Archiv pro měsíc: Říjen 2019

A takhle my tu žijeme

Před dvěma roky se zřítila lávka v Tróji. Dva roky trvalo, než se papaláši usnesli na tom, že postaví novou. A další rok bude trvat, než ji postaví. To jsou tři roky. Tři roky než se postaví lávka.

Ozval se nám stavař, který to vidí z odborného hlediska. Přenecháváme mu tedy slovo…

„V tisku jsem se dočetl, že za spadlou lávku v Troji se postaví nová. Jen projekt vyjde snad na sedm, nebo osm milionů. Celá stavba je plánována na příští: ‘čtyřletku, nebo šestiletku‘? Rád bych připomněl jak se stavělo před sto lety. Bez počítačů. Sjezdový palác – začátek – květen 1890. Odevzdání a schválení projektu 10. července1890. Do konce roku 1890 stavba kromě kopule hotova. Dokončení a předání 1. května1891. (To navíc v září byla povodeň. Vý stavi&sc aron;tě bylo zatopeno.) Kromě toho v této době zhotovili za pouhé čtyři týdny petřínskou rozhlednu. A za jeden měsíc, od 11. května do poloviny června 1891 ji postavili. Práci zahájilo 10 tesařů a 15 dělníků. Dokončili ji 34 montéři, 9 tesařů a 35 pomocných dělníků. V době nejpilnějších prací stavělo tohoto obra pouhých 78 dělníků. Váha rozhledny: 1700 q.

Na dům, přibližně 10×10 metrů jednopatrový, tenkrát bez elektřiny, stačil jeden výkres asi velikosti A1. Dům stojí v pohodě dodnes.Jestliže by měl magistrát Prahy mezi zaměstnanci jediného stavebního technika, tak ten by mohl do počítače zadat: délku lávky, předpokládanou nosnost, ukotvení v březích,přikázané materiály na stavbu lávky. Najet si ve stavbařském programu hotové dostupné lávky a vybrat si. Jako celoživotní konstruktér odhaduji, že projekt b y potom vyšel na mzdě technika asi tak na dva tisíce korun českých. Hrubého!!

Proto  trvá léta, než se dohodnou: kdo, kolik z těch milionů uloží do svého kufru. Druhá lávka, snad projekt za dvacet pět milionů, je kšeft snů. Snad pro zastupitele Prahy, celým spektrem. Nikdo z nich se neozval proti. Na obranu: snad ani jeden nemá minimální stavební kvalifikaci. Samí právníci. Ti znají výhradně jenom – palmáre. Nic jiného.

Železné díly pro rozhlednu se vyráběly v dílnách naproti ulice  u Balabenky. ‘U Prášilů‘. Před kontrarevolucí, (revoluce je vždy vlevo), se tam dělaly generálky soustruhů a frézek. Po nástupu Klausohavlistů, nejprve se, neznámo kam,vypařily z fabriky všechny obráběcí stroje a z provozu se stala benzinová pumpa a krám se zahraničními bytovými doplňky. Asi třicet špičkových nástrojařů a soustružníků se překvalifikovalo na skladníky a pom ocn&eacu te; dělníky zahraničních skladů. Na tři směny i o sobotách a nedělích. S tím pomohli i předáci odborů, jako Falbr a Štech. A další. 

Na projekt lávky by bylo lze  použít i závěrečnou práci nějakého maturanta stavební průmyslovky. Nebo práci studenta stavební fakulty.

Svět se nám očividně zrychluje. Letí raketovou rychlostí, nikdo nestíhá ten příval dat, informací. Nestíhá natolik, až se nám stavba jedné lávky protáhne na tři roky. To je přinejmenším trochu zvláštní. Tři roky na
stavbu lávky. Slyšíte to? Tři roky, než se probojuje projekt přes byrokracii, mnohé kapsy, které chtějí nasypat z veřejného rozpočtu. Není to trochu zvláštní?

Troufám si tvrdit, že na takové záležitosti by to chtělo nějakého dalšího tajemného jedince, který nejen smyje graffiti, ale postaví i lávku, opraví hroutící se pohraničí a vypráská to z radnic, parlamentu a dalších úřadoven.

Tak se na ně musí!

Naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké
ekoakce.

A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu
nevyzvedli a nechali jí se trmácet domů skoro hodinu vlakem a autobusem.

U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my,
staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo
k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do
školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole
hodinu dopředu – ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme
zbytečně jezdit autem, to přece stojí! 🙂

Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás
hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý,
že by k Vánocům dostala elektrické kolo?

Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta
barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre
-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3.
roku jejího života.

A jak jako elektrické kolo?
Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze
země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory?

Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí
nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit.
(Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “
nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.)

A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž
nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta
těžba lithia a ekologické důsledky… 🙂

Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že
iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a
výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.

Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka:

To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její
Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními
holandskými dřeváky

Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:
1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla…
2) …nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla!

„“““““

„“““““

Děkujeme Gréto.

Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty
máš v ledničce veganský řepný mls!” 🙂

Doufáme, že než se k večeru vrátíme, ten hysterický řev už ustane…

Čest jeho památce!

Ve věku 83 let zemřel geniální podnikatel-komunista Ing. František Čuba. Od roku 1963 do roku 1990 předseda JZD Slušovice, později Agrokombinátu Slušovice. Byl to podnik s obratem přes sedm miliard ročně s ročním ziskem 850 mil.korun. Četné výpravy z celého světa se přijížděly přesvědčit na vlastní oči, jak takový ekonomický zázrak funguje uprostřed plánovitého socialistického hospodářství. Ing. Čuba se nikdy netajil tím, že jeho vzorem byl zlínský podnikatel Tomáš Baťa.

Proto také zisk podniku přerozděloval do tři oblastí- mzdové fondy, fondy rozvoje podniku a do oblasti zdravotní a sociální péče. Mnozí se tehdy divili, jak je možné, že děti ze Slušovic tráví prázdniny u Jadranu nebo na Francouzské riviéře.

