Archiv pro měsíc: Březen 2018

Kdybych si tohle dovolil napsat sám, bude zase na Facebooku kravál idiotů- ale já ti toto přesně léta myslím!

Babiše se nelze zbavit jinak než ho zastřelit jako Kuciaka. Dělá pronárodní politiku jako Orbán a Kaczynski. Zeman je už na dně, jeho síly vyprchaly… Konzervativní myslitel hovoří

30.03.2018 5:20

ROZHOVOR „Babiš vlastně nastolil jakousi národní politiku. Co je vhodné národ, to je správné. Myslím si, že totéž udělali Orbán a Kaczynski, kteří to ovšem ještě doplňují národní rétorikou. Ale v podstatě dělají totéž. To je nový trend založený hlavně na tom, že ideologiemi se už kompletně řídit nedá, dále na tom, že lidé cítí některé tlaky z EU jako špatné a ideologické, nic nepřinášející, dokonce zhoubné,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.

Nedávno protestovali studenti ve výstražných stávkách po celé republice za dodržování ústavních zvyklostí. V reflexu Václav Klaus ml. odmítl, aby se politika míchala do škol. Miroslav Kalousek pak prohlásil, že se mu dělá z Klause nevolno a vmetl mu, že jeho otec byl členem první polistopadové vlády, která vznikla na základě studentských protestů. Co si o tom myslíte? Bojují studenti za svobodu jako v roce 1989?

V demokratickém státě nemá politika co dělat ve školách. Stejně jako v armádě. To jsou nezávislé instituce, slouží státu a jeho dlouhodobým zájmům výchovou nové generace, která by měla být vychovávána ve státní ideji a ke kritickému myšlení, nikoliv jí hned od dětství vtloukat do hlavy nějaké politické názory a skandalizaci politiků. To dělali komunisté. Demokracii ohrožují ti, kteří se studenty manipulují. Protesty vysokoškolských studentů už je něco jiného, ale jen čistě z jejich iniciativy a nikoliv manipulováno univezitami. Univerzitní pracovníci by měli nestranně věci posuzovat, nikoliv dělat politiku, ještě k tomu v zájmu stran, které prohrály volby.

Studenti samozřejmě za svobodu nebojují, žijeme v demokratickém státě, ve kterém nemusí za svobodu bojovat a při volbách mohou svůj názor uplatnit. V roce 1989 byla situace jiná, režim nebyl demokratický, a když není možnost uplatnit ve volbách svoji vůli, je legitimní ji uplatňovat alternativními prostředky. To, co nyní vidíme, je revoluce proti demokratickým výsledkům voleb, tady se staví jedna část obyvatel proti druhé. Národ rozdělují ti, kteří tyto akce pořádají.

Do stávky se zapojily i dvanáctileté děti, které se obávají toho, že nás zpět Babiš se Zemanem „vrhnou do komunismu.“ Část videa malých dětí, které se zapojily do stávky koluje, a někteří uživatelé internetu píší, že je to „politická pedofilie.“ O čem to svědčí, že se k politice vyjadřují i malé děti a jak vidět tuto akci studentů?

Je to zneužití dětí. Dokonce bych řekl, že učitelé, kteří to dělali, by měli být potrestáni. Děti nemají být zatěžovány politikou. Jak už jsem řekl, měly by být vychovávány nestranně ve státní ideji.

Tisíce lidí také demonstrovaly za Českou televizi. Prezident tento protest komentoval v TV Barrandov: „Víte, za co ti chudáčci demonstrovali? Za svobodu televize ne, ale za Kalouskovu televizi,“ řekl prezident, který to prý dokáže jednoduše tím, že v inauguračním projevu věnoval ČT pouze jednu větu, protože za víc nestojí a protože má zpravodajství a publicistiku vychýlenou ve prospěch TOP 09. „Lidé demonstrovali na základě pouze této jedné věty,“ uvedl. Zmínil, že nikdo ČT neohrožuje a nikdy neútočil na svobodu slova. Jak brát slova prezidenta Miloše Zemana? A z čeho podle vás vyplynulo základní téma demonstrací, že je u nás ohrožena svoboda slova?

