikřesťanského rasismu a totality reprezentující zvrhlé názory a ideologie vedení EU a německé vlády“. Kromě toho ve svém komentáři připomíná také rok 1969, kdy se na protest proti sovětské okupaci upálili studenti Jan Palach a Jan Zajíc. A především poselství Palacha považuje pro dnešní dobu za velmi aktuální.

Martin Koller se po kauze smazaných křížů na letácích Lidlu neudržel: Ať rovnou zakážou vstup do obchodů bělochům a křesťanům, když je tak nenávidí!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Koller
Popudem k napsání tohoto článku byly tři události. Jednalo se o návštěvu muzea na demarkační linii v Rokycanech, výročí Slovenského národního povstání a vymazané kříže chrámů ostrova Santorini na reklamě prodejního řetězce Lidl. V muzeu, kde jsem častým návštěvníkem, mne zaujaly dva tanky T-55 opatřené bílými invazními pruhy z roku 1968. Dozvěděl jsem se, že právě natáčejí „Palacha“ a chystají se do Pardubic, kde bude „Václavák“ srpna 1968. Na rokycanském muzeu si vážím především toho, že je vlastenecké a apolitické a poskytuje návštěvníkům vyvážené informace z historie, nikoli propagandu.

Ke Slovenskému národnímu povstání se lze vyjádřit krátce. Mnohá média je zcela pominula. Je to urážka nejen bojovníků 1. československé armády na Slovensku, kde bojovaly mimo Slováků tisíce Čechů, ale rovněž Rusové, Bělorusové, Ukrajinci, Francouzi, Belgičané, Britové, Američané, Jugoslávci, Židé i cikáni a další, celkem 30 národů a národností a téměř 20 000 obětí bojů a především následného nacistického a fašistického teroru. Je to urážka desítek let společných zájmů a společného života Čechů a Slováků, který zahájili husité, stvrdili bojovníci, kteří povstali v roce 1848 a následně vítězně dovršili profesor Masaryk a hvězdář Štefánik odbojem proti rakouské okupaci a germanizaci vznikem Československé republiky. A především je to ostuda většiny českých médií.

Anketa

Kdo by měl být německým kancléřem?

hlasovalo: 2512 lidí

K odstraněným křížům nemá smysl se vyjadřovat dlouze. Mnozí se vyjádřili jasně a přesně, především kardinál Duka. Je to ilustrativní příklad arogantního protievropského a protikřesťanského rasismu a totality reprezentující zvrhlé názory a ideologie vedení EU a německé vlády. Jestliže vedení Lidlu tak nenávidí bělochy, což dokazuje záplava černošských reklam v zemi, kde černoši jsou dosud zanedbatelnou menšinou, a křesťany, jestliže odstraňují i kříže z fotografií kostelů na obalech potravin a nabízejí potraviny halal, měli by rovnou zakázat bělochům a křesťanům vstup a prodávat pouze barevným a muslimům. Na dveře umístit nápis For coloured only! Je to opravdu zvláštní, jestliže mluvčí Lidlu se vymlouvají na to, že svoje potraviny prodávají v různých zemích. Jenže v Evropě až na výjimky představují muslimové méně než 5 % obyvatel. Buddhistům, šintoistům, animistům či judaistům kříže na kostelech evidentně nevadí. Budeme snad do budoucna otloukat hvězdy ze synagog, nebo ničit Buddhovy sochy? Pokud prodávají svoje potraviny v islámských zemích, musí stejně měnit tisk z důvodu použití tamního písma; a pochybuji, že by v Saúdské Arábii vymazávali z mešit na obrázcích půlměsíce. Proto je výmluva na různé země zcela ubohá. Takže je evidentní snaha Lidlu podlézat několikaprocentní islámské menšině, základně islámského terorismu v Evropě, a znevýhodňovat křesťanskou a další náboženské komunity, které tvoří převážnou většinu a demokratický základ evropské společnosti. Ovšem potraviny a další produkty nižší kvality ve srovnání s německými se nestydí prodávat na našem trhu zákazníkům bez ohledu na vyznání i barvu pleti. Podle nich podlidi z východní Evropy raději žerou svinstva. Jako bych slyšel Goebbelse; mluvčí Lidlu a nejen Lidlu to samozřejmě říkají slušněji a nazývají to v rámci politické korektnosti odlišnými kulturními a gastronomickými návyky. A není to nic jiného než sprostá, arogantní a rasistická zlodějna německých šiřitelů multikulturalismu. Já už do Lidlu pro potraviny nechodím a komedie se zahraničními a retro specialitami vyráběnými mnohdy u nás si mohou nechat pro svoje preferované afroislámské zákazníky.

