Archiv pro měsíc: Listopad 2017

Zbabělci podlehli a vydali opravdu výsledky podle součtu?

Ortel by vyhrál, agentura zveřejnila počty hlasů:

Skupina Ortel by vyhrála letošní ročník ankety Český slavík v kategorii skupin, pokud by se jí započetly odevzdané hlasy. Vyplývá to z čísel zveřejněných pořadatelskou agenturou Musica Bohemica. Ta v soutěži Ortelu započítala loňské hlasy s poukazem na to, že kampaň za posílání hlasů Ortelu porušovala fair-play.

 

No to mi fakt připomíná Černé barony: o tom co je hezké, rozhodujem my, strana!

Další pražský idiot se odkopal

Čísla nezveřejníme, s Kabátem budeme jednat, tvrdí pořadatel Českého slavíka

dále:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Potlaceni-hlasu-lidu-ve-veci-Ortel-Vasaryova-Varovani-jak-by-to-mohlo-skoncit-az-se-lide-nastvou-514012

 

29. listopadu 2017  10:26
Jaroslav Těšínský z agentury Musica Bohemica, která pořádá anketní soutěž Český slavík, hájí anulování letošních výsledků skupiny Ortel. Kapela Kabát včera vydala prohlášení, že za těchto okolností si ocenění ponechat nemůže. „Je to jejich názor. Pro nás je to otázka k debatě,“ říká Těšínský.

Jaroslav Těšínský, ředitel agentury Musica Bohemica, která pořádá anketu Český slavík. | foto: Czech News Center / Rušinová Mária, Profimedia.cz

Události eskalovaly v rychlém sledu před úterním koncertem Kabátu. Jaroslav Těšínský hájil právo organizátora do ankety zasáhnout v prohlášení, které podvečer rozeslal médiím.

Manažer Radek Havlíček jménem Kabátu potom těsně před koncertem v pražské O2 areně vysvětloval, že kapela si za těchto okolností nemůže cenu ponechat. „Není to gesto. Není to ani podpora kohokoliv, kdo by eventuálně mohl uspět. Jde o princip. Dokud to nebude vysvětlené hmatatelně,“ uvedl.

Fotogalerie

Pane Těšínský, změnilo se od úterý něco na vašem postoji nezveřejnit, o kolik víc bodů reálně Ortel dostal?
Nezměnilo. Ale já teď očekávám, kdy se nám Kabáti ozvou a budeme to řešit. Mají po koncertu, tak jsem věděl, že to nebude v osm ráno.

A jak budete reagovat na jejich postoj, že dokud se vše nevyjasní, cenu si nemůžou nechat?
To je jejich názor a pro nás je to právě otázka k debatě. Budeme se o tom bavit a uvidíme, k čemu dospějeme.

Lídr kapely Ortel za vzniklých podmínek o sošku Slavíka nestojí | (0:58) | video: iDNES.cz

Spor se vede o to, jestli fanoušci Ortelu svými výzvami k hlasování neporušili pravidla. Ale podobné výzvy se objevují i u jiných interpretů. Na Facebooku fanklubu Lucie Vondráčkové 25. října psali „Poproste i své kamarády, přátele či členy rodiny“. To je v pořádku?

Tyhle výzvy jsem nezaznamenal. Je pravda, že se podobné věci objevují, ale nikdy to není tak masivní jako v případě fanoušků Ortelu. My jako pořadatel máme podle regulí právo zvážit dopad takového jednání a podle toho jednat.

Dokážete ten dopad a jeho masivnost nějak exaktně změřit?
To samozřejmě ne. Ale na té fanouškovské stránce je to přímo zdokumentované. Píšou tam věci jako „Už jsme oslovili 54 tisíc fanoušků, to je nádherné číslo“.

Kabát v sobotu při přebírání Českého slavíka

Českého slavíka opět má kapela Kabát | (0:51) | video: TV Nova

Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-kabat-poradatel-jaroslav-tesinsky-skupina-ortel-vyrazeni-1ng-/hudba.aspx?c=A171129_100522_hudba_vha

Kauza Slavík pokračuje!

Skupina Kabát vrací Českého slavíka. Vysvětlení pořadatelů chce i Gott, ale i já, když za socíku vyhrál Žbirka, byl to taky přece komplot Slováků proti Gottovi, nebo ne?

28. listopadu 2017  19:05,  aktualizováno  20:02
Skupina Kabát se rozhodla vrátit Českého slavíka pořádající agentuře. Pokud pořadatel doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více, pak kapela přijme cenu zpět. Agentura Musica Bohemica, která hudební ceny pořádá, v úterý večer znovu hájila svůj postup. Má prý právo zasáhnout, pokud dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu.

Josef Vojtek děkuje za dvanáctého Slavíka v kategorii kapel pro svůj Kabát (25. listopadu 2017). | foto: Yan Renelt, MAFRA

„Kabát si v této situaci nemůže Slavíka nechat. Ocenění musíme vrátit agentuře Musica Bohemica, která musí nám i veřejnosti vysvětlit, kolik Ortel dostal hlasů a kolik jich neuznali, protože mají prokázáno, že nebyly regulérní,“ uvedl v úterý večer manažer kapely Kabát Radek Havlíček.

