Archiv pro měsíc: Duben 2012

A vláda takového premiéra dostala důvěru

Petr „Pokrytec“ Nečas KÁŽE VODU A PIJE VÍNO

Petr Nečas je obyčejný pokrytec, který jako hlavní představitel ODS pro občany České republiky chystá škrtání platů státních zaměstnanců o 4%, zmrazení důchodů a dalších rozpočtových škrtech.

Stejně tak obyčejným lidem za dobu svého působení ve vládě zařídil placení ve zdravotnictví, zrušil placené první tři dny nemoci a snížil mateřskou. Pro zaměstnance chce také zavést vyhazov z práce bez udání důvodu a dále omezovat práva zaměstnancům.

To co Petr Nečas chystá pro obyčejné lidi, neplatí ovšem pro jeho přátelé. Proto své nejbližší spolupracovnici na ministerstvu práce a sociálních věcí Janě Nagyové, o které média spekulovala jako o jeho milence, zařídil skandálních 577.000 Kč odměny a průměrný měsíční čistý plat 178.761 Kč

Jaká jsou tedy fakta:
Jana Nagyová, vedoucí sekretariátu Petra Nečase na ministerstvu práce a sociálních věcí začínala s pouhým středoškolským vzděláním, přesto:

  1. 1. v březnu 2009 povýšena v platové třídě
  2. 2. v dubnu 2009 povýšena podruhé v platové třídě
  3. 3. v dubnu 2009 mimořádná odměna 67.000 Kč
  4. 4. v květnu 2009 mimořádná odměna 510.000 Kč
  5. 5. dne 8. května 2009 odchází z MPSV Petr Nečas
  6. 6. J. Nagyová je MPSV placena až do srpna 2009 ve výpovědní lhůtě
  7. 7. v srpnu dostává, i přes plný plat ve výpovědní lhůtě, regulérní odstupné
  8. 8. čistý příjem za 8 měsíců práce na MPSV je 1.430.091 Kč, tedy měsíčně 178.761 Kč

Výroky Jany Nagyové:

„Nedostala jsem ji jen já, ale dostalo ji celé ministerstvo.“

„Já a další tři spolupracovníci, kteří jsme odcházeli s panem ministrem, jsme k tomu dostali ještě pět měsíčních platů“.

Toto tvrzení znamená, že Petr Nečas vyplácel všem zaměstnancům MPSV sedmdesátitisícové odměny a průměrný měsíční plat vedoucí sekretářky byl 102.000 Kč měsíčně
(tedy 510.000 Kč : 5 měsíci).

Janě Nagyové byl za osm měsíců práce na MPSV vyplacen čistý příjem 1.430.091 Kč a její průměrný měsíční příjem činil 178.761 Kč čistého.

To je zhruba 9x více, než činí průměrná čistá mzda učitele v ČR!

Takto vypadají nutné úspory dle představ ODS!!!

Petr Nečas o podmínkách odměny pro Nagyovou lže!

„Po pádu vlády několik odcházejících spolupracovníků dostalo odměny ve výši pěti platů, což odpovídá standardní výši mzdy ve výpovědní lhůtě a odstupnému. Za stejných podmínek odcházeli i politicky jmenovaní zaměstnanci úřadu po odchodu ČSSD v roce 2006.“

Médiím se okamžitě po tomto vyjádření přihlásil bývalý náměstek Zdeňka Škromacha na ministerstvu práce a sociálních věcí Jiří Hofman, který byl politicky jmenovaným zaměstnancem MPSV za ČSSD:

„Je to hrubá lež. Z MPSV jsem odcházel jako poslední z politických spolupracovníků předchozího ministra Zdeňka Škromacha ke dni 31.12. 2006. Jediné, co jsem od ministra Petra Nečase dostal, byla výpověď s tříměsíční výpovědní lhůtou. Nedostal jsem ani korunu odměny, ani korunu odstupného.“

Petr Nečas je lhář, který se pokrytecky snaží zakrýt nadržování své vyvolené zaměstnankyni, které v asistentské pozici poskytoval z prostředků občanů České republiky vyšší plat, než mají členové vlády ČR.

Co zařídil Petr Nečas občanům České republiky:

navrhl, aby se zvedla výpověď bez udání důvodu a výpovědní lhůta se zkrátila
na jeden měsíc.

hlasoval pro snížení platů všech státních zaměstnanců!

zrušil proplácení tří dnů nemocenské (ušetřené prostředky při průměrném platu činí 3.000 Kč na každého občana ČR)

hlasoval pro zavedení poplatků ve zdravotnictví, které způsobily, že:

dvojnásobek lidí chodí do práce s chřipkou

42 procent lidí nešlo k lékaři, dál chodilo do práce a roznášelo tak nemoci mezi zdravé

10 % důchodců přiznává, že si z finančních důvodů nevyzvedne léky předepsané lékařem.

Co zařídil Petr Nečas Janě Nagyové:

v průběhu dvou měsíců dvě povýšení do vyšších platových tříd

dvě odměny v celkové výši 577.000 Kč

plný plat v tříměsíční výpovědní lhůtě

odstupné po skončení pracovního poměru

čistý příjem za 8 měsíců práce na MPSV je tak 1.430.091 Kč,
tedy měsíčně 178.761 Kč čistého

Chování Petra Nečase považujeme za cynismus a výsměch všem lidem
v České republice.

Petr Nečas káže vodu a sám pije víno!

Jak je to s tím rasismem doopravdy?

Jak je to doopravdy ???

 

Vážení ovčané !!!

