Archiv rubriky: Ordinace

Jak je to s lázněmi a rehabilitačními pobyty?

Myslím, že i blb pochopí, že KDO je OŠETŘUJÍCÍ a NAVRHUJÍCÍ lékař, ten je také povinen vypsat patřičné tiskopisy:

Od této chvíle Vám tiskopisy na lázně či rehabilitační pobyty bude povinně vypisovat INDIKUJÍCÍ, ne REGISTRUJÍCÍ lékař. Uvidíte, že jich o třetinu přijdete, a to zcela v souladu a tím, jakou ekonomickou politiku tato vláda debilů se zdravotnictvím hraje!

Chcete za naše SPOLEČNÉ peníze do lázní či na RHB pobyt, často zcela zbytečný? Obraťte se na svého indikujícího lékaře, či ,lékaře tzv. doporučujícího- nyní je to plně v jeho kompetenci a ne v kompetenci pouze povinně PL!!!

Mimochodem: všimli jste si, že od počátku tohoto roku to již vypisují např. po TEPkách ortopedi? Ne? Tak se obracejte na „specialisty“ , ale nás prakticky z toho vynechte, my máme svém práce až nad hlavu.

NEREGISTRUJEME!

NEREGISTUJEME! We do not register! Ми не реєструємось! Mы не регистрируемся!

NAŠE ORDINACE JE PŘEPLNĚNÁ, JÁ NEMOCNÝ, SESTRA VYČERPANÁ, PACIENTI MAJÍ ČASTO NESPLNITELNÉ AŽ NENORMÁLNÍ POŽADAVKY NEODPOVÍDAJÍCÍ SVÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU A MÉ ODBORNOSTI. MORÁLNÍ STAV SPOLEČNOSTI SE ZHORŠIL POD MYSLITELNÉ DNO A MY TOHO MÁME DOST.

DÁLE BUDE KONČIT PODPORA MÉHO ZDRAVOTNICKÉHO PROGRAMU NA VEDENÍ ORDINACE, KOMUNIKACE S POJIŠŤOVNAMI A TÍM PÁDEM MOHU TAKTO VYDRŽET S DOSAVADNĚ GARANTOVANOU PODPOROU PRACOVAT DO KONCE ROKU 2024. PAK SBOHEM A ŠÁTEČEK!

ŘEŠENÍ JE PŘEVZETÍ ORDINACE JINÝM, ALE ATESTOVANÝM LÉKAŘEM, NIKOHO NEMÁM SÍLU UČIT. POKUD SE ALE TAKOVÝ VSTŘÍCNÝ LÉKAŘ VŮBEC NAJDE! PRO NOVÉ LÉKAŘE JE PRIORITA ZDRHNOUT PO TÉMĚŘ BEZPLATNÉM STUDIU MIMO ČR A NECHAT SVÉ SPOLUOBČANY BEZ ODPOVÍDAJÍCÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE. PŘÍPADNĚ ZŮSTAT VE VELKÝCH MĚSTECH (A VZP TOTO ABSOLUTNĚ NEŘEŠÍ, BYŤ JE ZODPOVĚDNÁ ZA SÍŤ ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ=POSKYTOVATELŮ ZDRAVOTNÍ PÉČE) .

V TAKOVÉM PŘÍPADĚ (POKUD BYCH MUSEL NADÁLE PRACOVAT) BYCH MUSEL KOUPIT JINÝ ZDRAVOTNICKÝ PROGRAM A OPROTI SVÉMU STÁVAJÍCÍMU PROGRAMU PRO MNE V OVLÁDÁNÍ HORŠÍ V RYCHLOSTI A OBSLUZE. PAK SE S NÍM NAUČIT DĚLAT DOSTATEČNĚ RYCHLE A EFEKTIVNĚ NENÍ UŽ V MÉM VĚKU (TO MI MOŽNÁ BUDE 67 LET) A DÁLE PŘI POČTU NEJEN REGISTROVANÝCH PACIENTŮ A FIREM MYSLITELNÉ. PROTO BUDEME MUSET TYTO DVA ROKY (POKUD VŮBEC BUDEME VŠICHNI ŽÍT DÍKY MOŽNÉ ATOMOVÉ VÁLCE A NÁSLEDNÉ ATOMOVÉ ZIMĚ) SNIŽOVAT A OMEZOVAT SLUŽBY HLAVNĚ PRO FIRMY, KTERÝCH SE BUDU POSTUPNĚ MUSET ZBAVOVAT. TOTO MNE VELICE MRZÍ, RADĚJI BYCH SE ZBAVIL RŮZNÝCH NEMAKAČENKŮ, IGNORANTŮ, IDIOTŮ A PRUDIČŮ, COŽ JE VELMI OBTÍŽNÉ A NAVÍC JE TU TA „VÁLKA“ V EVROPĚ. VLASTĚ SPECIÁLNÍ OPERACE…

TO PLATÍ – NEREGISTUJEME! We do not register. Ми не реєструємось. Mы не регистрируемся!

4-8.4.2022

1-3.4.22- převážení Ytongů, řezání, zvedání, pomocné práce zednické- to nebylo špatné, řezání ruční pilou čisté a bez problémů- Veranda kamaráda. Aplikace s.c. analogu GLP-1 k vyvolání procesu hubnutí, nejen práce na to stačí

4.4. práce a 2x zvracení tamtéž, doma dokončování verandy viz výše, 1x tyčka, pak 2 piva a spát v pohodě- jenže se dostavila dušnost neodpovídající mému celkovému chronickému zdravotnímu stavu (kašel 22-23 let se prostě výrazně zhoršil), protože jsem ty monobloky 50x30x20cm řezal debilně a částečně flexou- nadýchal se prachu, nemaje respirátor – myslel jsem, že v tom větru nebude potřeba a stál jsem vždy po větru. Mea culpa- myslet neznamená vědět. Vypadal jsem jako moučný červ.

5.4. 2:06- zimnice, třesavka, do rána jedny zvratky za druhými, dušnost, bez teplot- úterý jsem musel proflákat doma u PC, když už jsem neměl co blít (následek aplikace analogu GLP-1). Stále dušnost a v dechu a ve zvratkách- hnusný prach z Ytongů.

6.4. v práci dyspnoe, kašel horší, zimnice, ale překonal jsem to a po práci šel pomoci kácet, řezat a nosit/skládat dřevo. Malý kopeček (cesta pro ztrátový olej do pily)- 2x bez zátěže těžký záchvat dyspnoe, musel jsem se zastavit a vydýchat. Myslel jsem si, že je to jen tím, že jsem prostě shnilý a starý nemohoucí PraSe.

7.4. po práci domů, sice dušný, ale ne nijak moc- skoro jsem si už zvykl. Cetalgen jedna tableta kolem 9 hodiny, pak už nic. Přesto jsem ještě navozil na stavbě doma několik koleček se štěrkem, pod kopec to šlo docela snadno. 15:17- kolaps, už jsem nemohl, šel domů. Dušnost už byla nepříjemná . TT: vývoj a léky: 13-15 hodin 37,5°C, pak 39,7°C, 40,1, 40,23 a nakonec po dosažení osobního rekordu 40,4°C jsem se nasral, čul čertovinu, nasadil Paralen Plus, Azitromycin a Euphyllin 200ze zásob. Po vypocení (2 pyžama, jedny hadry) 37,5° C a na kutě.

PS: moje žena se paralelně ihned po mém měření měřila taky- v rozpětí 1/2 hodiny měla 36,6-36,7°C= teploměr měří super.

8.4. ráno 36,5°C, odpracovat a po ambulanci na RTG plic pro dyspnoe, bolesti za sternem vlevo a schvácenost:

Nyní- Kortikoidy, Klacid, Euphyllin, Paralen Plus.

19:35 hodin TT = 36,3°C! Úspěch!

Víkend rozhodne, v pondělí se uvidí.

Koho jsem ale nasral svým chováním díky tomu, jak mi bylo a jaké kokotiny jsem páchal, tomu se zde veřejně omlouvám.

Závěr- kovářova kobyla a ševcova žena chodí bosé. Doma není nikdo prorokem. RČ v OP je krutá realita a nelže. Se zápalem plic jsem byl minule v nemocnici (2020) 2x, snad tam neskončim i dnes. Covid-19 nemám!

Čeština je krásná, říká premiér Fiala

Sup i čas – to letí.

Supi často letí.

Su piča století.

Ordinace PL pro dospělé MUDr. Vítězslav Podivínský

 

Když lidem řeknu dokazatelnou pravdu, urazí se a jsou na mě naštvaní. Je mi to jedno! O tom, kdo pravdu má,  jsem ochoten diskutovat. Kdo diskuzi odmítá, změňte lékaře! Odregistrovávám ty, co nedodržují léčebný režim či povinnosti práce neschopného pojištěnce a budu v tom intenzivně pokračovat! Idioty opravdu nesnáším a myslím, že v ČR mají CENTRÁLU!