Kapela Kabát se proti postupu agentury ohradila před koncertem v pražské O2 areně, kterým zakončí letošní halové turné.

„Naší snahou není na téhle nešťastné události vytřískat publicitu, ale dnešní vyjádření pořadatelů nestačí. Teď už je to matematika. Nelze sebrat všechny body, anulovat je a použít body z loňského roku. To je absurdní představa. Nechceme Slavíka teatrálně vracet. Jde o princip,“ dodal Havlíček.

Pořadatelská agentura Musica Bohemicapři analýze hlasování v anketě dospěla k závěru, že kapela Ortel a její lídr Tomáš Ortel dostali podporu nad rámec pravidel fair play. Rozhodla se proto, že započte skupině i zpěvákovi stejný počet bodů, který získali loni, kdy podobné porušení pravidel nezjistila.

„Organizátor má podle pravidel právo zasáhnout, pokud s využitím sociálních sítí dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu a to nad určitou mez, která je v pravidlech popsaná (například výzva typu: Pokud nás máte rádi, pošlete nám hlas, je přípustná),“ vysvětlila v úterý večer Musica Bohemica v prohlášení.

„Porušení pravidel organizátor spatřuje v široce sdíleném profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem, kde jsou konkrétní výzvy, co se týká organizace takové akce, včetně výzvy, aby jednotlivci hlasovali z více mobilů, nebo koho nemají dávat na druhou a třetí pozici. Podle údajů na tomto profilu bylo takto osloveno více než 50 000 adresátů,“ uvedla agentura.

„Kdybychom toto připustili, změní se hlasování do ankety v souboj fanklubů, který z nich dokáže různými akcemi sehnat větší počet hlasů,“ dodali organizátoři.

Kapele Kabát však takové zdůvodněné nestačí. „Slavíka máme v krabici, zítra ho chceme pořadateli předat. Bez fotografů, protože nestojíme o titulky, jak ho teatrálně vracíme. Není to gesto. Není to ani podpora kohokoliv, kdo by eventuálně mohl uspět. Jde o princip. Dokud to nebude vysvětlené hmatatelně,“ uvedli hudebníci.

Problém se může týkat také kategorie Zpěvák roku nebo kategorie Absolutní vítěz. „Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém,“ sdělil ČTK Karel Gott, vítěz kategorie Zpěvák roku.

Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-kapela-kabat-vraci-slavika-ortel-fae-/hudba.aspx?c=A171128_182006_hudba_mpl

Trefné!

Co se stalo v ČR za 27 roků ???
– z estébáka – demokrat
– z ateisty – katolík
– z veksláka – podnikatel
– z podvodníka – developer
– z vyděrače – pracovník soukromé bezpečnostní agentury
– ze zloděje – privatizér
– z dušiček se stal Halloween
Ve školách jsou učitelé bez autority, po chodbách

drogy.
Na ulicích střelba, bezdomovci, v alkoholu metanol,

v potravinách jedy a v médiích hnůj…
Je obdivuhodné, že zem, kterou nepustoší tornáda,

nesužují zemětřesení, úrodu nežerou kobylky,

netrápí sucha, nevybuchují sopky, téměř 70 roků

nezažila válku, dokáže dostat na kolena parta

hamižných šílenců za krátkých 27 roků.

Otázka: Co je to globalizace?
Odpověď: Smrt lady Diany.
Otázka: Na jakém základě jste tak usoudil?
Odpověď: Anglická princezna se svým egyptským

přítelem havarovala ve francouzském tunelu,

v německém autě, v kterém bručel holandský

motor, řídil ho Belgičan, co chlastal Skotskou

whisky, kterého pronásledoval italský paparazzi

na japonské motorce. Následně se je snažil

zachránit americký doktor indickými léky….

A tohle všechno poslali Tobě, Čechovi,

oblečeném ve vietnamském oděvu, čumíš

do taiwanského monitoru, v ruce máš čínskou

myš a prozatím si to ještě čteš v češtině.

PROZATÍM . . .

Ortel slavíka

Tak je to tady- manipulace i na tak banálním poli, jakým je zprofanovaný Český (sic!) slavík nebo jak se to teď jmenuje. I skupina Kabát už se k tomu staví odmítavě.  Stát se první díky manipulaci nechce ze slušných lidí nikdo. A Kabát má slušné členy, zvažující vrácení toho ocenění snad již dnes večer. Tak jim držím palce, aby jim to taky vydrželo, aby se nenechali zmanipulovat, jak se to teď běžně děje. StB se musí třást hrůzou, co všechno její agenti neuměli a jaké jsou teď možnosti manipulace davy bezmozků.  Však tam ti sedící bezmozci již ten večer dali jasně najevo, jak je to s tou jejich svobodomyslností a demokracií. Co není dobré pro ně, nesmí být dobré pro ostatní. Jen by manýrovali a předepisovali, spíše vyhrožovali, co si druhý musí myslet, jak za prezidia CCCP.  Pro blbce: SSSR. Jo pro tuplované idioty- nejvyšší vedení Svazu Sovětských Socialistických Republik, již neexistující komunistické diktatury ve vesmíru (asi), nyní to převzali soudruzi z Eurosojuzu. Tedy z EU a jim podobných liboústů vozihnojů a cikrumanálních stepérů. Těch se vyrojilo hlavně v tzv. jelitářské sebrance po celé republice.

