Archiv pro měsíc: Listopad 2012

Ivo Šmoldas opět nezklamal

Ivo Šmoldas

OPĚT NEZKLAMAL

 

Jak to tak vypadá, budeme mít od příštího roku méně nemocnic a v nich méně lůžek, aby lékaři a další nemocniční personál měli naopak více peněz. Pohříchu přímočará metoda zdravotních pojišťoven, jak potřebné peníze ušetřit, zní víceméně logicky, neb jak známo, že méně je někdy více. Aby však méně bylo někdy více, musí, rovněž víceméně logicky, být pro změnu více někdy méně. A tak záchranky už nyní dostaly více času na to, aby dojely k případným pacientům. Prodloužením dojezdových dob se tedy i pacientům dostalo více času, aby případně dojeli na to, že záchranka včas nedojela, ze zdravotních pojištěnců se příkladně přepodstatnili na klienty pohřebních služeb, a postarali se tudíž o to, aby nemocničních případů bylo méně – při troše dobré vůle přesně o tolik, o kolik bude méně nemocničních lůžek.

Jelikož čert však nikdy nespí, s klesajícími počty pojištěnců budou klesat i příjmy pojišťoven, a tak po čase nezbude než opět ubrat něco lůžek, aby bylo z čeho přidat lékařům, a logicky bude nutné přidat i pár minut k dojezdovým časům záchranek, aby ubylo pacientů. A tak dokola.

Proto také vláda tolik bazíruje na finančním vyrovnání s církvemi. Neb nedá-li na zdravotnictví, nezbývá nic jiného, než dát na modlení.

Veselý den a stálé zdraví vám přeje váš IŠ.

2. pilíř důchodové reformy

Vážený kliente. Dnešním dnem jste dovršil zákonem stanovenou věkovou hranici k odchodu do důchodu a můžete si u našeho fondu zažádat o výplatu své penze.

Bohužel vám musíme sdělit nepříjemnou skutečnost. Vzhledem k nešťastným investičním rozhodnutím manažerů, kteří již v našem fondu nepracují, je v současné době na vašem důchodovém účtu 0,00 Kč (slovy nula nula nic). Dále dlužíte našemu fondu poplatky za správu vašeho účtu ve výši 125 785 Kč. Tuto dlužnou částku uhraďte do sedmi pracovních dnů na náš účet, v opačném případě bude váš dluh odprodán exekutorské firmě Sedřuzvászkůži a synové s.r.o. Náš fond vám tímto děkuje za projevenou důvěru a za to, že jste si naším prostřednictvím celý život spořili na svoje spokojené stáří.
S pozdravem jednatel penzijního fondu Jistota a spokojenost a.s. v likvidaci.

František Seberprachyazmiz v.r.

Seychely 25.8.2060

 

Přišlo od kamaráda po internetu

Typické pravicové zmrdství

Jak se dělají prachy…

 

 

 

Hušák ruinoval Sazku s platem 5,6 milionu měsíčně a, já jsem zbabělec.  Měl jsem před 15 lety v redakci velký průšvih kvůli Aleši Hušákovi, tehdejšímu generálnímu řediteli loterijní společnosti Sazka.  Jeho úřadování skončilo v roce 2011 bankrotem firmy.  V sobotu 28. dubna jsem si na ten malér vzpomněl.  V roce 1997 jsem málem skončil na dlažbě, protože jsem na stránky toho deníku vypustil „Krakena“.  Dostal jsem se k dokumentům, které svědčily o tom, jak je Sazka v dluzích, ožebračuje český sport, dává mu méně a méně, ale přitom si žije nad poměry.  Kdyby se tím někdo v roce 1997 vážně zabýval, tak by Sazka vloni bankrotem neskončila.  Jenže v roce 1997 šlo jenom o to, jak mi zavřít hubu.

 

Vypustil jsem tehdy zprávu o tom, v níž byla čísla, jak klesají příjmy ČSTV a jeho svazů, přičemž management Sazky pobírá tučné statisícové a milionové odměny, stejně jako její představenstvo, výjezdní zasedání se konají v mexickém Acapulku nebo v Jižní Africe, všichni jezdí novými volvy a podobně.  Měl jsem připravena dvě pokračování.  Hušáka to rozlítilo, zavolal šéfredaktorovi a druhý den v 10 hodin jsem stál v pozoru před jeho kanceláří, že si o tom ve třech promluvíme.  Nedošlo k tomu.  Chvíli jsem čekal, po deseti minutách vypadl z šéfredaktorny nějaký Hušákův fámulus, podal mi ruku a pravil.  „Už je to vyřízené, pan šéfredaktor vám všechno řekne.“

 

V šéfredaktorně to proběhlo asi během tří minut.  „Podívej se,“ pravil šéf, „Sazka nám navýšila roční objem inzerce z 12 na 18 milionů, takže si ta svá pokračování strč do prdele, jinak máš padáka na hodinu.  Námitky?“

 