V roce 1989 však přišel politický převrat zinscenovaný po domluvě mezi trockistickou KGB a americkou CIA, přičemž československá StB u nás pak tento převrat uskutečnila. Ing Čuba chtěl v procesu privatizace národního hospodářství získat privatizované podniky výlučně pro domácí podnikatelské subjekty. Spolu s poradcem předsedy vlády doc. Nevařilem navrhoval akcie pro zaměstnance podniků, respektive vytvoření družstevního podílnictví v národních podnicích. Z hlediska našich nových přátel z USA na věčné časy nebylo žádoucí, aby nějaký československý subjekt byl ekonomicky úspěšný. Takže to Ing. Čubovi nakonec zl omilo vaz.

Prezident Václav Havel 21.srpna 1990

ve svém zlovolném emotivním projevu na Václavském náměstí vyslovil odsuzující verdikt :“ ZA VŠÍM SE SKRÝVAJÍ CHAPADLA NEVIDITELNÝCH MAFIÍ, KTERÉ SE SNAŽÍ KŠEFTOVAT S MAJETKEM, KTERÝ JIM NEPATŘÍ, USTAVUJÍ PODEZŘELÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI A HLEDAJÍ CESTY, JAK ULÍT NELEGÁLNĚ ZÍSKANÝ KAPITÁL. KRAJNĚ TEMNÉ SLUŠOVICKÉ ŽILKY NENÁPADNĚ PRORŮSTAJÍ CELÝM NAŠÍM POTRAVINÁŘSTVÍM“. Havlovi šlo o to, aby „privatizace“ u nás, ve smyslu rozkradení a devastace, se zúčastnil pouze západní kapitál.

Následující den po tomto odsuzujícím projevu zednáře Havla odstoupil Ing. Čuba z funkce předsedy JZD Slušovice. Ale tím to neskončilo. Havel měl v úmyslu vymazat tento komunistický zázrak z myslí občanů, a tak podnikal další kroky.

V roce 2004 vyhlásil soud konkurz na Čubovu společnost Agro Avan. Byl to další podraz a Čuba to věděl. Podal proto žalobu na neznámého pachatele. Policie však případ ihned odložila a právníci Ing. Čuby neuspěli ani u Ústavního soudu.

Už v roce 1990 byl Ing. Čuba odsouzen na rok vězení s tříletou podmínkou za umožnění vzniku soukromých kont z banky družstva. A teprve v roce 1998 by zproštěn obžaloby.

Takže shrnuto a podtrženo. Nebýt pana Havla a spol., mohl být Ing. Čuba dále velmi úspěšným a Českému státu prospěšným podnikatelem, a možná ještě dnes mezi námi.

Č E S T J E H O P A M Á T C E !

Jana Hamplová

Jana Hamplová: Normální je stále více nenormální – a to není normální

Když se člověk podívá na dnešní svět, musí začít pochybovat o svéprávnosti jeho tvůrců, píše na svém blogu advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

Protože kam nahlédnete, abyste kroutili hlavou. Vše, co má hlavu a patu, tedy vše, co bychom měli nazvat zdravým rozumem, je potlačováno, a přednost dostávaji věci absurdní, trapné, nelogické a dokonce až nebezpečné. Proč nebezpečné? Protože když hloupost a Absurdistán schopný všeho uspějí, v čele se taky ocitají hlupáci a lidé schopní všeho. A není snad dnes oblasti, která by nebyla ohrožena. Připomenu některé z úletů doby, které nás svou nenormálností ohrožují.

Příliv migrantů.

Neuvěřitelné přesvědčení některých skupin, že náš světadíl musí být otevřen dokořán každému, kdo si to umane, je zcestný, patologický a ohrožující samu podstatu Evropy. Davy lidí, kteří sem prostě nepatří – historicky, inteligencí, náboženstvím, zvyky – si osobují právo přivlastňovat si naše po staletí budované hodnoty, naše území, náš majetek, zabírají to, co patří jen nám Evropanům, a my namísto abychom je hnali mílovými kroky, strkáme jim naši nejvyšší hodnotu – domov a jeho bezpečí. A rozhodujeme o tom ne my, Evropani, ale naši tzv. představitelé, představitelé vlád, a zástupci tzv. neziskovek (ovšem bohatě placení opět z veřejných rozpočtů) kteří už za to, co v této věci provedli, měli dávno sedět v celách, ne být navrhování skandálně na jakákoli ocenění. Jako ti kamionisti, kterým pár migrantů vlezlo pod plachtu, dnes sedí. Tak proč ne ty neziskovky, které to přímo organizují? Zkrátka přestalo se odlišovat, co je skutečná humanitární pomoc, a co bezohledná invaze lidí, kteří si ve svých zemích neumějí poradit, a tak přišli ničit ty naše. Nehorázné, protievropské a na úrovni vlastizrady. Normálního na tom není nic.

Menšiny jsou stavěny nad většiny jen proto, že jsou řízením přírody něčím jiné. Dnes se to ovšem staví tak, že menšiny mají mít nějaká výjimečná práva, a o to se nyní hraje. Ne o rovnost, ta už je dávno vybojována. Takže tu máme menšiny, které nemusejí pracovat, a přece jim cpeme peníze a pozitivně je diskriminujeme na úkor poctivě pracující většiny, a ta sexuální menšina vystavuje v ulicích to, co je pro heterosexuální většinu intimní záležitost, patřící za zdi bytů a domů. Je to tedy de facto tak, že diskriminujeme pracující většinu a heterosexuální většinu, které nemají takovou pozornost společnosti jako ti, co vybočují. Ti, co vybočují, ale musí přijmout to, že prostě vybočují, a proto jejich život může být holt jiný, než ten většinový. Rodinu prostě tvoří táta a máma, a vše ostatní je výjimka a hříčka přírody.