Tak Kabáti: Hrr  na ně! ( to sice zpíval J. Schellinger, ale doufám, že Vy zazpíváte Ortelovic Mešitu) dnes na koncertě v O2 aréně. Ideální předskokan by byla kapela Ortel! Třeba Vás předběhli…

https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/18356-ortel-nad-ceskymi-slaviky-aneb-jak-jsme-si-nabehli-na-vidle-komentar-stepana-chaba.htm

 

PS: Matonohu jsem měl docela rád a divím se mu, čemu že to podlehl. Asi už neumí sám myslet a je z něj typické maistreamové hovno.

 

PPS:

Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr Kolář 28741

„Slavík“ by se měl v klidu odebrat do historie, kam tahle komunistická estráda dávno patří …

+173/0

Václav Pavelek 10664

Tak a příště by si to mohla Musica Bohemica vyhlásit na 25 let dopředu a všichni ušetří… Postup sponzora chápu, osobně bych s touto „šaškárnou“ nechtěl mít nic společného.

+193/−1
Foto

Jan Hurych 26187

Tragédie. Soutěž kde každý rok vyhrává ta samá skvadra už dvacet let je beztak k ničemu.

+127/0

Robert Balabán 9232

Takže „Mattoni už není“ se stane realitou ?

+125/0

Ivo Tesař 31824

Já nevím, k čemu tahle anketa je. Gott, Bílá i Kabát si chodí pro slavíky jak pro tvrdý rohlíky do Alberta. Jedinou změnou je, že Bílé se každoročně zvětšuje objem účesu, vypadá, jak operní diva celé galaxie Milky way, možná by s ní mohli natočit „Mars útočí 2“. Myslím, že i na TV Nova byl letošní přenos naposled, nikdo normální se na takovouto blamáž snad už ani nemůže dívat. PS. Kdo mi napíše aspoň tři nové písně Lucie Bílé nebo Karla Gotta za posledních 5 let, tomu budu do smrti vděčný.

+95/0

Josef Suk 45004

Zdá se, že vloni byla založena nová soutěž politické písně v naší zemi, jen se to neoznámilo interpretům..Letos už vyšlo jasně najevo, že pořadí umělců není určeno počtem hlasů zaslaných posluchači, ale rozhodnutím politického gremia pod eufemistickým označením Musica Bohemica

+89/0

Michaela Vydrová 9402

Nikdy jsem od ortela nic neslyšela (fakt po tom netoužím), ale znám ho (díky Bangovi:)) a po téhle komedii ho bude znát celý národ…;-D;-D;-D To snad nemohli udělat nevědomě, ti pořadatelé, být tak blbí…

+79/0

Jiří Vinkler 11709

No a všichni mají z ostudy Kabát;-D

+72/0

Ladislav Jaroš 64907

„Main Gott, kvůli té kapele co podporuje Bílý máme z ostudy Kabát. A sponzoři vyřkli ortel.“

+56/0

Martin Kodat 27627

Pokud je s projevy něčeho nekalého spojován Ortel, proč ne Banga, zpivající násilné a uchýlné texty? Neměla by nějaká ta „elita“ národa, jako třeba Matonoha, nebo „Růžovka“ Sokol, tedy dva umělečtí giganti, nějaké vysvětlení? Díky 🙂

+78/−2
Foto

Petr Šraier 93227

Ježíšikriste, z takového zombie contest se měli vykroutit už dávno. Každá začínající náciletá hvězdička americké hitparády je pro muziku větším přínosem, než tohle muzeum voskových figur … RvRvRv

+52/−1
Foto

Stanislav Míček 38556

Dobře se u této kauzy bavím.

Snad jim to dojde, když půjde pryč největší sponzor.

Jo a Ortel neposlochám, ta hudba je, jak bych to řekl, neuvěřitelně hrozná. Ale četl jsem jejich texty a ty se mi líbí. Je hrozivé, že zpívat pravdu je zase a opět nepřijatelné. Hrůza…. :-/

+43/0

Vojtěch Toráč 26162

Nevím, co komu vadí. V blízké budoucnosti takhle budou probíhat i volby, kdy před jejich vyhlášením zasedne komise a zhodnotí míru souladu subjektu s hodnotami evropské unie- podle toho pak stranám přidělí koeficient. Už se nikdy nebudou muset opakovat ty volby, které dopadly jinak, než měly.

+57/−2

Robert Gorc 6233

Ať koukaj říct kolik hlasů Ortel skutečně dostal.

+40/0

Jaroslav Kubricht 24753

Už jsem se lekl, že by to Kyselce nevadilo..kultivovaná firma spojovaná s handlováním hlasů. To by se zakladatel obracel v hrobě.

+40/0

Vít Kurka 3866

Tuto akci multikulturní soudruzi opravdu nezvládli.

+46/−1

Marek Malý 12810

Hm… zajímavý postoj „hodnotítí komise“.

Slavík je anketa divácké (nebo fanouškovské) popularity, to znamená, že výsledek záleží na počtu bodů od fanoušků, lidí. Takto to bylo vždy a nemá s tím nic společného fakt, jakou „kvalitní“ hudbu ten který interpret produkuje. Prostě taková anketa popularity, nikoliv kvality.

