Archiv pro měsíc: Srpen 2009

2. US FOX CARS setkání

Ve dnech 14-16.8. 2009 uspořádal náš neformální, téměř rodinný klub US FOX CARS CLUB již druhé kamarádské setkání v Cihelně ve Svitavách v restauraci pana Jindřicha Báči. Akce byla hojně navštívena diváky a v sobotu zahrála výborná skupina Pink Panther, kterou si náš klub osobně objednal. Na místě bylo vystaveno 25 amerických bouráků z 60-90 let. V sobotu pak klub odjel na spaniklou jízdu do Litomyšle na náměstí, kde auta byla obdivována a fotografována lidmi z Litomyšle i okolí. Pan Liška Milan starší a já jsme poskytli rozhovor Lilii, litomyšlskému časopisu. Poté jsme se přesunuli na modelářské letiště Vlkov, které provozuje Spolek leteckých modelářů Litomyšl. Členová předvedli aerovleky, akrobacii i elektrolety a větroně a po zhruba 75 minutách jsem přejeli do Cihelny a věnovali se divákům, zábavě a tanci s hudbou. V neděli jsme se spokojení rozjeli do různých míst republiky a těšíme se na 3. setkání zase za rok.

Americkým autům zdar a hodně najetých kilomentrů bez nehod a poruch!

16. leteckomodelářský den

Vážení příznivci  létání!

 

Dne 29.8.2009 od 10 hodin bude Spolek leteckých modelářů v Litomyšli pořádat již 16. leteckomodelářský den na svém letišti Vlkov nad Litomyšlí směr Česká Třebová- Pazucha. Od 14 hodin je pak řízené létání komentované pořadateli. Občerstvení a WC zajištěny. Kontaktoval jsem brněnskou prodejnu modelářských potřeb pana Reicharda, tak ještě upřesním, zdali přijede se stánkem.

Věřím, že počasí hlásí pěkné a akce bude pěkná a pro diváky zajímavá.

Pro upřesnění organizační poznámky kvůli zvýšení bezpečnosti: Máme nainstalovanou záchytnou síť, za níž mohou diváci stát bezprostředně u startujících a přistávajících letadel.

 

Více na http://modelari.lit.cz