Svobodu slova u nás ohrožují jiné síly než Zeman. To jsou ti, kteří jsou v ČT a neinformují vyrovnaně, dokonce v zájmu jedné strany, jak ukázala studie Univerzity Karlovy  zveřejněná nedávno. Potom jejich pobratinci, kteří chtějí dělat cenzuru internetu, označují jakési weby za nepřátelské bez řádného zdůvodnění. Je to velice zákeřná manipulace, známá jako „zloděj první křičí: chyťte zloděje“. Vzpomenu vždycky na nacistický plakát z doby okupace. Byla na něm krvavá ruka se sovětskými znaky, která svírala nějaká těla. Napsáno tam bylo: „Zachvátí-li tě, zahyneš“. To prosím uváděli nacisté, kteří nás zachvátili a snažili o naše zahynutí vyvražďováním vesnic, popravami a podobně. Varovali sice před režimem, který nebyl o moc lepší, ale ta drzost….. V podstatě stejná manipulace se děje dnes.

V Deníku Referendum vyšel text jeho šéfredaktora a levicového aktivisty Jakuba Patočky, který analyzuje proměnu politického systému a současnou situaci na české politické scéně. Patočka vidí zásadní problém v neexistenci praktické politické strategie, která by dokázala čelit režimu šéfa hnutí ANO. Reakce na „Babišův režim“ jsou podle něj zoufale nepřipravené a proto má Babiš volnou cestu k ovládnutí celé společnosti. „Proč nikdo nehrozí jak Babišovi, tak Zemanovi trestními následky za jejich současné spiknutí proti Parlamentu?“ ptá se Patočka. Lze to brát vážně? Měl by se podle vás objevit někdo a velmi rázně už proti Babišovi zakročit?

Patočka je mimo mísu, kdyby se Zeman a Babiš chovali nezákonně, už jsou dávno obviněni. Jaké spiknutí? Oba politici byli přece zvoleni ve volbách! V rámci demokratického uvažování může být buď vláda s Babišem jako vítězem voleb v čele, nebo vláda z ostatních stran mimo ANO. Na záporném a ještě nepravdivém programu založeném na přehánění, fabulacích, lžích a zlodějského křičení: chyťte zloděje, se nenajde nějaká velká podpora lidí. Jak skončil Kalousek? Ale lidé chtějí pozitivní a neideologický program. Ten nabízí Babiš, který víceméně vyčerpává soubor pozitivních aspektů. Nevím, co by taková nová osoba mohla vlastně lidem nabídnout? Jakmile začne přesvědčovat lid ideologicky, že MUSÍME „něco“, třeba být solidární s migranty nebo přijmout „evropské hodnoty“, což je vlastně nehájit svoje národní zájmy, lidé to nejspíš nebudou poslouchat a samozřejmě dají přednost Babišovi. Babiše se nelze zbavit jinak, než ho zastřelit, jako Kuciaka. Ideologický globalismus je nebezpečím pro demokracii, nikoliv tito někdy směšní, někdy nešikovní a nedůstojní politici jako je Zeman nebo populističtí, neideologičtí a pragmatičtí politici jako je Babiš.

Představte si, že zdravým selským rozumem někdo řekne: „Proč bychom měli pomáhat migrantům? Nám také nikdo nikdy nepomohl, vždycky nás zradili a okradli, okrádají doposud. My jsme bídu a války v třetím světě nezpůsobili, ať si následky nesou ti, kteří je způsobili….“ (běžná řeč). Co na to globalista a europeista odpoví? Na to je odpověď jen ideologická, nelogická, nepragmatická, případně vyhrožující. Ve svobodné diskusi tedy nemůže uspět, může jen zakázat takový názor šířit, ovládnout sdělovací prostředky, aby takovéto názory vůbec ani nevyslovily, a zařadit masivní propagandu proti tomu. Tito ideologičtí globalisté jsou už z principu nebezpeční pro demokracii.

Martin C. Putna řekl, že vrahem Jana Kuciaka a jeho snoubenky v duchovním smyslu jsou podle něj Fico a český prezident Miloš Zeman. Oba podle něj patří před soud… Co na to říci?

Záhrobními záležitostmi se nezabývám, že by byli nějací „duchovní vrazi“ je směšné. Nevím, jaký soud by je soudil? Boží soud to určitě vyhodnotí jinak.

Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které podle něj útočí na vlády zemí, jež se migraci brání – včetně Maďarska, Česka a Slovenska. Soros podle něj chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů. Co si o tom myslíte? A souvisí protesty u nás s děním na Slovensku?