Takže teoreticky klidně může vyhrát Vašek a Eva nebo duo Jamaha 🙂 Pokud tedy nasbírají dost hlasů. A nebyl by problém, jako v případě Ortelu.

Ale je mi záhadou (vlastně možná ani ne), proč právě Ortel je problém? Neřekl snad soud, že jejich texty nejsou v rozporu se zákonem? Já myslím, že řekl. Hm… takže problém pro hodnotící komisi bude ale jinde. Kde? Zřejmě v tom, že produkce Ortelu se této komisi nějak nehodí „do krámu“, dle jejich názoru to není produkce, která by si zasloužila být vítězem. No ale to je v rozporu s přáním hlasujících, takžetímto krokem vlastně proměnili anketu v jakýsi mix „odborné“ a divácké, jak se u koho hodí.

pokud hodnotící komise nechce, aby někdo konkrétní vyhrál, tak ať to udělají transparentně a řeknou, že se hlasovat nebude, ale oni vyhlásí vátěze. nebo ať Slavíka zruší. Protože toto řešení, co zvolili je to nejhorší, všem pro smích.

+45/−1

Jana Němečková 33416

Teda, palec nahoru všem, co se proti tomuhle postavili. Ne za Ortel, ale proti té pra*árně, co předvedli organizátoři Slavíka. Postavit výsledky ankety na loňském hlasování je mimo všechny meze. Rv

+37/0

Lubomír Kamenský 30836

připojím se do dlouhé fronty s prosbou „už tu nesmyslnou anketu proboha zrušte“ Stejně už je to dlouhé roky jen hloupá nostalgie parazitující na vzpomínkách lidí na své mládí.

+36/0

Ladislav Haška 43610

Mohli by ve Slavíkovi udělat koeficienty pro přepočítání koeficientu dle chování, složení, textů a prezentace jednotlivých skupin. Třeba genderově vyvážená skupina + 10%, žena +10%, příslušnost k LGBT + 10%, za každého člena jiné barvy pleti + 10% u Roma + 20%, žid. -20%, jiná víra než ateismus či křesťanství +10% u islámu +20%, průkaz ZTP +10%, členství v neziskové organizaci +10%…dalo by se toho vymysle hodně.

No a malusy – ty si už domyslí každý sám, ale rozhodně za texty proti EU, multikultualismu či migraci alespoň minus 40%…

+31/0

Jaroslav Lázeňský 33320

Hm, tak Kabátu a Jandovi se to nelíbí. Tak to by je příští rok mohli vyloučit taky. A taky Nohavicu. Fotil se přeci s Okamurou, ne? A navíc, Slavík žádnou podporu od Mattoni nepotřebuje. Můžou to přeci sponzorovat fondy EU, že :-)

+41/−2

Miluše Kohoutková 36807

Tento pořad už dávno ztratil punc. Zbyla jen trapnost. Už dávno tady jsou lepší zpěváci, než Rvti, kteří do kola vyhrávají. Divím se, že tu komedii bere ještě někdo vážně.

+28/0

Jan Mrázek 97315

tato šaškárna by stačila jednou za 10 let…např. jako doplňující dotazník ve sčítání lidu, domů a bytů

+27/0

Zdeněk Máčala 13590

Jj, já to včera psal, že bych se divil, kdyby Mattoni s touhle komedií pokračovala dál. A už je to tady.

+26/0

Radek Novotný 58265

Pevně doufám, že kvůli této pseudoaférce ta trapná anketa definitivně skončí…

+31/−1

To je zajímavé, jako bych to tušil, když jsem se tady vyjadřoval k trapnostem kolem nějakého Slavíka

Kauza Ortel bez Slavíka: „Kluci, jste zlatý!“ Po prohlášení Pepy Vojtka a skupiny Kabát nastalo něco nevídaného

27. 11. 2017 12:07

Anketu Český slavík provází skandál. Den po slavnostním předání ocenění totiž organizátor oznámil, že kapele Ortel započítal jen tolik bodů, kolik měla v loňském roce. A to z důvodu porušení pravidel. Pořadatel totiž při analýze hlasování dospěl k závěru, že kapela i lídr Ortel dostali podporu nad rámec pravidel fair play.

Kauza Ortel bez Slavíka: „Kluci, jste zlatý!“ Po prohlášení Pepy Vojtka a skupiny Kabát nastalo něco nevídaného
Foto: ANO
Popisek: Skupina Kabát
„Porušení fair play spatřuje organizátor ankety především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáše Ortela Českým slavíkem 2017 (aktivní od 19. 9. 2017). Vyzývá se zde k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal Zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby,“ uvedli zástupci agentury Musica Bohemica k soutěži.

K celé věci se nyní vyjádřila skupina Kabát, jež v anketě zvítězila a jejímž frontmanem je Pepa Vojtek. „Jsme přinejmenším překvapeni a neměli jsme do včerejšího poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém. S nepředstíranou radostí jsme v sobotu večer převzali ceny za první místo v kategorii Skupina roku, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát,“ podotkl management a sama skupina Kabát.

