Archiv pro měsíc: Říjen 2023

Karel Kryl – píseň Mešita-to je neuvěřitelné.

Píseň, kterou nepouštějí ani v jednom rádiu – Karel Kryl. Už před víc jak 25 lety to věděl. Při té písni mi běhá až mráz po zádech. Tohle by si měli pouštět několikrát denně v poslanecké sněmovně a v EU při zasedáních. – Jenže jeho píseň zmizela z internetu. Najdete ji jen v podání Ortelu.

Miroslav Macek uvádí:

Westminsterská deklarace je prohlášení 136 akademiků, historiků a novinářů, levicových, středových i pravicových, kteří se sešli koncem června v londýnském Westminsteru, vydané 18. října.
Z jejího textu cituji:
“Píšeme jako novináři, umělci, autoři, aktivisté, technologové a akademici, abychom varovali před rostoucí mezinárodně organizovanou cenzurou, která hrozí podkopat staleté demokratické normy. Pocházíme z levice, pravice i politického středu. Spojuje nás závazek k univerzálním lidským právům a občanským svobodám – svobodě projevu na místě první.
Jsme hluboce znepokojeni pokusy označovat vládnoucí ideologii nepříjemné projevy za ‘dezinformace’, ‘manipulace’ a další mlhavě definované pojmy,” stojí v textu. “Zpřevracení a zneužívání těchto pojmů má za následek nepřijatelnou cenzuru projevu všech občanů včetně novinářů a názorových disidentů v zemích po celém světě.”