Archiv rubriky: Ordinace

Ordinace PL pro dospělé MUDr. Vítězslav Podivínský

 

Máme nový program. A on FUNGUJE! Jo, někdy mi zpomalí ruce, ale je výborný. A nejen ten: %

Co je ale průser, je naše nová vláda.  Už jsem pochopil, kdo a proč ode mně odchází k dr. Rychlovské- zbabělci, co volili tu současnou  pětidemolici a neumí mi oponovat či se mi dívat zpříma do očí! Klidně jděte! Je mi vás líto…

Já však dělat budu,  dokud mne nevyhodí nebo nezavřou za demokratický svobodný projev mých názorů. Od roku 1957, kdy jsem se narodil, mám dost práv (povinnosti splněny), abych se jako PRA-SE mohl a měl ozývat tam, kde se dějí prasárny a hrůzy.

% Taky návod, který budete muset aplikovat vůči Vašemu INDIKUJÍCÍMU (ne delegujícímu- na to si už nehrajeme) lékaři, zbaběle doporučující lázeňskou léčbu či RHB pobyt: 

Už tedy víte, že ne já, nejsem povinen, ale Váš ošetřující a indikující (ne registrující praktik) lékař nechť se o Vás dostatečně dobře postará! Ostatně- Lázně jsou ne obligatorní, ale fakultativní dávkou nemocenského pojištění a zodpovídá indikující lékař. Alibismus- já Vám to doporučuji, ale nenesu žádnou odpovědnost, je zmrdské a svědčí to o neschopnosti Indikujícího Ošetřujícího specialisty Vám říci do očí pravdu- ty už dostaneš prd, ale stěžuj si u praktika! Já to JEN doporučil… Až to Vaši odborníci budou muset začít psát, dobrá 1/3 z vás to nedostane odborníkem napsáno, neboť by se blamoval. A ONI to MOC dobře ví, jak lehké je DOPORUČOVAT, ale jak těžké se přiznat, že chci jen vypadat jako lidumil a vše ať odskáče praktik!

 

Recepty zadáváme do systému- nemusíte ani mít recept s sebou, ani kódy na mobilu, stačí s  Občanským průkazem toho, komu jsme léky do systému zadali, zajít do kterékoliv lékárny a léky Vám budou beze všeho vydány.

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Žít a nechat žít. V této době téměř nemožné.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128.

 Hodně práce lze v současné době odvést  distančně s pomocí SMS a e-mailů, aniž by musel pacient absolvovat cestu do ordinace. Opravdu nemocný MUSÍ přijít, nelze ordinovat po telefonu či po jiném médiu na distanc.  TELEMEDICÍNA  může zabíjet!

 

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne REGISTRUJÍCÍ. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na pravidelné jím napsané kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? LÁZNĚ a RHB pobyty má vypisovat INDIKUJÍCÍ lékař!!! Na to je i vyhláška a já nějaké doporučení nemusím akceptovat. Ne tedy já, ale ten, kdo Vám je doporučuje- jeho boj a moje zbytečná starost!!! 

Používáme pouze mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat nejlépe SMS, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, ale úplně poslední, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat, oni tam přišli a nečekají v ordinaci telefonního operátora, ale  lékaře a sestru , kteří se jim plně budou věnovat.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 11:30  do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat! Každý den pracuji na PC do noci včetně sobot, nedělí, svátků a dovolených a tím myslím že toto vše kompenzuji. 

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená:  

1: 20.3.2023 – 29.3.2023 

2: 3.7. – 4.7.2023 

3: 31.7. – 11.8.2023

4: 11.9. – 22.9.2023

 

Prevence viróz:  Nakupte si Selzink, Neuromultivit, Milgammu N či jiné podobné léky či potravinové doplňky a vitaminy C, D. Preferujte Acylpyrin před Paralenem (prevence mikrotrombóz u případného kovidu. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela! To se naštěstí stalo minulostí, dnes rozdíl mezi virózami poznáte obtížně, pouze krevními testy a ani to- jak se ukazuje u jakéhosi „nového chřipkového“ viru- není vždy možné přesně definovat, navíc kliniku musíte řešit okamžitě, ne čekat na výsledky sérologie!  Takže žádosti o neschopenku jen IZOLACE: U07.1!

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112).  Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy doma jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Já bych to  moc neriskoval… 

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat buď telefonem na 605255007 po 8:00 hodině,  či nejlépe na lenka.podivinska@gmail.com, objednávat si LÉKY také lze ( NE žádanky na pomůcky- pleny, kalhotky a podobné věci)  na e-mailové adrese  vitezslav.podivinsky@gmail.com , PŘIČEMŽ vždy DOSTATEČNĚ identifikujte PACIENTA, pro něhož se léky MAJÍ NAPSAT!!!  Tedy Jméno a Příjmení jsou samozřejmostí, ale dodejte i datum narození a telefonní číslo, kam SMS recept mohu zaslat. KONZULTACE zdravotního stavu POUZE na mém e-mailu, ne u sestry! Ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu.  Léky již lze vyzvednout pouze s občanským průkazem v kterékoliv lékárně v ČR! Jak léky zadám na Vaši žádost do systému SUKLu SMS či e-mailem,  14. dní jsou e-recepty takto k dispozici v kterékoliv lékárně po celé ČR k vyzvednutí.

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům (téměř nemožné) a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…

Postup u SARS-CoV-2 

Dobrý den, pošlu/poslal jsem  Vás na test SARS-CoV-2,  Žádanka je v systému UZIS zadána zde v ordinaci , kde také výtěry provádíme do 10:50 hodin, nebo pro ty, kteří to k nám nestihnou či mohou jinam: Takoví pacienti si musí domluvit odběr např. v nemocnici v Litomyšli na https://nempk.reservio.com/litomyslska-nemocnice (datum a hodinu testu na SARS-CoV-2).  Žádanka je ale univerzální pro celou Českou republiku! Možno se tedy nahlásit kdekoliv jinde! Druhý test se nedělá.

Základ ale je: Máte-li pozitivní některý z volně dostupných antigenních testů, na PCR povinně chodit nemusíte!

K zadání testu nutně potřebuji Vaše telefonní číslo, jinak test nelze zadat!

Kdo si na vlastní náklady jede do ciziny na dovolenou, nechává si- jistě má na to dost peněz- udělat případné PCR testy na COVID-19 sám na vlastní náklady a stejně tak si bere dovolenou na případnou karanténu! Moje starost, potažmo zdravotních pojišťoven to rozhodně není! A je to i proti vyhlášce…

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-do-registrace-na-vakcinu-co-musite-vyplnit-ve-formulari-137303

Jak je to s lázněmi a rehabilitačními pobyty?

Myslím, že i blb pochopí, že KDO je OŠETŘUJÍCÍ a NAVRHUJÍCÍ lékař, ten je také povinen vypsat patřičné tiskopisy:

Od této chvíle Vám tiskopisy na lázně či rehabilitační pobyty bude povinně vypisovat INDIKUJÍCÍ, ne REGISTRUJÍCÍ lékař. Uvidíte, že jich o třetinu přijdete, a to zcela v souladu a tím, jakou ekonomickou politiku tato vláda debilů se zdravotnictvím hraje!

Chcete za naše SPOLEČNÉ peníze do lázní či na RHB pobyt, často zcela zbytečný? Obraťte se na svého indikujícího lékaře, či ,lékaře tzv. doporučujícího- nyní je to plně v jeho kompetenci a ne v kompetenci pouze povinně PL!!!

Mimochodem: všimli jste si, že od počátku tohoto roku to již vypisují např. po TEPkách ortopedi? Ne? Tak se obracejte na „specialisty“ , ale nás prakticky z toho vynechte, my máme svém práce až nad hlavu.

NEREGISTRUJEME!

NEREGISTUJEME! We do not register! Ми не реєструємось! Mы не регистрируемся!

NAŠE ORDINACE JE PŘEPLNĚNÁ, JÁ NEMOCNÝ, SESTRA VYČERPANÁ, PACIENTI MAJÍ ČASTO NESPLNITELNÉ AŽ NENORMÁLNÍ POŽADAVKY NEODPOVÍDAJÍCÍ SVÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU A MÉ ODBORNOSTI. MORÁLNÍ STAV SPOLEČNOSTI SE ZHORŠIL POD MYSLITELNÉ DNO A MY TOHO MÁME DOST.

DÁLE BUDE KONČIT PODPORA MÉHO ZDRAVOTNICKÉHO PROGRAMU NA VEDENÍ ORDINACE, KOMUNIKACE S POJIŠŤOVNAMI A TÍM PÁDEM MOHU TAKTO VYDRŽET S DOSAVADNĚ GARANTOVANOU PODPOROU PRACOVAT DO KONCE ROKU 2024. PAK SBOHEM A ŠÁTEČEK!

ŘEŠENÍ JE PŘEVZETÍ ORDINACE JINÝM, ALE ATESTOVANÝM LÉKAŘEM, NIKOHO NEMÁM SÍLU UČIT. POKUD SE ALE TAKOVÝ VSTŘÍCNÝ LÉKAŘ VŮBEC NAJDE! PRO NOVÉ LÉKAŘE JE PRIORITA ZDRHNOUT PO TÉMĚŘ BEZPLATNÉM STUDIU MIMO ČR A NECHAT SVÉ SPOLUOBČANY BEZ ODPOVÍDAJÍCÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE. PŘÍPADNĚ ZŮSTAT VE VELKÝCH MĚSTECH (A VZP TOTO ABSOLUTNĚ NEŘEŠÍ, BYŤ JE ZODPOVĚDNÁ ZA SÍŤ ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ=POSKYTOVATELŮ ZDRAVOTNÍ PÉČE) .

V TAKOVÉM PŘÍPADĚ (POKUD BYCH MUSEL NADÁLE PRACOVAT) BYCH MUSEL KOUPIT JINÝ ZDRAVOTNICKÝ PROGRAM A OPROTI SVÉMU STÁVAJÍCÍMU PROGRAMU PRO MNE V OVLÁDÁNÍ HORŠÍ V RYCHLOSTI A OBSLUZE. PAK SE S NÍM NAUČIT DĚLAT DOSTATEČNĚ RYCHLE A EFEKTIVNĚ NENÍ UŽ V MÉM VĚKU (TO MI MOŽNÁ BUDE 67 LET) A DÁLE PŘI POČTU NEJEN REGISTROVANÝCH PACIENTŮ A FIREM MYSLITELNÉ. PROTO BUDEME MUSET TYTO DVA ROKY (POKUD VŮBEC BUDEME VŠICHNI ŽÍT DÍKY MOŽNÉ ATOMOVÉ VÁLCE A NÁSLEDNÉ ATOMOVÉ ZIMĚ) SNIŽOVAT A OMEZOVAT SLUŽBY HLAVNĚ PRO FIRMY, KTERÝCH SE BUDU POSTUPNĚ MUSET ZBAVOVAT. TOTO MNE VELICE MRZÍ, RADĚJI BYCH SE ZBAVIL RŮZNÝCH NEMAKAČENKŮ, IGNORANTŮ, IDIOTŮ A PRUDIČŮ, COŽ JE VELMI OBTÍŽNÉ A NAVÍC JE TU TA „VÁLKA“ V EVROPĚ. VLASTĚ SPECIÁLNÍ OPERACE…

TO PLATÍ – NEREGISTUJEME! We do not register. Ми не реєструємось. Mы не регистрируемся!