Ta podle svých slov žádá o oficiální stanovisko pořádající agenturu. „Na základě těchto podkladů se rozhodneme, jaké další kroky podnikneme. Nenastane-li nějaká komplikace, tak se k této velmi nešťastné situaci vyjádříme v úterý před posledním koncertem našeho podzimního turné, který se koná v O2 Areně v Praze,“ uvedla skupina.

Fanoušci Kabátu se pak v diskusi pod příspěvkem hojně vyjadřují zcela souhlasně a krok své kapely kvitují. „Obrovské plus pro vás! Za tuto situaci nemůžete a nemuseli byste ji ani teoreticky řešit. Je to průser organizátora,“ napsal například Tomáš Balon.

„Zároveň je to od vás skvělé a potřebné gesto a vypovídá to něco o charakteru skupiny. Je důležité, aby lidi takové jednání mlčky neignorovali. A pokud největší česká kapela řekne důrazné ne, tak snad budou následovat i další,“ doufá Balon.

„Zpěváci. Spojte se a bojkotujte Českého slavíka, už to ztratilo váhu. Vy jste jedni z mála, kdo si to první místo zaslouží. V úterý se těším,“ podotkla Jana Chocová.

K celé kauze se pak vyjádřil i bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. „Malá poznámka na okraj Českého slavíka. Stejně jako je Česká televize se svojí hloupou, protože přestřelenou, antiruskou propagandou největším naháněčem sympatií k Rusku, je i agentura Musica Bohemica se svým přitroublým porušováním vlastních pravidel největším naháněčem sympatií ke skupině Ortel. Problém je jinde. Půjde-li to takhle dál, může se Český slavík přejmenovat na Festival politické písně. Proč? Protože už to není ani tak o muzice jako spíš o politice. Za místo konání pak doporučuji Sokolov,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

Celý příspěvek skupiny Kabát:

Oficiální prohlášení managementu a skupiny Kabát

Během včerejšího dne (neděle 26.11.2017) se objevily články, které poukazují na nekorektnost postupu pořádající agentury Musica Bohemica při sčítání hlasů v anketě Český slavík za rok 2017. Agentura to sama uvádí na oficiálních stránkách soutěže. Její prohlášení je úplně na konci „výsledkové listiny“.

Jsme přinejmenším překvapeni a neměli jsme do včerejšího poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém. S nepředstíranou radostí jsme v sobotu večer převzali ceny za první místo v kategorii SKUPINA ROKU, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát.

Požádáme dnes o oficiální stanovisko pořádající agenturu, a na základě těchto podkladů se rozhodneme, jaké další kroky podnikneme. Nenastane-li nějaká komplikace, tak se k této velmi nešťastné situaci vyjádříme v úterý, před posledním koncertem našeho podzimního turné, který se koná v O2 Areně v Praze.

Management a skupina Kabát

Jak sociology a jiné -logy nemusím, tak tady podepisuji!

Sociologa Hampla nepřekvapuje, jak se Patočka a další přiživovali na vládě ČSSD: Multikulti aktivisté jdou po penězích. V „kavárně“ nikoho nezištného nenajdete

26. 11. 2017 17:37

ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl patří k dlouhodobým kritikům současných liberálních elit a jejich systému ovládání společnosti. Proto jej ani příliš nepřekvapil odhalený systém penězovodů v rámci ministerstev vedených ČSSD, která různými cestami přispívala statisíci na činnosti neziskovky a webu, provozovaného vlivným sociálním demokratem a poradcem premiéra Sobotky Jakubem Patočkou. Tito lidé podle Hampla ani jinak nejsou schopni fungovat.

Sociologa Hampla nepřekvapuje, jak se Patočka a další přiživovali na vládě ČSSD: Multikulti aktivisté jdou po penězích. V „kavárně“ nikoho nezištného nenajdete
Foto: Debatní klub
Popisek: Sociolog Petr Hampl v Debatním klubu

V posledních dnech se objevily informace, kterak web Deník Referendum, podporující ČSSD a nastolující levicově liberální agendu, byl masivně podporován ministerstvy ČSSD, včetně toho, že byli redaktoři fiktivně zaměstnáváni a placeni z veřejných peněz. Překvapila vás tato praxe?

Ani v nejmenším. Ono totiž všude platí, že aktivní lidé na vlastenecké straně pracují dobrovolně, ve svém volném čase, mnozí z nich do toho dávají své úspory, často podstupují i značné riziko, čelí útokům a podobně. Multikulturní aktivisté jsou naopak motivováni výhradně finančně. Mezi „kavárnou“ nenajdete nikoho, kdo by se na tom podílel nezištně. Dokonce i ty naivní středoškolačky, které posílá Člověk v tísni do ulic, počítají s tím, že jednou budou placenými aktivistkami neziskovek nebo korporátními manažerkami pro začleňování menšin. Kdyby se zastavil přísun peněz, celá „kavárna“ a veškeré ty anticivilizační aktivity skončí ještě týž den.

Tím nepopírám, že ti lidé tomu opravdu věří. Ale ono je snadnější uvěřit nějakému feministickému nebo multikulturnímu nesmyslu než jít pracovat do fabriky.

ČSSD, která byla hlavním nositelem této agendy v Sobotkově vládě, byla voliči vytrestána skutečně tvrdě – skončila na šestém místě se ziskem něco málo přes 7 procent. Co si podle vás z této lekce odnesou lidé, kteří za prosazováním této agendy stojí, jako poučení?