Víte, on se tak trochu opakuje ukrajinský scénář. Tam byla také demokratická vláda a prezident Janukovič dokonce sliboval na podzim toho roku volby. Přesto došlo k převratu. Skutečná demokracie nemůže vyhovovat těmto silám, kterým říkám globalisté a patří k nim samozřejmě Soros a jiná jména. Lid, zvláště v přímé volbě, zvolí jiné politiky, než by si oni přáli. Kdyby Janukovič Majdan zvládl a udělal volby, byl by dodnes prezidentem. To jeho oponenti nemohli připustit. Všichni ti revolucionáři jsou odněkud manipulováni, jsou organizováni a placeni, s demokracií nemají nic společného. Lid má možnost se bránit jedině volbami, prostě je nevolit a zvolit nějakého lidového konzervativního politika, jako je třeba Zeman. To se zatím dařilo, jen nevím, jak to bude dál. Ohledně osob jsou obě strany dosti vyčerpané, Zeman je už na dně, jeho síly vyprchaly, nové síly jsou poskrovnu. Konzervativci by možná mohli mít ještě oba Klause, Čunka a podobně.

V Respektu vyšel s odkazem na průzkumy, které ukazují posilování hnutí ANO, článek, že téma antibabiš prostě nefunguje. Co vlastně udělal Andrej Babiš s českou veřejností? Co by musel udělat špatně, aby ho Češi měli dost? Mimochodem, přichází s tématy jako zvyšování důchodů, slevy na jízdném, objíždí republiku a říká, co všechno zaplatí a postaví. Bude tohle dál fungovat?

Babiš lidi láká nejen populismem, vždyť udělal i nepopulární opatření jako je EET. Babiš zahájil zcela nové pojetí politiky, která není ideologická, a proto vypadá jako populistická. Lidé mají dost ideologií, neustálé rozdělování na pravici a levici. Proto také volí Zemana, který jedná podobně. Jezdí do Číny a Ruska, stýká se prezidenty Východu, zároveň je pro NATO. Prostě dělá to, co je pro národ potřebné a neohlíží se na ideologie. Kritizování z ideologických pozic už nezabírá. Pokud má mít něco úspěch, musí se prokázat, že to slouží národu a státu a ne ideologii.

Babiš vlastně nastolil jakousi národní politiku. Co je vhodné národ, to je správné. Myslím si, že totéž udělali Orbán a Kaczynski, kteří to ovšem ještě doplňují národní rétorikou. Ale v podstatě dělají totéž. To je nový trend založený hlavně na tom, že ideologiemi se už kompletně řídit nedá, dále na tom, že lidé cítí některé tlaky z EU jako špatné a ideologické, nic nepřinášející, dokonce zhoubné.

V Itálii zvítězily strany, které neskrývají odpor proti Evropské unii a proti migraci do Evropy. Jde o předěl ve vývoji EU? Otřese se „Brusel“? Bude nutné zcela přehodnotit nejen politiku migrace, nebo bude EU dále stabilní? Třeba i proto, že Merkelová bude v Německu dále pokračovat. Budou „antisystémové“, „populistické“ a „extremistické“ strany v Evropě posilovat, nebo slábnout?

Já si myslím, že globalisté trochu zaspali. Migrační krizi nezvládli, terorismus je věc, kterou těžko ovlivňují. Právě migrační krize probudila konzervativní síly. Přivedla v Polsku a v Maďarsku do čela konzervativce, v jiných zemích silná národní hnutí. Je otázka, co bude dál. Já jsem velice skeptický k vítězství konzervativců. Vidíme dnes, jaká síla intelektuálů se staví proti konzervativnímu a národnímu proudu. Jak mají obrovskou podporu oligarchů (vyjma Babiše a Kelnera). Představme si kolik peněz má Bakala. Když do toho dá jen zlomek, má na ulici hned umělce, profesory univerzit, studenty, většinu intelektuální sféry. A na Majdan je zaděláno. Jen schází ty ozbrojené skupiny.

Čím dál více lidí nevěří Evropské unii, i když eurodotace čerpáme. Ve Sněmovně vzniká iniciativa, která má jako hlavní cíl zlepšit povědomí českých občanů o Evropské unii. Plánují se do ní zapojit poslanci všech stran kromě SPD a KSČM. S návrhem vytvořit nadstranický klub, který se bude zabývat evropskou agendou přišla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová: „Chybí tu hlasy, které o Unii mluví pravdivě a nedemagogicky,“ objasnila svůj záměr. Proevropské strany o pozitivech EU pro Česko informují málo nebo špatně, naopak euroskeptické strany prý neustále bombardují občany neúplnými nebo zcela nesmyslnými informacemi. Hlavním přínosem platformy mají být veřejné akce na půdě Sněmovny. Připomeňme, že olomoucká univerzita v rámci osvěty, nejen, co se týká EU, bude prostřednictvím tzv. Občanské univerzity posílat studenty a dobrovolníky do regionů. Budou lidé naslouchat? Skončí v Česku díky osvětě, ať už od politiků nebo dobrovolníků trend euroskepticismu?