Nezletilá Greta, která patří do rukou spíše psychologů, než kamkoli jinam, je případ sám o sobě, a svědčí o této době víc, než cokoli jiného. Pokud osobnosti uctívají nedostudované a nestudující dítě, zahrnují ho nemístnými ovacemi, protože ještě v životě nic neukázalo ani nedosáhlo, jen opakuje pod taktovkou nenápadných manažerů naučené fráze a nic neřešící gesta, potřebují psychologa i ty osobnosti, a patří se položit si otázku, zda těmi osobnostmi mají být. Naslouchat je třeba vědcům a dalším moudrým lidem, a debatu o vážných otázkách vést věcně a efektivně, ne formou komické plavby bez záchodu po oceánu. Tedy „Gretou“ dáváme přednost šaškárně, divadlu, namísto řešení čehokoliv.

Stamiliony na Afriku, jsou krásné gesto, kdyby nebylo doprovázeno tím, že naši senioři si mají na důchod našetřit, vyjímečná zdravotní péče pro naše občany se sbírá v ulicích, samoživitelky často nemají na to základní, a o postižených lidech nemluvě. Takže náš invalidní spoluobčan si musí najít na lepší vozík sponzory, ale naše vláda odešle „odpustek“ za nepřijímání migrantů sedm set milionů do Afriky pro lidi, kteří si evidentně neví se svým životem a světadílem rady. Ne, nemáme být sobci. Ale pozor – až poté, co uspokojíme ty, co tu s námi žijí, a neměli tolik štěstí jako ti, co dnes rozhodují o těch stamilionech kamsi.

Namísto školy protesty – to, že se studenti seberou v klasický školní den, a jdou stávkovat (tedy samozřejmě mimo prázdniny), je další vizitka doby. Máme demokracii. Mohou názory vyjadřovat svobodně, na náměstích, v ulicích… třeba o víkendech, o prázdninách. Jenže to ne – studenti si prostě rozhodnou, že nepůjdou do školy (nebo to za ně rozhoduje někdo jiný?), tedy že nebudou plnit své povinnosti, a svět jim je ještě schopen tleskat a odsuzovat ty, kteří se chtějí učit. Je jen otázkou času, že se tak začne dít i jinde – šéfe, jsme omluveni, jdeme demonstrovat. A pokud se šéf ozve proti, bude okamžitě přinejmenším agent z východu, rasista, neznalý klimatu a tak podobně. Ostatně přerušené studium profesionálního „demonstranta“, který trhá Ústavu, je mladým „příkladem“. Někdo by už těm dětem měl říct, že demonstrant není povolání.

Samospráva nemá být samospráva. Protože co je to jiného, než když obcím a městům (a někdy i krajům) stát diktuje, namísto aby je slušně požádal, stíhá je za to, za co by je měl pochválit, a upírá jim právo samostatně rozhodovat v příslušných orgánech, protože tato rozhodnutí zpětně reviduje, hodnotí a někdy za ně i nezákonně stíhá… a tím obce a města odrazuje de facto samosprávou být. Kam to směřuje? K národním výborům, které plnily centrálně ušitý stranický volební program. Už schází jen vyvěšování vlajek a znaků současné vládnoucí garnitury na sloupy, když tato garnitura do obce přijede. Kam se ztratilo samostatné rozhodování a tvoření na náměstích a návsích? V tunách papírů a příkazů.

Trestně stíháme to, za co bychom měli chválit. Hned tři kauzy mohu vyjmenovat. Městu Postoloprty se po letech podařilo prodat ruinu, a za to byli zastupitelé tři roky vláčeni jako obžalovaní po soudu. Starosta Kroměříže spolu s dalšími obcemi uzavřením dobré akcionářské dohody zajistili vliv samosprávy na cenu vody na další desítky let – ale je momentálně vyšetřován za to, že si na tuto nesnadnou práci najal dobré právníky, kterým se cíl mimochodem podařil. A do třetice – starostka obce Velká Lhota je aktuálně obžalována za to, že přesvědčila některé občany a firmy v průběhu sedmi posledních let darovat obci pár set tisíc korun na infrastrukturu, protože více než jiní využívali místní komunikace. Tedy v překladu – je stíhána za to, a to se podržte, že způsobila obci prospěch. Absurdní není, že na tyto lidi někdo podá trestní oznámení – to se prostě některým malým lidem stává, že mají tu potřebu udávat – absurdní je to, že to stát je schopen vyhodnotit tak, jak se to děje, že těm udavačům dává za pravdu – že je to nejen nezákonné, ale i ostudné, se ukáže často až po letech, a dotyční maji zničené životy. Jak zastupitelé Postoloprt, tak starosta Kroměříže, tak starostka Velké Lhoty, by měli být dáváni za příklad ostatním – a namísto toho se ocitli před soudem. Opravdu motivace pro schopné lidi do samosprávy jít. Zato velké lumpy nechává stát běhat.

Brčkománie a vůbec mánie… V době, kdy nevíme co s přílivem ilegálů, kdy je v zemích spousta vážných starostí (například Řecko), řešíme brčka, a ta tzv. ekologická přivážíme hustě neekologicky letadly z bůhví jakých končin světa. A opět tomu tleskáme, jak je to super. Stejně, jako se tleskalo komunikaci, která měla vyrábět elektrickou energii, stála nekřesťanské peníze, a teď se bude v tichosti bourat. A abych nezapomněla – preferujeme papírové tašky, kvůli kterým se musí těžit lesy, protože igelitky jsou prý špatně. I když vydrží x krát tolik, a rodina je využívá i měsíce, zatímco papírové tašky se vyhazují, protože nevydrží nic.

