Archiv pro měsíc: Leden 2020

Výborně napsané!

https://josefprouza.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=743610

Jak naše generace dnešní mládeži zničila život

29. 01. 2020 9:10:02Strašně jsme to těm našim mladým podělali, pěkně rezavé klíče od světa jim předáváme. Skleníkově prakticky zplynovanou Zemi, vyrabovanou do mrtě. Po naší potopě se oni musí plavit na Noemově oligarše ke klimatické rychlé smrti.

Když se tak pěkně dnešní rozkacení mladíci a omladnice vymezují proti nám, starším pokročilým, zvaným nevlídně báby, které je třeba přemluvit, zaostalci, co jim dávno ujel vlak z Buranova do Prahy či Bruselu, nebo třeba staré ekosvině, co jezdí k doktorovi v SUV a cestou válcují dědečky s chodítky. A dokážou tak leda svými prázdnými slovy ukrást potomkům sny a dětství. Jak alespoň prohlásila Greta Thunbergová, které se to stalo. A to její taťka Svante za ní poctivě píše statusy na Facebook. Prostě jí zřejmě šlohnul dětství, a protože Greta mluví v množném čísle, tak jí maliny nezralé kradla zřejmě i mamka. Že se nestydíte, Thunbergovci!

Generační obrvýčitkou molodců na náš účet je, že jsme jim zkazili počasí, a tím i život. Je tedy pravda, že generace před námi pěla, že poručíme větru, dešti, když si utáhneme opasky a plivneme do dlaní. Že „rozsvítíme slunce štěstí, pro každého bude hřát, poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát.“ No tak to se tedy nepovedlo. Už tehdy. Slunce štěstí se mezitím rozsvítilo tak, že tu máme globální oteplování a sníh vídáme jen v dlouho neodmrazené lednici. Naše generace se ovšem těmhle srdnatým řečem už smála, jací jsou to pošuci, ti naši předchůdci. Ale už nás smích přechází. Mladí actimelové už by zas (jak přes budovatelský kopírák) poroučeli větru, dešti, ale hlavně si prý musíme znovu utáhnout opasky. Ovšem malý rozdíl tu od padesátých let je, dnešní mladí už místo do svých dlaní plivou do našich obličejů. Pějme píseň dokola, okolo sto-lá-lá-la! Hity se prostě vracejí jak oblíbená ABBA, s tím nic nenaděláte. Tak co jsme to tedy tak děsivě podělali, že nás mladí krákají za uši a nadávají nám, že by od nás pes kůrku nevzal?

Moje generace (a ta těsně před námi a po nás) také kdysi přebírala „klíče od planety“. No řeknu vám, kdyby dnešní omladina měla vyfasovat to, co my, skončila by na koronárce. Jen pár ilustrací: na vsi jsme neměli popelnice, ty byly jen v pár kusech na návsi. Odpadky jsme vysypávali na smetiště hned za domem. Větší kusy jako matrace, kamna, postele se vozily do lesa na skládky, které vznikaly spontánně, zvlášť v remízcích, a nikdo jim neříkal „černé“. Na polích se sypalo DDT a nejroztodivnější sajrajty jak z rohu hojnosti, čím se impregnovaly stavební desky nebo z čeho vyráběly barvy, se ani neptejte. Velmi dobře si vzpomínám, jak nám tehdy jeden vášnivý potápěč promítal fotoseriál, mapující ryby od ústí Vltavy až po Labe v Děčíně. Zdravé ryby v šumavských hvozdech postupně přecházely v nemocné ubožačky a fenoly zmasakrovaná krvácející a nádory obalená tělíčka pod elektrárnou Mělník. Už ponořit se do té vody pro fotky ryb bylo podle onoho potápěče o život. Výlet do Krušných hor byl jen pro tvrdé povahy – byla to depresivní přehlídka tisíců uschlých stromů a holin. Na troud vyschlé inferno. Průjezd některými městy byl pro majitele citlivějších nosů utrpením, páchlo to v Lovosicích, Neratovicích, Chomutově, Ústí nad Labem, Štětí, Větřní (a tím pádem v celém Českém Krumlově) a samozřejmě v celé ostravské aglomeraci a jinde. V těch městech, která neměla to štěstí na chemičku nebo elektrárnu, páchly aspoň řeky a potoky, kam se bez jakéhokoli čištění lily (tajně v noci odpouštěly) obsahy žump. Děsivě dýmající komíny byly k vidění prakticky téměř odkudkoli. Často jste bez výstrahy vjeli do neprostupné mlhy, ovšem hrající všemi barvami duhy. Každou chvíli byla dodávka elektrického proudu do domácností někde přerušena, nám ji třeba vypínali za každé větší bouřky. Uhelné prázdniny, někdy i několikatýdenní, byly k naší radosti vyhlašovány snad každý rok.

