Archiv pro měsíc: Prosinec 2019

Blahopřání, že ještě žijeme a neuhnuli jsme? Nebo ano?

Přeji Vám u domácího krbu pěkné prožití vánočních svátků A hodně zdraví, štěstí a nervů z provazů neb ten příští rok bude zase díky našim zmrdským politikům opět o něco horší jak ty minulé a navíc nám přibude další rok  života. S pozdravem rodina Podivínských z Petrušova  

Toto bylo mé poselství, ale ne politici , ti to vidí asi jinak, a tak jsem musel reagovat na jednu strohou reakci:

Pochopil jsem vysvětlím: dnes LSPP (Svitavy) v naprosto nevyhovujících podmínkách, nikdo ji už nechce ve Svitavách sloužit. Já 25.11 operace patní kosti (dobře, moje debilita, skočil jsem si), služba na Štědrý den, nucené akutní vyloučeni na CT možné plicní embolie, kterou jsem naštěstí nedostal, byť tomu odpovídají klinika a D-dimery. Od 1.1. nějaký kretén v SUKLu vymyslel: co jeden lék, to jeden recept. Už chci vidět ty protažené držky „klientů“ jak čekají 2x tak dlouho na recepty! Od 2.1. E- DPN opět pod pokutou. Nevyzkoušeno. Nejhorší komunikace MPSV. Kdo jí velí- moje „přítelkyně“ z ČSSD, které strany jsem člen. nejen člen- taky zastupitel za Pardubický kraj a Město Svitavy. Koukám že nezáleží na barvě ministra (ostatně my už se v ČSSD štítíme oranžové?), ale hlavně že umí rozhazovat a dělat si mediální obraz. Je mi lito, mráz nejde z Moskvy, ba ani z toho tolik nenáviděného Bruselu, ale z Prahy, pochybuji ale, že politici (hlavně ve vládě a v parlamentu o senátu nemluvě) chtějí dělat něco pozitivního pro ještě pracujícího bílého heterosexuálního muže (bože, ať je to genderově vyváženo! – i možná ženu) této již tolik zmučené země. Tak vzhůru do ještě většího bahna s vyššími botami– ale už je to výš než náš krk…
MUDr. Vítězslav Podivínský

Kde berou peníze? Cepler? Soros? Jiný 100HOVEN?

Milion chvilek musí ihned zveřejnit pracovní smlouvy
Jana Zwyrtek Hamplová 15. 12. 2019 | 03:13 Přečteno 9681 krát Aby neztratilo tvář hlavně před demonstrujícími. Ti mají právo vědět, kdo chvilkaře platí.

Mikuláš Minář byl upřímný. A vzbudil docela pozornost,protože to málokdo čekal.

„V tuto chvíli máme kolem osmi úvazků, protože na jaře jsme zjistili, že jen s dobrovolníky to nejde. Nikomu nepřeji organizovat Letnou jen s dobrovolníky. Bez zaměstnanců se to neobejde. Buď to zabalíme a nebudeme dělat Letné, nebo se budeme muset profesionalizovat, abychom mohli dělat pořádně jak roli hlídacího psa, tak roli zahradníka. Tedy toho, kdo kultivuje naši demokratickou zahradu,“ prozradil.

Budiž mu ta upřímnost připsána ke cti. Teď už jen detail. Zveřejnění oněch pracovních smluv. Proč?

Při průměrné mzdě je osm úvazků cca 2,8 milionu Kč ročně (cca 280.000,- Kč měsíčně), při minimální mzdě je to 1,3 milionu (cca 130.000,- Kč měsíčně). Napsala jsem na svém FB profilu, že to znamená, že lidé z celé ČR se skládají mimo jiné na mzdy osmi mladých lidí, z nichž patrně žádný nestuduje, určitě nepracuje, a za své povolání si zvolili organizování demonstrací.

A vzpomněla u té příležitosti na demonstrace listopadové v roce 1989… Všichni jsme se scházeli po práci a o víkendech, často s malými dětmi, a měsíce „lítali“ po regionu zadarmo, a kdyby jen zadarmo, své peníze jsme do toho dávali, auta půjčovali… A nikoho z nás by nenapadlo chtít cokoli. Šlo nám o svržení komunistického režimu, ne o o to, aby nás to živilo. Vyslovila jsem proto na FB, že mám takový pocit, že „něco shnilého je v království dánském“. Logicky – protože kdo by chtěl přijít o plat, když jiný příjem nemá, a ve své podstatě nic moc jiného neumí? Takže vymýšlet stále nové a nové demonstrace, tedy náplň práce, musí být logicky předmětem každé porady oněch osmi, už dávno ne “dobrovolníků”. Protože jen tak dostanou výplatu. Takže Milion chvilek je taková malá marketingová firma. A to není s ohledem na to, jak vážným věcem se věnuje, jak vážné věci vyslovuje, a jak se staví do role hlídače veřejného života až trháním Ústavy, vůbec dobře.

Podle mého názoru za podobnou aktivistickou činnost prostě slušný člověk nemůže brát plat. Prostě nemůže. Z těch peněz od dárců by se měly platit jen náklady, aby se těm lidem dole pod pódiem mohli podívat do očí. Ale platy na osm úvazků!? Pro mne, regionální organizátorku listopadu 89 (bylo mi 24 let), byla tato informace opravdu šok.