Inkluze aneb všechny děti jsou stejné… Není to pravda. Děti jsou různé, a každá skupina potřebuje něco jiného. Koho napadlo posadit je vedle sebe, musel být v rauši. Trpí děti, trpí učitelé, trpí rodiče, asistenti těch dětí a výsledek? Tragický. Prostě to nefunguje. Kdyby se zeptali kteréhokoli normálního člověka, poradí vědeckým kapacitám, aby to nedělali.

Na všechno musí být zákon, vše vyřeší příkazy a restrikce a tresty… Naprostá hloupost. Ronald Reagan to věděl, když řekl: „Když se to hýbe, zdaň to. Když se to hýbe ještě víc, zdaň to ještě víc. A jak se to přestane hýbat, pak holt to dotuj“. Jdeme touto cestou. Zákony a zdanění a EET zničilo venkovské obchody. Dnes je budeme dotovat. A podobně to bude za chvíli s lékaři a policisty, protože obojích je málo, neb nemají pro svou práci motivaci. Obce už to začínají – kupují ordinace, jejich výbavu, nechtějí nájmy… Chtějí dětské doktory, zubaře… a tak dále. Zkrátka žijeme v absurdní době. Ta ovšem nevznikla jen tak, někdo ji vytváří. A tím někdo jsou politické obchody konkrétních lidí, které někdo někam zvolil. Ukázkou toho je Itálie těchto dnů. Všichni vědí, že 50% lidí chce Salviniho. A tak se holt proti němu spikli. Bez ohledu na názor svých občanů. A tak je to často ve všech státech. Jejích představitelé běžně dělají kroky proti názoru svých občanů. Proti jejich zájmům. Stát chrání menšiny, a předpokládá, že ta většina mu na to vydělá. A to vydělávání jí ten stát mavíc pěkně zkomplikuje. protože ho to baví. Takže nezbývá čekat za ten vzácný okamžik, jak tu většinu přestanou bavit takové poměry, a v nejbližších volbách to postupně ve všech zemích převálcuje. Jak to udělali Maďaři, Poláci, jak to brzy udělají Italové, jak to udělali Angličané… A tím vůbec neříkám, že Orbán, Salvini, Johnson a jiní jsou svatí a dokonalí. Na rozdíl od těch ostatních typu Macrona a Merkelové mají ovšem dva obrovské plusy – mají děti, a zdravý, rozumějme normální, mozek, který je blízký normálním lidem. A přesně takoví lidé nás mohou z toho kolem dostat. Takže jít prostě k volbám, až budou. Aby jednou nebylo pozdě, protože volby budou jako nemoderní metoda zrušeny. Jako ta plastová brčka.

(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)

F. R. Čech

Milión chcánek na demokracii .