A my si neřekli: dědictví otců zachovej nám, pane. Opravdu ne. Už jako velmi mladí někteří z nás založili hnutí Brontosaurus. A svazáci, kteří pochopili, že už mladé lidi nějakým propagandistickým poroučením větru, dešti, nezaujmou, ho tolerovali (i když nadšení tedy moc nebyli). Kupodivu jsme se ke stromům nepřivazovali, ale sázeli je. Začali čistit lesy a vodní toky od odpadků. Přestali trousit odpadky, kde to šlo. A proběhla sametová revoluce. A to už jsme nebyli bezmocnými dětmi, ale přebírali jsme i ty nejzodpovědnější funkce, kde jsme mohli udělat daleko víc než sbírat staré galoše do igelitových pytlů. Vytvořili jsme a přijali státní politiku životního prostředí v ČR a začali tlačit na největší znečišťovatele až po ekologickou výchovu těch nejmladších. Jen v letech 1993-2017 jsme do zlepšení životního prostředí vložili 655 miliard. Přes neustálý růst HDP v tomto období, a tedy i udržitelného, a hlavně opravdu udrženého, rozvoje, jsme přesto dokázali snížit emise CO2 o 22%. V malých obcích se postupně objevily kontejnery na tříděný odpad. Ne hulákáním a stávkami, ale finanční podporou a motivací jsme spustili řadu úspěšných akcí (např. kotlíkové dotace, zelená úsporám, podpora výstavby pasivních domů, zateplení fasád, výměny oken, na plynové kondenzační kotle či fotovoltaiku na střeše), Ale rozhodující byl obrovský pokrok v zavádění nových technologií v kombinaci s přísnými pravidly ekologického chování u velkých znečišťovatelů.

Byla to naše generace, která udělala pro ochranu přírody a klimatu víc než kterékoli generace před námi. Teprve my jsme začali zavádět zcela bezemisní technologie, a kromě vodních, větrných a slunečních elektráren i ty jaderné. Energii z jádra jsme přijali pozitivně a atomové elektrárny nebyly tehdy ostře střežené pevnosti jako dnes. Já jsem například navštívil Dukovany s partou z letní školy tance, nikdo nás nelustroval, všechno jsme si prohlédli, a na americkém počítači, řídícím elektrárnu, nám tam dokonce vyjeli naše kondiciogramy ve stylu Jáchyme, hoď ho do stroje. Uhelné elektrárny jsme odprašnili, odsířili, zbavili velké části NOx a CO2. Z aut zmizel olovnatý benzín, ale i třeba karburátory, výfukové plyny se vylepšily složením i objemem, spotřeba paliva klesla několikanásobně. Zmizely freony, a nejen z lednic. Zateplili jsme statisíce domů, začali stavět i ty zcela pasivní, které víc přinášejí, než si berou. A k tomu jsme vymysleli a vyrobili zcela nové materiály od kevlaru až po nanovlákna. Za celé své dětství a mládí jste vy, milí naši potomci, nezažili jediný rozsáhlý blackout a katastrofy jedině kvůli přírodním živlům. Přes nemalé investice do ochrany přírody a klimatu jsme udrželi ekonomický růst na velice vysoké úrovni a za 25 let HDP zečtyřnásobili. Ano, zajistili jsme vám materiální blahobyt, do té doby nevídaný. Za ten se ovšem neděkuje, když podle mladých levičáků (a jen tím se liší od Marxe) Evropou obchází strašidlo konzumismu.

