Ordinace PL pro dospělé MUDr. Vítězslav Podivínský

 

Máme nový program. Je to problém jak časový, tak orientační, musíme se s tím naučit pracovat a žít. Znamená to, že na bolístky nebudu mít čas a otravy budu vyhazovat, aby se časově dostalo na opravdu nemocné. Tak přemýšlejte, co pro sebe můžete udělat sami! Tři dny vydržet se samoléčbou s pomocí lékáren-pokud toto nezabere, pak má teprve smysl přijít (ne úrazy, že?). 

 

Recepty zadáváme do systému- nemusíte ani mít recept s sebou, ani kódy na mobilu, stačí s  Občanským průkazem toho, komu jsme léky do systému zadali, zajít do kterékoliv lékárny a léky Vám budou beze všeho vydány.

MOTTO: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Žít a nechat žít. V této době téměř nemožné.

Ambulantní doba stejná jako doba provozní MUDr. Vítězslava Podivínského, praktického lékaře pro dospělé, na adrese Poliklinika, 1. patro vpravo, Kollárova 22, 56802 Svitavy. Zdravotní sestra Lenka Podivínská. Telefon 605255007, IČO 49324128.

 Hodně práce lze v současné době odvést  distančně s pomocí SMS a e-mailů, aniž by musel pacient absolvovat cestu do ordinace. Opravdu nemocný MUSÍ přijít, nelze ordinovat po telefonu či po jiném médiu na distanc.  TELEMEDICÍNA  může zabíjet!

Elektronickou PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŘUJÍCÍ lékař, ne REGISTRUJÍCÍ. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na pravidelné jím napsané kontroly. Včetně tzv. Lístků na peníze!!! Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? LÁZNĚ a RHB pobyty má vypisovat INDIKUJÍCÍ lékař!!! Na to je i vyhláška a já nějaké doporučení nemusím akceptovat. Ne tedy já, ale ten, kdo Vám je doporučuje- jeho boj a moje zbytečná starost!!! 

Používáme pouze mobilní telefonní číslo 605255007, na které jedině se můžete objednávat nejlépe SMS, přičemž preferujeme e-maily. Proto toto číslo prosím používat jen pro starší pacienty, kteří buď e-mail nemají, nebo s počítačem špatně spolupracují!  Vzhledem k GDPR odmítám (mám na to právo, ba dokonce je to moje povinnost) podávat informace o čemkoliv po telefonu! To je možné pouze při osobním kontaktu. Telefon tedy není první komunikační kanál, ale úplně poslední, preferujeme zásadně e-maily (lze na ně odpovědět v době, kdy se nemusíme věnovat lidem) nebo SMS na stejné číslo. Telefon brát nelze, když pracujeme s lidmi a je naší povinností se jim cele věnovat, oni tam přišli a nečekají v ordinaci telefonního operátora, ale  lékaře a sestru , kteří se jim plně budou věnovat.

Mezi 6:45 a 8:30 přednostně ošetřujeme příslušníky PČR, HZS a pacienty volané na všechny odběry krve, biologického materiálu, prevencí, interních vyšetření a dalších výkonů vázaných na odběry. Pacienty objednáváme každý den, akutní případy bereme tak, abychom nenarušili objednací časy, ale ne vždy můžeme vyhovět podmínce čekání do 15. minut! Máme velmi významně přeplněnou kapacitu!!! Během ambulantní doby děláme další odběry podle potřeby. Vlastníme jedinečný přístroj na okamžité stanovení akutních kvantitativních hodnot CRP, INR, HbA1C, D-dimery, FOB a dalších hodnot dle aktuální nabídky.

Pondělí       6:45–12.00

Úterý           6:45–11:15

Středa         6:45–18:00, ale od 11:30  do 18 JEN OBJEDNANÉ PACIENTY! Prosím respektovat! Každý den pracuji na PC do noci včetně sobot, nedělí, svátků a dovolených a tím myslím že toto vše kompenzuji. 

Čtvrtek        6:45–11:30

Pátek           6:45–11:00

Dovolená:  

1: 20.3.2023 – 29.3.2023 

2: 3.7. – 4.7.2023 

3: 31.7. – 11.8.2023

4: 11.9. – 22.9.2023

Prevence viróz:  Nakupte si Selzink, Neuromultivit, Milgammu N či jiné podobné léky či potravinové doplňky a vitaminy C, D. Preferujte Acylpyrin před Paralenem (prevence mikrotrombóz u případného kovidu. Běžný benigní průběh je stejný, spíše lehčí jak typická chřipka, která na rozdíl od koronaviru v ČR již vydatně zabíjela! To se naštěstí stalo minulostí, dnes rozdíl mezi virózami poznáte obtížně, pouze krevními testy a ani to- jak se ukazuje u jakéhosi „nového chřipkového“ viru- není vždy možné přesně definovat, navíc kliniku musíte řešit okamžitě, ne čekat na výsledky sérologie!  Takže žádosti o neschopenku jen IZOLACE: U07.1!

Návštěvní služba je po ambulantní době po telefonické dohodě. Pro akutní případy je tu RZP/RLP/RV (155, 112).  Ceník Placených služeb visí v čekárně. Návštěvy doma jsou dnes vlastně non lege artis poskytovaná služba- přijedu odpoledne, pozdě, s holýma rukama- opravdu chcete takovou službu? Já bych to  moc neriskoval… 

Pacienty zásadně objednáváme, je nutné se objednat buď telefonem na 605255007 po 8:00 hodině,  či nejlépe na lenka.podivinska@gmail.com, objednávat si LÉKY také lze ( NE žádanky na pomůcky- pleny, kalhotky a podobné věci)  na e-mailové adrese  vitezslav.podivinsky@gmail.com , PŘIČEMŽ vždy DOSTATEČNĚ identifikujte PACIENTA, pro něhož se léky MAJÍ NAPSAT!!!  Tedy Jméno a Příjmení jsou samozřejmostí, ale dodejte i datum narození a telefonní číslo, kam SMS recept mohu zaslat. KONZULTACE zdravotního stavu POUZE na mém e-mailu, ne u sestry! Ostatní bereme podle závažnosti jejich zdravotního stavu.  Léky již lze vyzvednout pouze s občanským průkazem v kterékoliv lékárně v ČR! Jak léky zadám na Vaši žádost do systému SUKLu SMS či e-mailem,  14. dní jsou e-recepty takto k dispozici v kterékoliv lékárně po celé ČR k vyzvednutí.

Netlučte nám bez závažného důvodu na dveře. Máme-li pracovat, nemůžeme stále od práce vstávat k telefonům (téměř nemožné) a ke dveřím. Toto prosím pochopte. Až budete v ordinaci, bude se Vás to bezprostředně dotýkat jako pacientů a nebude Vám to příjemné stejně jako nám. Děkujeme za pochopení, jsme snad ještě stále i přes politickou situaci Homo sapiens sapiens. Od jisté doby to sice o mnoha pochybuji, ale co s přírodou mám dělat…

Postup u SARS-CoV-2 

Dobrý den, pošlu/poslal jsem  Vás na test SARS-CoV-2,  Žádanka je v systému UZIS zadána zde v ordinaci , kde také výtěry provádíme do 10:50 hodin, nebo pro ty, kteří to k nám nestihnou či mohou jinam: Takoví pacienti si musí domluvit odběr např. v nemocnici v Litomyšli na https://nempk.reservio.com/litomyslska-nemocnice (datum a hodinu testu na SARS-CoV-2).  Žádanka je ale univerzální pro celou Českou republiku! Možno se tedy nahlásit kdekoliv jinde! Druhý test se nedělá.

Základ ale je: Máte-li pozitivní některý z volně dostupných antigenních testů, na PCR povinně chodit nemusíte!

K zadání testu nutně potřebuji Vaše telefonní číslo, jinak test nelze zadat!

Kdo si na vlastní náklady jede do ciziny na dovolenou, nechává si- jistě má na to dost peněz- udělat případné PCR testy na COVID-19 sám na vlastní náklady a stejně tak si bere dovolenou na případnou karanténu! Moje starost, potažmo zdravotních pojišťoven to rozhodně není! A je to i proti vyhlášce…

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-do-registrace-na-vakcinu-co-musite-vyplnit-ve-formulari-137303