Komedianti to tu za 30 let přivedli na buben, Teď po vzoru listopadu či majdanu zase burcují hlupáky na náměstí, aby ten nebeskej průšvih, co sametem a kuponovkou nakydali, mohli na někoho hodit. Promejdanovaly, rozkradly a prožraly se od 89. hodnoty, vydřené našimi předky od 1. republiky až po všivej hadrák, komedianti nenávratně zničili mravnost této země a zkazili úctu mladých ke starým a moudrým. Hledají ,,dostatečně silnou oběť“, tou má být Babiš a po něm Zeman. Vidím scénář občanské války, kterou nebudou váhat za cizí finanční pomoci rozpoutat. Jde jim o vše. Jen ta jim může pomoci zahladit ty obrovský průšvihy, co napáchali na těle i duši tohoto lidu. Milion chvilek, pro debily, kde jste byli, když naše republika musela vracet 26,4 miliardy Kč na dotacích od roku 2004? Že je to dávno? A kdo byl v tu dobu ministr financí? Sobotka, Tlustý, Kalousek!!!!! A že Kalda tenkrát neřval: Shoďte vládu! Ono, kdyby byly předčasné volby, tak tito vřískajici parchanti potáhnou na smetiště dějin. Aktivisté, Svoloč lenivá si šla zahulákat do Prahy s podporou komediantů Hééérci a hééérečky, Kočovní herci tu jsou, principál je pán! Kočovní herci tu jsou. S nimi léto přijelo k nám! tak fajn, je nejvyšší čas na vypsání nových voleb a znovurozdání karet. Nechci být prorokem, ale smrdí mě to opětovným a ještě přesvědčivějším vítězstvím pana Babiše, slušným výsledkem Klause ml. a Okamury, konečnou pro TOPáky Kalouska s Pospíšilem, nejspíše i KDU a Starosty, pohřbením ČSSD. Za mě – Babiše jsem nikdy nevolil a nikdy volit nechtěl, ale když vidím hysterii tzv. umělců (kurňa, kde jsou skutečné ikony národa – lékaři, vědci,?) a jekot údajných 120 000 komparzistů (samozřejmě placených – kým asi?), ještě se zamyslím nad změnou názoru a nehodím to též Babišovi. Proč těch možná 120 tisíc užitečných kreténů, neprotestuje, že jsou UŽ 30 let okrádáni tím VŠÍM polistopadovým, politickým ksindlem…Že je koruna stále podhodnocená, že mají stále znehodnocovány bakšiše na účtech v korunách, že je tady všechno předražený, směšný platy, směšný důchody…I v tom Polsku je kurz eura v přepočtu za 21 korun. Jenom tupej českej č…k cáluje za euro skoro 26 korun. Jenže, tohle těm demonstrujícím, chudým, užitečným kreténům nevadí. V ulicích dělají akorát křoví politickým mafiím, které jim chčijou do huby. O účelovosti těchto dementstrací(sic) svědčí jeden fakt! Kolik let je Babiš v politice, ale začal vadit až v posledních letech! Copak se stal vykukem až v poslední době? Proč nespokojenci neřvali, když Babiš vlezl do politiky? Slušný občan nedopustí, aby mu vládl buzerant, feťák a komediant. Tak se chvíli ještě vyštěkejte a skončíte v zapomnění. Neziskovky skončí a vy pojdete hlady. Komediantum zacina okurkova sezona, tak ase musi zviditelnovat aspon na demonstracich a tu slušnou politiku budou dělat odeesáci s Kalouskem?Jo to už tady bylo.Díky odeesákům jsme jednou z nejzaostalejších zemí v EU.Mohli by se chvilkaři zeptat pana nejvyššího profesora kam se poděly biliony korun z FNM,nikde to není vidět.Jen ten jeho bankovní socialismus spolykal polovinu prostředků ze státních rozpočtů.A jak to že neprotestovali tito pokrytci když jako prezident amnestoval tuneláře aby po sobě uklidil zlodějny 90 let?Také by si měli uvědomit že pláčou na špatném hrobě,Babiš je první premiér po dlouhých letech který není protilidový.A to že pobírá dotace to není jeho výmysl,to vymysleli v Bruselu.Komedianti,neziskovkáři kteří pořádají demonstrace také žijí z dotací.Ale u nich je to v pořádku,oni jsou ti lepší lidé. Vlhké sny, nevzdělaného, tupého, prodejného a blbého klauna, rezatého šaška Mináře z Milionu chvilek pro deb.ly, prý „půl národa je podporuje“ chachacha, možná tak 0,5% voličů, na Vencl place bylo prý 120 tis. lidí, přitom to mohlo být tak s bídou 60 tis., navezený hnůj autobusy z celé ČR a to odečtěte, čumily, důchodce na výletě v Praze, turisty, dealery drog, nahaněče bor.delů, kolemjdoucí a vystupují komedianty a ostatní organizátory, prý „přijeli lidi z 1500 měst“, cha,cha,cha, ČR má 606 měst, no není to tupé ho.va.do Minář přímo ukázkový blbec? Koho tam místo toho Babiše chcete? Zase jiného a multikulti hajzla?,V tomhle Třicetiletém, mafiánském, zlodějském, balkánském hnusu, totiž nic jiného na výběr není.Paraziti ! S touto verbeží zpět do maringotek. Živí se tím, co se jim líbí. Ale již si nechtějí připustit, že to mohou dělat pouze proto, že tato společnost je bohatá. Oni se ale na tvorbě toho bohatství nepodíleli a ani nepodílí. Navíc těmi co toto bohatství vytvořili a dále produkují zisk, tak těmi pohrdají. Jsou to zaprodanci ochotni sloužit každému. Kdosi stojí v pozadí. Zařizovat a platit dopravu mimopražských. Ozvučovací technika a zdroje také nejsou zdarma. Plná ústa demokracie, ale pouze v jejich podání. Pozadí a financiér je lehce čitelný. Kdopak má zájem na nestabilitě, kdopak je psychopatický a pomstychtivý, že mu to tady nevychází, jak bych chtěl a musel se před hněvem národa uchýlit do ciziny, kdo to tu chce rozvracet a mstít se Babišovi, že tu nechce migranty–vždy třeba hledat důvod. Miloši a Andy. Celý národ je s vámi. Zůstaňte s námi !, Všichni rozumní a slušní lidé současnou vládu i prezidenta podporují. Na Václaváků je pouze slet eurohujérů, sluníček a pomatenců z celé republiky, co si udělali zadarmo výlet do hlavního města, na venkově se cítí nedocenění. Prý tam byl i spolek HLAS – Telička reprezentan dříve KSČ, Bakaly, Babiše ……. nyní