Jsme za to vše nyní předmětem vašich nadávek o zkaženém dětství a zmarněné budoucnosti. Jsme za ekosvině, které vám podpálily dům nad hlavou. Tak fajn. Až ve svém vysněném bezuhlíkovém roce 2050 budete další generaci předávat Evropu a svět zase vy, doufám, že toho dokážete aspoň tolik, co my. Jo, určitě jsme mohli udělat daleko víc. Zrušit ihned všechny uhelné elektrárny a těžbu uhlí a nerostů, a ne je postupně utlumovat, okleštit bleskově na minimum devastující průmysl, intenzivní zemědělství, benzínová a naftová auta, kamióny, lodě a letadla. A dopřát vám absolutní nekonkurenceschopnost našich výrobků a služeb a tím trochu té bídy v evropském dosud blahobytném regionu. A nechat vás zažít pocit najatých šašků ve skanzenu zašlé slávy civilizační výspy, s cestováním v akčním rádiu šlapacího kola, potravin jen z nejbližší plně veganské zahrádky, v oblečení ze second handů. A také nějaké ty devastující blackouty, dopravní a zásobovací kolapsy a samozřejmě masovou nezaměstnanost a možná i dlouho, předlouho nepoznaný hlad.

Ani jedno z toho jsme neudělali. Nedostali jste od nás planetu v ideálním stavu, to máte pravdu. Ono taky jen uživit 7 a půl miliardy lidí, když ještě v půlce minulého století nás bylo jen dvě a půl miliardy, nebyla zas taková legrace. A dnes už od vás víme, že jsme vás vůbec neměli zplodit. Protože vaše uhlíková stopa je hrozná a vy to naštěstí už víte, tak už děti „zodpovědně“ mít nechcete. A my to s vámi přesto všechno riskli. Té předávky štafetového kolíku vašim arabsko-africkým „dětem“, když tedy ty své vůbec neplánujete, se ale už, zaplaťpámbů, nezúčastníme. Když pro nic jiného, tak proto, že mrtvi jsouce, hanby nedojdeme.Autor: Josef Prouza | středa 29.1.2020 9:10 | karma článku: 47.97 | přečteno: 12959x

Zdroj: https://josefprouza.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=743610

Naprosto se vším souhlasím

https://www.regionvalassko.cz/kam-jsme-nedosli-po-triceti-letech/

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

date_range13.Lis, 2019featured_play_listAktualityarrow_drop_upRadomír Dolanský

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu.

Po roce 89 ́ jsme byli nadšení, jak úžasně nás Západ vítá, objímá s ochotou všemožně pomoci. Dnes, po letech, je jasné, že šlo převážně o kšeft a strategické politicko-vojenské pozice. Navezli do východního bloku miliardy tun západní nadvýroby – převraty v soc. dem. bloku pomohly Západu oddálit agónii nekryté měny a zadluženosti. Následující kolaps se už bude týkat i nás.

V roce 1989 jsme udělali stejně hloupou chybu jako komunisté v roce 1948, když jsme prohlásili, že vše, co vymyslel předchozí režim, je špatné a musíme to zničit. Náš nový americký přítel s otevřenou náručí přijímal komunisty z vysokých postů i estébáky podobně jako po 2. světové válce nacisty, zločinec, nezločinec, protože právě tito lidé měli informace a styky, nejvzácnější platidlo kapitalismu. A v České republice se už 30 let straší pořád dokola komunisty, aby si dav nevšiml, že zde vyrostla mnohem horší mafie.