Předpokládám, že vedení ČSSD to vnímá tak, že problémem jsou nekvalitní obyvatelé České republiky a že bude zapotřebí proti nim razantněji zakročit – dovážet více imigrantů, utáhnout cenzuru pro české lidi, dále zpřísnit volební zákon. Na druhou stranu, členům vedení ten debakl nepřinese významné problémy – Sobotka i jeho kumpáni dostanou teplá místečka v evropských strukturách nebo v korporátních managementech jako odměnu za věrnost euroelitě.

Teď bude zajímavé sledovat další vývoj. Jestli si členové ČSSD prosadí nějakou opravdu razantní změnu. To znamená, jestli stranu dokáže převzít Foldynovo křídlo, nebo jestli Sobotku nahradí nějaký neslaný nemastný kandidát a strana bude následovat ODS na cestě k další kopii lidovců.

Co v tomto směru očekáváte od Andreje Babiše? Na jeho vztah k těmto organizacím je široké spektrum názorů, od těch, že jim nebude vycházet vstříc a bude jejich vliv omezovat (zejména pokud bude jeho vláda záviset na vlivu SPD), po takové, že jim půjde na ruku, protože jeho hlavním zájmem jsou klidné vztahy s Evropskou unií kvůli čerpání dotací.

Nejde jen to, že Andrej Babiš potřebuje evropské dotace. Má také velmi pozitivní vztah ke Georgu Sorosovi. Pár měsíců před volbami provedl v ANO čistku – vlastenci byli odstraněni z významnějších pozic a střední kádry jsou dnes sestaveny téměř výhradně ze sympatizantů HateFree Culture. Myslím, že ti, kdo volili ANO jako rozumnou vlasteneckou sílu, ti budou velice zklamáni.

Navzdory tomu všemu se zdá, že ANO pořád ještě představuje menší zlo než vyloženě multikulturní uskupení jako ČSSD (pořád ještě), Piráti nebo Kalouskův blok. Babiš je pragmatik, nikoliv přesvědčený multikulturalista. Dokonce se mi zdá, že kdyby nemusel zohledňovat jiné zájmy, byla by mu orbánovská cesta celkem sympatická. Pokud by se jeho vláda opírala o SPD a KSČM, můžeme očekávat, že vedle tiché podpory islamizace bude občas prosazeno i nějaké rozumné opatření.

Největší kritiku teď schytává SPD a její poslanec Koten, který se má stát předsedou bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny, a je vykreslován jako bláznivý konspirátor, nebo dokonce retard patřící do chráněné dílny. Vnímáte řízení bezpečnostního výboru členem SPD jako nebezpečí?

Pana poslance Kotena neznám, ale když posloucháte jeho kritiky, uvědomíte si několik věcí. Za prvé. Pan Koten není ten typ člověka, od kterého by se dalo čekat, že bude mechanicky opakovat propagandistické fráze o výbornosti EU, prospěšnosti islámské imigrace, nutnosti účastnit se amerických koloniálních výprav prosazujících saúdské zájmy atd. Za druhé. I když se Kotenovi kritici hodně snažili, nedokázali proti němu najít vůbec nic. Dohromady to dává obraz bezúhonné a myšlenkově nezávislé osobnosti. Přesně takového předsedu bezpečnostního výboru potřebujeme.

Je to přes rok, co byl americkým prezidentem zvolen Donald Trump s programem velmi kritizujícím liberální agendu. Změnilo jeho zvolení něco?

Americká vláda nedávno rozhodla o přidělení 700 000 dolarů (tedy bezmála 20 milionů korun) na podporu aktivit Georga Sorose v Maďarsku. Ano, toho Sorose, který otevřeně usiluje o zrušení výsledku amerických voleb a svržení prezidenta. Sorosem financované bojůvky Antifa dnes terorizují obyvatele USA na desítkách míst a federální ministerstvo vnitra je dokonce formálně označilo za teroristickou organizaci. Ano, a tenhle Soros dostává od Trumpovy vlády peníze na své tažení proti Orbánově vlasteneckému režimu.

Ukazuje to, že Donald Trump úplně ztratil kontrolu nad děním. Občas se mu podaří zabránit nějaké zvlášť velké špíně, ale to je vše. Rozhodují stejní lidé jako v dobách Bushe a Obamy. Trumpovým zvolením se změnilo vlastně jen to, že volební kampaň ukázala, že globalistické elity slábnou, začínají dělat chyby a mohou být občas poraženy. Američtí vlastenci získali víc sebevědomí a cenné zkušenosti. Je tedy určitá naděje, že k pozitivním změnám nakonec přece jen doje.

Herec Alec Baldwin celý rok napodobuje Trumpa:

Mimochodem, slovem „liberální“ se dnes zaštiťují prakticky všichni zastánci pokrokové agendy. Nestalo se ze slova „liberální“ podobné zaklínadlo, jako za komunismu ze slova „lidový“, kterého se dovolával každý a nikdo přesně nevěděl, co to vlastně znamená?

