Archiv pro měsíc: Říjen 2017

Pokrytec Ludvík zavinivší stávku lékařů promluvil o komplicech

Pražská ČSSD souhlasila se vstupem Paroubka, vedení vyzvala k rezignaci

Krajský výkonný výbor pražské ČSSD v pondělí odsouhlasil opětovný vstup bývalého premiéra a někdejšího předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka do strany. Informoval o tom poslanec a náměstek primátorky hlavního města Petr Dolínek. Výbor současně vyzval po volebním debaklu vedení strany k rezignaci.

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005. Byl premiérem a předsedou strany.

Sociální demokracii opustil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté – levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem. Letos oslavil 65. narozeniny.

Včera 20:36

„V předvolební kampani mi nepřišlo vhodné do ní zasahovat tím, že budeme mluvit o bývalém předsedovi. Teď je situace jiná a nemá smysl bránit někomu, kdo chce vstoupit do strany,” řekl Dolínek. Paroubek ze strany v roce 2011 odešel, nebyl vyloučen, také proto prý není s jeho možným znovupřijetím potíž.

Krajský výkonný výbor o možném Paroubkově návratu jednal již letos v červnu, kdy jej odmítl. Se vstupem tehdy nesouhlasil ani jeden člen pražského vedení strany. Proti přijetí zvedlo ruku 12 členů výboru, pět se zdrželo a pro nebyl nikdo.

Pondělní usnesení pražské ČSSD bývalému předsedovi strany a premiérovi ale nestačí. Se vstupem musí ještě souhlasit jeho původně domovská organizace v Praze 5 a rovněž středočeská ČSSD, kde si v Cerhenicích na Kolínsku podal přihlášku do strany.

Vedení ČSSD by mělo rezignovat

Výbor současně vyzval celorepublikové vedení strany k odstoupení. Na své funkce rezignují rovněž členové pražského vedení ČSSD. Důvodem je špatný výsledek voleb do Poslanecké sněmovny, sdělil předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík.

ČSSD získala ve volbách 7,27 procenta hlasů, v hlavním městě to potom bylo 5,57 procenta. Statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec už o víkendu ohlásil, že vedení strany na mimořádném sjezdu v dubnu skončí.

Krajský výkonný výbor vyzval celostátní vedení ČSSD, aby stranu dovedlo ke sněmu, který by se měl konat co nejdříve. „Vyzvali jsme k rezignaci nejen celé grémium, ale rovněž předsednictvo Prahy, to se tedy týká i mě,” řekl Ludvík.

Krajský výbor podle Ludvíka diskutoval i o příčinách neúspěchu. Konkrétní však nebyl. „Ale šli jsme hodně do historie, až někdy do roku 1992,” řekl.

Grémium strany tvoří mimo jiné předseda a místopředsedové strany nebo předseda senátorského a poslaneckého klubu sociální demokracie.

Ve sněmovních volbách v Praze skončila ČSSD na šestém místě, vyhrálo ANO s 20,35 procenta hlasů před Piráty se 17,59 procenta a ODS, pro kterou hlasovalo 16,22 procenta voličů. Větší podporu než sociální demokracie měla v metropoli ještě TOP 09 a SPD Tomia Okamury. Jediným poslancem ČSSD zvoleným za Prahu je lídr kandidátky, stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Dolínek.

O islámu a Evropě z internetu

92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti, zemřel (13. května 1924 Florencie – 4. dubna 2017, Florencie). Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan o němž řekl: „Neměl vysoké vzdělání, ale úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum“.