V kroužku dobrých známých občané polohlasně nadávali před rokem 1989, jak komunisté kradou, zedníci jezdí v pracovní době stavit jejich vily, chaty, nakupovali v Tuzexu v Esu… Po roce 1989 jsme teprve zjistili, co to znamená krást. Mezi kecy o svobodě, demokracii a spravedlnosti mizely fabriky, miliardy z bank beztrestně, nebo takřka beztrestně. To samozřejmě trvá dodnes, byť možná v omezenějším rozsahu. Načerno se vesele staví továrny, vily milionářů a politiků a vše se dodatečně povoluje. Manželé senioři však musí bez pardonů zlikvidovat načerno postavený zahradní domek. Tak jsme se konečně dočkali vytoužené spravedlnosti.

Justice žádá vysoké platy, aby byla neovlivnitelná, ale jak vidíme, taktéž téměř neodvolatelná. A tak existuje právo, které se rozsudek od rozsudku mění o 180°, soudní znalci vytvářejí zcela protichůdné posudky a nikomu to nepřipadá nenormální. Ať už justice vysvětluje, jak chce kauzu podnikatele Janečka, který jiný vězeň si v klídku běhá (nebo jezdí na kole) po svobodě? Který jiný vězeň by přes takovou masivní mediální kampaň zůstal, byť jen týden, na svobodě? A co exekuce ČSSD? Strana, která se tak stará o dlužníky. Který dlužník s desítkami milionů dluhů má taková privilegia jako ČSSD? Není to u obyčejných dlužníků tak, že jej napřed sedřou z kůže a teprve, když nemá nic, tak se může bránit? Takto nám funguje právo a spravedlnost 30 let po převratu.

Určitě jsme si nemysleli, že 30 let po pádu socialistického systému zde vyroste za peníze pracujících elitní minorita, která je hýčkána právě proto, že v drtivé většině nepracuje. To by komunisty ani ve snu nenapadlo! Vše je perfektně pojištěné, aby nikdo nezískal důkazy. Ačkoliv statistiky existují na všechno, na úřadech práce je zakázáno uvádět etnikum. Takže sice můžete tvrdit, že většina nepracuje, ale pohybujete se na tenkém ledě, protože, i když je důkazní břemeno na státu, není jak dokázat, sic evidentní, pravdu. Stát se svými pohůnky z médií prohlásil útržky poštovních poukázek sociální pomoci ve výši přes 30.000 Kč za hoax kolující po internetu, takže kdo to i nadále tvrdí, lže. Na zaměstnance pošty se odvolat nemůžete, protože jsou vázáni mlčenlivostí. A kdo na věci upozorňuje, nosí cejch nácka, xenofoba, rasisty a dalších nesmyslů žvanilů z politiky, médií a neziskovek, kterých se na etnickém uměle vyvolaném problému velmi dobře živí hned několik desítek.

Že má západní „demokracie“ pro nás jiná pravidla, jsme zjistili záhy po vstupu do EU a Schengenského prostoru. Například celých 30 let trvající několikanásobné rozdíly v dotačním systému zemědělství. Nazývali nás kolegy, plácali po ramenou stejně jako naivku s krátkými nohavicemi, který jim daroval východní zbrojní trhy (kdo by mu pak neuplácal bustu v Kongresu USA), ale nesměli jsme na Západě pracovat.

Třicet let demokracie a svobody nám zdevastovalo soběstačnost v potravinové výrobě. Výrobní prostředky u nás vlastnil dříve stát, dnes téměř vše vlastní cizinci a veškeré zisky a dividendy odcházejí do zahraničí. S tím, co posíláme do EU, mnohem více ztrácíme, než dostáváme na něčem tak typicky socialistickém – dotacích. Po třiceti letech se pokrytecky chlubíme německou firmou Škoda. Pyšníme se světoznámým japonským pivem z Plzně nebo japonsky hořkým z Moravy. Hynek Čermák se dme patriotismem nad kanadsko-americkým pivem. Možná více než 70% bývalého českého průmyslu patří dnes Němcům a dalším „spojencům“, včetně strategické výroby. Hlupáci prodali i to nejcennější – pitnou vodu a zničený řad si nechali. Dnes ji horko těžko za nemalé miliony města kupují zpět. Dokonce jsme prodali i státní zlatý poklad, který přežil od císaře pána, za pár bezcenných papírů nekrytých zlatem. Zbavili jsme se všeho, co přežilo i komunisty. To znamená, že jsme horší a hloupější než oni.