 

Ano – ovčané! Za co jiného než za ovce nás asi jinak novináři s tou jejich neutuchající mediální masáží kolem popálené Natálie zase mají? Proč jsme zaplavováni a masírováni účelově zkreslenými zprávami o přetěžkém osudu její matky Anny Sivákové, které hrozí exekuce za něco o čemž ani neví a není si ani ničeho vědoma? Proč není na fotkách a v rozhovorech také druh Anny Sivákové a otec Natálie Pavel Kudrik? Tady máte pár skutečností, které nejsou cenzurovány při mediální masáži kolem těchto tvorů!

Pavel Kudrik, nikdy nepracující zloděj, alkoholik, gambler a bordelář. Z vězení mu pomohla pouze milost prezidenta po předchozí mediální masáži, při žhářském útoku na dům, který neoprávněně obýval s partnerkou a dětmi. Připomínám – na dům, který si sami jen tak svévolně obsadili, ale ve zprávách se o něm mluvilo jen jako o domě, ve kterém bydleli. Žhářský útok se stal pro tyto tvory něčím, jako hlavní výhrou v jackpotu! Média celou záležitost rozvířila tak, že si každý chtěl přihřát polívčičku a na této kauze se zviditelnit. Od Kocába po posledního přísedícího u soudu při procesu se žháři se snažil každý blýsknout v médiích, jak dokážeme zatočit se skoro vrahy! Každý chtěl být tím, kdo se zasloužil o spravedlnost, když bylo popálené malé dítě. A peníze s dary se jen hrnuly. Tučné konto pro Natálku. Barák pro Natálku. Práce pro rodiče Natálky. Pozor, tady je to špatně !!! Doposud bylo vše v pořádku i pro Kudrika. Středem pozornosti? Finanční dary? Dům? Bezva !!!

Práce v Technických službách? Zametat chodníky? To snad ne?! Jak z toho ven? Snadno. Do práce se jít nemůže, protože se musíme starat o popálené dítě. Tak snad až napřesrok.

Vřele doporučuji se zeptat sousedů Kudrika a Sivákové od jejich Budišovského domku, jak spořádaná rodina se vedle nich nastěhovala. Na Natálii se ve sbírce vybral skoro milion korun. To se přece musí oslavit! A tak se místo práce a začlenění se do společnosti, tedy nějaké to oplacení solidarity s ostatními a přispívání do společné kasy, jen kalí, chlastá a dělá po nocích neskutečný bordel, protože je za co pít a krom toho i sociálka je stále štědrá.

Sousedům se splnila jen odpověď z jednoho smutného vtipu: Víte jaká je nejhorší věta, kterou vám cikán může říci? „Dobré ráno, sousede!“

A nešťastní sousedi to nyní mají hotové. Oni musí chodit do práce, oni vydělávají do společného a z vedlejšího domu to jede až do rozbřesku. Kravál a bordel. Sousedé ráno vstanou, jdou do práce a když je klid, slastně si usne i Kudrik, aby měl síly na večer.

 

Dluh, který se nyní vymáhá a kvůli kterému je (dlouho ale nebude, nebojte) na dům exekuce, je za nezaplacený telefonní účet ve výši 2.754,- Kč.

Jelikož ani po mnoha upomínkách nikdo z těchto tvorů nehodlal zaplatit s výmluvami, že telefon nefungoval, že ho vlastně ani nechtěli a prakticky z něj nevolali (jen za cca 3.000,-) byla dlužná částka po sedmi letech předána exekutorovi a začaly se dít divy. Exekuční náklady jsou v tomto státě takové, jaké jsou a z třítisícového dluhu má nyní Siváková na krku dluh 24.000,- Kč. Bohužel má na sebe psaný také dům, který tím pádem byl exekučně obstaven. Co teď? Snadná pomoc! Zamáváme národu zase Natálkou. Už ji dlouho neviděli, třeba se zase nějaké bankovky sejdou a ještě na tom trhneme! Mávat ale nemůže Kudrik, protože jako správné „netáhlo“ má obličej zbědovaný alkoholem a děláním bordelu po nocích, proto musí na city hrát Siváková, která ještě vypadá jakž takž.

 

Zavolá se do médií, se kterými byli jedna ruka po žhářském útoku, popíše se situace a chvíli po vypovězení základních faktů o nespravedlivé exekuci už je u domu první dychtivý novinář. A zarezlá kola mediální masáže kolem Natálie jsou promazána a jede se znovu. Rozhovory se sousedy se nehodí, z toho by nebylo nic srdceryvného o Natálii, Sivákové a Kudrikovi (snad jedině pro ty sousedy), za zaměstnavatelem také nemůžeme, protože žádný není, aby nám někoho z rodiny pochválil, jaký je to spořádaný pracant, tak vyrazíme za úřady ruku v ruce s občanským sdružením Vzájemné soužití, které za peníze od státu pomáhá cikánům, kteří ze sociálních dávek neutáhnou chlast, automaty a zároveň své závazky vůči dodavatelům energií a telefonních spojení. Takže znovu Bingo!

 

Natálka je kouzelný proutek, kterým stačí mávnout a on se vždy někdo najde, kdo pomůže lenochům, bordelářům a povalečům z bryndy ven. Nakonec couvne totiž i exekutor, protože protitrumf ve formě popáleného dítěte správné barvy si nikde jen tak nepořídí.

 

A nyní porovnání s jiným případem, ale s nesprávnou barvou pleti oběti :

 

Za popálení Natálie padaly tresty 20 a více let. Nešlo ale o její zapálení! Šlo o to, že byl zapálen dům, ze kterého vyběhli jeho černí (ne barvou pleti, ale bez dekretu) cikánští obyvatelé a zapomněli v něm dítě. To dopadlo, jak dopadlo.

