Archiv rubriky: Zdravotní informace

Dávejte si bacha: 4R (poslední je to co nepoužíváme z rozhodnutí EUSSR= ROZUM!)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nasledky-covidu-vs-chripky-je-tam-zasadni-odlisnost-rika-lekar-138620#dop_ab_variant=498501&dop_req_id=WHeOS8Ol4od-202101210521&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Sice má pan docent potíže s matematikou (nižší desítky- logický nesmysl), ale i tak má co říci.

Toto je nesmírně šokující:

Nechť skončí covidová hyterie!

MUDr. Martin J. Stránský, MD, FACP, asistentní klinický profesor neurologie Yale University, ředitel, Polikliniky na Národní v Praze médiím, vládě a ministrům odkazuje: „Přestaňte šířit hysterii!“ 

Výzva médiím, vládě a ministrům k ukončení šíření hysterie a k zamyšlení nad psychikou národa.

Příklad:

„Nejvíce nakažených na milion. ČR má za minulý týden nejhorší čísla na světě.“ (Mladá Fronta Dnes 4. 1. 2020)

Ve článku evidují „rekordních“ 932 nakažených na milión obyvatel. To znamená 93 na 100 000, 9,3 na 10 000, a tedy 0,9 na 1000 obyvatel. Tedy v městě s 10 000 občany je nakaženo devět z nich.

Takže pane šéfredaktore Plesle, tady máte správný titulek: „Přestože momentálně vedeme v počtu nakažených covidem-19 ve světě, stále to vychází na jednu osobu z tisíce.“

Další příklad:

„Krematorium Ostrava nestíhá zpopelnit všechny zemřelé, jejich počet kvůli koronaviru narůstá.“ (Lidové noviny 4. 1. 2021)

Teprve po dočtení prvního odstavce se dozvíme to podstatné: „V Ostravě je jediné krematorium v kraji, který je jedním z nejlidnatějších regionů České republiky.“

Kdo chce, snadno zjistí, že v Moravskoslezském kraji žije 1,2 milionu občanů, zatímco v sousedním Olomouckém kraji, (kde mají taky jediné krematorium), žije 632,000 občanů. Tam vše stíhají. O tom, že krematoria nejsou alikvotně umístěna dle počtu občanů, nenajdete v článku ani slovo.

Takže pane šéfredaktore Léko, tady máte správný titulek: „Zpomalení při zpopelňování zemřelých v Ostravě odhalilo, že v regionu (oproti ostatním) chybějí krematoria.“

Další příklad:

Ve všech novinách: „Země se stále drží v pátém, tedy nejhorším stupni PES.“

Když se podíváte na stránky MZ ČR, tak zjistíte, že se ke dnešku covidem-19 nakazilo 746 714 občanů, tedy 7 % populace, a že dnes (4. 1. 2021) je 119 561 občanů aktivně nakažených. Jedná se tedy o 1 % nakažených z celé populace (rozumí se jedno procento, tedy jeden ze sta lidí). Dále tamtéž zjistíte, že ke dnešku (4. 1. 2021) zemřelo 12 070 lidí, tedy 0,1 % (rozumí se jeden člověk z tisíce). Když dělíme počet nakažených covidem-19 počtem zemřelých, tak šance, že někdo nakažený CoV zemře, je 1,6 %.

Takže dámy a pánové, kteří toto šíříte, tady máte správný titulek: 

„Přestože jsme v nejhorším stupni PES, je úmrtnost nakažených stále pod 2 %.“

Vybral jsem pouze dva deníky, považované za „seriózní“. Ve všech ostatních mediích to ale není o nic lepší, o televizním zpravodajství vůbec nemluvě.

A co se týče politiků, tak si stačí poslechnout vystupování odborníků, střídajících se ministrů a dnes samozvaného „hlavního vakcinologa“ A. Babiše – každodenně s urputnou análností taktizují, modifikují vyhlášky tak, že ze všeho zbývá kočkoPES.

Jako lékař se ptám:

Kolik lidí zemřelo a zemře následkem mediální a vládní hysterie?

Jsme svědky rekordního nárůstu úzkosti a deprese, což zhoršuje všechny rizikové faktory pro tzv. „rychlé“ smrti, jako jsou mozkové mrtvice a srdeční infarkty.

Počet sebevražd se ztrojnásobil (9. 11. 2020 Medical Tribune)

Dále je tu omezení lékařské péče „běžných“ nemocí, jako je cukrovka, zvýšený krevní tlak atd.

Dále je tu odložení předem objednané péče, například vybavení ortézy či operace kyčle, takže pacienti žijí dál v bolestech.

Dále jsou tu poškození dětí, které jsou ponořeny do toxického prostředí digitální výuky na dálku, omezení příjmů matek, které s nimi musí zůstávat doma, a rozklad podnikatelského prostředí a všeho s tím spojeného.

Netvrdím, že se nemáme epidemii věnovat. Ale pánové a dámy, takhle ne.

MUDr. Martin J. Stránský, MD FACP

Zvláštní vztah k ruské vakcíně Sputnik

Orbán nakoupil vakcíny Sputnik-V bez ohledu na Brusel.

Názor si udělejte sami:

KDE JE PRAVDA, A ČEMU SE DÁ VĚŘIT???

Včera přiletělo do Budapešti letadlo z Ruska s první dávkou vakcín Sputnik – V,    která se vyrábí v Indii, kde rok co rok vyrobí 100 milionů kvalitních dávek. V plánu je prodat miliardu dávek, je to celosvětový obchod. Maďaři s nimi provedou zkrácené zkušební testy, a pokud nedojde k nějakým mimořádnostem, bude následovat druhá dodávka pro proočkování 90% populace. Západ zcela ztratil šanci konkurovat bezpečné Ruské dvouvektorové vakcíně.

Orbán se nechal slyšet, že nakoupí vakcíny bez ohledu na Brusel. V praxi to značí, že ekonomika se rozběhne naplno a na covid se tam přestane marodit a umírat.

To naši vyvolení jsou jinačí borci. Než bychom koupili vakcínu z Ruska, budeme omezovat, zakazovat a brečet, jak jde ekonomika do kopru.

Odpověď Západních Pharma firem:

Za smrt, či poškození jejich vakcínou je zodpovědný sám občan. 

A vůbec bych se nedivil, kdy po prohlášení Primuly “Ruská vakcína Sputnik – V  není vůbec špatná” – přeloženo z jeho vždy divného jazyka znamená – ruská vakcína nemá ve světě konkurenci, prý se profláklo, že celá naše politická scéna už je Sputnikem naočkovaná.

PS:  a Izrael ji nakoupil taky. Proč asi?

Dodatek:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Proc-to-chce-Evropska-komise-pred-miliony-lidi-tajit-Europoslankyne-Konecna-zasadne-k-nakupu-vakcin-650598