Byl jsem jako opařený.  Pracoval jsem tehdy v největším deníku v zemi a měl jsem prominentní pozici investigativního sporťáka.  Přinášel jsem kauzy a příspíval jsem ke zvyšování nákladu.  Užíval jsem si tu prestiž.  Nechtěl jsem o ni přijít.  Dnes se omlouvám celému českému sportu za svou zbabělost.  Měl jsem se vzepřít a nechat se vyhodit, vzali by mě tehdy v každé jiné redakci.  Zvláště s mými kontakty a materiály, které jsem měl v rukávě.  A nejen o Sazce.  Měl jsem to všechno zveřejnit.  Jenže v ten den jsem si uvědomil jednu věc, že ani v demokracii hlavou zeď neprorazím.  Do roku 1989 to chodilo tak, že šéfredaktoři všech důležitých médií každé úterý narukovali na tiskový odbor ÚV KSČ a dostali instrukce, co se může a nemůže.  Diktát strany byl zavazující, všechno platila.  Po roce 1990 se to změnilo.  Diktát strany nahradil diktát inzerce.  Výsledek je do jisté míry stejný.  Kdo dává inzerci a platí, ten si může diktovat, co bude v novinách.  Rozdíl je jen v tom, že je tu víc stran a víc firem spojených s těmito partajemi.  Existují na to specializované reklamní agentury, které perou přes inzerci peníze pro politické strany.  Také platí a také si diktují.  Vlastně jsme v médiích žádný krok dopředu neudělali, svoboda médií je iluzorní.  Každé médium má někoho, kdo diktuje.

 

Nehodlám moralizovat Aleše Hušáka.  Byl prostě jen šikovný a dělal to, co mu akcionáři dovolili.            A dovolili mu hodně, protože jim za všechno dobře zaplatil.  V sobotu jsem se na valné hromadě ČSTV v Nymburce dověděl, že Sazka se od roku 1997 nikdy nedostala z řetězce dluhů.  Nakonec jí zlomila vaz polyfunkční megalomanská aréna ve Vysočanech, jejíž výstavbu Sazka financovala.  Neměla na to, ale pokračovala v tom.  Tuto halu si přál stát a realizací pověřil tehdejšího náměstka ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Ladislava Malého jako vládního zmocněnce a tehdejšího šéfa hokejového svazu Karla Guta.  Stát se zachoval jako naivní debil a nechal je konat, jak konali.  Detaily o tom, jak se likvidovala výběrová řízení (kdyby nechali halu postavit prvnímu vítězi výběrového řízení americké firmě Stadivarios, která postavila polovinu hal pro NHL a NBA a zajistila jejich rentabilitu, tak by dnes bylo všechno v klidu…), protože ti, co je vyhrávali, nechtěli nic „pustit“, si teď nechám pro sebe.  Vyjdu s tím v pravý čas.  Někdo za to skončí v base před hranicí promlčení, ale to je, holt, život.

 

Do vězení se dostávají lidé za pár „čórek“ nad 5000 korun, ale ti, co kasírují úplatky v desítkách milionů, dostávají státní vyznamenání, vstupují do síní slávy a jsou mezi celebritami.  To ale nejde.

 

Výsledkem však je, že halu stavěla nakonec Sazka.  Jak k tomu došlo, si rovněž zatím nechám pro sebe, čas hlavního „grilování“ ještě nepřišel.  První rozpočet byl v roce 2001 na 2,75 miliardy korun, v roce 2004 8,5 mld. Kč, nakonec převýšil 9 mld.  Nakonec s mechanismem financování, spojeným s vydáním dluhopisů se lhůtami splatnosti, vyšplhaly náklady na zhruba 21 miliard.

 

Bylo zcela jasné, že náklady na výstavbu haly jsou zcela nevratné, ale Aleš Hušák se choval jako grand.  Po dostavbě haly v roce 2004 rozdal managementu a představenstvu zhruba miliardu korun na platech a odměnách.  Tím je míněno 15 lidí managementu, 10 lidí z představenstva a 11 lidí z dozorčí rady.  Všichni si žili jako lordi.  V letech 2006 až 2010 bylo utraceno přes 41 milionů za pronájem soukromých letadel, za výlety na olympiády se v letech 2004 – 2010 utratilo asi 70 milionů, na firemní ošacení padlo v letech 2008 – 2010 přes 10 milionů.  V budově Sazky na Žižkově, zejména v prostorách užívaných Alešem Hušákem, visela umělecká díla v hodnotě téměř 33 milionů.

 

Aleš Hušák měl v letech 2007 až 2010 průměrný měsíční příjem 5 638 635 Kč, součet jeho čisté roční mzdy s odměnami v letech 2007 až 2011 je 274 787 259 Kč.  Měl zajímavé osobní benefity, např. osobního kuchaře, bezlimitní částky na pohoštění, pohonné hmoty, všelijaké požitky pro členy rodiny.  Přitom sportovní svazy, jejichž roční rozpočet by spasily dva až tři miliony, dostávaly částky v řádech statisíců, nebo vůbec nic.  Hušák jezdil v Bentley za šest milionů, elita Sazky v Audi A8 4.2 (6 aut) za téměř 13 milionů, k dispozici byl Hummer za 1,5 milionu, pro členy představenstva tu bylo 15 aut zn. Volvo XC 90.