Úmysl zapálit přímo toto dítě nikdo nemůže nikomu podsunout. V případě kdy dva cikáni v Severních čechách brutálně zmlátili a znásilnili teprve dvanáctiletého Patrika, který se na pokraji života doplazil pro pomoc a dodnes není v pořádku, se mediální masáž nekonala. Naopak. Pěkně v tichosti se starší cikán (17 let) odsoudil k 10 letům, které soud nakonec zkrátil na 5 let a druhý cikán byl nezletilý (14 let), proto souzen nebyl vůbec.

Pro porovnání uvádím některá Patrikova zranění: natržená slezina, slinivka, pohmožděné ledviny, játra, jedno zlomené a druhé naštípnuté žebro, no a psychická újma, že musím orálně uspokojovat dva cikány? To ať si přebere každý dle své chuti!

Soudci se tato představa asi líbila, když staršímu pachateli snižoval trest na polovinu.

Zvedla se sice vlna odporu, ale jelikož o ní média nejevila zájem, vše utichlo.

Patrik je v Dětském domově v Duchcově, peníze ze sbírek, které mu poslali soucítící lidé má uloženy na svém účtu a bude je využívat k dalšímu svému

vzdělání v budoucnu. Hádejte kolik politiků, soudců, novinářů a lidí z různých nadací si chtělo přihřát svoji mediální polívčičku na něm? Patrik má smůlu,

protože nemá tu správnou barvu pleti. Patrik nikomu nic nedluží, chodí do školy, nechlastá a nedělá po nocích bordel, peněz ze sbírky spoluobčanů si váží a nikomu ze svých sousedů život neznepříjemňuje. Asi jeho chyba, protože to se v médiích nenosí. To by asi nikoho nezajímalo. Zato slušná a spořádaná rodina okolo Natálky, to je terno!

 

Proto, když se stanete obětí trestného činu, noste s sebou štětec s hnědou barvou a rychle se natřete, abyste měli alespoň naději, že bude pachatel trestného činu na vás, alespoň dle zákona potrestán. Když to neuděláte, nesmíte se potom divit….

 

Víte jak dopadlo trestné komando v Desné, které cikáni zorganizovali po zastřelení jednoho z cikánských zlodějů a postřelení druhého? S heslem: Oko za oko, zub za zub! založili pomstychtivé sdružení, začali vybírat příspěvky na zbraně a domobranu, jenomže jejich pokladník po vybrání příspěvků s prachama zmizel, takže se nic nekonalo.

 

P.S.: A proč se již nepíše nic o Šluknovském výběžku? Myslíte, že tam je klid a situace se uklidnila? On je totiž jen větší klid jinde, když se o tom nepíše….

Lukáše Kohouta stát uklidil tak, že si to za rámeček nedá. Sice se proletěl po světě za prachy nás všech, ale ukázal, jak to v politice chodí a kam vlastně tečou vybrané peníze a jak jsou kontrolovány.

Když se chtěl ve druhém kroku proslavit v boji proti cikánům, byl identifikován jako štvavý faktor a zadržen. Svůj trest si poté vychutnával vite kde? Bílých mu tam za odměnu společnost moc nedělalo. To aby jeho a ostatní přešly chutě brojit proti utiskované menšině….

Nová rasově vyvážená motlitba

Andělíčku můj strážníčku, vyslyš moji modlitbičku.

Nechci mít  jen hlad a žízeň, prožívat života trýzeň.

Andělíčku do rána, proměň  mě na cikána.

Chci být doma na podpoře, žít si na vysoké noze,

od  státu brát zdarma byty,  ne hladový, ale sytý.

Osvobozen od  daní, být pánem ne poddaným.

Žít si jako prase v žitě, žít si v České realitě.

Kde slušní mají holou řiť a černí mohou krásně žít.

Amen !

Veletoče

Vážení,

horší aktivity VVER jsem neviděl. Atomový reaktor VVER je nevinnen proti aktivitám toho z hrůzy postaveného politického bahna zvaného Chip a Dale. Slavné pitomci obdivované VeVerky jsou totálně v riti a co je naprosto nejlepší, je prohlášení veverky kolaborující se Zmr. Bártou a jeho slepicí Peak k problouueeéému: vona to chce ukočírovat! Bártovi lízala koule a teď prozřela: Kalousku, jaks toho dosáhl! Tomu říkám brainwashing! Víc netřeba dodávat. Už jsem zvracel, ale nyní si obsahu svého žaludku vážím více jak Nečasovy vlády!!! Ten pán ztloustl do porážkové váhy, což vidíme všichni, viz Sašu Vondru, soudruha ProMoPro. Nedivím se chladné Němcové, že koryto předsedkyně prasečince je pro ni významnější jak prodat svou kůži na trhu prezidentské volby, kde modré zrůdy už nemají šanci. A v to doufám.

Eutanázie má nový význam. Hej docente Svobodo:  co si o tom myslíte? Vás jsem ještě z dob Vašeho prezidentování ČLK považoval za osobnost. Dnes nevím…. nemáte modrá vejce? Nechte se přešetřit na urologii.

Tato vláda jsou zkrachovalci s finančním zajištěním, kterému se ani Paroubek či Gross nevyrovná. I my v ČSSD máme stejné postavičky mezi sebou.  A já pravím: najde se národ, kterému ty Vaše ubohosti a zákony buzerující normálního pracujícího naštvou natolik, aby se sebral a zvolil občanskou neposlušnost? Podívejme se kolem sebe!! Jsme na dně politických sil. Ani moje vlastní partaj mi v mnoha ohledech nedává naději na kvalitní politický názor. Sorry, chci radikální řešení, ale ne CARA jako v Rusku. Pro nás Putin = Paroubek či Topolánek, či Kalousek nemá doufám (sic) šanci.