Palach je aktuálnější než roku 1969

Shodou okolností jsem nedávno koupil v antikvariátu brožurku Jan Palach 11. 8. 1948 až 19. 1. 1969. Nemíním znovu opakovat nízká, urážlivá a nepravdivá antisemitská hodnocení tohoto vlastence osobami z vedení Národní demokracie a Národní domobrany. Zaujal mne především jeho dopis, který u něj nalezli poté, co jej Jaroslav Špírek a Miloš Indra uhasili. Smrtelně popálený Palach se staral především o to, aby jej přečetli. Dopis převzal příslušník Veřejné bezpečnosti (pro mladší uvádím, že se jedná o předchůdce současné uniformované policie) – a nedošlo k jeho zatajení! Dovedu si představit situaci dnes. Dopis by zmizel, česká média by Palacha označila za psychopata a následně by se rozhostilo osvědčené (za)mlčení pravdy v rámci politické korektnosti. Pro zajímavost si dovoluji uvedený dopis opsat, nejen protože je krátký, ale také a především velmi aktuální. Palach v něm nekritizuje sovětskou okupaci, ale zbabělost českých lidí, samozřejmě především politiků a tiskových (dnes bychom řekli mediálních) pracovníků.

Vzhledem k tomu, že se naše národy octly na okraji beznaděje, rozhodli jsme se vyjádřit svůj protest a povzbudit lid této země následujícím způsobem. Naše skupina se skládá z dobrovolníků, kteří jsou odhodláni dát se pro naši věc upálit. Já jsem měl tu čest vylosovat si jedničku, a tak jsem získal právo napsat první dopis a nastoupit coby první pochodeň. Naše požadavky jsou: 1. Okamžité zrušení cenzury, 2. Zákaz rozšiřování „Zpráv“. Jestliže naše požadavky nebudou splněny do pěti dnů, tj. do 21. ledna 1969, a nevystoupí-li lid s dostatečnou podporou (tj. časově neomezenou stávkou), vzplanou další pochodně. POCHODEŇ č. 1. P.S. Vzpomeňme na srpen. V mezinárodní politice se uvolnil prostor pro ČSSR, využijme jej.

Pro ty, kteří léta 1968 a 1969 nezažili, dodávám, že zmiňované Zprávy šířily politickou propagandu ve prospěch sovětské okupace a zdatně jim v tom pomáhala rozhlasová stanice Vltava. Začátky vysílání uváděného slovy „jen my vás správně informujeme“ připomínaly současnou propagandistickou politiku ČT, která je výsledkem práce úzkého vedení a několika redaktorů této údajně veřejnoprávní stanice. A politikům oslavujícím svobodu a Palacha to vůbec nevadí! Spíše komickou perličkou než efektivní propagandou byla takzvaná bílá kniha, kterou vyrobili, včetně řady základních pravopisných chyb, sovětští politruci, a byla veřejně rozdávána. Dnes je to cenný sběratelský artefakt.

Hodnocení studenta nejprve historie, později publicistiky Jana Palacha vyznívá jednoznačně. Byl to především vlastenec. Předseda Svazu vysokoškolského studentstva mluvil v projevu na pohřbu a demonstraci o ryzím vlastenectví. Z politické reprezentace přišli na pohřeb tři poslanci Národního shromáždění (Sekaninová, Kriegel a Poledňák) a dva ministři (Bezdíček a Bosák), kteří si tím podepsali politický ortel. Z nich nejvýznamnější byl MUDr. František Kriegel, který jako jediný v Moskvě nepodepsal smlouvu o pobytu sovětských vojsk na našem území. Panu Františku Krejčovi a jeho kumpánům z vedení domobrany, údajně národní, si dovoluji připomenout, že statečný vlastenec doktor Kriegel byl Žid.