V nedávném hovoru s il Giornale o islámu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Profesore, čelíme islámské invazi?*
Invazní vlna z islámských zemí se musí zarazit, islám nelze integrovat do evropské tradice. Říkám to řadu desetiletí.
Jste pravičák..*
Levice, pravice, nezajímá mě to. Důležitý je smysl pro realitu. Studuji ty věci celý život. Snažím se pochopit politické, ekonomické a etické mechanismy, které řídí vztahy islámu a Evropy, abych mohl navrhnout řešení té katastrofy, které čelíme.
Jaká katastrofa?*
Tvrzení, že lze mírovým způsobem integrovat obrovskou komunitu muslimů, věrnou teokratickému monoteismu, která odmítá akceptovat separaci politické a náboženské moci – katastrofální iluze. Tato nesmyslná fantazie povede k válkám čím dál tím otevřenějším a současnějším.
Proč?*
Islám po třicetileté přítomnosti v západní Evropě odhalil pravou tvář.
Jeho adepti jsou ochotni se vyhodit do povětří, a to pomocí nejmodernějších technologií. Islám se nevyvíjí, jde o teokratický monoteismus formovaný v 7. století, zcela nekompatibilní se západním monoteismem. Po vítězství Vídně v roce 1683 se tato realita ignorovala a čelíme jí s novou silou dnes.
Nelze kohabitovat?*
Ne, západní společnosti jsou založeny na suverenitě lidu, islám na suverenitě Alláha.
Integrace muslimů do naší společnosti není možná?*
Od roku 630 nezná historie jeden případ muslimské integrace do nemuslimské společnosti. Podívejte se na Indii nebo Indonézii.
Ve svých zemích muslimové žijí pod suverenitou Alláha bez problému, zatímco na západě..*
Muslimský imigrant na západě se stále ztotožňuje s tímto principem a odmítá západní etické a politické principy, nemůže se integrovat. V Anglii nebo Francii je třetí generace muslimů ještě fanatičtější a víc násilná než ty předchozí.
A multikulturalismus?*
Co je to vůbec multikulturalismus? Nesmysl, nic takového neexistuje.
Levice, která s tím termínem operuje o islámu nic neví. Jejím diskursem je ignorantství. Číňané jsou Číňany několik tisíc let a perfektně v našich městech kohabitují i se svými zvyky a tradicemi. Podobně Evropané židovského původu. Nikdy ne muslimové. V soukromém životě ať si věří čemu chtějí, ale politicky musí akceptovat naše zákony a lidovou suverenitu, jinak nemají na západě co pohledávat.
Jestli někdo z levičáků uslyší vaše úvahy, prohlásí vás za xenofoba.
Celá levice je skandál. Jsou zbabělí a ztratili původní ideologii, aby zůstali „progresívními“ zaštítili se hanebností typu „hranice všem otevřené“.
Co dělat?*
Respektovat zákony a pravidla. Imigrace do Evropy již dál není únosnou.
Každý migrant musí mít vízum, dokumenty, jasnou identitu. Ilegálové musí být odsunuti zpátky do svých zemí. Ti kteří zůstanou nemohou dostat volební právo, jinak muslimové vytvoří nebo ovládnou politické strany a v důsledku jejich vysoké porodnosti budeme ztraceni, během pár desetiletí to tu všechno ovládnou. Staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií. Žil jsem třicet let v USA, měl jsem všechna práva kromě volebního a nevadilo mi to.
A co masívní transfer imigrantů po lodích?*
Každá urgentní situace má své etapy. Jsme v poslední etapě: válečné.
Jsme napadáni a aby bylo jasno musíme se bránit všemi zbraněmi, které máme k dispozici – letadly, torpédovat je atd.
Co to říkáte?*
Říkám, že jsme ve válce kdy druhá strany nerespektuje teritoriální vody.
Pošleme letadla k libyjským břehům, potopme lodi v přístavech. Je to jediná reálná možnost jak je odradit od invaze do Evropy. Po dvou, třech útocích přestanou.
Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.* Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.
Podle některých teoretiků mezi civilizační kontakt obohacuje?*
Pokud existuje vzájemný respekt a vůle k soužití. Jinak nemůže jít o obohacení, ale o válku, kde nejmocnější zbraní je demografie, totálně v jejich prospěch.
A Evropa?*
Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.
Evropa podle vašich představ?*
Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z
28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
Jak to s islámem v Evropě skončí?*
Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení

Přeložit do všech jazyků a neustále vysílat do světa a tisknout tamtéž!

 

Muslimové v Česku: Malá, ale rychle rostoucí populace

30. 10. 2017 5:05:05
Muslimové se zásadně neasimilují. Jejich počet v Česku byl na počátku devadesátých let minulého století zanedbatelný. Nyní čítá několik desítek tisíc. A jejich počet dále roste.

Muslimové se zásadně neasimilují. Je to možné vidět v Západní Evropě i jinde. Cizinci z jiných kultur než islámu mají tendenci splynout s domovskou kulturou obvykle v druhé nebo třetí generaci. Islám má opačnou tendenci. Muslimové mají v dalších generacích po přistěhování sklon k radikalizaci (1,2). To v praxi znamená vystupňování nenávisti vůči domácí kultuře a jejím příslušníkům.

Radikalizace se také zvyšuje s rostoucím podílem muslimů na obyvatelstvu dané země (3). Pokud je muslimů méně, než jedno či dvě procenta (tak jako zatím u nás), jeví se muslimská komunita jako poměrně klidná a „integrovaná“. Při vyšších počtech se muslimové začínají radikalizovat. Začínají požadovat různé ústupky a také to, aby se domácí obyvatelstvo se svým způsobem života začalo podřizovat pravidlům islámu.

Historicky byl vztah k islámu v Českých zemích velmi negativní. Podmínky pro usazovaní muslimů tak nebyly příznivé. Svoji kulturu jsme si před islámem chránili. Karel IV zapověděl usazování muslimů v Čechách (6). Husité proti muslimům bojovali (7). Jiří z Poděbrad usiloval o vytvoření evropské unie zemí jako hráz proti muslimské invazi (8). Dnes je Česko členem unie, která dovoz muslimů do Evropy v rámci tzv. Sorosova plánu podporuje (9).