na volné noze – firma HLAS. Služby všeho druhu pro kohokoliv, pro toho kdo dobře platí. )))))) Kdyby teď, po těchhle „demonstracích“, měly být volby, tak má Andy 50% jistejch. A co vy vlastně chcete? Nový volby to asi nebudou, to byste dopadli ještě hůř, než naposledy. Tak co vy jako vlastně chcete? Demonstrace užitečných idiotů žádají demisi Babiše a Benešové. U Benešové uvádějí jako důvod, že by mohla v budoucnosti cosi „udělat“. Přitom Marie Benešová byla ministryní spravedlnosti již za Rusnoka. Tenkrát ovšem nikdo nevykřikoval, že by mohla ohrozit nezávislost justice. Babišovi se vyčítá domnělý střet zájmů při přidělování dotací a demonstranti ječí, že ČR bude muset kvůli Babišovi vracet 450 miliónů korun. V programovém období 2007 – 2013 musela ČR vracet nesrovnatelně vyšší částku: 26,4 miliard korun. Tenkrát nikdo ze současných demonstrantů ani necekl. A kdo převážně vládl v roce 2007 – 2013? Kdo připravil Českou republiku o dotace v hodnotě 26,4 miliardy korun? Vláda ODS: Leden 2007 – květen 2009: premiér Topolánek, ministr financí Kalousek Vláda „odborníků“: Květen 2009 – červenec 2010: premiér Fischer, ministr financí Janota Vláda ODS: Červenec 2010 – červenec 2013: premiér Nečas, ministr financí Kalousek Miroslav Kalousek nás také nejvíce zadlužil. Po jeho ministrování se dluh České republiky zvýšil o neuvěřitelných 667.150.658.676 Kč. Připomeňme si také, že Kalouskův úřad prominul Schwarzenbergovi vrácení 4,5milionové dotace. doufáme,že se to objeví ve správě pro Brusel a půjdou v auditu hlouběji do minulosti.Ať víme o těch zlodějích více.Potřebujeme :Mádla, Issovou, Čvančarovou, Pazderkovou, Moravce, zrzavou Báru-koloběžku, Hanáka, Kollera a jiné? Víme, co nám přinesl rok 89. Nenávist, nesvobodu, lež. Napřed nám havloidi ovládli infor. zdroje, aby mohli šířit prý demokraticky pouze jen ty své ne-pravdy, nás ostatní potřebují jen na práci v ukradených fabrikách.Nyní se ne-demokraticky podvolují nadále nedemokratickým zájmům cizáků, kteří si z nás jen utrhují. Herce těchto typů nepotřebujeme, oni potřebují nás.Úkolem roku 89 bylo, rozdělit národ na zbohatlíky(zhasněme, oni si to rozkradou), a na pracující-otroky. Chceme pracovat nejen na naše neproduktivní občany, ale i na EU, agresivní USA???Mádla zasáhla do hlavy asi největší brambora při natáčení reklamního šotu. Tenhle trotl se dá koupit za pytlík zemjačiků, Jiříček se ještě nevzpamatoval a už se ani nikdy nevzpamatuje. To musela být tedy hodně těžká ertepla. A Čvančarka už není kočka co byla, která se starala úplně o jiné věci, stejně jako její kolegyně Magda Vašáryová. Obě už zestárly a zkysli a tak mají potřebu se znovu nějak zviditelnit. Kde jinde jak třeba v politice a na zbytečných demonstracích pouličních blbců, kterým předvedou své pochybné divadélko. A oni jééé, umělkyně a padnou na zádel. Hele, pouliční hlupáci, tak už vezměte konečně dlažební kostky a hole v ruce, ať je větší sranda. Nebuďte srabi a otestujte tu naši demokratickou policii a státní zástupce, jak se zachovají. Jsem na to hodně zvědavý. Protože jak známo opakovaný vtip není vtipem. Jste na tom Václaváku namalovaní, naprosto matní. Je to tam, jako když někdo načůrá do mravenečků. A příště si nezapomeňte vzít třeba oranžové vesty. Komedianti prý nejsou na prodej. Tak už ani korunu na komedianty od daňových poplatníků. My je platit už nechceme – pěkně ať si hledají sponzory. -Nechceme platit Mádla a komediantské xindly přes CT z našich poplatků. Už ani korunu pro tento havloidní hnus. Vytahují starou kauzu víc než deset let z dob, kdy Babiš ani netušil, že bude premiérem a staví to tak, za vydatné pomoci zaprodaných novinářů, že to vyznívá, jako když to provedl v době svého premiérování. Je to jasná politická objednávka, ve které vydatně figuruje bývalý ministr Chovanec. Je to hnus a špína, která má ublížit celé Babišově rodině, neboť vědí, jak mu na ní záleži. A směšné, že nejvíc tady řve Topol? Sám zloděj a korupčník, ale s tím rozdílem, že to bylo v době jeho premiérování. Je mi z té sebranky na zvracení. Škoda, že ti lumpové nešli hned zavřít za to, co této zemi udělali. Já stojím za svým pracovitým premiérem, který mi dal naději, že v této zemi se také dá časem žít dobře a proto mu zase dám svůj hlas. ČT má velmi přesný popis / kodex veřejnoprávnosti/, jak se má chovat a ten překračuje ve formě aktivistického zpravodajství každý den!!!, Bez komentáře, jak „budujeme“ 30 let něco,co ani nelze nazvat „kapitalismem“, spíše jde o nějakou novou formu „finančního feudalismu“ !! Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE : Lucembursko 8,69 € Německo 8,50 € Francie 8,03 € Nizozemsko 7,96 € Irsko 7,65 € Belgie 7,48 € Velká Británie 7,36 € Řecko 3,86 € Španělsko 3,78 € Malta 3,35 € Slovinsko 3,03 € Portugalsko 2,62 € Česká republika 1,78 € Nejsem volič ANO, ale Babiš je z toho „hnoje“ premiérů od roku 1989 spíše tím lepším!! To je prostě fakt! Pokud chtějí lidé nějakou změnu, tak bych rád viděl nějaký rozumný návrh, koho za Babiše a Zemana, který už není na tom zdravotně nejlépe, vzhledem k věku! Jsem již starší a uvažuji, aby změna v politice nebyla k horšímu!!! Křičet na Václaváku a potom nejít k volbám, to je „demokracie“ po česku!!! 60% účasti ve volbách je málo! Jenom utrousím poznámku, když by teď byly volby, tak Babiš bude mít daleko lepší výsledek než dosud!!! Takže řvouni, musíte jít k volbám a tam zvítězit!! To je demokracie! Lidé bděte….nezblbněte !!!!!!