 

Mnoho špičkových sportovců se nedočkalo žádných příspěvků na svou činnost, přestože k tomu byla Sazka ze zákona zřízena.  Hradili si závody na úrovni mistrovství světa, Evropy či Světového poháru ze svého anebo z prostředků svých osobních sponzorů. Sport finančně skomíral, ale v Sazce to jen fičelo.  Aleš Hušák seděl za stolem z palisandru (z Číny) za 1,5 milionu.  Firma si koupila zámek s klášterem a pozemky v Rabštejně nad Střelou za 63 145 481 Kč, vilu s pozemkem v Nouzově za 13 365 935 Kč, moravské vinařství Kolby za 44 794 163 Kč.  Sazka už byla na odpis, ale nakoupila u Trutnova pozemky za 383 613 330 Kč pro projekt Arkadia, což mělo být gigantické casino a centrum hazardních her, něco jako evropské Las Vegas.  Další centrum hazardu mělo vzniknout v blízkosti Rudné u Prahy.  Základní kapitál firmy byl splacen 21. června 2006 ve výši 355 120 000 Kč.  Sazka skončila v roce 2011 v bankrotu s pohledávkami, které desetinásobně přesáhly její základní jmění.

 

K tomu všemu došlo hlavně kvůli tomu, že Aleš Hušák měl volný prostor od zkorumpovaných statutárů a zašel ještě dále – byl zamilovaný do svých vlastních rozhodnutí.  A to je velmi nebezpečná kombinace.

 

Tak mi tedy řekněte vy, co chodíte dvakrát týdně vsadit Sportku a přitlačíte, když je ve hře velký jackpot, jestli je tohle všechno normální.  Já a můj bratr jsme sázeli Sportku každý týden, protože jsme sportovci.  Nečekali jsme na výhru, ale byli jsme si jisti, že podporujeme sport.  Teď už nesázíme.  Nepodporovali jsme totiž sport, ale Aleše Hušáka, zkorumpovaný management, představenstvo, dozorčí radu a jejich dolce vita.  Byli jsme podvedeni.  Stydím se za to, že jsem byl v roce 1997 zbabělcem.  V roce 2012 zbabělcem už nebudu.

 

Pavel Skramlík

 

 

Lži elektronizace zdravotnictví

Projekt E-Health – podvod na důvěřivých pacientech ZDRAVOTNICTVÍ

Již několik let pravidelně probleskují tiskem zprávy a tom, jak projekty elektronického zdravotnictví můžou zlepšit péči o zdraví pacientů. Jelikož však tyto projekty připravují inženýři a další „odborníci na zdravotnictví“, kteří v životě klinickou praxi nevykonávali, podívejme se na tyto „inovace“ z perspektivy reálné klinické praxe.

Lež č. 1:

Ve světě získává elektronické zdravotnictví stále větší podporu.

Jak je to ve skutečnosti?

Nejlepší kliniky světa se vracejí k ručně psané (!) dokumentaci. Ta je obtížně zkopírovatelná a zfalšovatelná. Tyto kliniky si vedle nesmírné citlivosti zdravotnických dat také uvědomují, že data v elektronické podobě nikdy nelze stoprocentně zabezpečit. Pokud jsou data v nemocničních počítačových sítích, pak jsou tyto sítě často zcela (fyzicky) odpojeny od internetu. Umístění extrémně citlivých dat (což právě zdravotnická data jsou) do jednoho centra navíc s přístupem zvenčí je v rozvinutých zemích považováno za ohrožení národní bezpečnosti. V žádné západní rozvinuté zemi takovýto systém neexistuje a ani existovat nebude.

Lež č. 2:

Zdravotnictví ušetří na duplicitních vyšetřeních

Jak je to ve skutečnosti?

K velkým úsporám rozhodně nedojde. Aspoň ne takovým, aby vynahradili promrhané miliardy na nesmyslnou elektronizaci. Problém je v tom, jak tzv. duplicitní vyšetření vznikají. Převyšetřování pacientů má jeden hlavní zdroj, a tím je alibismus lékařů. Se stoupající tendencí stížností a žalob pacientů na lékaře bude počet vyšetření nadále stoupat. Ale to je již jiná kapitola.

Lež č. 3:

Elektronické zdravotnictví přinese dostupnost kritických dat pacienta v akutních situacích

Jak je to ve skutečnosti?

Z hlediska reálné klinické praxe se jedná o holý nesmysl. V akutních stavech většinou není čas listovat dokumentací a lékař se řídí aktuálním stavem pacienta. K dokumentaci pacienta lékař pouze přihlíží, ale má přímo povinnost jí jaksi nevěřit a přehodnocovat vše dle aktuálního stavu.

Lež č. 4:

V elektronických záznamech budou zapsány důležité údaje, jako je krevní skupina či alergie pacienta.

Jak je to ve skutečnosti?

Údaj o krevní skupině je naprosto k ničemu. Krevní skupina se stanovuje před každou transfúzí znovu (pokud není v sérii). Údaj o alergii se dá napsat třeba na kartičku pojišťovny. K tomu není třeba budovat systém za miliardy.

Lež č. 5:

Zdravotnická data uložená na centrálním úložišti jsou dobře zabezpečená

Jak je to ve skutečnosti?

Nic nelze 100% zabezpečit. První, kdo bude mít k těmto datům dobrý přístup, budou zahraniční tajné služby. Bude pak velice lehké vytipovat si a vydírat konkrétní osoby. Při současném rozvoji techniky je pak možné zkopírovat VEŠKERÁ zdravotní data VŠECH OBYVATEL konkrétního státu během několika minut do mobilního telefonu.

