Archiv pro měsíc: Listopad 2020

To mi přijde velmi rozumné

„Rada dr. Bonnie Henry,   hlavní lékařky  z Britské Kolumbie“

Tato lékařka z Britské Kolumbie  pomohla virus v provincii dostat dolů !!!

S viry pracuje již 20 let.

1. Možná budeme muset žít s C19 měsíce nebo roky.   Jako žijeme i s chřipkou,  nebo třeba žloutenkou.   Tady taky pro prevenci stačí,  pokud dodržujeme základní hygienická pravidla.    Nepopírejme to a přestaňme panikařit.  Nekomplikujte si příliš život.   Naučme se s touto skutečností žít.

2. Viry C19,  které pronikly do buněčných stěn,  nemůžete zničit pitím litrů horké vody -prostě chodíte jen častěji na toaletu.

3. Mytí rukou  a  udržování fyzické vzdálenosti  dvou metrů  je nejlepší metoda pro vaši ochranu.

4. Pokud doma nemáte pacienta C19,  není nutné dezinfikovat povrchy vašeho domova.

5. Balené zboží,  benzínová čerpadla,  nákupní vozíky  a bankomaty  nezpůsobují infekci. Pokud si umyjete ruce.   Užívejte si života jako obvykle.

6. C19 není potravinová infekce.   Je spojován s kapénkami infekce,  jako je „chřipka“. Neexistuje žádné prokázané riziko přenosu C19 potravou.

7. Při mnoha alergiích  a virových infekcích  můžete ztratit čich.   Toto je jen nespecifický příznak C19.

8. Jakmile jste doma,  nemusíte se urgentně převlékat  a jít se osprchovat! Čistota je ctnost,  paranoia není!

9. Virus C19  nezůstává dlouho ve ovzduší.   Jedná se o infekci kapénkovým přenosem  –  dýcháním, která vyžaduje blízký kontakt.

10. Vzduch je čistý,  můžete se procházet zahradami a parky (stačí dodržet vzdálenost fyzické ochrany). Borový les  viry ničí.

11. Použít normální mýdlo proti C19,  ne antibakteriální mýdlo.   Je to virus,  ne bakterie.

12. Nemusíte si dělat starosti s objednávkami jídla.   Ale pokud chcete,  můžete vše ohřát v mikrovlnné troubě.   Tím se toho viru  – i kdyby tam byl  –  stoprocentně zbavíte.

13. Šance přivést si C19 domů s botami  je jako být zasažen bleskem dvakrát denně. Proti virům pracuji už 20 let – kapénková infekce se tak nešíří!

14. Nemůžeš být chráněn před virem tím,  že konzumujete  jablečný ocet,   šťávu z cukrové třtiny a zázvor!   Ale podpoříte tím výrazně imunitní systém.  Zejména tím zázvorem – v kombinaci se skořicí.

15. Dlouhodobé nošení roušky  narušuje vaše dýchání  a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. Ale zato – pokud jsme v davu –  nosme roušku důsledně.

16. Nosit mikrotenové rukavice  je také špatný nápad;   virus se může hromadit na rukavici, ale i uvnitř rukavice – zejména ve vlhkém prostředí zpocené ruky  –  a snadno se přenášet,  pokud se pak dotknete tváře.

17. Lepší je pravidelně si umýt ruce.   Imunita je velmi oslabena v nečistém prostředí.

18. I když jíte jídlo stimulující imunitní systém,  pravidelně choďte do parku,  k vodě  – a zejména do lesa.  Borový les je ideální prostředí pro dýchání.

19. Přirozená imunita se u nás lidí  po generace zvyšuje rozumnou  VÝSTAVOU (EXPOZICÍ) PATOGENOVÝM ČINITELŮM,    nikoli  seděním doma  a konzumací smažených,  kořeněných, nebo sladkých jídel  a  slazených nealkoholických nápojů.

20. Nepromokněte  a  neprochladněte.

21. A k tomu alkoholu  –  ten nemají viry vůbec rády …… malá stopička tvrdého alkoholu (just a wee drum) rozhodně neuškodí  –  ba naopak !

Buďte chytří a buďte informovaní  –  ale berte main-streamové informace s rezervou !Používejte svůj rozum,  nepodléhejte marketingové propagandě,   používejte mozek – proto vám ho Stvořitel taky dal.

Žijte normálně život  –  rozumně  a  naplno.Buďte laskaví  – k jiným,  ale i k sobě,  uklidněte se   a buďte  v bezpečí.