Archiv pro měsíc: Leden 2011

Plány na rok 2011

Setkal se rok s rokem a já jsem v situaci, kdy musím plánovat, jak modelařit v roce 2011 a dále. Za minulý rok jsem v podstatě moc nové své práce neudělal, kupoval buď hotové modely, či těsně před dokončením. S posledními třemi mi dokonce museli pomoci mí přátelé, s Cessnou a Piperem pan Oldřich Češka, s Extrou zase dlouholetý profesionální letec a modelář pan Ivan Čáni. Něco pro mne dělal a bude nejspíše ještě dělat pan Dušan Buben. Probral jsem tedy v poslední době svoji půdu a rozhodl se prodat modely, o nichž je možné napsat, že nebudu na ně více mít čas. Ty jsem buď z valné části dělal, nebo je koupil za nějakým záměrem, který jsem pak přehodnotil a nechci je předělávat na něco, na co určeny nebyly.

Proto jsem napsal inzerát:

Prodám:

-Konstrukční model oldtimer Sokol, poškozený papírový modelspan potah bohužel opakovanými transporty, elektromotor na pylonu, rozpětí kolem 3000mm, výškovka, směrovka a motor, za 1500 Kč. Původní cena 4800 Kč.

– Benji, olétaný, 500 Kč, Stavebnice stála asi 2500 Kč.

– Elektrovětroň Witch, vlastní konstrukce, sklolaminátový trup, konstrukční křídla, asi 2200mm, se servy, za 1000Kč.

– Havarovaný K2 ( při střemhlavém letu v místě uložení křidélkových serv uší se tyto zlomily asi 50m nad zemí) , trup kombinace uhlíku a kevlaru, spravený, zůstal střed trojdílných křídel, konce slepeny, k dalším úpravě, se servy, výškovka v pořádku, k buď dokončení starých poškozených konců, nebo nechat konce udělat (polystyrén, dýha a sklolaminát), za 1000Kč. Původní cena 10000Kč.

– Rival, sklolaminátový trup, konstrukční křídla, serva, kategorie enduro, 800Kč.

– EPP svahák se servy, staré přijímačové baterie, 150 kč.

– Blade XL, serva, motor, elektra, olétaný, 2000Kč.

– Samokřídlo Bzzuk ze stavebnice, serva, motor a regl, vrtule, stejnosměrný proud, 500 Kč

– VSO-10, trup konstrukční, rozestavěný, zatahovací podvozek, křídla polystyren, dýha a sklolaminát, spojka křídel, hotová výškovka, směrovka, bižuterie, dodělat trup, vložit serva, potáhnout, cena 4500 Kč. Jen křídla stála 4000Kč.

– Kdo přijde, podívá se na půdu a uvidí, co tam vše je a oč by mohl mít zájem. Jsem plně k dispozici. 604231785 nebo vitezslav.podivinsky@gmail.com.

Tento seznam ještě upřesním.

A tak musím přiznat, že nelze létat více modely naráz a že je třeba při nedostatku času na jejich stavbu raději létat s podstatně menšími časovými nároky s modely již profesionálně vyrobenými. Nejsem poslanec zvládající při jejich častém nicnedělání 3-4 „zaměstnání“ dohromady, ale práce žádná. To u mne nepřipadá v úvahu. Takže kdo má o něco zájem, jsem mu plně k dispozici. Modely lze prohlédnout (valnou nabízenou část) na:

http://modelari.lit.cz/modely, kde pod mým jménem jsou vystaveny.