PS: tlustá prasata, už se na vás vaří voda!!

Neutáhnout, ale sundat opasky

Neutáhnout ale sundat

Žebrácký opus 21. století – ne utáhnout, ale sundat opasky a hnát naše  rádoby chlebodárce sviňským krokem !!!

Je smutné, že si tady lidé většinou jen zasílají legrační obrázky a videa a dělají blbinky a přitom utíká čas, během kterého se rozhoduje o nás bez nás.

Přitom je internet mocné medium, které by mohlo posloužit k důležitějším účelům.

Proč se nepostavíme těm nesmyslně plánovaným změnám DPH, které ožebračí polovinu národa?!

Z čeho mají lidé spořit na důchody, když nemají ani na základní důstojné přežití a na kus poctivýho chutnýho chleba. Ten si budeme muset za chvíli péct doma, abychom nejedli ty plesnivé nedopečené zmetky, kterými si nás vláda dovolí uctít. Za víc jim totiž nestojíme.

To si necháme vše lajnovat od těch, kteří nemají dostatečné vzdělání a bohužel nejsou obdařeni ani klasickým selským rozumem, který by mnohdy stačil k posouzení tak jednoznačně špatného nastavení daňové reformy, která je likvidační pro malé a střední podnikatele?

A potažmo také pro ty nejchudší vrstvy obyvatel!

Lidi, přemýšlejte, pište svoje názory. Dejme se dohromady a zabraňme těm novodobým loupežníkům, kteří vidí jen krátkodobý zisk, bez ohledu na dlouhodobé a likvidační škody v oblasti všech, ještě z posledních sil fungujících odvětví české ekonomiky.

Budeme jen přihlížet, vztekat se u televize, dohadovat se u piva a nadávat na ten špatný svět?

Nebo se semkneme a nedovolíme, aby z nás udělali to stádo tupých jedinců, kteří se nechají od vládní garnitury mlátit bičem po zádech a ještě za to poděkují.

Není za co děkovat, ale rozhodně je za co bojovat.

Řekněme dost nechutnému kupčení politiků, kteří bez jakékoli strategie a naprosto bezhlavě ženou naše národní hospodářství do úplného konce!

Nedovolme jim, jednat za nás!

Ukažme, že se nám to nelíbí a že tvrdě nesouhlasíme s plánovanými neefektivními reformami.

Kdo se přidá se svými názory?

Kdo je schopen zorganizovat setkání s výměnou názorů a dohodnout účinné strategie k potlačení egoistických kapitalistů, kteří mají za úkol zlikvidovat poslední zbytky naší ekonomiky a pak nás s velkým šklebem roznesou na kopytech, za což dostanou od svých pohlavárů státní vyznamenání za očistu jejich nově připravovaného teritoria.

Už dnes nemáme svůj domov, ale stali jsme se vyhnanci ve vlastním státě.

Nebo snad má někdo jiný názor? A je spokojený s tím, s jakou kuplířskou formační strategií z nás vysávají poslední zbytky síly, energie a chuti do života?

Opravdu si myslíte, že žijeme v demokratickém státě?

Zajímají mě Vaše názory.

Pokud souhlasíte, pošlete dál!

REva

recova.eva@seznam.cz

 

Jizbice pod Blaníkem 2012

Vyrazil jsem s Cadillac Eldorado 1976 a s Petrem Pelíškem v sobotu  na 1. jarní bublání do Jizbice pod Blaníkem. Program zajímavý, aut přes 200 ks, nové kusy k vidění, počasí slušné, až slunečné, cesta tam a nakonec i zpět byla pěkná. Silnice v kraji Vysočina jsou povětšinou nové a je to sakra znát, zato D1 by měla být exemplárně zavřena ve všech myslitelných směrech a přednostně opravena. Je to ostuda automobilismu v ČR stejně jako současná destrukční politika. Nemít USA car, jeden by se tady zbláznil platit za takovou „dálnici“ 1500 Kč/rok! A je to všude stejné, stačí se podívat na neexistující R35 z Hradce Králové do Mohelnice a další úseky, třeba Brno-Svitavy  Řidič je vůbec štvanec a nejvíce ten, kdo jezdí vlastním osobním autem. O to více je třeba vyzdvihnout milovníky pěkných aut, že se nenechají odradit a investují do minulosti automobilismu a často dávno  zaniklých značek, aby po nás v tomto zkorumpovaném světě žijícím z leštěných prdů zůstalo něco pro vnuky. A tak přeji všem milovníkům US cars, jakož i jiných super značek: nedejme se! Z mediálních mrdek si nic nedělejme, nenechme se vyprovokovat k reakcím mimo zákon. Sjíždějme se na pěkná setkání po republice a mějme z toho radost.  Ta těm zapšklým mravokárcům, pumpičkářům a ekoteroristům způsobuje vyrážky na nepublikovatelných místech a tím jim znepříjemňuje život a vvo to dde! Více sekce Fotky

Tak tenhle soudruh se zase ozval maje částečnou pravdu

Ztrácíme věrohodnost, opustili jsme své voliče, burcuje Topolánek ODS

Výrazně kritický otevřený dopis do vlastních řad napsal členům a představitelům ODS bývalý předseda občanských demokratů Mirek Topolánek. V dopise nazvaném „Páteční výzva“ Topolánek kritizuje svoji stranu zejména za to, že podle něj opustila svůj program a své ideje.

