Archiv pro měsíc: Květen 2023

11 poslanců, ó jak geniální!

Jedenáct poslanců

Vidlák

4 května, 2023https://www.litterate.cz/jedenact-poslancu/

Už víckrát jsem se tu pozastavoval nad kroky naší vlády, které na mě stále více dělají dojem, jako by Fiala a spol. vůbec nepočítali s tím, že by ještě mohly být nějaké volby. Zdražení plynu bylo největší v Evropě, Síkela přišel se závětrnými elektrárnami, zastropování cen energií bylo gigantickým tunelem ve prospěch ČEZu, podle Válka nás bude léčit především sluníčko, když už nemáme léky, armádní sklady jsou vybrakované a vybavení bylo rozstříleno na Ukrajině, inflace je tu s námi dál, pokračuje kriminalizace svobody projevu, za všechno může Eurostat a Česká národní banka, Stanjura zvládl dvousetmiliardovou sekeru za čtyři měsíce… normálně se v tuto chvíli ptám, jestli jsem něco vynechal, ale tentokrát vím, že jsem toho vynechal ještě opravdu hodně.

Já vím, že člověk nemá hledat zlý úmysl v něčem, co se dá vysvětlit pouhou blbostí a strašně rád bych si myslel, že celý problém je prostě v tom, že mileniální libtardi si prostě zvolili sobě odpovídající reprezentaci těch největších pitomců. Ještě tomu musel pomoci Rychetský a své polínko přiložili i ti, kteří volili dobro místo menšího zla a ono se jim to dobro povolebními přepočty stalo Pětikolkou… Strašně rád bych si to tímto způsobem vysvětlil, protože je to jednoduché a napravitelné v dalších volbách.

Jenže konání fialové vlády je naprosto šílené a já se nemohu zbavit dojmu, že za tím ještě něco musí být. Vždyť vidíme přímo před očima, jak jsou na vládu naštvaní další a další lidé. Dokonce to potvrzují všechny průzkumy. Fiala to možná nevidí, ale ti poradci, co mu nechali nastřílet vlasy, udělali účes, vyměnili zuby a řekli mu, co má před volbami říkat, ti to vidět prostě musí. Fiala možná neví, co činí, ale jiní to vědí velmi dobře. Je naprosto jasně vidět, k čemu je tato zemička ještě určena. Nebo prostě mouřeníni odvedou svojí práci pro své sorosovské pány a pak mohou jít, protože ani naprosto opačně orientovaná vláda vzešlá z příštích voleb na tom nic nezmění?

Pojďme to nasvítit z jiné strany… od toho tu přece Vidlákovy kydy jsou, ne?

Co když je pravda hned první věta, kterou jsem dnes napsal? Vláda prostě počítá s tím, že žádné volby hned tak nebudou… To by pak jejich počínání dávalo perfektní smysl. Prostě službičkují pro ty pány, kteří je u moci udrží. Demokracie byla v posledních letech pošlapána tolikrát, že si nedělám žádné iluze o tom, že by ve Strakovce seděl jediný vládní činitel, který by tady volnou soutěž názorů a politických stran doopravdy chtěl. Oni prostě jen chtěli vyhrát a k tomu se jim kecy o svobodě hodily. Teď už tam jsou a odteď už nepotřebují svobodu projevu. Teď už stačí jen svoboda byznysu pro americké korporace.

Chybí k tomu poslední krok – někde sehnat ty dráby, kteří Fialu ochrání před rozlíceným davem… Fiala v tomto ohledu jedná úplně sebevražedně… policie (i vojáci) stále více sympatizují s protivládními rebely… Inu, i na ně dopadá zdražování a nikdo jim platy nezdvojnásobil, aby zůstali na straně státní moci. Z toho jsem také odvozoval naději pro nás dole. Že jednoho dne prostě budou protesty tak veliké, že pár těžkooděnců s tím už nic neudělá.