Do počátku devadesátých let minulého století byl počet muslimů v Česku zanedbatelný či téměř nulový. V roce 1991 byly uváděny počty muslimů v Česku v řádu několika stovek (495 muslimů) (4). O deset let později, v roce 2001, již v řádu tisíců (3 699) (4). O dalších deset let později v řádu desetitisíců (10 000). Dnešní oficiální odhady se pohybují okolo 22 000 muslimů (10). „Cestující imám“, Waleed Hakeem, který nedávno navštívil 30 českých městech, aby se tu setkal se svými souvěrci, hovořil o 30 000 muslimech v Česku (5).

Všichni jsme na jedné lodiVšichni jsme na jedné lodi

I když přesné údaje nejsou k dispozici a zdroje se v počtech, bohužel, různí, trend je jasný. Potvrzují se slova S. Kerna o tom, že populace muslimů v Česku “…je malá, ale rychle rostoucí.“ (4). To se děje i bez kvót EU na přerozdělování migrantů. Pew Research Center před několika lety odhadoval, že populace muslimů v Česku se do roku 2050 zdesetinásobí (16).

Pokud někteří lidé hovoří o tom, že islamizace v Česku nehrozí, protože Česko přijalo jen 12 uprchlíků, pak je třeba vzít do úvahy i výše uvedené údaje a také další fakta. Islamizace Západu neproběhla ze dne na den, spíše postupně a pomalu. S rostoucím počtem muslimů roste i pravděpodobnost, že se tu budou další a další muslimové cítit stále více „jako doma“.

Nedávno mi jeden známý řekl: „Mně se nelíbí ty nechráněné hranice s Německem“. A chtělo by se dodat, že znepokojujících je i řada dalších věcí. Věcí, které tu ještě nedávno vůbec nebyly: síť muslimských modliteben a mešit, muslimské halal potraviny a jatky s poplatky ve prospěch Muslimské obce v Praze, vstřícné vítací neziskovky Sorosovy sítě, skupování nemovitostí a pozemků muslimy, rostoucí počet muslimských prodejen kabab po celé zemi – to všechno má, jak věřím, nějakou souvislost i s naší budoucností (12,13,1415). Ano, populace muslimů v Česku je malá, ale rychle rostoucí. A bohužel, muslimové se zásadně neasimilují.

Autor: Stanislav Jahoda | pondělí 30.10.2017 5:05 | karma článku: 38.01 | přečteno: 1084x

Zdroj: https://stanislavjahoda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=631110

Svině a jen svině nových vlád

Drazí přátelé a kamarádi.
Když jsem v roce 2010 procházel Českým Krumlovem, narazil jsem
na nádvoří hotelu Růže na bystu prezidenta Dr. Edvarda Beneše s pamětní deskou,
na které vysvětluje proč podepsal své, dnes tak odsuzované, poválečné dekrety.
Už tehdy mi bylo jasné, že tato pravdivá slova zkušeného politika, budou současné
politické reprezentaci trnem v oku.
Nafotil jsem si to, protože s tímto textem zcela souhlasím.
Letos, začátkem září, jsem se do Českého Krumlova vrátil.
Zcela podle očekávání, jsem nenašel nic.
Na místě bysty pana prezidenta jsou stánky, kde se prodává kde co.
Deska společně s bystou zmizela.
Tak zůstávají otázky.
Kdo nechal tento monument odstranit a jak je vůbec
možné odstranit pietní místo prezidenta, člověka, který tak zásadním způsobem
zařídil poválečné znovu vytvoření naší republiky.
Jednodušší je odpověď na otázku PROČ?
V době kdy ministři této vlády jezdí na srazy sudeťáků, se není ani čemu divit.
Smutnou pravdou je, že se bude stavět památník cikánům v Letech, zatím co
slova prezidenta republiky byla odstraněna.
Když vidíme kam nás současní politici vedou, zamyslete se nad slovy pana prezidenta.
Rozešlete, prosím, co nejvíce lidem, aby se všichni dozvěděli, jak u nás funguje demokracie.

Přepis textu:
14.12.1945 řekl o svých dekretech
„Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se
budou před sebou samými a před světem
očišťovat z toho, co v těchto letech napáchali.
A budou tomu sami věřit, až tyto
své nové lži budou přednášet. Říkal jsem
při jiných příležitostech, že máme všecko
zaznamenat a povědět to, co jste zažili
ve svých vězeních a koncentračních táborech.
Ne snad jen proto, abyste nám
všem řekli o svém trápení, ale proto,
abyste se znovu mohli bránit, až oni
začnou s tou svou „očišťovací“ kampaní.
Že začnou – o tom buďte přesvědčeni.
A konečně přijdou opět, aby od očištění
přešli k útoku. Bude to nová reakce, která
opět spojí útok na pokrok sociální, s útokem
na naší svobodu národní a lidskou.
VRCHNÍMU VELITELI VDĚČNĚ
VETERÁNI II. SVĚTOVÉ VÁLKY

Proboha proč já ho v jeho funkci ministra zdravotnictví svého času neměl rád?