Mirek Topolánek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Dnes 11:46

„ODS je ohrožena. Reformní rétorika pouze zastírá bezradnost, odevzdanost a účelovost. Loď se potápí a na palubě se pořád tančí,“ píše Topolánek.

Podle expremiéra se současná ODS odchýlila od všech tzv. „poděbradských artikul“ – hlavních zásad, které strana přijala v roce 1998 (nedotknutelné soukromí, malý a levný stát, nezadlužená budoucnost a solidarita odpovědných).

Nelibost nad rozhodnutími strany

„Proč nechá ODS řádit nelegální Randákovo komando, nechá beztrestně osočovat stranu bývalými estébáky, nechala si vnutit populistickou antikorupční hru, bez skutečných hlubokých a systémových protikorupčních opatření ve směru redukce státní agendy, snížení míry přerozdělování, zmenšení objemu dotací, boje s korporacemi, novými „oligarchy“ a zájmovými skupinami?“ ptá se bývalý předseda, který zároveň nepopírá na současném stavu politiky ODS „svůj podíl viny“.

Topolánek dále vyčítá své straně například to, že přistoupila na přímou volbu prezidenta, zákon o obecném referendu a naopak opustila princip rovné daně a teď zavádí progresivní daň (ODS přistoupila na tzv. solidární příspěvek, vyšší zdanění vysoko příjmových osob). Rýpl si i do složení trojkoalice, především do TOP 09 a Věcí veřejných.

Výzva k návratu k základům politiky strany

„Koaliční vládnutí je mesaliancí pěnkavy obecné se supem mrchožravým a hyenou skvrnitou,“ nebere si servítky Topolánek.

Bývalý premiér vyzývá stranu, aby se vrátila k základům své politiky. Zavelel k zahájení široké vnitřní ideové debaty na všech úrovních a grémiích ODS, jež by měla vést ke zhodnocení dosavadního působení ODS ve vládě a přijetí závazných mantinelů pro členy vlády, poslance a senátory pro prosazování dlouhodobých cílů politiky ODS v kabinetu a parlamentu.

Odezva Borise Šťastného

Někteří představitelé ODS bývalému lídrovi vyčítají, že sám nese za současnou situaci v ODS, kterou teď kritizuje, největší vinu. Například poslanec Boris Šťastný. „S velkou částí obsahu výzvy nelze nesouhlasit. Bylo nás nemnoho, kteří jsme za celá léta, za cenu mimořádných politických ztrát, s Mirkem Topolánkem bojovali právě za to, co dnes sám píše. Byl to přece on, kdo přišel se zničujícím rozkročením ODS do středu, s devastujícími ústupky Bursíkům a Kalouskům v zájmu udržení moci a vytvořením prostoru pro TOP 09. Možná teď Mirek pochopil svou chybu a chce ji napravit, možná je v tom něco jiného,“ reagoval pro Právo Šťastný.

„Nemůžu si pomoci, ale ze slov Mirka Topolánka cítím zlý, či nepříliš pozitivní úmysl. Pan Topolánek byl reálným politikem a dobře ví, že v koaličním vládnutí nelze prosadit 100 procent našeho programu. Osmdesát procent reforem a zákonů pochází z programu ODS, nemyslím si, že by se nám dařilo tak špatně,“ řekl v reakci na výzvu bývalého šéfa strany místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Na výzvu reagoval také předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. „Dopisu Mirka Topolánka nerozumím. ODS se podařilo do vládní agendy prosadit 80% svého programu. Dokončujeme reformy, na jejichž prosazení jsme neměli v minulých vládách sílu. Daří se nám odvracet riziko předlužení a kolapsu veřejných financí. Zrušili jsme boom solárních elektráren, což byl mimochodem důsledek vládního angažmá Zelených (v Topolánkově vládě, pozn.red.). Nemám rád, když někdo ODS zpovzdálí mentoruje, aniž by přišel s vlastními návrhy. I jako řadový člen se může Mirek Topolánek účastnit našich ideových konferencí a doufám, že toho v budoucnu využije,“ řekl Stanjura.

 

A jáí na to: hmm, Topolánek byl a je buran, ale má pravdu v tom, že ODS není ani nááááhodou pravicová partaj, ale strana kmotrů a bohužel neuvěřitelných hajzlů, které nasává nyní strana na jedno použití TOP 09. Je mi líto všech slušných politiků ODS, kteří nezabránili ODS jít do oposmlouvy s ČSSD  a to byl konec slušné, myšlenkově korektní politiiky tzv. pravice, kterou jsem jako soukromý lékař v prvopočátku volil. Jo, už jsem si za to namrskal důtkami. Stačilo mi k tomu přijetí/nepřijetí tehdejšího našeho prezidenta ČLK doc. MUDr. Svobody u tehdejšího premiéra Zmr. Klause. Divím se doc. Svobodovi- je už zřejmě dost seniliní- jeho lezením do prdele současné buranské Bémové pražské ODS. Dnes to, co se tady vydává za pravici, považuji díky současným aférám za odnož práskání typu STB, Gestapa či KGB, takže s touto chátrou a hovady nechci mít nic společného. Boj, nebo útěk! Mám tu závazky, takže boj. Být mladým bez závazků, tak Německo, Rakousko nebo anglosaský svět.  Ne zde. Maramus překonal očekávání, tohle ani soudruzi z NDR neplánovali. Takže zde neudělali chybu….