No a vzhledem k tomu, že vláda podepsala hentu smlouvu o obranné spolupráci s USA, tak se nám kruh uzavřel. Text smlouvy jsme už všichni viděli a tak víme, že tam existuje několik velmi vágně formulovaných článků, které americkým vojáčkům dovolují se zapojit do potlačování místních nepokojů. Naše země je maličká a bezpečnost americké základny v Mošnově se musí udržovat v Praze na Václaváku, že? Dvacetiletý americký vojáček je pro takový úkol naprosto ideální. Je dostatečně vymaštěný i vycvičený, aby prostě udělal, co mu nadřízený řekne. Je vyňat z české jurisdikce, takže pokud bude střílet (nebo mlátit) na rozkaz, nic se mu nemůže stát.

Já nevím, jak přesně to máme s hentěmi výjimečnými stavy, ale troufám si tvrdit, že s válkou za humny, která nejspíš bude ještě eskalovat, není žádný problém vyrobit záminku, následně stav nouze a následně výjimečný stav. K tomu si přidejme nějakou tu částečnou mobilizaci (nejlépe těch, kteří mají na internetu spoustu protivládních keců) a ejhle… je hotovo. Je válka, je výjimečný stav… volby se odkládají.

Já vím, je to jen moje myšlenková konstrukce, ale je v ní něco, co vláda nemůže udělat? Řekl jsem něco, co u nás prostě není možné? Neříkám, že to vláda takhle udělat chce, jen říkám, že by se to takto udělat dalo. A když se něco takového udělat dá, tak to pokušení tady prostě bude. Soudruzi Amíci se soudruhy Poláky nám k válečnému stavu rádi dopomohou a čačtí američtí vojáci tady mohou být i bez americké základny. Objektů na spaní mají dle smlouvy k dispozici dost.

Možná jsem jen hloupý Vidlák a nerozumím tomu, ale podle mého zemitého venkovského rozumu postačí, aby byla ratifikována ona obranná smlouva a všechno co jsem napsal, se pak už legálně může stát. A když se něco legálně může stát, to bych se divil, kdyby toho vládní garnitura nevyužila.

Co stojí ratifikaci v cestě? Jedenáct poslanců. To chybí Pětikolce k ústavní většině.

O SPD v tomto ohledu nepochybuji. Ti pro ratifikaci ruku nezvednou. Ale, co hnutí ANO? Svým způsobem je to dobrá ironie… pokud poslanci za ANO smlouvu schválí spolu s Pětikolkou, tak je skoro jisté, že jejich šéfovi definitivně zavřou cestu do vlády. Jednak to naštve hodně lidí, kteří ho doteď volili (volba menšího zla), takže i kdybych neměl pravdu a k žádnému omezení voleb nedojde, ratifikaci této smlouvy už leckdo nepřekousne (ani já ne). Ze třiceti procent preferencí tak bude dvacet.

A pokud bych náhodou pravdu měl, tak si vláda za pomoci amerických bodáků zajistí libovolné prodloužení mandátu, protože i když Rusko tuto válku třeba vyhraje, nějak se mi nezdá, že by to znamenalo víc, než jen posun hranice sporu někam k Dněpru. Zbytek Ukrajiny tu pořád bude, mír nebude, maximálně příměří a tím pádem tu můžeme mít výjimečný stav bez voleb vlastně nafurt.

Stačí, aby se na opozici našlo jedenáct poslanců, kteří se přidají k Pětikolce při ratifikaci obranné dohody s USA a všechno to, co jsem napsal, se stane možným… Píšu o tom teď, dokud se s tím dá ještě něco dělat. Dokud o tom mohou v ANO ještě přemýšlet. Už vícekrát jsem řekl, že Andreji Babišovi v politice častěji uškodilo to, co neudělal, než to, co udělal. Teď je to tu zas. Ratifikací této smlouvy by si Andrej docela uřezal svou politickou větev. Ale ještě se to nestalo. Ještě se o tom dá mluvit a přemýšlet. Ještě existují i jiné varianty. Za deset dní se smlouva dostane do sněmovny…

