Archiv pro měsíc: Srpen 2008

US Fox Cars Club

Cadillac Eldorado 1976 před renovací, V8, 8200ccm, přední náhon, plyn. Nyní po renovaci má zlatou metalízu a vypadá opravdu s novou bílou střechou nádherně!

Náš US Fox Cars Club vznikl kvůli radosti z jízdy americkými auty a kvůli jejich renovaci. Máme členy v Litomyšli, Svitavách a příznivce v Kroměříži a okolí.

Chevrolet Camaro  1988, V8

Je to velká infekce, přímo epidemie. Projedete se americkou károu  50-80 let a propadnete tomu jako já a kamarádi. Bublání V8 spolu s plovoucí jízdou na sedačce jak v obýváku Vás nenechá v klidu.

 

Cadillac Fletwood Brougham 1988 8V, 5l

V září 2009 pojedeme do kempu Lučina u Žermanické přehrady. Další akce budou následovat a v srpnu 20010 plánujeme víkendové setkání ve Svitavách v areálu bývalé cihelny pro své dobré kamarády. Již třetí! Druhé se letos 2009 obzvláště vydařilo, viz výše.

Ordinace PL pro dospělé MUDr. Vítězslav Podivínský

 

Když lidem řeknu dokazatelnou pravdu, urazí se a jsou na mě naštvaní. Je mi to jedno! O tom, kdo pravdu má,  jsem ochoten diskutovat. Kdo diskuzi odmítá, změňte lékaře! Odregistrovávám ty, co nedodržují léčebný režim či povinnosti práce neschopného pojištěnce a budu v tom intenzivně pokračovat! Idioty opravdu nesnáším a myslím, že v ČR mají CENTRÁLU!

Kdo si na vlastní náklady jede do ciziny na dovolenou, nechává si- jistě má na to dost peněz- udělat případné PCR testy na COVID-19 sám na vlastní náklady a stejně tak si bere dovolenou na případnou karanténu! Moje starost, potažmo zdravotních pojišťoven to rozhodně není! A je to i proti vyhlášce…

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-do-registrace-na-vakcinu-co-musite-vyplnit-ve-formulari-137303

 

Recepty zadáváme do systému- nemusíte ani mít recept s sebou, ani kódy na mobilu, stačí s  Občanským průkazem toho, komu jsme léky do systému zadali, zajít do kterékoliv lékárny a léky Vám budou beze všeho vydány.

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Žít a nechat žít. V této společnosti téměř nemožné.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128.

 Hodně práce lze v současné době odvést  distančně s pomocí SMS a e-mailů, aniž by musel pacient absolvovat cestu do ordinace. Opravdu nemocný MUSÍ přijít, nelze ordinovat po telefonu či po jiném médiu na distanc.  TELEMEDICÍNA  může zabíjet!

 

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne REGISTRUJÍCÍ. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na pravidelné jím napsané kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? LÁZNĚ a RHB pobyty má vypisovat INDIKUJÍCÍ lékař!!! Na to je i vyhláška a já nějaké doporučení nemusím akceptovat. Ne tedy já, ale ten, kdo Vám je doporučuje- jeho boj a moje zbytečná starost!!! 

Používáme pouze mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, ale úplně poslední, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat, oni tam přišli a nečekají lékaře jako telefonního operátora, ale jako lékaře, který se jim plně věnuje.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 11:30  do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat! Každý den pracuji na PC do noci včetně sobot, nedělí, svátků a dovolených a tím myslím toto vše kompenzuji. 

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená:  5.9.-16.9.2022

Prevence viróz:  Nakupte si Selzink či jiné podobné látky a vitaminy C. Preferujte Acylpyrin před Paralenem. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela! Takže žádosti o neschopenku jen IZOLACE: U07.1!

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112).  Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Já bych to  moc neriskoval… 

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat telefonem na 605255007 po 8:00 hodině  či lépe na lenka.podivinska@gmail.com, objednávat si LÉKY také lze ( NE žádanky na pomůcky- pleny, kalhotky a podobné věci)  objednávat  na vitezslav.podivinsky@gmail.com , PŘIČEMŽ vždy DOSTATEČNĚ identifikujte PACIENTA, pro níž se léky MAJÍ NAPSAT!!!  Tedy Jméno a Příjmení jsou samozřejmostí, ale dodejte i datum narození a telefonní číslo, kam SMS recept mohu zaslat. KONZULTACE zdravotního stavu POUZE na mém e-mailu, ne u sestry! Ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu.  Léky již lze vyzvednout pouze s občanským průkazem v kterékoliv lékárně v ČR! Jak je zadám na Vaši žádost do systému SUKLu SMS či e-mailem,  14. dní jsou e-recepty takto k dispozici v kterékoliv lékárně po celé ČR.

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…

Postup u SARS-CoV-2 

Dobrý den, pošlu/poslal jsem  Vás na test SARS-CoV-2,  Žádanka je v systému UZIS zadána elektronicky a Vy si musíte domluvit v nemocnici v Litomyšli na https://nempk.reservio.com/litomyslska-nemocnice datum a hodinu testu na SARS-CoV-2.  Žádanka je ale univerzální pro celou Českou republiku! Možno se tedy nahlásit kdekoliv jinde! Druhý test následuje po prvním 5-7 den kvůli inkubační dobře. Testy ale děláme i u nás a bez prodlení!!!

K zadání testu nutně potřebuji Vaše telefonní číslo, jinak test nelze zadat!

Pokud nejste v okrese Svitavy, pak se musíte domluvit na odběru biologického materiálu v místě kde pracujete, viz výše. Takovému pacientovi doporučuji- najděte si lékaře tam, kde trvale pracujete a /nebo bydlíte. Nejde o to, co máte za bydliště v OP, ale o to, odkud po mně chcete pomoci. Nemám zájem diskutovat o „*.*“ po telefonu, internetu a tak dále.

.

Modeláři v Litomyšli

BG-2 vlastní konstrukce, 5000mm a 5000mg, motor Lehner 3kW, 12S LiFe 2300mAh

Modeláři v Litomyšli jsou nedílnou složkou společenského života. Nyní je většina rekreačně modelařících organizována ve Spolku leteckých modelářů Litomyšl (SLML), který se účastní života v Litomyšli a okolí.

Již třetí rok jsem předsedou SLML a není to med, ale naopak je to někdy i sranda.

 

Doporučuji navštívit naše stránky na  http://modelari.lit.cz/

Tam se každý návštěvník lehce zorientuje v akcích našeho SLML. Rád zvu všechny naše příznivce na akce, které pořádáme.