I těm nejhorším fanatikům neziskovek, které živí jednotlivé státy, říkají mainstreamová média aktivisté. O lidech, kteří žádají, aby se používal rozum a základní evropské hodnoty, se mluví jako o extremistech, rasistech, xenofobech, kteří mají nesmyslné požadavky. Spousta médií a politických neziskovek na obou stranách barikády je financována penězi ze zahraničí. Než vznikla lež nazývaná politická korektnost, říkalo se takovým lidem kolaboranti a to plným právem. Dnes jsou politickými předáky oslavováni. Tedy pokud nestraní Rusku, není-liž pravda?

Psychicky nemocná dospívající dívka se stala loutkou fanatiků zelené lobby. V OSN do očí říká politikům, že jsou hloupí, oni kývou hlavami a nadšeně tleskají (někdy může mít i Greta pravdu). Ve Švédsku nikdo neřeší její záškoláctví a ve vedlejším Norsku kradou děti rodičům za pohlavek. Ulicemi prochází zmanipulované davy řvoucí proti fosilním palivům, proti jádru. Ale drtivá většina používá auta, používá elektřinu a na talíři má jídlo, které by neměli, kdyby byla půda zastavěna solárními panely a elektrická energie na příděl, protože by nebylo dost pro všechny. Tyto zelené manipulace opět vytvářejí nové penězovody a další miliardy mizí z rozpočtů zemí i EU.

Kdo by si pomyslel, že třicet let po snaze o svobodu a demokracii budou mainstreamová média psát a vysílat úplně stejně jako Rudé právo a Československá televize v 70. a 80. letech. Tehdy se dennodenně objevovaly nenávistné zprávy proti Spojeným státům a jejich evropským nohsledům. Dnes, takřka stejnými slovy, média dennodenně vedou nenávistnou kampaň proti Rusku. Stačí porovnat veřejně přístupné dokumenty. Odpustili jsme Německu porobu, vraždění, odsun z pohraničí, plán na likvidaci Slovanů. Dnes jsme takřka jejich spolkovou zemí (vyjma životní úrovně a rovnosti postavení) a za minulostí jsme udělali tak tlustou čáru, že naši politici jezdí na setkání těch, jejichž předci vyhnali Čechy ze Sudet a tak strašlivě se stydí, že jsme jim to v roce 1945 vrátili i s úroky. Ale za mnohem menší utrpení od Sovětského svazu vedeme nenávistnou kampaň proti Rusku a o 21. srpnu 1968 se v médiích píše už celoročně. Nenávidíme pro okupaci Rusko, ale jsme jako členové NATO přinejmenším spoluviníky napadání svrchovaných států ostatními členy NATO, jako jsou Spojené státy, Velká Británie, Francie, dnes třeba Turecko. Takže co na jedněch kritizujeme, u druhých nanejvýš s výtkou (a to až po schválení EU) mlčky přecházíme. Historie se přepisuje urputněji než v 50. letech minulého století. Samozřejmě vše velmi podporováno našimi novými přáteli, na které socialistický tisk ještě před třiceti lety plival. Podlézali jsme Moskvě, teď to samé děláme ve Washingtonu a Bruselu.

