Archiv pro rubriku: Komentáře

Komentáře

Zbytečný/á ombudsman/ka

Zvolili Pana Křečka místo zpovykané a totálně znechucující Šabatové a dobře udělali. Bílý heterosexuální muž či někdy i žena jsou nyní pronásledováni místo tzv. minoritních skupin. Pan Křeček se vyjádřil, že bude hájit zájmy i nás, majority. Ostatně je to rozumné, my pracujeme a vyděláváme, takže platíme daně a těm protěžovaným platíme nadlimitní služby. Diskriminace naruby. Nedivím se poslancům, že reagovali jak reagovali, zvláště pod tlakem ulice. Já bych jej volil také, zvláště poté, jak se vyjadřovali oba jeho protivníci nelichotivě o něm a o druhém protikandidátu. To bylo smutné, osobní, ale ne programové, nikde nikdo z nich nepřinesl, co bude jak dělat. Pan Křeček se ale vyjádřil jasně, i když se to některým nelíbí, zvláště parazitickým neziskovkám (ruku na srdce, kolik jich je- těm, kteří něco dělají, těm se omlouvám).

V podání Šabatové byla ombudsbába ostudná pro celou ČR. Zanesla do společnosti nenávist, strach a obavy- na to ji užilo. My máme mít klid na život, ne se stále bát, jako za socialismu, ideopolicie!

Nedivím se, že je Pan Křeček zvolen. Naopak! Já ho vítám. Blb není, provokovat nehodlá, po Šabatové to mohl převzít i kocour a bylo by to lepší!

e-DPN a fachidioti na MPSV a ČSSZ

Rád bych poděkoval idiotům, kteří vymysleli e-DPN v podobě, v jaké ji máme.

Proti e-DPN jako takové a proti elektronizaci zdravotnictví opravdu nic nemám. Naopak. Ale- komunikace jak má vše fungovat neexistuje.

Tak např.: Dnes jsem musel proti zákonu a zdravému rozumu vystavení e-DPN 17.1. opravit na 19.1., tedy neděli, kdy v práci nejsem. Jinak nešla odeslat na server ČSSZ. Takže Pán byl u mne 17.1.- pátek, PN má být od 19.1., ale vystavení 17.1. neprošlo, oprava na 19.1. a ejhle, prošlo. ALE- toto JE podvod: Stát mne nutí podvádět, protože já vystavil e-DPN 17, ne 19, jak jsem byl nucen opravit. Mne stát může pokutovat, nejlépe likvidačně, já ty kretény nemohu.

Dále- lístky na peníze- nelze vystavit v den, kdy je zde pacient, ale jen 3 dny před termínem. Nechci vidět, kolika lidem se lístky prostě nevystaví, protože kdo si to má pamatovat, proč sem tahat člověka s nádorem, zlomeninou a podobně, jen abych mu koncem měsíce ( o prvních 14 dní nemluvě) vystavil lístek na peníze. Nechce vidět nátřesky nemocných s neinfekčními nemocemi majícími dlouhodobou PN, jak se srocují koncem měsíc pro lístky na peníze. Jak se tu bude moci pracovat netuším. Pokud by někdo přemýšlel a poslouchal lékaře, takovou prasárnu by nemohl dopustit.

Snad od 1.3. opět budou dva léky na jednom receptu. Lékaři už toho mají dost, blíží se volby, ale i tam volit tyhle panáky je risk a jejich ústupek je pragmatický, ne vstřícný.

A do toto ještě umře pan Kubera!

Ministře Adame, odstupte!

Soudruh ministr Adam Vojtěch se jen nakrucuje před kamerami, s lékaři nediskutuje, zbaběle nejede na jejich akce, kde se jedná o budoucnosti zdravotnictví, zbaběle za sebe posílá nezkušené a hlavně nic neschopné řešit ženy, je to typický vlezdopredelista Bureše a jeho vlády!

O vánocích nám nadělil dárek jeden lék= jeden recept. Tisk trvá 2x tak dlouho, nešetří se životní prostředí, ale debilovi to je jedno, vlastně debilům vládní koalice jako celku! SUKL se utrhl ze řetězu. Tisky jsou neskutečně dlouhé, pacientům se nemám čas věnovat už vůbec. Koho si ale volí…. voli!