Protestní strany? To je manipulativní termín, kterým berou lidem jejich práva. Omezování protestů, tomu se říká totalita, vzkazuje exministr a psychiatr Ivan David

22. 10. 2017 20:02

ROZHOVOR „Při volbách nelze nic chtít a po volbách již na zvolené nemáme páky. Pro ně je nejdůležitější, když rozdělují naše peníze. Vedle toho se starají, abychom nepostřehli, že na občany kašlou,“ řekl pro ParlamentníListy.cz ještě před volbami exministr zdravotnictví, bývalý poslanec a lékař-psychiatr Ivan David. Miloš Zeman podle něj šanci na znovuzvolení má. „Ano, chodí o holi, neuropatie je svinstvo. Pokud jde o hlavu a myšlenky, ty kráčejí daleko jistěji než jeho nohy. Nevolili jsme kladeče věnců, ale politického stratéga s čitelnými cíli,“ tvrdí mimo jiné na konto hlavy státu.

Protestní strany? To je manipulativní termín, kterým berou lidem jejich práva. Omezování protestů, tomu se říká totalita, vzkazuje exministr a psychiatr Ivan David
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Ivan David, psychiatr, bývalý ministr zdravotnictví
Sledoval jste, jak se poslanci a ministři chovali v pondělí při mimořádné schůzi k lithiu? Jak na vás působila jejich vystoupení jako na lékaře-psychiatra? (Kdo z nich by nejspíše potřeboval lékařský dohled?)

Ne, nesledoval, panoptikálního divadla jsem si užil dost v letech, kdy jsem byl poslancem. Jak mi tehdy na konci volebního období řekl jiný kolega: „Čtyři roky mezi těmito vzácnými charaktery úplně stačí.“ Když jsem se tam pak objevoval jako „návštěva“, tak mi mnozí pokračující bývalí kolegové dost často „vtipně“ říkali: „Ahoj, hledáš nové pacienty?“ Pokud vrcholoví politici trpí duševními poruchami – takových není mnoho – tak jde většinou o poruchy osobnosti, které se stejně nedají léčit. I „normální“ lidé se ovšem pod tlakem situace často chovají jako „magoři“.

Je třeba zakročovat proti zahraničním společnostem, které od nás odvádějí zisky, případně je nutit, aby zvedly lidem platy? Anebo si za to všechno můžeme my kvůli naší vlastní neschopnosti?

Zakročovat? Vyvádění nezdaněného zisku je bohužel legální, v tom je ten problém. Proto je nutné zavést „daňovou domestikaci“ jak to od začátku První republiky zavedl ministr Rašín (zastřelen anarchistou, jmenuje se po něm nábřeží v Praze). Podnikáš v ČR? Pak tady budeš platit daně! Anebo budeš sankcionován, anebo tady nebudeš podnikat. Tečka. To je ovšem proti zásadním principům EU. Korporace určují pravidla, kterým se „naši představitelé“ ochotně podvolují. Onen volný pohyb kapitálu znamená také vyvádění nezdaněných nebo téměř nezdaněných příjmů z ČR. Další „krásný“ princip je volný pohyb zboží. Budeme u vás prodávat svoje zboží v našich supermarketech a tím vás vytlačíme z vašeho vlastního trhu.

Cla byla zavedena již ve starověku, aby chránila domácí trh. Jsme sice exportní ekonomikou, ale vyvážíme za cenu levné práce. Obecně nízké příjmy za spolupůsobení volného pohybu osob zaručují vykrádání mozků a svalů z ČR a dovoz ještě větších chudáků, kteří se neuplatní jinde a stlačují dál cenu práce. Evropskou unii s jejími slavnými zásadami nám byl čert dlužen. Že se líbí politikům levně pronajímajícím naše občany a sloužícím podnikatelům těžícím z levné práce, to nám nemůže být jedno. „Naši představitelé“ jsou hlavními zemskými škůdci, kterých je třeba se zbavit, jinak naši národní komunitu čeká temná budoucnost. Už současnost je temná, ale jen ti bystřejší to už postřehli. Samozřejmě „naši představitelé“ mluví o úspěších.

Co naše země potřebuje úplně nejvíc? Je něco fatálního, co politici zanedbávají a co by od nich volič měl ve volbách chtít? Je naše země v ohrožení?

Od těch, kteří nám svojí činností nebo nečinností škodí, nelze chtít nic. Při volbách nelze nic chtít a po volbách již na zvolené nemáme páky. Mohu čtenáře ujistit, že pro ně je nejdůležitější, když rozdělují naše peníze. Vedle toho se starají, abychom nepostřehli, že na občany kašlou. Podle mě má politik být advokát. Nemusí být hezký ani sympatický, ale vybrali jsme si ho, aby hájil naše zájmy. Když tak nečiní, dáme „plnou moc“ jinému advokátovi.