Ale neměl být jediný. Nahlédla jsem na popud diskutujících do transparentního účtu Milionu chvilek, kam lidé posílají peníze. A našla výdaje – letáky, nájmy, zvuková technika…
Mzdy žádné. Musím přiznat, že mne nenapadlo, že by platy nebyly hrazeny z tohoto trasnparentního účtu.

Se zjištěním, že transparentní účet žádné takové výdaje nemá evidovány, je spojená jedna dobrá, a jedna špatná zpráva.
Ta dobrá je, že lidé, kteří na tento účet přispívají, opravdu těm osmi ty mzdy neplatí. Z trasparentního účtu jsou hrazeny jen náklady, žádné mzdy.

Ta špatná zpráva je, že dnes nevíme, kdo tedy těch osm lidí vlastně platí, tedy kdo je jejich zaměstnanavatel, kterému skládají účty a vykazují práci.
Nedávno jsem napsala, že rozumím lidem pod pódii, ale zcela cizí mi jsou lidé na pódiu – svou nezkušeností, svou rétorikou, která kritizuje a burcuje, ale nemá na konci žádné řešení, a že mi nevyhovují ani svým stylem – teatrální trhání Ústavy demokratické země je prostě pro civilizovaného člověka nepřijatelné.

A jak je vidět, je těch otazníků, ještě mnohem vážnějších, víc.

Jako občan této země proto očekávám, že Milion chvilek zveřejní pracovní smlouvy, ze kterých se dozvíme, za co a kolik tedy jednotliví lidé dostávají plat, a hlavně kdo je oním zaměstnavatelem, který je platí.

Bez transparentního objasnění této otázky nemají chvilkaři morální právo organizovat cokoli. Protože nevíme, v čích službách a pro koho pracují.
Tedy doufám, že média budou chtít pracovní smlouvy vidět, a že nám jejich texty zprostředkují. Protože znát bychom je měli opravdu všichni.OdpovědětPřeposlat

Co dokážou pražští (nejen) zmrdi, to nedokázal komunismus v ČSSR ani omylem!

K e-receptu:

Jeden lék= jeden recept, nemluvě o bordelu kolem e-PN:

Vážení,

omlouvám se za další mail, ale nemohu si ho odpustit.

Ze strany členů SPL čelíme výtkám, proč jsme se proti tomuto nesmyslu neozvali. Ministerstvo uvádí, že změna je na žádost lékařů, kteří návrh vyhlášky k připomínkám měli a tuhle věc nepřipomínkovali (takže jako co vlastně teď chceme).

Asi to v praxi k ničemu moc nebude, ale považuji za nutné uvést pár faktů.

– SPL skutečně návrh vyhlášky k připomínkování mělo, obdrželo jej 13.6.2019

– ovšem návrh, který jsme měli k připomínkám, uváděl v ustanovení 6, odst.7, uvedeno toto  : “ Požadavek na vytvoření receptu nesmí obsahovat více než dva druhy léčivých přípravků“

Sdružení se tedy o změně na jednu položku dozvědělo až z vydané vyhlášky. Myslím, že to celkem vysvětluje, proč jsme se proti této změně neozvali, byť jsme skutečně návrh vyhlášky k připomínkám měli.

Proč a kdy ke změně na jednu položku došlo nevím. Proč jsme byli takto obejiti (napadají mne i peprnější výrazy) netuším. Zda to byla chyba či úmysl pouze domýšlím.

Jakub Uher

A já na to:

Dobrý den, můj názor je, že ty svině (urazil jsem brav, vepře a jejich příbuzné) jen využily (v SUKLu a okolí) naši vstřícnost o čemsi jednat a za našimi zády nás- pokolikáté již- podvedli. Daří se jim to, protože ani ČLK, ani asi lékaři v SPL nejsou jednotni. Jen vola něco takového, jako jeden lék- jeden recept- může byť jen napadnout, natož to proboha realizovat! Uvědomujete si všichni ti, kteří o tom v jakékoliv formě jednali, že neměli mandát pracujících praktických lékařů, internistů a další skupin píšících (často za druhé) kvanta receptů? To nám nestačí ten průser s e-PN? Už teď ! je problém s prodlevou mezi tiskem jednotlivých receptů přímo na dobu internetovou neuvěřitelně zdržující!!!Teď budeme tisknout recepty 2x!!! tak dlouho! V době e-health je to průser, ostuda vyjednávajících, problém a odrazuje to každého soudného lékaře od podpory tzv. elektronizace. Já jsem, přitom příznivec elektronizace, ale ne násilně, debilní formou a s drakonickými likvidačními pokutami za uprdnutí se. Já to vidím takto- mě je 62,5 roků, vše s PC jsem se s pomocí svou a některých kamarádů naučil sám, ale na to, co ta chátra v Praze stále vymýšlí včetně hovadin z EUSSR už nemám  žaludek, psychiku mám v prdeli a léčím se na to. Takže musím ještě poplatit pár dluhů a pak adieu! Ať si VOLIČE volící takové voly léčí kdo kde a kdy chce, už mi je to víte u čeho. Každý rok přináší stále horší a horší podmínky, TOHLE neuměli komunisté ani omylem. na to musela přijít jiná, údajně demokratická vláda (vlády). Jsem znechucen a kalašnikov budiž mým přítelem. Omlouvám se za zemitou mluvu, ale nenacházím už ani nadávky, protože jsem vyčerpán jak pražská žumpa na jejich shromážděních. Dávám též na svůj web. www.podivinsky.cz 

A nedivme se proč se tak chovají: