Archiv rubriky: Ordinace

Ordinační doba, rady, COVID-19 a podobně.

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod! 

Žít a nechat žít.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128.

Pokouším se postupně vrátit ambulantní hodiny do stálého rozmezí, jak visí v jejich rozpisu vedle dveří do čekárny, byť jsem stále nepříjemně ovlivněn svou nohou po operaci patní kosti. Hodně práce lze naštěstí odvést  i distančně s pomocí SMS a e-mailů, aniž by musel pacient absolvovat cestu do ordinace. Samozřejmě opravdu nemocný MUSÍ přijít, nelze ordinovat po telefonu či po jiném médiu na distanc. 

 

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne registrující. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na prav. kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? 
Žádám tímto komoru, aby se postarala o řádné poučení VŠECH lékařů bez rozdílu odbornosti a čekala, že budou stížnosti lékaře na lékaře- a to přibývat.  Já jako NEOŠETŘUJÍCÍ lékař mohu být potrestán až 10 000 Kč pokutou a za to mi kolegiální vztahy mezi lékaři a k pacientu nestojí ani za zlámanou grešli. Stále jako PL musíme psát za druhé neskutečnou administrativu. Nikdo s tím nic nedělá a nechce dělat, ale tady narážíme na zákon- takže jsem přesvědčen, že ČLK MUSÍ převzít odpovědnost a zavčas kolegy varovat a umravnit.

POZOR: ZÁVAŽNÁ ZMĚNA: máme nové mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 12:30 do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat!

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená 2021: zatím neznáme termíny, budou -li nějaké, viz korona-krize

Prosím respektujte nařízení vlády České republiky, hygienické zásady a nenavštěvujte lékaře při banalitách. Pokud máte kontakty z ciziny a dostanete teploty, dráždivý kašel či dušnost, kašel s krví či průjmy, může jít mimo chřipku či banální virózu o koronavirus. Kon-taktujte neosobně svého registrujícího praktického lékaře a on poradí jak dále. Zbytečně nechoďte mezi nemocné do čekáren.

Nakupte si Selzink či jiné podobné látky a vitaminy C. Preferujte Acylpyrin před Paralenem. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela!

Karanténu (formou e-DPN)  může praktický lékař vystavit pouze:

  • u osob, které se vrátily z ciziny
  • u osob, které mu hygiena oznámí, protože byly v kontaktu s pozitivně testovaným pacientem
  • ale také u osob, kde je prokázán kontakt se SARS-COV-2 virem (Covid-19 znamená již nemocného)

 

Takže žádosti o neschopenku či karanténu v jiných případech (samozřejmě hovořím o souvislosti s karanténou a virem) nejsou oprávněné a jen zbytečně zatěžují již tak přetížené lékaře. Prosím o pochopení!

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112). Telefonické konzultace a sdělování výsledků vyšetření možno na 605255007 v ambulantní době po 8:30 hodině. Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Jestli ano, patříte do staré doby. Pak si ale nestěžujte za nekvalitně odvedenou práci- chtěli jste to tak sami.

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat telefonem na 605255007 po 8:30 hodině  či lépe na lenka.podivinska@gmail.com, objednávat si LÉKY také lze (ale NE opiáty- jen osobní odběr opiátového receptu, a stále NE žádanky na pomůcky- pleny, kalhotky a podobné věci)  objednávat  na vitezslav.podivinsky@gmail.com , KONZULTACE zdravotního stavu POUZE na mém e-mailu, ne u sestry! Ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu.  Léky již lze vyzvednout pouze s občanským průkazem v kterékoliv lékárně v ČR! Jak je zadám na Vaši žádost do systému SUKLu, 14. dní jsou takto k dispozici.

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…

 

Pacienti, pošlu Vás na test SARS-COV-2, ale musíte mi poslat Vaše telefonní číslo, abych žádanku mohl zadat. Žádanka je v systému UZIS zadána elektronicky a Vy si musíte domluvit v nemocnici v Litomyšli na tel. čísle 461655111 datum a hodinu testu na SARS-COV-2. 

Pokud nejste v okrese Sitavy, pak se musít domluvit na odběru v místě kde pracujete.

K e-DPN (pracovní neschopnost) :

1. buď jste doma třeba na Home-office, dovolené a podobně- tedy PN nechcete, nepotřebujete.

2. nebo potřebujete PN na 10 dní karantény (lze prodloužit) a pak kontrola druhého testu opět na SARS-COV-2. Při ukončení e-DPN se stačí se mnou spojit elektronicky nejlépe na vitezslav.podivinsky@gmail.com.

V případě pozitivity prvního testu pak druhý test již není třeba, pokud nejste zdravotník.