Slovem liberální je v poslední době většinou označováno to myšlení, kterému by se mělo správně říkat ultramarxistické. Spočívá v tom, že se některé izolované myšlenky Karla Marxe dotáhnou se do naprosto absurdních důsledků, z jakých by byl nejspíš i sám Marx v šoku. Tito neomarxisté by se mohli dobře uplatnit jako komici. Vše je to příliš absurdní, než aby to vůbec mohlo být bráno vážně. Jenže on je s tím spojen záměr vybudovat despotické zřízení leninsko-stalinského typu a vnutit tyhle absurdnosti všem lidem. Pořád bychom stoupence toho směru mohli pokládat za neškodné blázny, jenže ono se jim podařilo dosáhnout toho, že to nová intelektuálsko-byrokratická elita převzala jako svou hlavní ideologii. A to už znamená katastrofu a ohrožení pro celou společnost.

S liberalismem to nemá vůbec nic společného. Slovo „liberalismus“ tak bylo zničeno. Stejně jako pravda, láska a dnes už i demokracie. Čehokoliv se ti lidé dotknou, to zničí. I sami sebe.

Nedávno zveřejněná analýza společnosti EXANPRO odkryla mustr, jakým mainstream bojuje proti „dezinformačním webům“, aby nemusel odpovídat občanům na otázky, které je zajímají. Jaká je podle vás motivace boje proti „dezinformátorům“, které jsme dnes svědky v neziskových organizacích, v médiích nebo i na některých úřadech?

Motivace je dvojí. Pro byrokraticko-intelektuálskou elitu, kterou ve své knize Prolomení hradeboznačuji termínem „nová aristokracie“, je to cesta k pevnějšímu ovládání podmaněných sociálních vrstev. A pro aktivisty je to samozřejmě dobrá cesta, jak se vyhnout práci.

Všimněte si, že je spojeno s faktickou ztrátou schopnosti myslet. Ty analýzy jsou tak slabé, že ještě před generací by se jim vysmívali i žáci základní školy. Schválně si někdy přečtěte třeba nějakou práci vedoucí analytika ruských zájmů v neziskovce Evropské hodnoty Romana Mácy. Víte, jak podle něj poznáte ruského agenta? Má na sobě nápis Agent Kremlu! Nedělám si legraci, až tak hluboko klesli.

Jedním z nejčastějších argumentů o jejich nebezpečnosti je tvrzení, že „prosazují ruský vliv“. Je dnes Rusko takovým univerzálním strašákem, na který se dá hodit cokoliv? A kde jsou kořeny této démonizace?

Rusko je dnes jednou z mála zemí na světě, jejíž vláda se úspěšně postavila na odpor globální intelektuálsko-byrokratické elitě. Odmítá vést válku proti tradiční rodině, odmítá nahradit vlastní obyvatele kolonisty ze třetího světa, odmítá se omlouvat za porážku nacistického Německa, odmítá předat národní hospodářství korporacím. Nepodporuje americké koloniální výpravy. Je tedy logicky terčem aktivit, jejichž cílem není nic menšího než svržení současného ruského režimu a přeměna Ruska na oblast, kde budou všechny suroviny patřit nadnárodním korporacím, lidé budou umírat hlady a mezi tím budou neomezeně operovat džihádistické skupiny. Jenže se zdá, že tentokrát elity podcenily tradiční ruskou houževnatost.

Pokud hledáte umělého strašáka, měl by splňovat dvě podmínky. Za prvé. Víte, že v blízké budoucnosti s ním nebudete potřebovat spolupracovat, nemusíte si tedy brát servítky. Za druhé. Nesmí být příliš silný, jinak by vám mohl udělat problémy. Rusko, které je dnes pod obrovským tlakem, je tedy ideálním cílem.

Dokumentaristka Monika Le Fay označila za zbraň v hybridní válce, kterou proti nám má Rusko vést, i to, že si Česká televize dovolila natočit a odvysílat dokument „kritizující demokratickou instituci“, konkrétně norskou sociálku Barnevernet. Má smysl ještě hovořit o demokracii, když je s poukazem na „hybridní válku“ zakazována jakákoliv kritika?

Obávám se, že paní Le Fay je přesně tím případem osoby, která je na politické korektnosti absolutně závislá. Kdyby došly grantové a státní peníze, umře hlady. Za celý život ani minutu nepracovala a zjevně k tomu nemá předpoklady. Buďme k ní tolerantní, co má chudinka dělat.

A nemáte aspoň něco pozitivního?

Možná se tomu budete divit, ale za pozitivní pokládám současné běsnění proti tzv. pohlavnímu harašení. Ukazuje totiž, že elitám dochází peníze. Už nedokážou z podřízených vrstev vymačkat dost zdrojů pro všechny. Vlci se začínají rvát mezi sebou. Teď jen můžeme čekat, kdy někdo z ambiciózních sluníček obviní třeba Tomáše Halíka a pokusí se přesměrovat jeho granty na sebe.

Trefné, pravdivé!

NULY, PROČ MLČÍTE!? 

Americký prezident, představitel největší demokracie světa, si potřásá vřele rukou s čínským prezidentem. Uzavírá s Čínou obchodní dohody za spousty miliard korun. Uznává celistvost Číny.