Nejsou léky běžné provenience, ale Adam se dušuje a lže v přímém přenosu, že jich je dostatek. HOVNO! Já už pomalu nemohu léčit ani rýmu, zase např. není Clacrinase, Euthyrox na léčbu ŠŽ a to vidí všichni, kdo chodí k lékaři, jak léky nejsou a nedostatek je vidět všude. Chybí ZÁKLADNÍ medikace, populace je OHROŽENA!

e-DPN nefunguje tak, abychom se nestresovali, nelze poslat lístky na peníze když je pacient u nás, ale 2-3 dny nejdéle před dosažením termínu 14- ti dnů, což je opruz a hlavně to bude průser, protože kdo a jak má na to myslet. To mám sem na jeden den pozvat všechny nemocné na PN? Co svátky delší jak tři dny? Který kokot tohle vymyslel? Slušně se tento jasný průser MPSV ( naše Maláčová) nedá nazvat. To prostě nevymyslíš! Na to musíš být idiot non plus ultra!

Adam kudy chodí, tudy lže a asi i krade, jak přísloví říká.

Bureš jen žvaní, naše ČSSD mu v tom zdatně pomáhá.

Stydím se za takovou vládu hochštaplerů! Stydím se před pacienty a voliči, stydím se a mám strach chodit do práce, neb lidem nemám pomalu co nabídnout.

Na druhé straně jsem rád, že ještě nepotřebuji trvale zdravotnictví a jsem rád, že se již vysokého věku pravděpodobně díky stresům nedožiju, neboť toto se přežít bez ztrát nedá. Zbytečně se do hrobu neženu a makat chci, protože mne medicína baví, ale díky takové vládě, takovému parlamentu je rok od roku hůře a hůře a toto mohu dokázat spolu s kolegy lékaři napříč celou republikou prolezlou protofašistickou diktaturou blbosti diktované Prahou a bohužel Bruselem a Washingtonem. Nejsme už samostatní a už to lepší soudruzi či soukmenovci nebude, jen válka to rozštípne. Snad se jí nedožiju…

K zamyšlení

Vyslechl jsem všechny projevy. Dostal mne soudruh Bureš- máme se nejlépe, hlavně to zdravotnictví se elektronizuje, všichni jsme jako broučci spokojení a lepší to asi ani být nemůže.

Ale- že díky JEHO ministrovi se zdravotnictví sere, že díky JEHO ministrovi není komunikace směrem k nám, kteří ještě pracují, že SUKL bezdůvodně a svévolně ve vánoční době změnil počty léků na receptu na jeden, takže my, co ještě recepty tiskneme, tak jich budeme tisknout 2x tolik- to je ekologické že Bureši?, že ministr si honí triko na veřejnosti, ale to je tak vše, co on dělá- pardon, spustili nám e-PN, zdržuje, pravda ale, že funguje, za to moc děkuji programátorům. No dobře, neříkám, že VŠE je špatně elektronizace má velký výhody, ale pokud musím tisknout na vlastní náklady lidem v době e-DPN papír a ten pak potvrzovat, neskřípe to někde?

Takže-elektoriniace ano, ale ne pod pokutami, násilně, jako za totality.

Holt vše není růžové, že?

Blahopřání, že ještě žijeme a neuhnuli jsme? Nebo ano?

Přeji Vám u domácího krbu pěkné prožití vánočních svátků A hodně zdraví, štěstí a nervů z provazů neb ten příští rok bude zase díky našim zmrdským politikům opět o něco horší jak ty minulé a navíc nám přibude další rok  života. S pozdravem rodina Podivínských z Petrušova  

Toto bylo mé poselství, ale ne politici , ti to vidí asi jinak, a tak jsem musel reagovat na jednu strohou reakci:

Pochopil jsem vysvětlím: dnes LSPP (Svitavy) v naprosto nevyhovujících podmínkách, nikdo ji už nechce ve Svitavách sloužit. Já 25.11 operace patní kosti (dobře, moje debilita, skočil jsem si), služba na Štědrý den, nucené akutní vyloučeni na CT možné plicní embolie, kterou jsem naštěstí nedostal, byť tomu odpovídají klinika a D-dimery. Od 1.1. nějaký kretén v SUKLu vymyslel: co jeden lék, to jeden recept. Už chci vidět ty protažené držky „klientů“ jak čekají 2x tak dlouho na recepty! Od 2.1. E- DPN opět pod pokutou. Nevyzkoušeno. Nejhorší komunikace MPSV. Kdo jí velí- moje „přítelkyně“ z ČSSD, které strany jsem člen. nejen člen- taky zastupitel za Pardubický kraj a Město Svitavy. Koukám že nezáleží na barvě ministra (ostatně my už se v ČSSD štítíme oranžové?), ale hlavně že umí rozhazovat a dělat si mediální obraz. Je mi lito, mráz nejde z Moskvy, ba ani z toho tolik nenáviděného Bruselu, ale z Prahy, pochybuji ale, že politici (hlavně ve vládě a v parlamentu o senátu nemluvě) chtějí dělat něco pozitivního pro ještě pracujícího bílého heterosexuálního muže (bože, ať je to genderově vyváženo! – i možná ženu) této již tolik zmučené země. Tak vzhůru do ještě většího bahna s vyššími botami– ale už je to výš než náš krk…
MUDr. Vítězslav Podivínský

