Archiv rubriky: Ordinace

Ordinační doba

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod! 

Žít a nechat žít.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128, AVŠAK DÍKY MÉ NEMOCI NYNÍ OMEZUJEME DOBU AMBULANCE OD 6:45 DO 11:00 HODIN,PAK MUSÍM NA REHABILITACI A PAK LEHNOUT DOMA A NECHAT NOHU 12-2 HODINY VE VODOROVNÉ POLOZE! Pokud tak neučiním, jsem pro bolesti vyřazen běžného života. Takže bych mohl mít-e-DPN,předpoklad léčení ještě 6 měsíců- hrůza!

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne registrující. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na prav. kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? 
Žádám tímto komoru, aby se postarala o řádné poučení VŠECH lékařů bez rozdílu odbornosti a čekala, že budou stížnosti lékaře na lékaře- a to přibývat.  Já jako NEOŠETŘUJÍCÍ lékař mohu být potrestán až 10 000 Kč pokutou a za to mi kolegiální vztahy mezi lékaři a k pacientu nestojí ani za zlámanou grešli. Stále jako PL musíme psát za druhé neskutečnou administrativu. Nikdo s tím nic nedělá a nechce dělat, ale tady narážíme na zákon- takže jsem přesvědčen, že ČLK MUSÍ převzít odpovědnost a zavčas kolegy varovat a umravnit.

POZOR: ZÁVAŽNÁ ZMĚNA: máme nové mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 12:30 do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat!

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená 2020:

27.7.-7.8.2020

7.9.-18.9.2019

Prosím respektujte nařízení vlády České republiky, hygienické zásady a nenavštěvujte lékaře při banalitách. Pokud máte kontakty z ciziny a dostanete teploty, dráždivý kašel či dušnost, kašel s krví či průjmy, může jít mimo chřipku či banální virózu o koronavirus. Kon-taktujte neosobně svého registrujícího praktického lékaře a on poradí jak dále. Zbytečně nechoďte mezi nemocné do čekáren.

Nakupte si Selzink či jiné podobné látky a vitaminy C. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela!

Karanténu (formou ePN)  může praktický lékař vystavit pouze:

  • u osob, které se vrátily z ciziny (z 15 určených zemí)
  • u osob, které mu hygiena oznámí, protože byly v kontaktu s pozitivně testovaným pacientem

Takže žádosti o neschopenku či karanténu v jiných případech (samozřejmě hovořím o souvislosti s karanténou a virem) nejsou oprávněné a jen zbytečně zatěžují již tak přetížené lékaře.

AKTUALNE – ZDE

(www.aktualne.cz)

Buďte zdrávi! Více zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-Konecne-vlada-vladne-Babis-se-netvari-ze-sezral-Salamounovo-h-vno-Navrhuji-jeste-tato-opatreni-pod-hrozbou-trestu-Cerne-pytle-s-mrtvolami-vse-meni-616481

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě, ale díky modrofialové chátře nebudeme neznámým hlasům nic z forenzních důvodů sdělovat. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112). Telefonické konzultace a sdělování výsledků vyšetření možno na 605255007 v ambulantní době po 8:30 hodině. Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Jestli ano, patříte do staré doby. Pak si ale nestěžujte za nekvalitně odvedenou práci- chtěli jste to tak sami.

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat telefonem na 605255007 po 8:30 hodině  či lépe na lenka.podivinska@gmail.com, ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu. 

Možné je objednat si takto elektronicky recept na svůj e-mail nebo SMS zprávou na svoje mobilní číslo telefonu. Když pošlete klidně i na můj e-mail nebo sestry tyto údaje- číslo mobilního telefonu a/nebo e-mail, pošlu Vám e-recept.  Nyní stačí Váš občanský průkaz, aniž byste museli recepty tisknout nebo číst na mobilu kódy zaslané SUKLem. 

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…