Zmr. Bárta et cetera

Viděl jsem Václava Moravce a Zmr. Bártu a musel jsem si nalít alkohol, abych nehodil tyčku. Jak může takový bastard vykládat asi podle něj tupému národu o tom, jak bude zachraňovat čest voličů tím, že se chce snad stát i hejtmanem v Plzeňském kraji? Myslí si, že všichni z tohoto kraje mají v mozku z piva kostku? Idiot je ten, kdo by takového bastarda volil, stejně jako Věci veřejné, typickou děvku české politiky. To se opravdu nenajde mimo soudce Šotta člověk, který změní zákon tak, aby poslanec, který je jasně odsouzen, vypadl z parlamentu? To ještě není zdravý rozum pochopit, že Bárta, Škárka, Kočí a další mají sedět a to dlouho? Sakra, jak ještě dlouho musíme držet huby a dívat se na parlamentarismus naší republiky?  Diskuse se zmrdy není možná!!! Spíš vyleze blbec, jak slunce. Takže se spíše dopálíme, jak opálíme. Chceme to tak? Jak to, že taková zmrdiparta ještě slepuje pochybnou koalici Nečase, Kalouska a spol: Inu, korytáři se nezapřou.  Stačí se podívat z okna: Nečas! Prahy mi je líto, pěkné město, ale těch soudruhů politiky je tam neúrekom! 30 kT neutronů by to možná spravilo. Je tento národ opravdu takovou sběří ovcí, že bude tupě přihlížet takovým praktikám, kdy Zmr. Bárta vysvětluije, jak jsou na tom poslanci zle finančně poté, co se jim podle zákona zdanily šedé příjmy? To je výsměch všem pracujícím, kteří neberou ani náhodou průměrný plat, ale medián platu kolem 16600 Kč!!! A to v Praze soudruzi! Tady na Svitavsku je to kolem 13000Kč!!! Jen arogantní osoby typu Bárty, Humla, Tluchoře, Kočí, Škárky a dalších mohou tohle prezentovat před voliči. Příště si pamatujme: tohle chceme v politice? Tohle nám bude diktovat zákony, které nás devastují a ničí, na které je třeba do měsíce vydat změny a prováděcí vyhlášky? Kdy skončí doba aparátčíků, za které by se styděl i Jakeš, kteří neumí napsat česky ani jednu větu? Kurva za sprostý lid, TOHLE nám MUSÍ vládnout a ještě se to cpát po naprosté dehonestaci do dalších sfér politiky!!?? Zavřít je málo, proč tyhle kreatury živit v kriminále, jak se nemá ani běžně pracující daňový poplatník!

Končím s MF Dnes, protože tak jednostranně zaměřený bulvár už nemohu dál snášet jako slepice vajíčka za 6 Kč. Politika se mi uzavírá, protože cítím, že kdo chce se zmrdy být, musí s nimi výt: a tohle já neumím a nechci. Jako PL jsem daleko více potřebnější než jako politik, který tohle politikaření nesnáší a kterého by ty zrůdy odevšad vyštípaly. Škoda že nemáme uzákoněnou euthanázi…

 

PŘEJETE SI NADÁLE VLÁDU MODROFIALOVÉ CHÁTRY?

 

http://www.novinky.cz/domaci/264873-na-vaclavskem-namesti-protestovalo-nekolik-stovek-lidi-a-ctyri-blanicti-rytiri.html?ref=zpravy-dne

Neomylný arogantní dědek

Málokdo z dějin naších presidentů je zahalen tolika tajemstvími a neprůhlednostmi jako Václav Klaus. Tak např. o T. G. Masarykovi, Edvardu Benešovi a Václavu Havlovi byla tu i v zahraničí napsána celá řada zajímavých monografií. V tomto směru o Klausovi neexistuje nic.

Vycházely a vycházejí jakési publicistické náznaky, které spíše jakoby odváděly pozornost než, aby se daly hodnotit jako klasická monografie. V zahraničí ho ignorují definitivně. Nevzpomínám si, že by o něm byla za posledních pět let v Evropě nebo v USA jakákoli vážná knižně-publicistická zmínka. V SRN získal medaile “Konrada Adenauera“ a “Ludwiga Erharda“. Netrvalo ovšem dlouho a obě instituce ho prý vyzvali, aby vyznamenání vrátil. Mluvil jsem s ním v Táboře celkem třikrát. Jakmile jsem se chtěl dozvědět něco z jeho minulosti, okamžitě rozhovor přerušil, obrátil se ke mně zády a beze slova odešel. Naposledy jsme si vyměnili knihy. On my dal jeho “Modrá, nikoli zelená planeta“ a já jemu mojí “Otec německého hospodářského zázraku – Ludwig Erhard“ (II. vydání). Tvrdil, že se o Erhardovo “sociální tržní hospodářství“ velice zajímá. Knihu prý přečte jedním dechem a nechá mi vědět, co si o obsahu myslí. Nevím jak dlouho u něho ten “jeden dech“ trvá, ale už je to víc než půl roku a Klaus zarytě mlčí.