Většina voličů ale bohužel volí podle „mediálního obrazu“ – nejkrásnější mají často ty největší lidské stvůry. Lidsky to chápu. Podle čeho mají volit, když s výběrem neztrácejí čas a spoléhají na povrchní dojem u tak klíčového rozhodnutí? K čemu je všeobecné rovné a přímé volební právo, když současně  většina voličů je tak snadno manipulovatelných? Jedinné východisko je vést lidi k občanské odpovědnosti. Jenže pro politiky, kteří jsou nositeli svěřené moci, je výhodné, že mohou voliče manipulovat vybranými zkomolenými zprávami a demagogickými komentáři. Mají zájem na občanské neodpovědnosti.

Co politici fatálně zanedbávají? Naše zájmy, co jiného! Co naše země potřebuje nejvíc? Asi vás překvapím. Pravdivé informace. Podle nepravdivých se totiž nelze správně rozhodovat. Volič by měl chtít objektivní veřejnoprávní média. Toho lze dosáhnout, není pravda, že to nejde. Pokud jsou média soukromá, musí být zřetelně uvedeno, komu patří. Od médií, která nepatří „všemu lidu“ objektivitu očekávat nebudeme, ale můžeme si je jako čtenáři, posluchači nebo diváci  vybrat, pokud zastávají stejný subjektivní názor.

Významné procento mohou ve víkendových volbách získat politické strany, které jsou považovány za protestní. ANO, KSČM, Okamurova SPD, kterým se také někdy říká „strany pomsty“. Bylo by ohrožením demokracie, aby většinu ve Sněmovně získaly právě ony? Anebo si zbylé „tradiční“ strany zaslouží vypráskat?

Všechny strany jsou protestní, když vyjadřují nesouhlas. Je vysoce manipulativní sdělovat občanům, že některé strany jsou „protestní“, protože správné je přece souhlasit a „protestovat se nemá“. Jsme přece slušní a máme si všechno nechat líbit. Podsouvá se nám, že „protestní“ tak nějak nejsou v pořádku. Jenže protestovat je naše občanské právo, které nám samozřejmě chtějí vzít, aby měli „klid na práci“. Snaží se, abychom zapomněli, kdo a čím protesty vyvolal.

Máme právo podporovat protestní strany, pokud se s protestem ztotožňujeme, a odmítnout strany, proti kterým je důvod protestovat. To je demokracie. Omezování protestů, to je totalita. Jiná otázka je, zda ti, kteří protestují, umějí také řešit reálné problémy. Obávám se, že to už bývá slabší. Ale ti, proti kterým je masivně protestováno, zjevně dokázali, že nechtějí, nebo neumějí řešit problémy ve veřejném zájmu. Vedle toho jsou jiné protesty shora organizovány, jsou jim rozdávány karty a dáván prostor v médiích.

Největším tématem voleb je postava Andreje Babiše a témata s ním spojená: Případ Čapí hnízdo, nařčení ze spolupráce s StB, střet zájmů, dotace Agrofertu, autoritářské sklony. Jeho příznivci by spíše řekli, že tématem jsou Babišovy mimořádné vize o investičním rozvoji naší země, snaha o dobré manažerské řízení státu a boj proti korupci. Mají pravdu?

Promiňte mi lékařskou terminologii. „Babiš“ je příznakem nemoci společnosti. Čapí hnizdo? Že ten, kdo se zmocňuje majetku a proto je superbohatý, to nás přece nemůže překvapovat. Jaképak nařčení! On objektivně spolupracovníkem STB byl. Ale nebyl disidentem, který podlehl tlaku v tíživé situaci. Byl privilegovaným, který si chtěl takto pojistit svá privilegia. Na druhé straně vytýkat jakémukoli šéfovi „autoritářské sklony“ je nesmysl. Kdo je plachý, slabý a nejistý, nemůže být úspěšným šéfem nikde a ničeho.

Je-li hlavní silou šéfa, že je bohatý a může každého zaměstnance vyhodit z práce? To je ono řízení státu jako firmy. Co to má společného s demokracií? Demokratická strana musí být demokratická uvnitř, to ale hnutí ANO není. ANO a jeho úspěch je příznakem mizení demokracie. Je-li strana podnikatelský subjekt seshora určenou hierarchickou strukturou a získá výrazně dominantní postavení, pak můžeme zapomenout na demokratickou soutěž politických sil.

Přejete úspěch stranám, které chtějí vystoupit z EU, případně si od ní drží odstup?

Přeji úspěch stranám, které odmítají vnucovanou zásadu, podle které o členství země v jakékoli organizaci nesmějí občané rozhodovat. Nesmí existovat žádný veřejný zájem o kterém by občané nesměli rozhodovat. Když jsme svázáni, tak jaképak držení odstupu? Buď se nám svázanost líbí anebo nelíbí. Demokracie znamená mít právo rozhodovat. Pokud ho někdo občanům upírá, je už za hranou. Věříme snad, že nám překážejí pro naše dobro? Samozřejmě vím, ze skalní příznivci EU a NATO trvají na tom, že o členství nesmějí občané rozhodovat, protože doufají, že EU a NATO je udrží u moci. To ovšem nejsou demokraté. Rozhodně přeji úspěch demokracii.

Můžete prozradit, jaký tipujete výsledek voleb?

Ptáte se, jak bude mediální masáž úspěšná? Myslím, že je úspěšná stále méně, jak postupně režim ztrácí autoritu a jeho média také. Ale stále ještě bude masáž dost úspěšná. Zvítězí tak opět ti „správní“, tedy „neprotestní“. Uvidíme jakou měrou. To, co chybí, je dobrá nabídka, protože není odpracováno. Není dobře stanoven cíl a proto ani není popsána cesta, která by k němu měla směřovat. „Neprotestní strany“ nemají jiný cíl, než setrvat u moci. Národní komunita cíl nemá. Pokud to tak zůstane, dopadne to s ní špatně. Připomnělo mi to aforismus Milana Růžičky: „V životě to je jako na opeře. Kdo nemá program, nerozumí ději.“

Podstatná část českých občanů má pocit, že EU, případně západní státy s nimi nakládají jako s občany druhé kategorie. Ať už jde o platy, o autoritativní rozhodování, případně o jistou pachuť, když Angela Merkelová uplatnila svou moc ve věci migrační krize. Je třeba měnit náš kurs nastavený po roce 1989?

Nejde o klamný pocit, je to tak. S tím kursem po roce 1989 to není tak jednoduché. Neexistuje jediná možná trajektorie a směřování buď tam a nebo zpátky. V roce 1989 se iniciativy chopili ti, kteří byli připraveni. Na co byli připraveni, to vidíme na výsledcích. Pokud chceme trajektorii odchýlit od směřování do horoucích pekel, musíme být také připraveni. A musíme být připraveni na odpor.

Miroslava Němcová nedávno překvapila tím, když srovnala poměry v naší zemi za vlády komunistů a nyní. „Každý člověk se dívá kolem sebe kriticky. Ale zároveň nesmí zapomenout i na tu druhou stranu mince, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké česká společnost kdy žila. Máme bezvadné ekonomické podmínky, neustále se zlepšující; na každé vesnici, na každém náměstí ve městě je vidět, kam se náš život pohnul. Opravené domy, fungující a dobře vybavené školství, systém zdravotnictví, který nám v řadě států závidí,“ uvedla. Souhlasíte s ní?

Miroslava Němcová je zvláště povedená postava zdejšího politického panoptika. Překvapit by mě mohla jen nějakým chytrým výrokem. Já se také dívám kolem sebe a vidím něco jiného, asi nejsem dost povrchní. Na rozdíl od paní Němcové přicházím často do styku s invalidními důchodci, bezdomovci, vídám „ubytovny“ a spoustu lidí, kteří jaksi nemají uplatnění. Takové jsem na začátku své profesionální dráhy potkával méně. Ano, může být hůř. Pracuje se na tom.

Prezident Miloš Zeman je v médiích přítomen neustále, ať už jde o jeho výroky na téma Krym, či o pochybnosti komentátorů v souvislosti s jeho zdravím. Jak hodnotíte jeho poslední kroky? Má šanci být znovuzvolen?

Miloš Zeman je v médiích neustále, ale v naprosté většině případů jako ten, o kom se mluví, tedy ne ten, komu je dovoleno promlouvat. Je přítomen jako terč útoků a pokusů o zesměšňování a zpochybňování a nikoli nesestříhaný a nezkomolený. Kroky? Ano, chodí o holi, neuropatie je svinstvo. Pokud jde o hlavu a myšlenky, ty kráčejí daleko jistěji, než jeho nohy. Nevolili jsme kladeče věnců, ale politického stratéga s čitelnými cíli. Politika je umění možného. On se často pohybuje na samé hranici, aby získal manévrovací prostor.

No a pokud jde například o Krym, všichni přece víme, že Rusové neodevzdají klíče od hlavní brány. Nechtějí přestat existovat. Zabrat území, které předtím ovládal někdo jiný, samozřejmě anexí je. Československo po válce anektovalo Sudety, USA po válce (1999) anektovalo Kosovo za účelem vybudování vojenské základny. Miloš Zeman samozřejmě věděl, že svým výrokem přinutí některé politiky k povinným tancům, které budou vypadat velmi nevěrohodně. Pokud ale Žantovský (myslím toho malého ředitele Bakalovy knihovny) řekl, že nás prezident svým výrokem poškodil v zahraničí, tak jeho se to určitě netýká, protože nemluvil za věrné sluhy. Miloš Zeman šanci na znovuzvolení má.