Zajímavé jsou tehdejší požadavky učitelů a studentů publicistiky Univerzity Karlovy. Žádají zákonné a ústavní zajištění tiskových svobod, likvidaci jakýchkoli forem cenzury, aktivní vystoupení proti nepravdám, které jsou publikovány o naší republice, a potřebu pravdivého a včasného informování novinářů a veřejnosti o všech opatřeních vlády a tehdejší KSČ. Rovněž tyto požadavky jsou vysoce aktuální. Mnozí reprezentanti akademické obce a studentstva na pohřbu slibovali, že Palachův odkaz nezradí. Základem všeho bylo vlastenectví. Pravděpodobně tím mysleli pouze svoji vysokoškolskou generaci.

Jejich současní následovníci, kteří podporují islamizaci a afrikanizaci Evropy pod pokryteckou záminkou pomoci takzvaným uprchlíkům, mají k vlastenectví daleko. Stačí vzpomenout na ostudnou výzvu vědců, akademiků – podporující islamizaci – sestavenou profesorem Putnou a jeho kamarádem, současným prezidentským protikandidátem Drahošem, stejně jako si lze připomenout nenávistná tažení různých studentských aktivistů a neziskovkářů proti našemu prvnímu prezidentovi zvolenému lidovým referendem. Je divné, že akademičtí kamarádi nevystupují v prezidentské kampani spolu.

Mediálním cenzorům a protinárodním eurovlastencům bez vlasti bych připomněl některé nápisy z pomníku svatého Václava, které se tam objevily krátce po Palachově heroickém vlasteneckém činu. Jedná se vesměs o citáty myšlenek prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka. „Říkat lidem pravdu není milodar, ale povinnost.“ „Jen svobodný člověk je celý člověk.“ „Žádná moc tohoto světa nezadrží národa ušlechtilého, vzdělaného a statečného v otroctví a poddanosti.“

Asi proto se soustavně ničí úroveň našeho školství multikulturalismem, přepisováním národní historie a inkluzí. „Ušlechtilost“ vidíme především v úrovni veřejných projevů některých politiků a většiny takzvaných aktivistů a politických neziskovkářů. Masarykovskou ušlechtilost nahradila primitivní eurosprostota.

Kdekdo ze současných politiků se ohání svobodou a demokracií a Janem Palachem, a přitom mnozí se bojí pravdy a svobody víc než příslovečný čert kříže. Dokladem je přímo panický strach z referenda. Snaha o likvidaci svobody projevu pod taktovkou EU je nepřehlédnutelná. Vede Německo, kde dochází ke kriminalizaci a soudním postihům lidí za to, že říkají pravdu. Fašismus se vrací, jen mává socialistickým a klerikálním praporem. Dokladem je pracoviště vedené Romancovovou a Jandou na Ministerstvu vnitra údajně demokratického státu, které vede reprezentant politické strany, jež kdysi bojovala za zájmy většiny občanů. Destruktivní přístup mnohých současných politiků (zvláště zavedených velkých stran) a většiny mediálních pracovníků k vlasti, národu, jeho vzdělanosti a historii, především ministrů školství a kultury, je opět nepřehlédnutelný.

Boj proti zdravému rozumu

Cenzura byla vždy dokladem totality, proti které se postavil Jan Palach a rovněž silně opomíjená pochodeň č. 2, Jan Zajíc, o němž prakticky neslyšíme. A stejným dokladem je politická korektnost a její dcera autocenzura. Zde je zajímavé, že vlastně neexistuje jasná definice politické korektnosti, fetiše současné EU. V podstatě se vychází z překladu z angličtiny, kde je to politická správnost, či společenská nezávadnost. Otázkou je, kdo politickou správnost určuje? Hitler, Stalin, Merkelová, Macron? Nebo vláda či poslanecká sněmovna s několikaletým nejistým mandátem? Či pražská havlérka, Jakub Janda, Rada ČT, pseudoprofesor Kohout, samozvaný kněz Halík, nebo král sprosťáků Pavel Novotný? Politická nezávadnost je v přímém vztahu k politice konkrétního státu, která může být pozitivní i zločinecká. Možná i proto se EU snaží zlikvidovat státy a přejít na budoucnost stáda bez vlasti. Společenská nezávadnost by měla být určována názorem většiny členů dané společnosti, tedy politicky referendem. Jenomže v takovém případě by nějaký multikulturalismus, islamizace, genderismus, inkluze, uprchlické kvóty, nebo jaderná válka s Ruskem a podobné výmysly vedení EU nemohly uspět.