Shrnuto:

Zdravotničtí informatici (které nikdo nepotřebuje) chtějí budovat nesmyslný robustní systém (který nikdo řádně nevyužije). Lékaři jen kroutí hlavou, protože to celé je jaksi „o nich a bez nich“. A to ještě v době, kdy se zdravotnictví zmítá v existenčních problémech. Jediný výsledek podobných akcí jsou utracené miliardy (o což samozřejmě primárně jde) a zneužití lékařského stavu, kterému je celá ta zbytečnost podstrkována.

Řešení je prosté: zdravotnictví se musí zbavit parazitů, „odborníků na zdravotnictví“. Tím se SKUTEČNĚ dají ušetřit SKUTEČNÉ miliardy.

A co poradit podvedenému pacientovi, který se již těšil, jak si bude na internetu prohlížet svoje zdravotní záznamy a bude mít přehled o svém zdraví? To nejlepší, co jej může v džungli zdravotnictví potkat, je vztah lékař-pacient založený na důvěře. Bez zkušených a kvalitních lékařů jsou mu jakékoliv zdravotní záznamy, byť v 3D animacích s dolby surround efekty, úplně k ničemu.

zdroj: http://www.evropsky-rozhled.eu/projekt-e-health-podvod-na-duverivych-pacientech/

Sokratova moudrost

Sokrates (469 př. n. l. – 399 př. n. l., Atény)

Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.
Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

Sokrates

Bezzubý stát!

Jestli v Praze zavedou to co v Jablonci – tak se hlásím k romské národnosti…
Tomu se snad ani nedá věřit, že je to možné….
JABLONEC aneb „Jak nás vychovávají cikání“
Město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Dopravními podniky měst Liberce
a Jablonce nad Nisou zavedlo pro romské spoluobčany z oblasti Zeleného
údolí nový typ jízdenek pro MHD.
Zavedlo a také zaplatilo. Tyto jízdenky jsou přenosné a jsou pro naši
romskou menšinu ZDARMA !!! Hlavním důvodem bylo to, že stoupl počet
případů napadení řidiče a revizorů a to zejména ve večerních hodinách,
kdy se nastupuje předem a kdy si řidič řekl o jízdní doklad a byl napaden.
Město Jablonec n.N. odůvodnilo své kroky takto: „ alespoň bude klid,
městská ani státní policie s tím nikdy nic nenadělá.” Jízdenky jsou přenosné,
platné v nemalém počtu pro tuto skupinu obyvatel. Co dodat. Cikáni opět
dosáhli svého.
Příště rozbijou hubu pokladní v marketu a dostanou grátis lístky na jídlo??
Pak pumpařovi a budou následovat lístky na benzín??? Holt oni to s tímto
státem umí, můžeme jen závidět. Prý nepřízpůsobivý, opak je pravdou, umí
se přizpůsobit dokonale a když jim to nejde, přizpůsobí si svým chováním
stát, policii i nás. Je normální strach jít večer městem? Kde se krčí ti, co si
platíme a mají nás chránit? Proč město naříká, že večerní Jablonec nežije, ať
se tam jdou podívat po 21. hodině a uvidí pravý důvod. A bude hůř……..
V Praze není třeba čekat na 21. hodinu. Zde i dopoledne dokáží černí
pasažéři romského etnika vyděsit a bez ostychu omezovat platící cestující!
Spolucestující na fotu do mne vytrvale kopal kanadou, až mi nezbylo nic
jiného, než mu v zájmu mé dosud zdravé holenní kosti uvolnit i své místo.
Neměla jsem na vybranou. Z druhé strany tábořilo jeho pokřikující, svačící a
popíjející početné příbuzenstvo. (I když jsem se zařadila mezi ty odvážné,
kteří spoj předčasně neopustili, tu bdící společnost jsem si pro ucelenější
obrázek přece jen vyfotit netroufla….).
Jablonecká hromadná jízdenka pro celý squat, ještě k tomu přenosná a
zdarma, je zvláštní znevýhodnění těch, kteří platí a dodržují podmínky
Městského přepravního řádu, ale Praha to dotáhla k „dokonalosti”.
Romskou migraci v MHD řeší tak, že revizoři „přednostně” kontrolují na
první pohled finančně „dobytné” cestující, aby ti tmavší stačili na následující
stanici vystoupit a počkat na další spoj.
Tak jak je to tedy s rovnými právy pro všechny občany této republiky?….
Za sebe říkám UŽ MĚ „MILÍ” POLITICI NESERTE!
Jitka Tejmarová
Kdo souhlasí a má komu, ať pošle dál. Komu je to jedno, nechť považuje tento
článek za bezpředmětný!