Zlatý poklad republiky

Ten kdo tu knihu okopíroval a rozšířil, je frajer. Je za tím hromada práce. My ostatní se alespoň dozvíme, že přátelé ze západu se na nás vy…li. Vždycky! Klobouček také před Stanislavem Motlem, autorem této a dalších knih z naší historie. Beznadějně vyprodanou knihu někdo překopíroval pro všeobecné ponaučení! Každý se může dozvědět něco o válečné a poválečné historii našeho zlatého pokladu, jeho popřevratovém zašantročení a rovněž o podmínkách působení našich příslušníků bojujících proti hitlerovcům v řadách anglických voj. sil za druhé války. Spíše ale o vyúčtování jejich účasti a bojové činnosti po boku Angličanů za zlato českého a slovenského národa. Přesně podle historických dokumentů a skutečností. A bez pozlátka!

Pane kolego, to chcete po zrádci národa, viz Terezín, dost! On na to nemá…


MUDr. Jiří Mašek:
Vážený pane PREZIDENTE,
dokážu pochopit, že hned po předávání cen ANDĚL máte starost o rozpočet, ale doporučuji začít hlavně u sebe a u své VLÁDY!
Není určitě fér, když se po celoživotní práci a odvodech do státního rozpočtu, senior dozví z úst svého prezidenta, že žije na dluh. Přitom by hlavně vláda, parlament a senát, nakonec i prezident, měli začít u sebe.
🌑 To má být VAŠE a VAŠÍ vlády priorita.
Než takto poselstvím a názory na tiskové konferenci vzkážete něco národu, zkuste raději začít na jedné straně u sebe a současně se podívat na problém očima standardního důchodce.
🌑 Do důchodu jste šel v 56 letech, přitom vyslovujete souhlas s prodloužením věku odchodu do důchodu o několik let později, než je současný standard, 65 let.
❌ Mnoho lidí by také rádo šlo do důchodu v 56 letech, že?
🌑 Sám pobíráte od 56 let generálské výsluhy a nedávno jste přitom podepsal zákon ke snížení valorizace starobních důchodů i když jste měl možnost tento, možná protiústavní zákon, vetovat.
❌ Neudělal jste nic.
🌑 Plat, který pobíráte k výsluhám jako PREZIDENT, byl také významně navýšen o desetitisíce, a to skokově a jednorázově.
❌ Stěžoval jste si? Ne.
Pokud vládní představitelé, poslanci, senátoři, a nakonec i vy, pane prezidente, podnikáte opakované dálkové cesty po exotických krajích, které republice přinášejí někdy jen ostudu a zbytečně vysoké výdaje, potom není správné společnost rozdělovat a ukazovat na seniory jako na ty, kteří způsobují státní dluh či že žijí na dluh ostatních. 😡
🌑 Naši rodiče i moji vrstevníci si to opravdu odpracovali.
Děkuji moc, že se k tomu postavíte jako chlap a představíte nám, v nejbližší době, úspory, které provedete na Hradě a také vaše osobní kroky, kdy půjdete všem příkladem.
Děkuji moc a přeji krásný den.

Zato my jej takto platíme:

Slova humanitárního bombardéra se naplnila v plné míře – nejsme jako oni.

Který státní úředník se má lépe než tento prezident, komunista jak poleno? 

 Ať se nediví, že ho občané nebudou mít rádi. Jen pro doplnění:

Výsluhy generála Pavla …..……………………. 80.000,-/ měs. 

Plat prezidenta navýšený o inflační doložku……270.000,-/měs. 

Výsluhy za práci pro NATO… …………………100.000,-/měs. 

Paní Pavlová vojenské výsluhy…………………70.000,-/měs. 

Celkem 520.000,-/měs.

To vše z našich daní pro člověka, který nikdy nic nevyrobil, nikdy ho Česká republika a její lid nezajímali. 

Všem voličům Petra Pavla velký DÍK !

Zdá se, že prezident Pavel se cítí být Němcem, tedy alespoň v Terezíně:
„Tato unikátní pevnost, po celé Evropě známá jako jeden z vrcholů vojenského inženýrství, se nakonec stala symbolem toho nejhoršího, čeho je člověk schopen. Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich.“
České televizi se to zřejmě nelíbilo, a tak vypustila na své stránky citát bez přivlastňovacího zájmena „naši“…