Jako celek jsme jedním z nejtolerantnějších národů na světě, co se týká sexuálních odchylek (i když toto označení asi způsobí řadě těch, co to mají v hlavě jinak nastavené, ukrutné utrpení). Dnes životy většiny, za vydatné pomoci pomýlených politiků, diriguje stále více se rozšiřující společenství písmen (LGBT) a někdy se dá říci, že taky osoby, které by spíše patřily do psychiatrické léčebny. Přes tři tisíce milionů let (3 000 000 000) zde existuje svět o dvou pohlavích. Pak se sejde v Bundestagu parta politiků, většina zvedne ruce a vznikne třetí pohlaví a tím i třetí záchodky. Vznikla zvrácená gender politika, která je nebezpečnější než celý socialistický tábor dohromady. Vznikla opět jen z křiku neziskovek a pomatených nápadů. Tyto perfektně státem živené neziskovky s úžasnými zisky přikazují (a stát jako osel kývá), aby si ve školkách chlapci hráli s panenkami, holky s auty, aby panenky byly černé, aby rodiče byli bezpohlavní stvůry číslo 1 a 2. Vymýšlejí se zvrácenosti typu, že Oscary vyhrávají pouze bílí herci (nikoliv ti dobří, bez ohledu na barvu kůže), tupé návrhy na jeho přejmenování, ze státních znaků se lvům odstraňují pohlavní orgány, takže jsou zde zástupy eunuchů. V muzeích je málo vycpaných samic. V USA soutěži s ženami chlap cyklista, který si prostě myslí, že je žena a vesele vyhrává. Ale Caster Semenyovou svět pronásleduje, protože se narodila s vyšší hladinou testosteronu! Co se stane, až se někdo bude cítit jako lev a vrhne se na kolemjdoucí? Bude souzen za napadení nebo litován? Vůči těmto hnusům by měla být plná náměstí protestujících…

Stát nás den ode dne více nutí k tomu, co nemáme a máme číst. Už to chce dokonce vnucovat dětem prostřednictvím Člověka v tísni ve školách. Už ani korunu na Člověka v tísni, který mezinárodně již dávno není apolitickou neziskovkou! Stát rozhoduje, co jsou lži, dnes nazývané fake news, ale přitom stále častěji jsou při lživých zprávách přistižena právě mainstreamová média. Za 30 let jsme se nenaučili uznávat právo na odlišný názor až tak, že by někteří byli schopni lynčovat v zájmu svého jedině správného demokratického názoru, jak nám předvádí náměstí. A to už vůbec nemluvě o presumpci neviny. Svoboda je i o tom, že si budeme číst, co chceme, ať je to lež, ideologická kampaň, cokoliv. A tato svoboda v České republice i v Evropě a západním světě končí. Zde jsme úspěšně na cestě k orwellovské diktatuře.

Stát, kde se politici před třiceti lety dušovali, že zastupování lidu bude čiré jako křišťál, vymyslel již 10 let po převratu tzv. náhubkový zákon. Poskytování informací je stále více omezováno. Úředník se stal přinejmenším stejným pánem nad našimi osudy jako za socialismu, nikoliv služebníkem a rádcem. A takto by se dalo pokračovat dlouho a dlouho…

Nežijeme v demokracii, pokud si lžeme do očí a říkáme tomu politická korektnost. Nežijeme v demokracii se svobodou slova, pokud jsou nám cenzurovány názory, které se nelíbí druhým a pokud je nám vnucováno, co máme číst. Cenzurováno opět úředníky jako za komunistů, ale taky vynucenou autocenzurou a kolaborantskými neziskovkami. Nežijeme v demokracii, je-li právo jedince nebo skupiny povyšováno nad právo většiny. Nežijeme v demokracii, je-li možné odsoudit člověka bez soudu, ať už tak činí vyvolaná nenávist na náměstích a v politice nebo zapšklost a závist, kdy stačí pro zničení osoby ukázat mnohdy anonymně prstem, jak se děje především v anglosaských zemích. Nežijeme v demokracii, pokud je právo ilegálního narušitele hranic povyšováno nad práva původních obyvatel. Nežijeme v demokracii, jsou-li vraždy, násilí a teror na domácím obyvatelstvu páchané přistěhovalci neustále omlouvány jako něco zcela výjimečného. Nežijeme v demokracii, když omezujeme vlastní křesťanské zvyky kvůli těm, kteří ve svých zemích křesťany pronásledují. Nežijeme v demokracii, když se o Vánocích musíme procházet mezi betonovými kvádry. V takovém případě nás na konci cesty čeká zase jenom válka a zmar.

Radomír Dolanský

Radomír Dolanský – Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje – Z valašských putýk 2.