Tady demokracie ohrožena není. Lidé jsou s EU v souladu, pokud nehloupne, neposílá sem migranty a nevnucuje nám nesmysly. Většina lidí nechce měnit režim, je celkem spokojena, vyjma některých materiálních a formálních věcí. V akci jsou globalisté, oni dělají revoluci, chtějí měnit poměry tak, aby lidé se klaněli všemu, co řekne EU, neměli kritické myšlení, přijali migranty a ještě se jim ukláněli a podobně. Oni dělají ideologické kampaně. Jejich stávající neúspěch spočívá v tom, že většina myslících lidí jejich ideologii nepřijímá. Ta oslovuje jen mladé a nezkušené (jako kdysi komunisté oslovili především mládež).

Starší a zkušenější lidé budou spíše hájit zájmy svého domova, který budovali, pracovali, aby se děti měly lépe. Kdo nemá za sebou práci, neví, co to je něco vytvořit, potom je schopen rozdávat a ničit. To je právě mládež, kterou bohužel rodiče rozmazlovali, všechno jim dali a oni ještě neokusili, co to je něco vytvořit. Obhajovat současnou politiku EU je neproduktivní a nesmyslné, protože ideologický globalismus je v principu vždy proti bytostným zájmům národa. Bude to vyhodnoceno jako vazalství a poklonkování, ne-li zrada. Je sice pravda, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, je tedy otázkou jak masivní to bude kampaň a jestli budou nějací oponenti, kteří ideologické teze vyvrátí.

 

Ing. Vlastimil Podracký (* 5. září 1940 Praha) je český spisovatel, konzervativní myslitel a publicista. Je synem československého legionáře, který byl komunistickým režimem odsouzen v roce 1949 na 23 let vězení a v roce 1960 omilostněn. Podracký v šedesátých letech vystudoval dálkově obor měřicí technika na VUT v Brně. V roce 1968 a od roku 1990 byl členem Klubu angažovaných nestraníků, v roce 2005 se stal členem Konzervativní strany a později i členem jejího předsednictva. Napsal knihy: Pozor na tunelování, Občanská obroda, Návrat k domovu, Hrdinům se neděkuje (životní příběh antikomunistického disidenta Vladimíra Hučína), Žluté nebezpečí, Poslední člověk, Temná komora, Sodoma Gomora a Nadčasový humanismus. Nyní mu vychází kniha Návrat k domovu – řešení pro Evropu.

Škoda že takoví nesedí v parlamentu!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Budil-USA-skoncily-jako-jedina-velmoc-Nesmime-dopadnout-jako-zapadni-Evropa-uz-zadny-obdiv-k-ni-Budujme-si-novou-Patou-republiku-529085

A další:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Propaganda-CT-Zvrhle-plany-EU-Anekdota-s-Kalouskem-Vyhosteni-Rusu-muze-byt-krajne-nebezpecne-O-svobode-slova-rvou-lide-kteri-bojuji-proti-ostruvkum-svobody-slova-varuje-Klausuv-Jakl-529708