Možná i proto nám prezidentský protikandidát za pražskou havlérku Drahoš stejně jako vůdce takzvaných Realistů Robejšek, ale i další, mnohdy dlouholeté politické „hvězdy“ vysvětlují, že český národ ještě nedospěl k tomu, aby mohl mít referendum. Jsme z tohoto hlediska legislativně nejzaostalejší v EU, přesněji, závodíme o poslední místo s Rumunskem. Přitom každé volby jsou referendum. Na to abychom šli k volbám a dávali hlasy Drahošovi a Robejškově partě jsme vyspělí dost, ale na referendum, které by mohlo ohrozit naše koloniální postavení v EU a s tím i mnohá koryta, tunely a penězovody zavedených partají, to už vyspělí nejsme. Právě volební referendum umožnilo vítězství Miloše Zemana jako reprezentanta názorů, vůle a hrdosti vlastenecké občanské většiny, na což bychom pod letitou nenávistnou mediální kampaní neměli zapomínat. Kdo je proti referendu, je proti volbám. Kdo je proti volbám, je proti demokracii, a kdo je proti demokracii, je proti národu. Kdo je proti referendu a demokracii, je totalitář, ať si říká, co chce. Realismus je referendum, nikoli intelektuálská namyšlenost. Co je dobré, dokáže poznat i malé dítě.

Celá politická korektnost není nic jiného než nezákonně prosazovaná lež, protože i zastírání pravdy není nic jiného než podpora lži.

Typickým příkladem je zastírání faktu, že velké množství migrantů z Afriky je nakaženo tuberkulózou nebo AIDS. V Británii zavinili v posledních letech meziroční nárůst výskytu AIDS o 25 %. Krásně to popisuje Anthony Browne v knize Úprk rozumu (která se vyskytuje v češtině na internetu). Taková informace má zásadní bezpečnostní důležitost, protože vytváří podklad pro prevenci a ta je základem připravenosti a účinné obrany. Politická korektnost nejen křiví charaktery a podporuje zbabělce, ale je bezpečnostním rizikem. Proto by měla být z bezpečnostního hlediska postavena mimo zákon a do Ústavy včleněn článek o právu občanů na úplné a pravdivé informace, který se mimochodem vyskytuje i v Listině základních lidských práv a svobod. Ukázkou velmi podivné politické korektnosti je Souhrnná situační zpráva o extremismu v naší zemi za druhé čtvrtletí tohoto roku. Pracovníci Ministerstva vnitra v něm hází do jednoho pytle ČS vojáky v záloze za mír a rasisty z Národní domobrany. Typická ukázka účelové lži zaměřené proti vlastenecké organizaci ČS vojáků v záloze. Výsledkem politické korektnosti je cenzura a autocenzura, tedy lež a totalita s nařízenými názory, potlačující svobodnou diskusi.

Krásně definuje politickou korektnost Sydney Hook, který říká, že největší chybou při hledání pravdy je odmítání diskuse. Diskuzi samozřejmě odmítají především ti, kterým chybí argumenty. Vidíme to v mnoha internetových diskusích, kde argumenty nahrazují primitivní nadávky a urážky. Je ilustrativní, že je používají především zastánci politické korektnosti a protinárodní multikulturalisté reprezentující zájmy EU. Jejich hlavními tématy jsou rasa, sexuální orientace skrytě podporující pedofily (kteří se vydávají za homosexuály), genderismus, multikulturalismus, náboženství, za nímž se v případě islámu ukrývá ideologie, ekologie, jednostranně nepřátelské informace o Izraeli podporující palestinské teroristy a další; u nás je to například husitství, legionáři, nacismus, fašismus a sudeťáci. Dochází k záměrným protinárodně zaměřeným změnám v historii, dlouhodobé destrukci heterosexuální rodiny, deformacím dětského myšlení. V současnosti se dostáváme až na úroveň kriminalizace pravdy a pronásledování občanské většiny.