Ve Vietnamu přijde na to, že Vladimír Vladimírovič je celkem milý parťák. A zamyslí se nad sankcemi proti Rusku. Svou cestu po Asii hodnotí jako úžasný úspěch. Prestiž USA prý nikdy nebyla lepší. Smyslem všech zahraničně politických akcí nynější americké vlády je sloužit zájmům amerického lidu a prosazovat jeho zájmy.

NULY a teď mi odpovězte na otázku,

co udělal americký prezident DONALD TRUMP ŠPATNĚ!?

 

Očekával jsem demonstrace před americkým velvyslanectvím. Červené karty pro prezidenta Trumpa. Kde byl ten, co vše zná nejlépe a od všeho má pravděpodobně i klíče!! Miroslav Kalousek? Ptám se, proč nemával zuřivě vlajkou Tibetu před americkým velvyslanectvím!? Proč nelomcoval židlí se spícím knížetem, aby taky protestoval! Na kterém náměstí v Praze vřískala ta hérečka, oznamovatelka textu Štěpánová! Kde se pohoršoval Kocáb, Halík, Kraus, Pehe, Svěrák a celá ta skvadra pražské kavárny? Proč nesháníte podpisy pod petice? Proč nevedete oduševnělé projevy? Proč mlčí Moravec a všichni štvaví moderátoři na ČT a ČT24!?

 

SPADLA VÁM BRADA, CO?

Ono pustit se do amerického prezidenta to už je přeci jenom o hubu. Nemám pravdu? Anebo jste zticha proto, že vlastně Donald Trump neudělal vůbec nic špatného. Ba právě naopak! Potom by bylo vše v pořádku.

Potom ale, vy NULY, nechápu ten vřískot, když to samé a s velkým předstihem uskutečnil prezident ZEMAN! To si KALOUSEK málem vyřval hlasivky a potrhal vazy v rameni, jak zuřivě mával Tibetskou vlajkou a dožadoval se demokracie! Štěpánová byla tak rozzuřená na našeho pana prezidenta ZEMANA (demokraticky zvoleného většinou hlasů), že málem praskla vzteky! A televize se mi málem rozskočila, kolik útoků na prezidenta v ní bylo.

A přitom náš pan prezident udělal to samé co ten americký. Sloužil zájmům českého lidu a prosazoval jeho zájmy. (Zájmy většiny, ne nul.)

s velkým předstihem před americkým.

NULY, JE MI VÁS OPRAVDU LÍTO!

Začíná mrznout a mě vrtá hlavou, do které řiti se na zimu asi zavrtáte. Do té ruské nechcete, německá je plná migrantů. Tam byste se nevešly. Do americké s takovými názory co máte, vás pravděpodobně nepustí.

Bude to pro vás asi těžká volba.

 

VLADIMÍR JANDA

Přílepek:

Jiří Zahradník, Hradec Králové

Ale soudruhu Kalousku? To máš tak velkou sklerózu, z toho požívání alkoholu?
Když jsem dělal v Mitasu, měli jsme tam na investičním odboru mladého ambiciózního lidovce. Verboval lidi do BSP (pro ty, co nebyli na světě – Brigáda socialistické práce) jedné dělal dokonce vedoucího. Na 1. máje vždy nosil vlajku SSSR, skandoval hesla, jako AŤ ŽIJE SSSR, SOUDRUH BREŽNĚV, KSČ A SOUDRUH HUSÁK ATD. Proklínal západní imperialisty a vrahy z Wall Streetu. Ten mladý lidovec se jmenoval soudruh Miroslav Kalousek. Když byl na učilišti, tak jako učeň (učňovský obor s maturitou), tak na praxi v závodě, zahajoval výroční schůze KSČ, ROH a SSM, recitací angažované poezie. Byl velice aktivní ve výboru SSM, vedl studio mladých, organizoval brigády na pomoc zemědělcům a vyzýval členy SSM k uzavření hodnotných závazků ke každému výročí (VŘSR, Sjezdy KSČ, KSSS a SSM). Jenom nechápu, proč v žádném životopise neuvádí učiliště, kde se vyučil a podnik, kde vykonával praxi a pak pracoval, než odešel na VŠCHT.

A k tomu moje poznámka- stačil mi včera cirkus kolem tzv. českého slavíka.  Když Ortel byl jako kapela druhý a zpěvák třetí, nikdo jim nezatleskal. Naopak padaly uštěpačné poznámky jak někde chlastají v Plzni v hospodě, bojí se a jsou to nacisté. A kdo jste Vy, tam v té Praze, v tom sále? JELITA!  Do všeho byste kafrali, ale kouska  slušnosti v těle nemáte a jen nálepkujete. Vyprazdňujete pravé významy slov, tvoříte Orwellův NEWSPEAK a neumíte přitom v podstatě nic. Orwell vydal 1984 jako VAROVÁNÍ, NE NÁVOD! Podivínský

Máte co jste chtěli

Přeposílám starší video ožralého Kalouska se zhulenými členy Pirátské strany, při velmi inteligentní konverzaci o konopí, kokotech, hovnech atd……Za několik uplynulých let se jistě všichni aktéři, ve svých projevech, ještě zdokonalili.A  tyto exoty si část českého národa zvolila. Nedivme se proto, co bude následovat. Zasloužíme si to, dobře nám tak.