Otta- názor v Břeclavi

Ahoj, je to názor člověka z Břeclavi, poměrně často se vyjadřuje a má
pravdu. Opoziční desoláti kritizují schválený rozpočet -40 miliard a
navrhují opět ty svoje pičoviny kde ušetřit. V jednoduchosti je síla Vy
vemena. Můj návrh na vyrovnaný rozpočet je jednoduchý. V ČR je 22.000
zavřených lidí v base. Každý nás stojí denně i s veškerým servisem bachařů
kolem nich cca 1.500,- Kč. Suma sumárum za rok je to 12.365.000.000,- ( pro
blbé je to 12 miliard a nějaké drobné). Proto by každý ze zavřených makal až
by sa mu od prdele kůřilo, dokud by neodvedl za ten den práci právě za těch
1.500,- na svůj pobyt. V republice je 300tisíc volných pracovních míst a
zaměstnat 22tisíc lidí je vlastně hračka. Nevydělal jsi za ten den 1.500,-
? Zase je to jednoduché. Alikvotně pokrátit stravu, teplou vodu a topení.
Tak jako doma musíme ušetřit, pokud nemáme a nikdo nám nic zadarmo nedá.

     Okamžitě zrevidovat všechny vyplácené invalidní důchody u těch

invalidních důchodců, kteří od svých 18ti let věku nepracovali a nepracují a
při svojí invaliditě dokázali zplodit 6 a více potomků, flákajících povinnou
školní docházku a už jako mladiství nebo dospělí se dostali do konfliktu ze
zákonem a vybavit je existenčním minimem z daní pracujících. A z těchto
ušetřených, odhadem 31 miliard, provést navýšení důchodů tak jak je to
schváleno v rozpočtu na rok 2020 ve prospěch důchodců, kteří celý život
pracovali. A i bez navyšování rozpočtu by mohli důchodci, kteří žili z práce
a ne ze sociálky dostat ne 900,- ale ihned 2.000,- přidáno. A rázem jsem v
přebytku + 2.365.000.000,-a to nejsem Bruselem ohodnocený jako nejlepší
ministr financí Kalousek, ale obyčejný JeZeDák, který i za komančů musel
zaset, pěstovat, sklidit a prodat abych dostal výplatu. A to při výše
uvedené úspoře jsem ještě nezrušil vyplácení státních dotací těm charitám,
zabývajících se bezzubou asimilací v podobě podpor na všechno, včetně podpor
na bydlení. A hned by byl přebytek rozpočtu v plusu 50 miliard. A celá ta
Fialova opozice + 3, by mohla jít prdět akorát tak pod most. Teď v zimním
období žasnu nad mladými invalidy,kteří uvnitř Schopingu stojí v teple u
automatu na kafe od rána do večera, vaří jim v Asijském bistru, kočárky za
25-30.000,-kaček, se 2 caparty kolem kočárku a třetím uvnitř a matky podle
odhadu nepřekročily ani 20 let věku. Houfuje se tam těchto mladých invalidů
tolik, že si pevně držím příruční kabelku s doklady a šrajtofli mám
preventivně v náprsní kapse u bundy. Pokud by se můj geniální návrh
nelíbil nějakého vyšinutému pravdoláskaři nebo havloidovi tak podotýkám, že
moje úspora by byla pouze na lidech, kteří se válejí v kriminálu a nebo
parazitují na lidech, kteří chodí do práce. S pozdravem „
Kurva kam jsme to my pracující a důchodci, s důchodem za práci až došli?“

                         Otta         

e-DPN a fachidioti na MPSV a ČSSZ

Rád bych poděkoval idiotům, kteří vymysleli e-DPN v podobě, v jaké ji máme.

Proti e-DPN jako takové a proti elektronizaci zdravotnictví opravdu nic nemám. Naopak. Ale- komunikace jak má vše fungovat neexistuje.

Tak např.: Dnes jsem musel proti zákonu a zdravému rozumu vystavení e-DPN 17.1. opravit na 19.1., tedy neděli, kdy v práci nejsem. Jinak nešla odeslat na server ČSSZ. Takže Pán byl u mne 17.1.- pátek, PN má být od 19.1., ale vystavení 17.1. neprošlo, oprava na 19.1. a ejhle, prošlo. ALE- toto JE podvod: Stát mne nutí podvádět, protože já vystavil e-DPN 17, ne 19, jak jsem byl nucen opravit. Mne stát může pokutovat, nejlépe likvidačně, já ty kretény nemohu.