Názory na současnost disidentky a chartistky, spisovatelky Lenky Procházkové.

Zrovna ode mě to asi zní divně, ale musím říct, že život v normalizaci nebyl tak šedivý, stísněný a uniformní, jak se dnes píše v učebnicích. Byl v něm prostor pro soudržnost a lidskou slušnost. (…) Lidem, kteří v dětství či mládí prožili rozčarování z Mnichovské zrady západních spojenců a pak válku, Heidrichiádu. Nelze jim vyčítat, že po osvobození vstupovali do KSČ, protože cítili vděčnost k vojákům Rudé armády, kterých u nás padlo víc než sto třicet tisíc. Proto v roce 1946 dostali v Čechách komunisté tolik hlasů. Komunismus byl v té poválečné době opravdu vnímán jako nadějný směr, plný energie. (…) Občas jsem zvaná na přednášky, a tak vím, že ani mnozí vysokoškoláci dnes neznají základní fakta z novodobých dějin své země, natož z dějin světových. Komunistické školství sice taky přechylovalo dějiny k obrazu svému, ale kam se hrabalo na dnešní mystifikátory. Když jsem koncem šedesátých let dospívala, patřilo naše školství k nejlepším na světě a umění bylo taky na vrcholu. Dnes se filmy z této zlaté éry pouštějí v televizi v noci, aby se těch pár bdících pamětníků nažralo a stádo spících zůstalo nedotčeno srovnáváním. Říká se, že malý národ může být velký jen svou kulturou a vzdělaností. Pokud na tuto tradici zapomene, jakým tmelem bude držet pohromadě? Televizními seriály? Připadá mi, že už zase žijeme v kleci přikryté hadrem. Naštěstí i dnes mnozí, a je jich čím dál víc, hledají škvíry v té celtě. Těmi škvírami je internet. (…) Nedávno jsem v nějakém článku na internetu četla věštbu, že česká státnost po sto 1 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lenka-prochazkova-narok-na-cirkevni-restituce-je-postavenna-lzi 2 letech skončí? Opravdu se zdá, že vývoj k tomu směřuje…  rozdělení republiky byl první krok.  předávání majetků a půdy církvi a šlechtě, které je popřením smyslu Masarykovy pozemkové reformy, už proběhlo.  samostatná zahraniční politika neexistuje, pouze prezident se snaží něco dělat Pro národní zájmy. A média ho za to cupují.  devastace školství pokračuje.  o průmyslu, zemědělství, zdravotnictví a sociální politice už ani nebudu mluvit. Co ještě zbývá k dovršení?  zrušit Benešovy dekrety a uzavřít konkordát s Vatikánem… . Na toto sepětí minulosti a přítomnosti s budoucností je dnes embargo. Chováme se, jako bychom žili v bezčasí. A zatím se čas nachyluje. Obranné mechanismy, mezi které patří například instinkt, pozvolna mizí, když jsou atakovány nepřetržitým proudem informací. Většina těch informací má jepičí životnost a nulovou výpovědní hodnotu. Přesto si namlouváme, že jsme in. Náš mozek je ale stvořen pro jiné programy, než je vnější masáž. (…) Většina lidí si v roce 1989 nepředstavovala, že změna režimu se zvrhne do kapitalismu, který notabene nedodržuje ani vlastní pravidla. Mnozí doufali, že navážeme na ideály obrodného procesu. Že bude svoboda tisku, že se otevřou možnosti drobného podnikání a soukromého zemědělství, ale že velké podniky zůstanou státu. Jistě si nepředstavovali, že prodáme i vodu zahraničním firmám a že část polí a lesů věnujeme církvi. 3 Možná, kdyby se v prosinci 1989 stal prezidentem Dubček, mohla ta naděje a semknutí mít delší trvání. Tím by se zpomalil a snad ani neprosadil historický návrat ke kapitalismu. Republika by se asi nerozpadla. Jenže Dubček se kandidatury vzdal na naléhání Havla. Bylo mu totiž vysvětleno, že pouze osobnost V. Havla může být zárukou, že se stát udrží celistvý (…) Dubček se nesměl stát ani prezidentem Slovenska. Byl symbolem něčeho, co mělo být pohřbeno, protože mocní tohoto světa měli jiné plány. Jakou roli v těch plánech sehrál Havel, můžeme pouze odhadovat. Z jeho skutků je ale zřejmé, že se necítil být hercem, ale tvůrcem. Myslím, že tato iluze mu vydržela až do smrti. Jako spisovatelce mi Dubčekova postava připadá tragičtější.(…) Máme, co jsme nechtěli. Žijeme ze dne na den a ve strachu, co bude zítra. A zítra může být i válka. Ekonomové se obávají, že je neodvratná. Zbrojařské koncerny v to doufají. Tentokrát už Rusko ale nebude Evropu zachraňovat. Tak se probuďme, je za minutu dvanáct!

Stávkujeme, ne?

STÁVKUJME TAKÉ
Autor: Vidlák
Tak nám zase celosvětově stávkují studenti za klima. Gréta řekla a prý se bude stávkovat celý
týden po dobu, co tam v Ňů Jorku bude ta klimakonference. Dokonce se studenti rozšoupli
a že prý by mohli stávkovat i dospělí, koneckonců ti za to přece můžou a také chtějí mít
nějakou tu budoucnost.
A já myslím, že je to skvělý nápad. Měli bychom se na všechno vykašlat, seknout s prací
a jít stávkovat. Podle mě je to v dnešní pošahané době to jediné, co by mělo doopravdy
smysl.
Konečně by ti zpovykaní frackové zjistili, že autobusy nejezdí samy, že kafe se jim také
samo do hrníčku nenaleje, že elektrika v zásuvce také není sama od sebe a vlastně i ten
internet nefunguje bez velké spousty pracujících dospělých.
Pojďme studentům ukázat tu skutečnou bezemisní budoucnost. Přestaňme doplňovat
zboží do regálů, přestaňme ho vozit těmi strašnými naftovými auty, vypněme teplárny,
elektrárny, zamkněme benzínky, přestaňme péct chleba, popadněme nějaký ten transparent
a pojďme si vyhodit z kopejtka někam na náměstí…
Koneckonců, máme to tak skoro všichni ne? Naše děcka si jezdí po Erasmech, poučují nás,
koho máme volit, dokonce na fejsbůku diskutují o tom, že nám starším omezí internet,
abychom nemohli koukat na Parlamentní listy a Vidlákovy kydy, protože nás to ovlivňuje.
Chodí si demonstrovat na Letnou, chodí si demonstrovat za klima, je jim pětadvacet a skoro
každý si přerušil studium, aby si prodloužil mládí… ale každý měsíc po výplatě vždycky
přijdou pro prachy na další měsíc. Přitom doba, kdy vydělají něco sami je v nedohlednu…
To my jsme ti blbí. My jim to platíme, my chodíme z práce do práce, děláme přesčasy
a vlastně jen kvůli pocitu hrdosti, že kluk bude jednou magistrem.
Pojďme si to alespoň na ten jeden týden užít po jejich. Nechme všeho, co dělá civilizaci
civilizací a ono se to rychle ukáže. Nemusíme to ani přehánět… stačí vypnout pouliční
osvětlení a nechat všechny ty demonstranty, aby si z Václaváku došli někam na periferii
pěšky.
Navíc všechno zdražuje, stávky za platy jsou pasé, pojďme stávkovat za klima…
to se dneska smí a chtěl bych vidět zaměstnavatele, který by riskoval mediální řev za to,
že vyhodil zaměstnance za účast na stávce za Grétu.
Třeba by těm všem klimaúzkostným došlo, že mohou mít i mnohem horší noční můry.
Třeba prázdné regály, gangy v ulicích, vodovody bez vody (a tím pádem i nefunkční hazly)
a skutečné chození pěšky. Žádný džoging, žádné běhání s MP3kou. Ale nošení svého těla
všude na pořádné vzdálenosti.
Pojďme do toho, zastavme na pár dní svět… Předveďme jim, co umí skutečná stávka.