Co dokážou pražští (nejen) zmrdi, to nedokázal komunismus v ČSSR ani omylem!

K e-receptu:

Jeden lék= jeden recept, nemluvě o bordelu kolem e-PN:

Vážení,

omlouvám se za další mail, ale nemohu si ho odpustit.

Ze strany členů SPL čelíme výtkám, proč jsme se proti tomuto nesmyslu neozvali. Ministerstvo uvádí, že změna je na žádost lékařů, kteří návrh vyhlášky k připomínkám měli a tuhle věc nepřipomínkovali (takže jako co vlastně teď chceme).

Asi to v praxi k ničemu moc nebude, ale považuji za nutné uvést pár faktů.

– SPL skutečně návrh vyhlášky k připomínkování mělo, obdrželo jej 13.6.2019

– ovšem návrh, který jsme měli k připomínkám, uváděl v ustanovení 6, odst.7, uvedeno toto  : “ Požadavek na vytvoření receptu nesmí obsahovat více než dva druhy léčivých přípravků“

Sdružení se tedy o změně na jednu položku dozvědělo až z vydané vyhlášky. Myslím, že to celkem vysvětluje, proč jsme se proti této změně neozvali, byť jsme skutečně návrh vyhlášky k připomínkám měli.

Proč a kdy ke změně na jednu položku došlo nevím. Proč jsme byli takto obejiti (napadají mne i peprnější výrazy) netuším. Zda to byla chyba či úmysl pouze domýšlím.

Jakub Uher

A já na to:

Dobrý den, můj názor je, že ty svině (urazil jsem brav, vepře a jejich příbuzné) jen využily (v SUKLu a okolí) naši vstřícnost o čemsi jednat a za našimi zády nás- pokolikáté již- podvedli. Daří se jim to, protože ani ČLK, ani asi lékaři v SPL nejsou jednotni. Jen vola něco takového, jako jeden lék- jeden recept- může byť jen napadnout, natož to proboha realizovat! Uvědomujete si všichni ti, kteří o tom v jakékoliv formě jednali, že neměli mandát pracujících praktických lékařů, internistů a další skupin píšících (často za druhé) kvanta receptů? To nám nestačí ten průser s e-PN? Už teď ! je problém s prodlevou mezi tiskem jednotlivých receptů přímo na dobu internetovou neuvěřitelně zdržující!!!Teď budeme tisknout recepty 2x!!! tak dlouho! V době e-health je to průser, ostuda vyjednávajících, problém a odrazuje to každého soudného lékaře od podpory tzv. elektronizace. Já jsem, přitom příznivec elektronizace, ale ne násilně, debilní formou a s drakonickými likvidačními pokutami za uprdnutí se. Já to vidím takto- mě je 62,5 roků, vše s PC jsem se s pomocí svou a některých kamarádů naučil sám, ale na to, co ta chátra v Praze stále vymýšlí včetně hovadin z EUSSR už nemám  žaludek, psychiku mám v prdeli a léčím se na to. Takže musím ještě poplatit pár dluhů a pak adieu! Ať si VOLIČE volící takové voly léčí kdo kde a kdy chce, už mi je to víte u čeho. Každý rok přináší stále horší a horší podmínky, TOHLE neuměli komunisté ani omylem. na to musela přijít jiná, údajně demokratická vláda (vlády). Jsem znechucen a kalašnikov budiž mým přítelem. Omlouvám se za zemitou mluvu, ale nenacházím už ani nadávky, protože jsem vyčerpán jak pražská žumpa na jejich shromážděních. Dávám též na svůj web. www.podivinsky.cz 

A nedivme se proč se tak chovají:

Jsem rád, že máme takové vstřícné, pracovité úředníky, které všichni tak vroucně milujeme…

Připravte se na ještě větší fronty hlavně u lékařů, kteří píši tisíce neschopenek a receptů. Kupte si tlustou knihu a nenadávejte na zdravotníky- jak jste volili, tak takové voly tam máte!


Předepisování léčiv na recept bude mít od nového roku nová pravidla

Nová vyhláška o předepisování léčivých přípravků zveřejněná ve Sbírce zákonů přinese lékařům od 1. ledna 2020 několik novinek. Změny se budou týkat především údajů uvedených na eReceptu a receptu v listinné podobě. Na změny by měli být dodavatelé softwarů pro lékaře včas připraveni. „Dodavatelé softwaru byli včas o všech změnách vyrozuměni Státním ústavem pro kontrolu léčiv a opakovaně proškoleni na několika seminářích. Přesto by se měli lékaři přesvědčit u svého správce systému nebo dodavatele programu, který používají pro předepisování receptů, že v jejich programu budou všechny potřebné změny od nového roku implementovány,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Dosavadní vyhláška č. 54/2008 Sb., o předepisování léčiv, a také vyhláška č. 415/2017 Sb., která upravovala některá pravidla týkající se elektronických receptů, pozbydou platnosti k 31. 12. 2019. Nově se pravidla týkající se předepisování elektronických i listinných receptů budou řídit novou vyhláškou č. 329/2019 Sb. a částečně přímo zákonem o léčivech. Avšak předepisování léčiv pro poskytování veterinární péče bude upraveno samostatnou vyhláškou.

Co se týče receptů v listinné podobě, vyhověli jsme požadavkům předepisujících lékařů a nově již není nadále nutné opatřit recept otiskem razítka. Požadované identifikační údaje o předepisujícím lékaři, resp. poskytovateli, které se na razítku dnes uvádějí, bude možné jednoduše vytisknout nebo vypsat. Důležitou změnou u listinných receptů je, že v této formě již nebude možné vystavovat opakovací recept. To souvisí se zdůrazněním toho, že listinné recepty mají být pouze výjimečné, v zákonem definovaných situacích. Opakovací recept bude nadále možné vystavit pouze v elektronické podobě.

U elektronických receptů bude nově uvedeno telefonní číslo pacienta, popřípadě místo jeho skutečného pobytu. Kvůli nutnosti ztotožnění pacienta v základních registrech se na elektronickém receptu uvádělo jen trvalé bydliště, podle kterého však pacient není často dohledatelný, a telefon či adresa skutečného pobytu může zásadně pomoci, například při stahování léčiv u závad v jakosti.

Další změnou je nová informační povinnost v situaci, pokud dojde ke změně již vystaveného elektronického receptu. Lékař může změnit podstatné náležitosti každého receptu. Jelikož však zpravidla ke změně dochází až poté, kdy pacient již není v dosahu lékaře, a pacient tak může očekávat, že mu v lékárně bude vydán původně předepsaný léčivý přípravek nebo jiná varianta či s jinými pokyny, je potřeba, aby lékař do poznámky k elektronickému receptu dopsal informaci, že provedl změnu a v čem spočívá. Toto zásadně napomůže tomu, aby lékárník mohl pacientovi správně odůvodnit, proč je mu vydáno něco jiného, než pacient očekával, nebo s jinými pokyny.

Změny se nedotkly způsobu předávání identifikátoru elektronického receptu. Ten i nadále musí být předáván bezplatně, ale způsob předání si volí sám pacient. „Pacient si může svobodně vybrat mezi vytisknutím průvodky, zasláním identifikátoru prostřednictvím SMS nebo e-mailu, popř. zcela bez zaslání identifikátoru, pokud pacient používá aplikaci eRecept. Pokud pacient nezvolí žádnou specifickou formu, identifikátor by mu měl být předán v listinné podobě, tedy na tzv. průvodce. Elektronický recept může předepisující lékař, tak jako tomu bylo doposud, změnit nebo zrušit, pokud nebyl zahájen jeho výdej,“ uvedlnáměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel.

Jak již bylo uvedeno, vystavení eReceptu a předání identifikátoru je podle zákona bezplatné. Lékař není oprávněn vybírat žádný poplatek. V případě opaku se dopouští přestupku, za který mu hrozí finanční postih. Předání identifikátoru formou SMS či e-mailu pro lékaře nepředstavuje vůbec žádné náklady. Náklady na SMS zaslané prostřednictvím centrálního úložiště elektronických receptů hradí Státní ústav pro kontrolu léčiv. Ani pacient, ani lékař. Není tedy důvod, aby takový způsob předání identifikátoru podléhal nějakému poplatku, který by byl pacient povinen předepisujícímu lékaři uhradit.