Nevím.. jak to bude dále

Technologie budoucnosti – předpovědi
>
> Auto opravny končí. Benzínový motor má 20 000 součástek. Elektrický motor jich má 20. Elektrické vozy jsou prodávány s celoživotními zárukami a jsou opravovány pouze prodejci. Odstranění a výměna elektrického motoru trvá pouze 10 minut. Vadné elektrické motory nejsou v autorizovaném servisu opraveny, ale jsou odeslány do regionální opravny, která je opravuje pomocí robotů. V podstatě, pokud se kdesi svítí, můžete jednoduše zajet do něčeho, co vypadá jako myčka. Vaše auto je tím protaženo, zatímco si dáte kávu, vyjede ven s novým motorem.
>
> Čerpací stanice skončí. Parkovací hodiny jsou nahrazovány elektroměry, které vydávají elektřinu. Všechny společnosti instalují elektrické nabíjecí stanice.
>
> Každý z hlavních výrobců automobilů již vyčlenil 5-6 miliard dolarů, na nové továrny, které budou vyrábět jen elektromobily.
>
> Uhelný průmysl skončí. Ropné společnosti odcházejí. Vrtání ropy přestane. Co budeme používat, abychom měli elektrickou energii ????
Aktuálně používáme uhlí a ropu k roztáčení turbín.
>
> Domy budou vyrábět a skladovat více elektrické energie během dne a pak ji používat a budou ji prodávat zpět do sítě. Energetická soustava ji uloží a odvede do průmyslových odvětví, která jsou vysokými uživateli elektřiny.
>
> Dnešní děti uvidí osobní auta pouze v muzeích.
>
> TATO BUDOUCNOST se blíží rychleji těžko zvládnutelným způsobem!
>
> V roce 1998 měl Kodak 170 000 zaměstnanců a prodával 85% veškerého fotografického papíru po celém světě. Během několika málo let zmizel jejich obchodní model a zbankrotovali.
>
> Co se stalo s Kodakem se stane v mnoha průmyslových odvětvích v příštích 5-10 letech a většina lidí to neuvidí přicházet.
>
> Mysleli jste si v roce 1998, že o 3 roky později nebudete už nikdy znovu fotografovat na filmu?
>
> Přesto byly digitální fotoaparáty vynalezeny v roce 1975. První z nich měl pouze 10 000 pixelů, ale následovaly Mooreův zákon. Stejně jako u všech exponenciálních technologií, bylo to na čas nějaké zklamání, než se stalo takové řešení nadřazeným a během několika málo let se stalo hlavním proudem. Nyní se to opět stane (ale mnohem rychleji) s umělou inteligencí, zdravím, autonomními a elektrickými automobily, vzděláním, 3D tiskem, zemědělstvím a pracovními pozicemi.
>
> Vítejte ve 4. průmyslové revoluci – vítejte v EXPONENCIÁLNÍM VĚKU!
> Software v příštích 5-10 letech naruší většinu tradičních odvětví.
>
> Uber je jen softwarový nástroj, nevlastní žádné automobily, přesto je to největší taxi společnost na světě.
>
> AirBnB je nyní největší hotelovou společností na světě, ačkoli nevlastní žádné nemovitosti.
>
> Umělá inteligence: Počítače se stanou exponenciálně lepšími v chápání světa. Tento rok (2017) počítač porazil nejlepšího hráče Go na světě, o
10 let dříve, než jsme čekali.
>
> V USA mladí právníci již nedostávají práci. Díky technologii IBM Watson získáte právní poradenství (zatím pro více či méně základní věci) během několika vteřin, s 90% přesností ve srovnání s 70% přesností, když to dělají lidé. Takže pokud studujete práva, okamžitě s tím skončete. V budoucnosti bude o 90% méně právníků, zůstanou pouze vyjímeční mezioboroví specialisté.
>
> Watson již pomáhá zdravotním sestrám diagnostikovat rakovinu, je čtyřikrát přesnější než zdravotní sestry.
>
> Facebook nyní má software pro rozpoznávání vzoru, který dokáže rozpoznat tváře lépe než lidé. V roce 2030 budou počítače inteligentnější než lidé.
>
> Autonomní vozy: V roce 2018 se veřejnosti představí první samořiditelný autonomní automobil. Okolo roku 2020 začne být narušováno celé toto průmyslové odvětví. Už nebudete chtít mít vůz. Zavoláte si auto telefonem, objeví se na vaší adrese a doveze vás k cíli. Nebudete je muset zaparkovat, zaplatíte pouze za ujetou vzdálenost a můžete při cestě něco dělat. Dnešní malé děti nikdy nedostanou řidičský průkaz a nikdy nebudou vlastnit vůz.
>
> To změní města, protože na to budeme potřebovat o 90-95% méně aut.
Můžeme pak přeměnit bývalá parkovací místa na parky.
>