Kdo si na vlastní náklady jede do ciziny na dovolenou, nechává si- jistě má na to dost peněz- udělat případné PCR testy na COVID-19 sám na vlastní náklady a stejně tak si bere dovolenou na případnou karanténu! Moje starost, potažmo zdravotních pojišťoven to rozhodně není! A je to i proti vyhlášce…

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-do-registrace-na-vakcinu-co-musite-vyplnit-ve-formulari-137303

 

Recepty zadáváme do systému- nemusíte ani mít recept s sebou, ani kódy na mobilu, stačí s  Občanským průkazem toho, komu jsme léky do systému zadali, zajít do kterékoliv lékárny a léky Vám budou beze všeho vydány.

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Žít a nechat žít. V této společnosti téměř nemožné.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128.

 Hodně práce lze v současné době odvést  distančně s pomocí SMS a e-mailů, aniž by musel pacient absolvovat cestu do ordinace. Opravdu nemocný MUSÍ přijít, nelze ordinovat po telefonu či po jiném médiu na distanc.  TELEMEDICÍNA  může zabíjet!

 

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne REGISTRUJÍCÍ. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na pravidelné jím napsané kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? LÁZNĚ a RHB pobyty má vypisovat INDIKUJÍCÍ lékař!!! Na to je i vyhláška a já nějaké doporučení nemusím akceptovat. Ne tedy já, ale ten, kdo Vám je doporučuje- jeho boj a moje zbytečná starost!!! 

Používáme pouze mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, ale úplně poslední, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat, oni tam přišli a nečekají lékaře jako telefonního operátora, ale jako lékaře, který se jim plně věnuje.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 11:30  do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat! Každý den pracuji na PC do noci včetně sobot, nedělí, svátků a dovolených a tím myslím toto vše kompenzuji. 

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená:  5.9.-16.9.2022

Prevence viróz:  Nakupte si Selzink či jiné podobné látky a vitaminy C. Preferujte Acylpyrin před Paralenem. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela! Takže žádosti o neschopenku jen IZOLACE: U07.1!

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112).  Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Já bych to  moc neriskoval… 

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat telefonem na 605255007 po 8:00 hodině  či lépe na lenka.podivinska@gmail.com, objednávat si LÉKY také lze ( NE žádanky na pomůcky- pleny, kalhotky a podobné věci)  objednávat  na vitezslav.podivinsky@gmail.com , PŘIČEMŽ vždy DOSTATEČNĚ identifikujte PACIENTA, pro níž se léky MAJÍ NAPSAT!!!  Tedy Jméno a Příjmení jsou samozřejmostí, ale dodejte i datum narození a telefonní číslo, kam SMS recept mohu zaslat. KONZULTACE zdravotního stavu POUZE na mém e-mailu, ne u sestry! Ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu.  Léky již lze vyzvednout pouze s občanským průkazem v kterékoliv lékárně v ČR! Jak je zadám na Vaši žádost do systému SUKLu SMS či e-mailem,  14. dní jsou e-recepty takto k dispozici v kterékoliv lékárně po celé ČR.

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…

Postup u SARS-CoV-2 

Dobrý den, pošlu/poslal jsem  Vás na test SARS-CoV-2,  Žádanka je v systému UZIS zadána elektronicky a Vy si musíte domluvit v nemocnici v Litomyšli na https://nempk.reservio.com/litomyslska-nemocnice datum a hodinu testu na SARS-CoV-2.  Žádanka je ale univerzální pro celou Českou republiku! Možno se tedy nahlásit kdekoliv jinde! Druhý test následuje po prvním 5-7 den kvůli inkubační dobře. Testy ale děláme i u nás a bez prodlení!!!

K zadání testu nutně potřebuji Vaše telefonní číslo, jinak test nelze zadat!

Pokud nejste v okrese Svitavy, pak se musíte domluvit na odběru biologického materiálu v místě kde pracujete, viz výše. Takovému pacientovi doporučuji- najděte si lékaře tam, kde trvale pracujete a /nebo bydlíte. Nejde o to, co máte za bydliště v OP, ale o to, odkud po mně chcete pomoci. Nemám zájem diskutovat o „*.*“ po telefonu, internetu a tak dále.

.