Pacient má sice právo vybrat si způsob předání identifikátoru, a může tedy požadovat zaslání identifikátoru v SMS nebo e-mailem, přičemž lékař mu nemůže v této volbě bránit. To ale neznamená, že má pacient nárok na předepsání léčivého přípravku, obzvláště v situaci, kdy pacient vyžaduje vystavení eReceptu na dálku, bez návštěvy lékaře. Novela zákona o léčivech ani předepisovací vyhláška nic nemění na tom, že je pouze na rozhodnutí lékaře a je jeho odpovědností, zda předepíše léčivý přípravek, a zda jej předepíše i v situaci, kdy pacient nepřišel k lékaři osobně. Pacient si nemůže vynutit předepsání léčivého přípravku na dálku. Pokud už však lékař souhlasí s vystavením receptu na dálku, pak musí identifikátor poslat způsobem, který určí pacient.

Společnou změnou u elektronických receptů i listinných receptů je změna počtu položek. Na obě formy receptu bude možné předepsat pouze jedinou položku. U elektronických receptů je změna vyžádána na základě připomínek lékařů a lékárníků z terénu. U listinného receptu souvisí tato změna opět s již zmiňovanou skutečností, že vystavení listinného receptu má být i do budoucna jen výjimečné. Navíc lékárník bude muset takový recept digitalizovat. Zatímco u listinných receptů bude jedna položka povinná až od 1. června 2020, aby byl dostatek času na seznámení se s touto zásadní změnou, u elektronických receptů to nastane již od 1. ledna 2020. Centrální úložiště elektronických receptů od tohoto data automaticky neumožní vystavit žádný elektronický recept, který by obsahoval dvě položky.

Další společnou změnou pro elektronické i listinné recepty je sjednocení doby platnosti receptu. Jednotně nyní bude 14 dní, nestanoví-li lékař jinak, nejdéle však 1 rok. Tím byla zrušena odlišná doba platnosti receptu u různých typů předepisovaných léčivých přípravků. Délka platnosti u všech typů receptů se bude počítat od následujícího dne po dni vystavení receptu. Odlišná úprava platnosti stále zůstává pro recept předepsaný v rámci poskytnuté neodkladné péče a recept vystavený lékařskou pohotovostní službou, který platí do konce prvního dne následujícího po dni jeho vystavení.

Čtěte! e-PN Vám vystaví pouze OŠETŘUJÍCÍ lékař!!!

Tuto odpověď jsem zaslal ředitelství NPK Svitavy, prezidentu nČLK dr. Kubkovi:

Dobrý den, chybí mi tu to podstatné- e-PN (jako tomu už mělo být dávno a neděje se to) je POVINEN vystavit OŠETŔUJÍCÍ lékař, ne registrující. Vést musí pacienta po celou dobu, kdy jej pacient navštěvuje na prav. kontroly. Včetně tzv. lístků na peníze!!!Pokud se toto nebude dít, bude ještě větší příkop mezi PL a zbytkem lékařského stavu. Qui bono? 
Žádám tímto komoru, aby se postarala o řádné poučení VŠECH lékařů bez rozdílu odbornosti a čekala, že budou stížnosti lékaře na lékaře- a to přibývat.problémy si tedy zase jako vždy budeme dělat navzájem.Já jako NEošetřující lékař mohu být potrestán až 10000 Kč pokutou a za to mi kolegiální vztahy mezi lékaři a k pacientu nestojí ani za zlámanou grešli. Stále jako PL musíme psát za druhé neskutečnou administrativu. Nikdo s tím nic nedělá a nechce dělat, ale tady narážíme na zákon-takže jsem přesvědčen, že ČLK MUSÍ převzít odpovědnost a zavčas kolegy varovat a umravnit.
Na vědomí- sestra, ředitelství  NPK SvitavyS pozdravem 

(Nejen asi) USA debilita v přímém přenosu

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-zeme-placka-zemekoule-planeta-konspiracni-teorie-veda-popirani-fakta-nasa-astrolog.A191118_160114_zahranicni_dtt

Je vidět, že lidstvo je určené k záhubě, taky důsledek školství, u nás k tomu tzv. inkluze a opravdu nastoupí New World Order. Kreténismus lidstva opět na scéně. Likvidace vědy, zdravého rozumu, matematika pryč ze škol, zatím jenom ne maturita, zatím fyzika zůstává, preference zbytečných sociologických a sociálních věd= úpadek společnosti do doby kamenné. Tak vzhůru psanci tohoto světa!