Kdo je tedy Václav Klaus? Proč o své minulosti nechce mluvit? Koho máme vlastně tím pádem za presidenta, když o něm nic nevíme? Kdo má přeci čisté svědomí, nepotřebuje mít strach z toho, aby něco na sebe neprozradil! Jistý autor Dr. Ladislav Andrey podává impozantní svědectví (NN, čís. 12/1996):

Tak pěkně po pořádku. V. Klaus se narodil za války (1941) v Praze, i když rodina pochází z Haliče a jak už to bývá, ve vhodnou dobu si změnila jméno z Pružinskyj na Klaus. Vždyť na to má každý právo. Dá se říct, že V. Klaus pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli a zůstali členy matičky státostrany. Podobně je to i u jeho manželky Lívie, rozené Mištinové, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Lívie má stejné ultra-komunistické rodinné zázemí….V. Klaus se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl tu nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli…

Je známo, že V. Klaus byl vzorným pionýrem a jako jediný z třídy si pořídil hedvábný pionýrský šátek… Po ukončení vysoce prominentní VŠE v Praze, fakulty zahraničního obchodu, kde se seznamuje s budoucí manželkou Lívií, nastupuje aspiranturu v Ekonomickém ústavu ČSAV. To bylo tehdy určeno jen těm nejvybranějším z nejvybranějších komunistických nebo špionážních kádrů elitní tzv. vědecko-technické rozvědky, řízené přímo ruskými tajnými službami KGB nebo GRU. Václava Klause CSc. práce, opěvující údajně socialismus a RVHP, se bohužel z knihovny VŠE ztratila po listopadu 1989…I přes neúspěch se vstupováním do KSČ stane se V. Klaus nomenklaturním kádrem KSČ v Praze. Pak teprve může absolvovat dlouhodobé studijní pobyty v kapitalistickém zahraničí, například v Itálii a později dokonce v USA… Do roku 1971 je V. Klaus v EÚ ČSAV… Celkem včas, už v roce 1987, nastupuje V. Klaus do známého „prognosťáku“, kde se předsedovi okupantské prosovětské vlády, Lubomíru Štrougalovi, podařilo shromáždit další nomenklaturní kádry, a to až do úrovně ÚV KSČ… Není zde prostor na pikantní historky, jako jsou třeba spekulace o sexuální orientaci Václava Klause, ale alespoň jednu, jak se například opatrný a duchem malý Václav Klaus bál podepsat dokonce i zcela neškodnou petici „Několik vět“, a to v době, kdy bylo díky rychlému vývoji v SSSR všem jasné, že žádné sankce za to nehrozí. Zde V. Klaus potkává svého dvojníka, elitního agenta KGB a StB, Karla Kochera, který byl v USA odsouzen za špionáž…Na první pohled zajímavá a veselá společnost.

…Deník „Denní telegraf “, přinesl 7.června 1995 zprávu s titulkem: “Premiér obhajoval habilitační práci“…Přítomní odborníci hodnotili práci jako vysoce nadprůměrnou…Čeho moc, toho příliš. Rozhodl jsem se proto čistě demokraticky, že se s tak velevýznamným dílem ekonomickým blíže seznámím…Avšak to, že docent je především pedagogická hodnost, která se uděluje po minimálně 1000 hodinách přednášek, jaksi všem uniklo. Výjimky přece musí být…Ono se to dokonce nedělalo ani za vrcholného komunizmu. Bilak i Jakeš získali známý RSDr. po dlouhém večerním studiu, ale na docenta si nikdo z nich ani netroufl. A co už titul profesora? Udělení profesury V. Klausovi je proto výsměchem a urážkou zakřiknuté akademické obce ČR, mlčící už po generace ke každému bezpráví.

…V loni (1995) jsem se vypravil na pražský Žižkov, na VŠE, abych se osobně do habilitační práce profesora Klause podíval. A ejhle! V knihovně se dozvím, že práce tam není. Ptám se také na CSc práci V. Klause a dostanu stejnou odpověď. Práce se v knihovně nevyskytuje.

V ten samý den se ještě pro úplnost vypravím na Smetanovo nábřeží v Praze na fakultu sociálních věd UK, ale běda. Docentská práce V. Klause se zde taky nevyskytuje… Chodím po všech možných i nemožných knihovnách, katedrách…Po dlouhém hledání narazím na slušné lidi. Dlouho se mne vyptávají odkud jsem, co dělám a proč mne práce zajímá. Když všechno objasním, že jsem z Akademie věd…a čistě z profesionálních důvodů bych si v práci rád zalistoval, řeknou mi, abych trochu počkal. Prý jsem první, kdo o práci projevil zájem.

Po několika dlouhých minutách čekání, držím v ruce v obyčejných černých deskách svázanou „habilitační práci“ pana premiéra. Je mi umožněno práci jenom prolistovat na místě, bojí se, aby to někdo neviděl. Udělat xeroxové kopie mi není umožněno. Listuji v práci důsledně a dělám si poznámky. Zde je výsledek:

Práce nese úplně jiný název než jaký měla profesorská přednáška V. Klause… A dále zjišťuji, že pan premiér měl málo času na napsání vlastní práce, protože práce kromě krátkého úvodu obsahuje jenom xeroxové kopie osmi vybraných článků, resp. pamfletů, publikovaných i nepublikovaných od roku 1987 do roku 1989… Je zajímavé, že V. Klaus necituje společnou práci s D. Třískou (kromě toho, že byl významným agentem StB, byl také náměstkem ministra financí V. Klause…)… Dále jsou připojeny pamflety č.7 a č. 8, které pravděpodobně nebyly nikde publikovány… Shrnuto a podtrženo, „profesorská práce“ pana premiéra se hodnotí sama. Neobsahuje jediný článek publikovaný byť i v hluboce podprůměrném zahraničním ekonomickém periodiku. A to je na profesorskou práci zatraceně málo. Jen kvůli úplnosti poznamenejme, že „profesorem by se měla stát osobnost vědy, která prosadila vlastní vědecký směr ve světě a vychovala svoji odbornou školu doma“. Nic z toho novopečený profesor Klaus ani na hony vzdáleně nenaplňuje…Nemá smysl diskutovat o prázdné nadutosti, resp. až podivné duševní aroganci profesora Klause…Není zde také místa na trapnosti v pozadí udělení Erhardovy…ceny V. Klausovi…Dikce ceny byla změněna z původního „za výjmečné zásluhy o ekonomický rozvoj a transformaci československé ekonomiky“ na cenu za „ekonomickou publicistiku“ jako přímá reakce na protestní dopisy vedení Erhardovy nadace.

(Citát je zkrácenou verzí z NN, čís. 12/1996)

Na výše uvedenou deskripci Dr. Ladislava Andreye bych reagoval haškovsky (viz rozhovor Švejka s Bretschneiderem): „Kdyby z toho byla jenom polovina pravda, stačilo by to, aby měl vostudu na celej život!“

 

Jan Berwid-Buquoy, http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-berwid-buquoy.php?itemid=2535

 

Nemyslím si však, že by byl Václav Klaus špatným ekonomem a neschopným předsedou vlády. Proti tomu hovoří celá řada důkazů. Jeho zásluhy v oblasti hospodářství jsou nepopiratelné a transparentní. V Klausových knihách „Obhajoba zapomenutých myšlenek“ (Praha 1997) a „Narovinu“ (Praha 2001) je možno objevit, že se jedná o briliantního a fundovaného myslitele v oblasti národního hospodářství. Kdysi si postěžoval: “Ludwig Erhard měl svého Adenauera, který za něho dělal politiku. Já žádného ‚Adenauera‘ nemám. Věřte mi, že je to nesmírně obtížné, skoro nemožné dělat hospodářství a politiku najednou“. Objektivně viděno, přesto to Klaus zvládal. Jeho přístup k věci a nevyčerpatelné množství energie byly enormní. Advocatus diaboli je a zůstává pro něho úřad presidenta republiky. Nezvládá jej. Ztrácí kontakt nejen s národem, ale i se světem. Jde zde zcela o anachronismus.

 

http://zpravy.idnes.cz/holesovska-vyzva-usporadala-demonstrace-f1a-/domaci.aspx?c=A120415_155002_domaci_jj  zde je více, kdyby to ale smazali, tak:

Klaus je symbolem devastace země, demonstrovaly ve městech stovky lidí

15. dubna 2012 18:18
Asi tři stovky lidí demonstrovaly v neděli vpodvečer v centru Prahy proti prezidentu Václavu Klausovi i vládě a jejím reformám. Demonstrace s podobnou účastí se konaly i v Brně, Ostravě a dalších městech, uspořádala je Holešovská výzva. Iniciativa tak nezopakovala velké protesty z půli března.

Na pražském Václavském náměstí se v deštivém počasí sešlo po 17. hodině několik set lidí. Protestující si poslechli několik projevů, několikrát souhlasně tleskali či pískali.

Jeden z iniciátorů výzvy Jaroslav Popelka vyzval k odstoupení Václava Klause. „Je symbolem a strůjcem rozkrádání a morální devastace této země,“ uvedl Popelka. Kromě něj vystoupila herečka Táňa Fischerová nebo bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek.

Holešovská výzva bude žalovat DSSS kvůli registraci

Demonstrující měli sebou transparenty s nápisy „Pryč s kmotry a mafiány ve vládě v Čechách“, „Pryč s korupcí“ nebo „Drzá arogantní všehoschopná vládo a parlamente, odejděte dobrovolně“.

„Dorazil jsem proto, abych neskončil jako bezdomovec na ulici. Další setrvání této vlády ohrožuje sociální, kulturní a politickou rovnováhu v této zemi,“ řekl iDNES.cz Jiří Pondělík z Prahy.

Pod sochu svatého Václava se postavilo několik mužů v brnění, kteří měli symbolizovat mýtické blanické rytíře. Lidé společně zpívali českou a slovenskou hymnu.

Berou jen obyčejným lidem, zaznělo v Ostravě

Podobný počet lidí se i přes velmi nevlídné počasí sešel na Masarykově náměstí v Ostravě. Účastníci protestní akce vyzývali vládu k demisi a vypočítávali, jakých nepravostí se koaliční strany dopustily. Mítink provázely písně Karla Kryla.

Fotogalerie

„Nelíbí se mi, jaká je u nás korupce. Už se musí něco změnit, takhle to přeci dál nejde,“ řekl třiatřicetiletý Michal Drozdík z Ostravy a přidal se Jaroslav Bendík: „Berou jen obyčejným lidem a sobě i svým přítelíčkům pořád přidávají. Vyšetřování případu Janoušek je důkazem, že spravedlnost u nás opět neexistuje.“

Také v Brně dorazilo asi 300 lidí, kteří svůj nesouhlas s vládou podpořili i podpisem petice. Protesty se konaly i v Plzni, Českých Budějovicích a dalších zhruba dvou desítkách měst.

Organizátoři požadují demisi vlády i prezidenta a jmenování dočasné vlády odborníků či větší zapojení občanů do rozhodování. Holešovská výzva chce zastavit také klíčové vládní reformy a církevní restituce. V protestech hodlá pokračovat i v dalších dnech.

Holešovská výzva vznikla na konci loňského roku, první velké protestní akce uspořádala v polovině března (více zde). Iniciativa záhy přestala být jednotná, od výzvy se totiž odtrhlo seskupení Skutečná demokracie (o rozštěpení čtěte zde).

Autoři: Jan Jiřička, jog

ovska-vyzva-usporadala-demonstrace-f1a-/domaci.aspx?c=A120415_155002_domaci_jj