Text pana Horáčka

Celý text Michala Horáčka tak,
jak ho uveřejnil na Facebooku:
Tak nám pan Kalousek dneska vzkázal, že „zlaté časy v
Evropě skončily; prožrali jsme to a proflákali.“
Koho tím „my“ myslel? Už desítky let pracuji ve dne
a hlavně v noci, o víkendech, o svátcích. Moje žena pracuje
od rána do večera a ještě se stará o dcerku; nejednou si
pak dá budík na tři ráno, aby mohla přemýšlet a kreslit. Můj tchán, profesor
teoretické fyziky, pracuje nepřetržitě.
Mí kolegové jako zvukař Michal Pekárek nebo Vojta Dyk nebo Dodo Gombár
pracují, až padají únavou, stejně jako editorka mých knih Daniela Iwashita. Když jdu
nakoupit, vidím ženské, které sedí den co den hodiny za pokladnami, vidím řidiče
autobusů, vidím lidi na stavbách, lékaře v extra službách v nemocnicích, znám lidi, co
vstávají ke koním před pátou ráno…
Nepochybuji, že mnoho lidí se „fláká“, ale kdo jim umožnil ten luxus flákat se a
„přežírat“ díky prostředkům, které vytvořili ti usilovní? Nebyl to snad právě
profesionální politik – zprava i zleva, tohle rozdělení dávno ztratilo jakýkoli smysl – kdo
si tak kupoval jejich hlasy?
Anebo, stejně jako já soudím podle lidí ve svém okolí, soudí tak i MK? Vidí
pašáky jako pan Škromach, který jako bolševik, odborář a politik o práci nezavadil
nikdy a vždycky jen heftoval lidi. Vidí celou tu vlastní povedenou partu, která se stará
hlavně o přihrávky předražených státních zakázek na cokoli svým kumpánům. V tom
případě se nedivím, že mluví o flákárně a přežranosti. Ale to ať mluví za sebe a za
své, ne za mě a za mé.
Tenhle dnešní ministrův žvást není jen blbý, je vůči stále ohromnému
počtu slušných a pracovitých Čechů nesnesitelně drzý.
___________________________________________________________________________
poznámka: Chceš-li se mít jako prase, musíš se chovat jako svině.
A toto je česká svině všech sviní.
„Víš co mě můžeš, národe…?“ vyfocena svině kalousek

Memorandum k 17. listopadu

Memorandum k 17. listopadu

21. říjen 2012 |

Josef Vít |

 

Do úspěšného převratu v roce 89 nemělo Československo žádný dluh. Převažovaly aktiva, a to v miliardách dolarů. Další nepochopitelná věc – všichni lidé měli práci. Ústava garantovala právo na práci. Příživnictví bylo trestáno. Práce byla právem, i povinností. Pracovali i poslanci. Za výkon funkce měli symbolicky příplatek.

Školy produkovaly jen takové profese, jaké si vyžadovala společenská dělba práce. Plánovalo se. Každý absolvent školy dostal umístění, s platem, a někdy i s bytem. Zdarma. Družstevní třípokojový byt se dal splatit za pět let, aniž by se rodina živila kořínky. S demografickým vývojem jsme neměli problémy. Z novomanželských půjček se dala zařídit domácnost. Úrok byl symbolicky, a při narození dítěte se odepisovalo z dlužné částky. Odchod do důchodu se postupně snižoval. Stejně i týdenní pracovní doba. MHD měla vstoupit do experimentu: měla být bezplatná. Romský problém nebyl, naši Cikáni pracovali. Totalita.

Uskutečněme dne 17. listopadu ve všech městech protesty pod názvem Bereme si zpět svou zemi.

Protesty se začnou v 15:00 současně ve všech městech.

Důvodem protestů je neúnosná ekonomická a politická situace v České republice. Za protesty nestojí žádná politická strana ani hnutí. Budiž to spontánní rozhodnutí občanů Česka, kteří jsou nespokojeni s vývojem a směrem, kterým se Česko ubírá za posledních 23 let. Dne 17. listopadu uplyne 23 let od chvíle, kdy jsme chtěli žít slušnější a lepší život. 17. listopadu to bude 23 let lží, rozkrádání společného majetku, vytváření finančních skupin, oligarchie a bující korupce. Společně řekneme DOST! Společně se postavíme aroganci státní moci a politikům! Vyzýváme učitele, zdravotní sestry, živnostníky, zaměstnanance, nezaměstnané, všechny, kteří byli posledních 23 let klamáni a okrádání politickou elitou spolu s oligarchií z finančních skupin aby pozdvihli svůj hlas. Řekněte už dost.

Požadavky ve smyslu Čl.32 Ústavy ČR vyslovujeme vládě i prezidentovi ČR nedůvěru a z uvedeného důvodu trváme na okamžitém:

1) rozpuštění parlamentu

2) zastavení „reforem“ proti lidem

3) audit veřejného dluhu

4) zestátnění strategických odvětví

5) zajištění potravinové a ekonomické soběstačnosti

6) potrestání viníků

Odůvodnění:
1.) Trváme na demisi celé Vlády ČR nakolik, posouvá zemi do nepředstavitelné ekonomické a morální katastrofy, žádáme rozpuštění Parlamentu a odstoupení Hlavy státu.

2.) Požadujeme okamžité zrušení všech reforem namířených proti lidem.

3.) Požadujeme audit veřejného dluhu Slovenska, s moratoriem na splátky dluhu, protože sloužily soukromým zájmům a nikoli ve prospěch všech občanů.

4.) Požadujeme obnovení veřejné kontroly strategických odvětví, které jsou důležité pro společnost: zemědělství, bankovnictví, energetika, vodní hospodářství, zdravotnictví, vzdělávání a řízení životního prostředí.
5.) Okamžité spuštění procesů, jmenování úřednické vlády, operacionalizace referenda, nový volební zákon atd, zákony směřující k zajištění ekonomické a potravinové soběstačnosti, zajištění podpory národního hospodářství + vymanění se z područí EU, dluhů a sankcí.

