Jděte už do prdele s čapím hnízdem!

Čapí hnízdo byla zřícenina koupená za cca 30 mil. Kč a že dnes má účetní hodnotu přes 800mil.“

Předmět: : Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce !

Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky.
Jak to tedy vlastně je ?

Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:
1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.
2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.
3. Dotující to je – EU – prověří splnění podmínek a dotaci buď poskytne, nebo neposkytne.
4. Investor ( firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% – 20%).
5. Projekt- tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.

Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích – státních médií, výstavbu Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti.
Dává práci 68 pracovníkům.
Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší než byla dotace 50 mil. Kč.
Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR !
pak se najde „slepičí prdelka“, která před volbama v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku – premiér B. Sobotka.
Vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi.
Stěžovatel – B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch.
Ale hodí se to právě před volbami do „PS“, – zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách ! Zblbnout a ovlivnit tak lidi – voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24, s jejími žlučovitými redaktory !
Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě, jiný „umělec“ z KDU-ČSL – ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku, od soukromé firmy a z peněz ze státního rozpočtu !
Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka, pro výkup prasečáku, je dvojnásobně vyšší než je úřední odhad !
To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc !
A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá !
Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády „přeci“ nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB.
To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého „demokratický blok“, z ODS, TOP 09, STAN,…, v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné žluči !
Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem A Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti.
Až bublina kolem „Čapího hnízda“ splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno (což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou
kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, kníže Karl Schwarzenberg,
a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR.
EU – v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?
1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.
2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.
3. Přiznali by pracovníci komise EU že pochybili ? Asi těžko…
Tak jaký je vlastně problém ?
———————————————————-
Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat – a to i často špatně !
Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance,…
Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR !

Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu