Archiv pro měsíc: Listopad 2023

Důchody!

Důchod – tož tak ↓ rozeslat ať lidé vědí jak to je
Důchod – přehled by si měli prostudovat ti, kteří neustále útočí na důchodce!!!
Průměrná mzda v roce 2022 byla 40 353 Kč
Průměrný důchod: 18 061 Kč
Počet pracujících: 5.1 milionu
Počet důchodců: 2.8 milionu
Za rok vybráno na důchodovém pojištěni:
40353×0.28x12x5.1 = 691.5 miliard Kč
Vyplaceno na důchodech:
18 061x12x2,8 606.8 miliard Kč
Zisk/příjem z důchodového pojištěni: 84,7 miliard Kč
Údaje jsou veřejně přístupné.
Přátelé, těch 28% z odvodu se skutečně jmenuje důchodové pojištěni.
Tedy se z něho mají platit důchody.
Jaká je přiměřená marže státu, že s těmi penězi hospodaří?
Teď je to přes 12% z vybrané částky.

Pro méně chápající.
Stát vybere na jednoho důchodce 20 580 Kč
a dá mu 18 061 Kč
a to ještě s blbejma kecama, kolik, že ho ti důchodci stojí!
A nebo pohled ze strany pracujících.
Na stávající důchody by mohlo stačit důchodové pojištěni 25%.

Tedy by pracujícím zůstalo o 3% víc čistého, tj cca 1 200 Kč měsíčně.

To jenom tak, až bude zase debata,

jak ten „chudák stát“ doplácí na důchodce!!!

Kdo byl Eisenkraft?

Moderátor ČT Jakub Železný se před časem hodně nahlas zasazoval za přejmenování Nábřeží Ludvíka Svobody v Praze. Přitom na Ludvíku Svobodovi nenechal ani nitku suchou ! Že by mu unikl tenhle příběh doložený patřičnými historickými dokumenty :
Děda Jakuba Železného se jmenoval E i s e n k r a f t. Během 2.světové války odešel do Sovětského svazu a v roce 1943 se přidal k Československé jednotce v Buzuluku. Po bitvě u Sokolova dezertoval (potvrdil to mimo jiných plukovník Pravomil Rajchl) a ukryl se v Kujbyševě v nemocnici. Tam se seznámil s jistou zdravotní sestrou (později spolu měli syna Vladimíra). Když na Eisenkrafta prasklo, že dezertoval od armády, byl přímo v nemocnici zatčen s tím, že bude postaven před polní soud. Hrozila mu jistá smrt zastřelením.
Předsedou polního soudu byl tehdy nechvalně známý politruk JUDr. Karel Vaš, agent NKVD, který se v roce 1949 podepsal pod popravu hrdinného generála Heliodora Píky. Vaš měl s Eisenkraftem své plány. Šel za velitelem Československé jednotky, Armádním generálem Ludvíkem Svobodou, jestli by nebyl ochoten dezertéra opět začlenit do své jednotky. Generál Svoboda svolil a tímto rozhodnutím přímo zachránil dezertéru Eisenkraftovi život.
Po válce, v roce 1946, si Eisenkraft změnil jméno na Fedor Ž e l e z n ý. Zemřel v roce 1991. Toto vše je doložitelné věrohodnými dokumenty.
No a 79 let poté, co díky generálu Svobodovi nebyl dezertér Eisenkraft zastřelen, jeho vnuk, Jakub Železný se místo úcty a vděčnosti k dobročinnému zachránci svého rodu chová jako idiot: není mu hanba, nejen na sociálních sítích, nestoudně špinit památku statečného generála a později prezidenta Ludvíka Svobody sprostě útočnými kecy „že jméno toho komunistického zločince hyzdí přažské nábřeží, a musí být přejmenováno (nejspíš na Banderovo …?)!!!“
A to ti, ty ubohý, nactiutrhačný hulváte, opravdu nedošlo, že nebýt dobrého skutku Armádního generála Ludvíka Svobody, tak ses vůbec nenarodil ?!? Ale jak je vidno, on by se svět nezbořil, akorát by bylo o jednoho neurvalého, nenávistného a historie neznalého štváče míň…