6.) Postih trestné, politické a morální odpovědnosti viníkům, kteří okradli, obrali, zdevastovaly, zničili a rozprodali naši vlast za posledních 23 let!

Žádáme spravedlivé tresty pro všechny zloděje a tuneláře.

Toto je mírně upravený a počeštěný text mailu, který si lidé na Slovensku navzájem rozesílají. Nevím, jaký bude mít účinek, ale držím Slovákům palce. Snad budou úspěšnější. Pošlete to svým přátelům. Podrobnosti na http://1711.sk

 

Zajímalo by mne, jak se na to dívat u nás, ale je to u nás jeden za 18, druhý bez dvou za 20. Uvidíme, jak dopadnou protesty 17.11., kterého se nemohu z pracovních důvodů zúčastnit.

Jak to napsat, aby mě nezavřeli

Jak to napsat, aby mě nezavřeli: Ta pakáž bezpáteřných korytářů vedená Kalouskem a Nečasem překročila všechny hranice slušnosti

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 8.11.2012 | Rubrika: Zamyšlení

 

Všechno ve mně řve. Žádná sebesprostší slova nevyjadřují mé pobouření, vztek, opovržení, pocit hnusu a až fyzické nevolnosti. Zvedá se mi adrenalin i žaludek. Je vůbec možné, aby si ta banda bezpáteřných korytářů dělala z lidí nikoliv jen dobrý den, ale i nástroj své fekální hygieny?!
Tohle že je pravice, jež má být založena na morálce? Ta pakáž vedená Kalouskem a Nečasem překročila všechny hranice ne pouze slušnosti, ale i účelového machiavellismu. Postavili se naroveň nejhorších národních zrádců. Pes by od nich kůrku vzít neměl.
Od této sebranky jsem nic dobrého nečekal. Člověk už byl zvyklý v naší politice na ledacos, na Grosse, Rathy, Dalíky i Řebíčky. Ale spřež kolem Kalouska, Schwarzenberga a Nečase je řádově něco jiného. Kde jiným zprofanovaným „výtečníkům“ šlo o stamilióny nebo miliardy, tam nyní jde o majetkový převrat na několik generací.
Pod pláštíkem „rozpočtové odpovědnosti“ se rozvrací důchodový systém a veřejné zdravotnictví. V době kulminující rozpočtové nouze a přes odpor drtivé většiny veřejnosti se stát zavázal na dlouhé desítky let platit nesmyslné finanční kompenzace církvím, a to dokonce i těm, které u nás za komunistů ani neexistovaly!
„Protikorupční vláda“ své prosadila pouze na korupčním principu. Slíbila Tluchořovi, Fuchsovi a Šnajdrovi, že je neodstaví od plných žlabů. A nedejte se mýlit, tato koryta nespočívají hlavně v oficiální odměně, ale v pletichaření s miliardami. Škody podle toho potom vypadají a tvoří významnou část našeho státního dluhu. V příšeří státní správy se mnoho zlodějen může přikrýt legální slupkou.
Neštítili se k protlačení svých zvrácených záměrů využít i služeb nepravomocně odsouzeného kriminálníka, který jako bonus získal imunitu. Jestli to není politická korupce, navíc do očí bijící, tak už nic. Nějaké Nečasovy verbální moralizování o vážném problému, o němž bude s novým poslancem hovořit, bylo naprosto pokrytecké, licoměrné a arogantní. Proč tedy přijal takovýto špinavý hlas?
Jak už jsem řekl, čekal jsem mnoho zlého, ale takový nestoudný kalup k okamžitému protlačení všech nehorázností, k nimž dosud scházela většina ve sněmovně a které budí spontánní odpor většiny občanů, to zaskočilo i mě. Tak se dělá politika? Jedním nebo dvěma korupčními hlasy převálcovat v noci odpůrce a vlastně i voliče? Jako když jde zloděj na lup…
Dobře vědí, že opozice tím získá jen body navíc a po volbách bude za cenu dalších škod tyto zákony podle možností rušit, jakkoliv se tváří nevratně. Jaký šílený zájem za tím musí stát? Pandury, Gripeny a letouny Casa byly proti tomu jen neškodnou selankou. Oni komunisty jen straší veřejnost, ale zjevně se jich vůbec nebojí a ještě jim nahánějí voliče. Kdyby se báli, nevedli by takový frontální útok na zbytky majetku, který dosud odolával jejich chamtivým
pařátům. A nedivím se, že radikalizují levici natolik, že může mít revoluční choutky.
Já se tedy necítím a nikdy nebudu levicovým voličem. Ale mám vztek na nenažrané pseudopravičáky, kteří radikální levici dodávají munici. Oni tak vlastně nepokrytě dávají najevo, že je nezajímá budoucnost, ale pouze to, co si mohou okamžitě za jakoukoliv cenu přisvojit. Kdybych měl své pohrdání přecházející v zuřivost ocenit na stupnici od jedné do sta, dal bych tisíc! A neradil bych po tom všem, co se včera odehrálo, žádnému politikovi v zájmu jeho zdraví, aby mi to chtěl vysvětlit (Vysvětlováním k naprostému zblbnutí).
Co dělat? Situace opravdu spěje k nějakému radikálnímu řešení. Nevím, jestli byli Jakeš se Štrougalem před Listopadem tak nenávidění jako Kalousek s Nečasem nyní. Mělo by se to zarazit dřív, než bude pozdě. Určitě to, co následovalo po kongresu ODS, mělo všechny atributy protiústavního zneužití zastupitelské demokracie.
Co očekávám? Nechci být naivní, takže od politiků nic. Prezident Klaus by si měl však uvědomit, že má-li pochybnosti „nad různými věcmi, které se udály v naší politice v posledním týdnu“ měl by se k takovým dryáčnickým metodám postavit jako chlap. Ačkoliv je nejrozumnějším z našich politiků, už jednou selhal při podpisu Lisabonské smlouvy. Teď má šanci na reparát u církevních „restitucí“. A z titulu a vážnosti své funkce by mohl i více…
Občanům bych radil, aby ignorovali tzv. druhý pilíř důchodového systému. Garantuji každému, že se to nikomu dlouhodobě nevyplatí, a kdybych byl mladý, určitě bych své peníze na dlouhá desetiletí nesvěřil tlupám lačných šejdířů z Drábkova klanu. Navíc to oslabí průběžný systém, od něhož po jeho vykradení chce dát vláda ruce pryč.
Co mi zbývá? Podělit se se svými čtenáři o své důvodné rozhořčení a slíbit, že s tvrdou kritikou zlořádů neskončím. Opravdu už jde o hodně. Každému, kdo s mým článkem souhlasí, dávám svolení jej neomezeně šířit. Do toho počítám i svůj včerejší článek »Špinavé trafiky pro „rebely“ kredit vlády totálně popřely«.
Ostatně soudím, že poslední kapka už dopadla…