> Každým rokem zemře 1.2 milionu lidí v celosvětových dopravních nehodách. Dnes máme jednu nehodu na každých 60.000 km, s autonomní jízdou, to klesne na 1 nehodu za 10 milionů km.
>
> To každoročně ušetří 1 milion životů.
>
> Většina automobilových společností nepochybně zbankrotuje. Tradiční automobilové společnosti zkoušejí evoluční přístup a staví jen čím dál lepší auto, zatímco tech společnosti (Tesla, Apple, Google) mají revoluční přístup a staví počítač na kolech.
>
> Mnoho inženýrů z Volkswagenu a Audi je z Tesly naprosto zděšeno.
>
> Pojišťovny budou mít obrovské problémy, protože bez nehod se pojištění stává 100x levnějším. Jejich model pojištění automobilů zmizí.
>
> Trh z nemovitostmi se promění, protože když můžete pracovat po cestě, lidé se přesunou dál, aby mohli žít v krásnější čtvrti.
>
> Elektrické automobily se stanou hlavním proudem kolem roku 2020.
>
> Města budou méně hlučná, protože všechny nové automobily budou fungovat s elektřinou.
>
> Elektřina se stane neuvěřitelně levnou a čistou: solární produkce elektřiny roste exponenciálně po dobu 30 let, ale až nyní vidíte drtící dopad.
>
> V loňském roce bylo celosvětově instalováno více solárních zdrojů energie, než fosilních. Energetické společnosti se zoufale snaží omezit přístup k síti, aby zabránily konkurenci domácích solárních instalací, ale to jednoduše nemůže pokračovat … technologie se o tuto jejich protistrategii postará. A co ne tak slunečné státy jako Michigan, Washington a Oregon napr?
>
> S levnou elektřinou přichází levná a dostupná voda. Odsolení slané vody nyní vyžaduje pouze 2 kWh na metr krychlový (5,30 CZK slovy: pět korun třicet haléřů). Na většině míst nechybí voda, chybí jen pitná voda. Představte si, co bude možné, pokud někdo může mít tolik čisté vody, kolik chce, téměř bez nákladů.
>
> Zdraví: Letos bude vyhlášena cena Tricorder X. Existují firmy, které vytvoří zdravotnický přístroj (nazývaný „Tricorder“ od Star Treku), který pracuje s telefonem, který naskenuje vaši sítnici, pořídí vzorek vaší krve a do kterého si dýchnete. Přístroj pak zanalyzuje 54 biologických markerů, které identifikují téměř jakoukoli nemoc. Bude to levné, takže za pár let budou mít všichni na této planetě přístup k lékařské analýze na světové úrovni, téměř zdarma.
>
> 3D tisk: Cena nejlevnější 3D tiskárny se snížila z $ 18,000 na 8.460 CZK za 10 let. Zároveň se staly 100 krát rychlejšími. Všechny hlavní obuvnické společnosti již zahájily 3D tisknutí bot.
>
> Některé náhradní díly letadel jsou již dnes 3D tištěny na vzdálených letištích. Mezinárodní kosmická stanice již nyní disponuje tiskárnou, která eliminuje potřebu velkého množství náhradních dílů, které v minulosti používali.
>
> Na konci letošního roku budou mít nové smartphony možnosti 3D skenování. Potom si můžete 3D naskenovat nohy a vytisknout perfektní boty doma.
>
> V Číně již 3D vytiskli a postavili kompletní 6-ti patrovou kancelářskou budovu. Do roku 2027 bude 10% všeho, co se vyrábí, 3D tištěno.
>
> Obchodní příležitosti: Pokud přemýšlíte o pracovní pozici, nejprve si položte otázku: „Budeme to v budoucnosti vůbec mít?“ A pokud odpověď zní ano, tak se zeptejte, jak toho můžete dosáhnout dříve.
>
> Pokud to nefunguje s vaším mobilem, zapomeňte na to. Jakákoli myšlenka určená k úspěchu ve 20. století je odsouzena k neúspěchu v 21.
století.
>
> Práce: 70-80% pracovních míst v příštích 20-ti letech zmizí. Vzniknou spousty nových pracovních míst, ale není jasné, zda v tak krátké době bude takových míst dostatek.
>
> Zemědělství: V budoucnu bude v prodeji zemědělský robot za 2115 CZK.
Zemědělci ve třetích zemích světa se pak budou moci stát manažery svého oboru, místo aby pracovali celý den na svých polích.
>
> Aeroponie bude potřebovat mnohem méně vody. První petriho miska produkující telecí maso je nyní k dispozici a v roce 2018 to bude levnější, než hovězí z krávy. Právě nyní krávy využívají 30% všech zemědělských ploch.
>
> Představte si, když už ten prostor nebudou potřebovat.
>
> Existuje několik startupů, které na trh brzy přivedou hmyzí proteiny.
Obsahují více bílkovin, než maso. Bude to označen jako „alternativní zdroj bílkovin“ (protože většina lidí stále odmítá myšlenku stravování se hmyzem).