Kopání do ČSSD neprovádím

Jsem člen ČSSD, zastupitel Města Svitavy a Pardubického kraje za ČSSD, člen OVV ČSSD ve Svitavách, volil jsem stranu v těchto volbách a čekal jsem na lepší volební výsledek.  Žel, nedostavil se. Voliči nejsou idioti jako ti pražští idioti, kteří 4 roky měli možnost něco pro lidi udělat, ale selhali a nyní je jim to spočítáno. Proč idioti? Pokud mám možnost 4 roky pracovat pro blaho občanů této země, ale nedělám to, naopak na bedra lidí stále nakládám více byrokracie a likvidačních pokud za kdeco, pak 4 týdny před volbami zasílané proklamace těch panáků jen nakrkly i nás, řadové členy. Najednou se chlubí nějakým peřím, ale skutek nám utekl, kde jsou ty výsledky vidět? Jistě- ne vše bylo špatné, to ani omylem- proč ale to dobré, co ministři za ČSSD dokázali, nebylo celé ty 4 roky tvrdě omíláno a vtloukáno do hlav voličů?

Dobrý politik je národem aspoň respektován a protože se netočí se sliby jak holub na báni, tak je i volen do dalšího období.

Poukazoval jsem, jako lékař, že ministr zdravotnictví je nekomunikativní s lékaři 1. linie a ambulantními specialisty, lékárníky a stomatology- to je velká síla voličů, kterým svým posledním rozhodnutím o úhradové vyhlášce zavařil, nemluvě o tzv. elektronickém receptu. Snažil jsem se dát najevo, že by měl být umravněn a přistoupit na nějakou rozumnou dohodu. Nestalo se to, protože on to prostě neudělá.

Je navýsost jasné, že pokud se od ministra vnitra dozvím, jak se třeba zase utahovat šroub a ukrajovat pomyslný salám svobod jednotlivce, pak jej nemohu též brát jako důvěryhodného politika, ale totalitního makléře s našimi svobodami.

Pokud mi těsně před volbami najednou špičky vedení ČSSD začnou posílat prosebné supliky, abychom je volili, pak se divím, že zapomínají, že volič i ČSSD si pamatuje, co pro nás neudělali dobrého a co naopak hrozného. My se tady každý rok bojíme Nového roku, která že to prasárna nás zase čeká a kolik práce přibude, aniž by se aspoň za posledních 13 let valorizovaly naše příjmy.  Zato práce se nám – a zcela zbytečné administrativní za kdekoho- přidává rok od roku více a zhoršují se nám podmínky pro výkon našeho náročného povolání lékařů.  Prosebné supliky znamenají jen jedno- volte hlavně nás, na ostatních nám nezáleží! Pak po prohraných volbách začnou někteří hudlat na krajské organizace potažmo přímo na kraje, jako by tam byla nějaká mafie, která je nechce.

Ano, nechce se nám stále nechat se vést za ručičky, máme vlastní názory a hlavně žijeme mezi lidmi, kteří nám sdělují, jaké to je žít v podhradí. Ale naše prosby vedení a vládě, aby se začala chovat více lidsky, dělal pro lidi a ne pro sebe, tak ty prosby nikdy nikdo pořádně nevyslyšel.

Teď bude módní kopat do vedení, ale pokud je třeba, aby odešlo, protože zklamalo, nemám problém s tím je poslat na smetiště dějin.

Odpověď MUDr. Pavlu Svobodovi do Pardubic

 

Vážený stále ještě člene ČSSD MUDr. Pavle Svobodo, měl jsem tu „čest“ na Facebooku mé ženy (sám takovou věcí opovrhuji) číst tvoje nesmysly kolem stávky tzv. milionářů (PRL, AS, Stomatologů, Farmaceutů) a jak to vše RZP/RLP Pardubického kraje skvěle zvládla.

 

Tak zaprvé: stávka byla jeden den, těžko se mohla dotknout opravdu superakutní péče, kterou zajišťuje služba, kterou jsi vedl a kam ji dovedl, skončilo dokonce tvým odvoláním pro rozdmýchávání nenávisti mezi členy jak pardubické ČSSD, tak i mezi členy té RZP/RLP, kterou jsi tak skvěle vedl. Skončilo to tvým odvoláním z čela jak KVV ČSSD Pardubického kraje, tak z pozice ředitele RZP/RLP. Ani jsi se nepřihlásil jako kandidát, který by chtěl jedno či druhé místo obhájit.