 

Můj dodatek: lépe bych tohle nenapsal, akorát že po vymazání sprostých slov byste neměli co číst… Až na ty nabubřelé pravicové „opravdové“ žvásty. Též jsem na počátku ČR volil pravici- ale tady žádná nikdy nebyla. Pokud je pravice to, co stále vidíme a co nám zavařilo v 90. letech, pak zlatá zadnice! Jistě se najdou kritikové vlády koalice vedené ČSSD a ano, někteří naši současní představitelé by měli být nakopáni víme kam… Vypadá to, že ani jedna z tradičních stran demokracie v ČR nemá přirozenou inteligenci mezi svými řadami. Kam to spěje: Komunisté neměli od roku 1990 žádnou odpovědnost a tak zakolísání ČSSD jim na levici nahrává hlasy. Kde se ale chtějí zúčastnit vládnutí, aby dokázali, že jen nežerou chleba v zastupitelstvech?  Neměla by ČSSD zrušit Bohumínské usnesení a tu „moc“ jim dát? Ať ukáží, nač mají, a ať se stejně znemožní, jako dosud vládnoucí strany. Situace není partajně jednoduchá a stejně kdo bude po tomto bordelu vládnout, bude mít setskramentský problém. Zapařené řitě v zastupitelstvech nepotřebujeme!

U Ratha nejde o 7 miliónů, ale o 260 miliard!

U Ratha nejde o sedm milionů, ale o 260 miliard

David Rath je politickým vězněm a nikdo mi nevymluví, že to je jinak. Pokud by to bylo tak, že naše policie pod vedením Kubiceho a jeho nohsleda Červíčka, opravdu odstíhá všechny tunely páchané politiky, musela by být ve vězení i Vlasta Parkanová, Drobil, Vondra, Bendl a další a další politici. Možná to chtěl udělat Lessy, a tak byl odstraněn.

U Davida Ratha jde, podle mého názoru, o něco úplně jiného. Za jeho zatčením a nakládáním s ním hůře než s Breivikem je Kalousek. V tomto přesvědčení mě utvrdil sám nejlepší ministr financí galaxie, který svými návrhy jenom potápí českou ekonomiku a okrádá lidi. Jako důkaz svého  triumfu nad svým největším kritikem a odpůrcem Rathem uspořádal se svými spolustraníky pochod, při zahájení kampaně do krajských voleb, pochod z Rathových Hostivic do Buštěhradu. Byl to Kalouskův výsměch a jeho césarovský triumf!

David Rath byl totiž jediným poslancem v celé sněmovně, který viděl Kalouskovi a Hegerovi pod prsty při jejich snaze zprivatizovat zdravotní pojišťovny. Věděl, jak to chtějí udělat a důrazně na to upozorňoval. A měl pravdu, vždyť první kroky ke zprivatizování pojišťoven již nastaly. Sloučily se tři soukromé zdravotní pojišťovny v jednu. Zatím jen tři.

Všechny zdravotní pojišťovny dostávají ročně na dvě stě šedesát miliard korun, tedy pokud lze Rathovi, který tuto cifru veřejně v televizi před svým zatčením veřejnosti sdělil, věřit. A to už je pořádný balík peněz. A právě proti tomu Rath bojoval. Věděl totiž, co by nastalo, pokud by se to těm dvěma podařilo.

Nastal by americký systém. Tam je to tak, že majitelé pojišťoven určují lékařům koho léčit, jakým způsobem léčit a kolik mohou nebo  smějí do toho kterého pacienta pustit peněz z pojišťoven. Navíc si americké soukromé pojišťovny samy stanovují výši pojistného, a to je tak vysoké, že téměř polovina občanů USA na zdravotní pojištění vůbec nemá. I tento údaj pochází z veřejných zdrojů a právě zdravotnictví a jeho nutná reforma byla hlavním argumentem Baracka Obamy v předvolebním boji a toto téma nastolil i nyní.