Dále- lístky na peníze- nelze vystavit v den, kdy je zde pacient, ale jen 3 dny před termínem. Nechci vidět, kolika lidem se lístky prostě nevystaví, protože kdo si to má pamatovat, proč sem tahat člověka s nádorem, zlomeninou a podobně, jen abych mu koncem měsíce ( o prvních 14 dní nemluvě) vystavil lístek na peníze. Nechce vidět nátřesky nemocných s neinfekčními nemocemi majícími dlouhodobou PN, jak se srocují koncem měsíc pro lístky na peníze. Jak se tu bude moci pracovat netuším. Pokud by někdo přemýšlel a poslouchal lékaře, takovou prasárnu by nemohl dopustit.

Snad od 1.3. opět budou dva léky na jednom receptu. Lékaři už toho mají dost, blíží se volby, ale i tam volit tyhle panáky je risk a jejich ústupek je pragmatický, ne vstřícný.

A do toto ještě umře pan Kubera!

Ministře Adame, odstupte!

Soudruh ministr Adam Vojtěch se jen nakrucuje před kamerami, s lékaři nediskutuje, zbaběle nejede na jejich akce, kde se jedná o budoucnosti zdravotnictví, zbaběle za sebe posílá nezkušené a hlavně nic neschopné řešit ženy, je to typický vlezdopredelista Bureše a jeho vlády!

O vánocích nám nadělil dárek jeden lék= jeden recept. Tisk trvá 2x tak dlouho, nešetří se životní prostředí, ale debilovi to je jedno, vlastně debilům vládní koalice jako celku! SUKL se utrhl ze řetězu. Tisky jsou neskutečně dlouhé, pacientům se nemám čas věnovat už vůbec. Koho si ale volí…. voli!

Nejsou léky běžné provenience, ale Adam se dušuje a lže v přímém přenosu, že jich je dostatek. HOVNO! Já už pomalu nemohu léčit ani rýmu, zase např. není Clacrinase, Euthyrox na léčbu ŠŽ a to vidí všichni, kdo chodí k lékaři, jak léky nejsou a nedostatek je vidět všude. Chybí ZÁKLADNÍ medikace, populace je OHROŽENA!

e-DPN nefunguje tak, abychom se nestresovali, nelze poslat lístky na peníze když je pacient u nás, ale 2-3 dny nejdéle před dosažením termínu 14- ti dnů, což je opruz a hlavně to bude průser, protože kdo a jak má na to myslet. To mám sem na jeden den pozvat všechny nemocné na PN? Co svátky delší jak tři dny? Který kokot tohle vymyslel? Slušně se tento jasný průser MPSV ( naše Maláčová) nedá nazvat. To prostě nevymyslíš! Na to musíš být idiot non plus ultra!

Adam kudy chodí, tudy lže a asi i krade, jak přísloví říká.

Bureš jen žvaní, naše ČSSD mu v tom zdatně pomáhá.

Stydím se za takovou vládu hochštaplerů! Stydím se před pacienty a voliči, stydím se a mám strach chodit do práce, neb lidem nemám pomalu co nabídnout.

Na druhé straně jsem rád, že ještě nepotřebuji trvale zdravotnictví a jsem rád, že se již vysokého věku pravděpodobně díky stresům nedožiju, neboť toto se přežít bez ztrát nedá. Zbytečně se do hrobu neženu a makat chci, protože mne medicína baví, ale díky takové vládě, takovému parlamentu je rok od roku hůře a hůře a toto mohu dokázat spolu s kolegy lékaři napříč celou republikou prolezlou protofašistickou diktaturou blbosti diktované Prahou a bohužel Bruselem a Washingtonem. Nejsme už samostatní a už to lepší soudruzi či soukmenovci nebude, jen válka to rozštípne. Snad se jí nedožiju…