 

Zadruhé: kdybychom opravdu stávkovali, pak ne den, ale týden, či měsíc, a ani tak si nejsem jistý, že by se to dotklo právě tebou vyzdvihované RZP/RLP. Již nyní lékaři k superakutním pacientům posílají RZP/RLP a nejezdí tam na návštěvy, protože to nestíhají a hlavně je to forenzně nebezpečné! Vy první byste na nás plivali špínu, že jsme pro danou službu nedostatečně odborně zdatní!!! Takže KDO BY  MĚL NAŠE PACIENTY NA TRIKU? AMBULANCE V NEMOCNICÍCH, KLINIKÁCH, A ODDĚLENÍ NEMOCNIC A KLINIK, TEDY TI, KTERÝM SE KAŽDOROČNĚ PŘISYPÁVAJÍ PENÍZE NA COKOLIV. Nelze se divit, že byla stávka, protože ministr za ČSSD, který bohužel stále zdravotnictví vede, je v těžkém rozporu a střetu zájmů, jako bývalý (a drží mu to místo) ředitel FN Motol- Praha sype sám sobě a svým kumpánům, paradoxně taky tobě. Aby se mohl eventuálně vrátit do ještě lépe financované pozice jak před jeho „misí“ jako ministra zdravotnictví.

 

Zatřetí- opět hraješ falešnou kartou – milionářská stávka už tady byla (míněn ten omletý a dehonestující termín) a ono je to jako vždy jinak. Proč třeba já mám jen dluhy a musím dělat do 70. let, abych je zaplatil, kdybych si opravdu ty miliony vydělával? Ty víš prd, co musím platit a koho všeho živím, včetně tebe, státního (no dobře, krajského) lékaře ze svých vysokých daní! Hraješ jen na závist a typické čecháčkovství, tedy podle sebe volím tebe že? A přitom by mi stačil jeden rok bez likvidačních daní a dluh bych neměl! To já a my soukromí lékaři živíme kolikrát namyšlené kliniky a podobné existence. O slušné lékaře se nehodlám otírat, jejich práce v nemocnicích je velmi záslužná a já vím, že bez sebe navzájem nemůžeme odděleně existovat. Mimochodem- když jsme ti milionáři, proč to nejdeš ty a tobě podobní dělat? Nás je málo, míst volných  či brzy uvolněných bude mnoho! Proč si neuděláš atestaci z VL, nezažádáš si o rezidenční místo, nebo s garantem můžeš jistě nastoupit ihned?  Jo to ne, to máš ty a tobě podobní najednou ručičky dozadu!

 

A za poslední- kdyby nebylo takových lékařů mezi členy ČSSD, jako jsi ty, tak jsme volby mohli vyhrát – já vím svoje a až bude příležitost, tedy po volbách, tak sem to hodlám napsat. Teď na to kašlu, držím stranickou disciplínu a i tento článek vložím až ve 14:00 hodin. Howgh!

PS: doufám, že takové hlavy, které nám ničí naši práci, budou konečně padat! Kariéristy a pražské idioty už nemůžeme nadále živit. Jsem zvědav, čím se po volbách uživí oni!

Další závěr- nejen existují jenom pražští idioti, ono jich je ve hlavně velkých městech více, než bych kdy očekával….

Pro tuplované idioty: já jsem rodilý Pražák a proti lidem tohoto města nic nemám.  Studoval jsem tam 6 let, měsíc pracoval  v ÚVN a jezdil autem 4 roky a nesetkal jsem se tam až na normální výjimky s idioty při výkonu mé praxe, na silnicích, v obchodech a vůbec během společenského života.  Lid pražský  dle mne může jen za návrat Kalouska a jeho TOP09 do PS ČR- a to Babišovi určitě nezávidím- v dálce vidím předčasné volby…

Nemohu si pomoci, ale je třeba varovat

Dnes jsem stávkoval. Ne JEN pro peníze, ale za zachování první linie, za aspoň valorizaci příjmů. Za přechodné období vystavování receptů. Za to, aby se pacienti měli s námi lékaři lépe.

Pražský idiot, který je ministrem zdravotnictví, opět dnes v televizi prokázal dar poškodit volby ČSSD v přímém přenosu.

Jen skalní příznivec  bude ČSSD v Praze, potažmo jinde, volit. Je mi to líto, že tak stará  a svého času významná partaj má takové idioty mezi sebou na těch nejvyšších místech.  Jak je to možné, to se mě neptejte.  Já jsem člen ČSSD a volič této strany už jen z povinnosti. Když vidím ty pražské idioty, jak od zhruba ledna 2017 trvale poškozují zájmy voličů této země, je mi do breku.

Nechápu, že jedna nula může díky postu ministra takto poškodit miliony pacientů a desetitisíce lékařů. Pokud to JE možné, nemáme tu demokracii, ale diktaturu idiotů. Vlastně jsme na tom hůře jak do roku 1989. Údajně jsme si je zvolili, tak co chceme. Jo, volby, to se toho naslibuje, ale pak se vše v prach a hnilobu obrátí. Kolika politiků si lze v dnešní době vážit?

Přeji Vám všem příjemné volby (sic!). Doufám že víte, co je to kroužkování!