Každý aktivista nemusí být nutně kretén. Jen se to blbě odlišuje, protože skoro každý kretén,
si o sobě myslí, že není kretén, ale aktivista!

Elektroauta- budoucnost

Elektro-autá a čo ďalej?!


Sledoval som v televízii, že bol nejaký autosalón a tam všetci predvádzali elektro autá. Teda čistý pohon na elektriku. Dole v knihe na konci autor píše, že sú to všetci blázni a vysvetlil jednoduchou matematikou, že nechápe, ako takú hlúposť môže vôbec niekto propagovať? A hlavne, prečo žiadna politická strana nepovie, že je toto totálna hlúposť? Alebo sú všetky politické strany hlúpe? Len stručne z knihy. Ak si predstavíme, že všetky osobné autá na Slovensku budú na elektriku, ďalej priemerný počet najazdených kilometrov za rok bude 15 000, priemerná spotreba pri jazdení priemernou rýchlosťou 70 km/hod, bude 15 kW, tak bude spotreba elektrickej energie, taká, že je potrebný neustály výkon 900 MW. Ale pretože všetci budú dobíjať autá večer, tak bude potrebný okamžitý večerný a nočný výkon cca 2500 MW. Ak má jeden blok v Mochovciach výkon 440 MW, tak treba postaviť asi 5 nových blokov, teda 2 nové elektrárne ako Mochovce. To ale nie je všetko. Na taký večerný výkon nie je dimenzovaná elektrická sieť, trafostanice…. Ak na benzínovej stanici natankujete benzín za 10 minút, tak pri dobíjaní batérií aut, ktoré trvá cca 4 hodiny, treba postaviť 24 krát viac dobíjacích staníc, ako je súčasných benzínových staníc. A kde ich postavíte? Ďalej batérie vydržia len asi 200 000 km, potom ich treba vymeniť. Ale cena batérie je ako polovica auta. Ďalej batéria musí byť stále v teple. Teda v zime musíte mať garáž a udržiavať teplotu cca 20°C, ináč ju zničíte. Alebo ju neustále celú zimu na vonkajších parkoviskách zohrievať, teda musí byť napojená na elektriku………… Chápete? Vzdelávajte sa a nepočúvajte zdegenerovaných demokratických politikov, ak Vám ani takúto základnú vec nepovedia. Alebo zámerne klamú?

Jak vidno, pán na rozdíl od bruselských a dalších politiků umí počítat. Inu, fyziku ani EUSSR neumí zlomit! To spíše fyzika zničí EU!

Neznámý autor

Tento článek jsem napsal a ocitoval z různých zdrojů, protože patřím k těm, co zažívali pouto mezi umělci, herci, zpěváky, jejich diváky a posluchače. K lidem, kterým oni kdysi věřili, a pro které hráli a zpívali. Patřím do doby, kdy nám umělci neříkali, že jsme debilové, co ničemu nerozumí. Patřím do doby, kdy z pódia létaly narážky na tehdejší totalitní režim.

Všichni jsme byli na jedné lodi, všichni jsme věděli, o čem je řeč, umělce vítaly výbuchy smíchu a potlesku. Měli jsme pocit, že nám někdo rozumí, a že o nás někdo stojí, že se o nás někdo zajímá. Takže milí dnešní „umělci“ – tohle všechno jste v nás zabili. Už neříkáme naši umělci, už vám říkáme jen šmíra a trapní komedianti. Mnozí z nás vás nechtějí ani poslouchat, ani vidět a nechtějí chodit na vaše divadelní představení.

Zdeněk Svěrák byl pro nás kdysi pojmem, protože byl ve svém oboru jedinečný. Dnes je z něj zaujatý, nenávistný, zavilý stařík. Kdysi jsem měl rád pohádku „Jak se budí princezny“. Tak na ni se dnes už nedokážu dívat, protože je mi ze zpitomělého sluníčkáře Jana Hrušínského zle. Rád jsem poslouchal Tomáše Kluse – už to nejde a jeho cédéčka jsem hodil do koše na odpadky. A ti mladí v čele s Jiřím Mádlem a Marthou Issovou jsou klasičtí vymetenci, z nichž padají pouze hovnokecy a jejich mediální eurovyp reparovanost křičí na dálku. O jinak dobrém režiséru Janu Hřebejkovi ani nemluvě.
Přál bych si, aby se oživilo znovu to souznění mezi národem a jeho umělci, ale to chci asi moc a cesta k nápravě není vidět. Neustále na mne útočí z novin, z televize, z internetu záplava pitomostí od komediantů všeho druhu:
/o lásce a pravdě
/o tom, jak se máme chovat
/o tom, jak jsme hloupí
/o tom, jací jsme hajzlové
/o tom, jací jsme rasisté a xenofobové
/o tom, že jsme rusofilové
/o tom, že důchodci by měli držet hubu a krok

/o tom, že bychom měli vychcípat i se Zemanem (to přesně řekla nedávno herečka Eva Holubová)

/o tom, že je lepší muslim než český nevěřící nebo křesťan
/o tom, jak ničemu nerozumíme. A hlavně o tom, že pokud tohle nevnímáme tak jako oni, marně žijeme.

Protože oni jsou „elitou“ národa, všemu rozumí, i když se mnozí narodili až po roce 1989, ale všechno o době před tím znají mnohem nejlépe, všude byli mnohokrát. Jen nás neslyší, nás neposlouchají, a mezi námi asi nikdy nebyli ….