Tahle vláda, ať už v podání ODS nebo TOP 09 chce jediné, připravit pro své kamarádíčky miliardáře, co nejlepší podmínky, aby mohli ještě více bohatnout, a to jde jenom tak, že se okrade většina národa. Klausovou privatizací přišel stát o biliony korun, padají cifry i přes dva biliony. Už nám nezbylo téměř nic, všechno patří zahraničním majitelům a jejich zisky odcházejí  z republiky. Na čem by mohli různí Chrenkové a spol ještě více zbohatnout? Na zdravotním pojištění, lépe řečeno na zdravotní dani. A proto se Heger a Kalousek snaží zdravotní pojišťovny nacpat do nenasytných rukou soukromníků.

Tomu ale ve sněmovně bránil právě Rath. Ať už je jakýkoliv narcis, hulvát či arogant, v tomto případě měl velkou pravdu. A tak musel zmizet ze scény. A opět tomu posloužil, jako v roce 2006, mouřenín Kubice. Ratha zavřeli a ačkoliv u nás dle ústavy platí presumpce neviny, Rath byl médii předem odsouzen. A jde to tak daleko, že je  mu bráněno v jeho ústavním právu, a to v práci ve sněmovně.

Pokud by měla být naše Ústava dodržována a platily by zákony, musel by být David Rath dovážen na každé jednání sněmovny, měl by právo hlasovat a vůbec plnit zákonnou funkci zvoleného poslance. Takhle je levice oslabena o jeden hlas. V současném rozpoložení sněmovny je to velice důležitý hlas. A proto mu to je znemožněno. Návrh poslance Humla, aby byla dodržena Ústava a Rath mohl ve sněmovně řádně pracovat, byla pravicí zamítnuta.

Proč asi?

Kdysi, při prezidentské volbě Václava Havla, byl na jeden jediný den uvězněn poslanec Sládek. Hlasoval by totiž proti Havlovi, a ten by nebyl zvolen. Také kvůli vymyšlenému obvinění. Případ Ratha je totožný. Za čtyři měsíce vazby nebyl obviněn. Zřejmě se Kubiceho policii ještě nepodařilo vyrobit takové důkazy, které by obstály před soudem.

Mám v rodině schopného ajťáka a udělali jsme si pokus. Namluvil jsem na diktafon několik různých informací a on má slova přes počítač srovnal tak, že měla úplně jiný význam. A vůbec nic jsem nepoznal, nebylo to totiž možné. I tohle dnes dokáže šikovný expert a počítač. Takže nějaké odposlechy mohly být docela klidně patřičně upravené. Neříkám, že byly, říkám, že mohly.

Už po zatčení Ratha jsem se informoval u známého bývalého vysokého policisty, plukovníkem byl, než odešel znechucen od policie, zdali lze na bankovkách zjistit otisky prstů. Už tenkrát mi sdělil, že je to velmi, ale opravdu velmi obtížné, nicméně by se mohlo něco objevit. Rath má v ruce posudek, že na žádné bankovce, ale ani na krabici od vína není žádný jeho otisk.

Zajímalo mě také, zdali policie  podle čísel bankovek v krabici od vína bude zjišťovat jejich původ. Mám informaci, že bankovky pocházely z ostravské banky. Nikde jsem se ale nedozvěděl, zdali policie podle záznamů z kamer, neboť jsme sledováni na každém kroku, zjistila, kdo vlastně ony peníze vyzvedl. Buďto tuto informaci policie tají nebo se prostě nehodí do krámu.

Zkrátka, v kauze Rath je podle mého názoru tolik nejasností, podivností, že jsem nabyl dojmu, že celý jeho případ je vykonstruovaný. Navíc, když již existují znalecké posudky na všechna výběrová řízení z inkriminované doby a případů a pokud Rath ve sněmovně nelhal, dokládají, že se v těchto případech rozkrádání nezúčastnil, a proto se domnívám, že je politickým vězněm.

A ještě jedna věc mě, na závěr, zarazila. Rath musí být ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky a jinak mařit vyšetřování policie nebo páchat další trestnou činnost. Útěk za hranice je v jeho případě nesmysl. Jak to, že Vlasta Parkanová, vydaná ke stíhání  stejně jako Rath, není ve vazbě? Ona se nemůže domlouvat se svědky? Ona se nemůže dohodnout, především s Kalouskem, který má v jejím případě prsty, o tom, jak má vypovídat?  Komu nejvíc prospěje její nezatčení? Jí, samozřejmě, ale především Kalouskovi, a tak je na svobodě, vesele se může na vyšetřování připravovat, hlasovat ve sněmovně spolu s pravicí a vše je v pořádku.

Jsem strašně zvědavý na soudní jednání s Rathem, jsem strašně zvědavý na vývoj kauzy Parkanová, kde nešlo o sedm milionů, ale bezmála o tři čtvrtě miliardy předraženého nákupu zbytečných letadel Casa, jejichž nákup Parkanová podepsala poslední den ve funkci.

Mám dojem, že kromě Ratha se nic jiného před soud nedostane.

Demokracie v podání českých politiků pláče. A čím dál víc.

Vladimír Kapal|sobota 8. září 2012 11:07