Archiv pro měsíc: Leden 2017

Zmar zmrdům! Realista se učí střílet… Trump is HERO!

Tomuto se říká revoluce. Co nešlo desetiletí, udělá Trump za pár hodin. Sociolog vysvětluje, proč poslední týden celý svět jen zírá

29. 1. 2017 17:11

ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl patřil k dlouhodobým a ostrým kritikům liberálně levicových „elit“ postupně čím dál více ovládajících západní svět. Nástup Donalda Trumpa vnímá jako skutečnou revoluci, absolutní změnu uvažování, jakou USA neviděly od občanské války v devatenáctém století. Nejlepším důkazem je prý konsternovaný šok všech médií z prezidentova inauguračního projevu, který byl pro Washington z úplně jiného světa, než na jaký tam byli doposud zvyklí.

Foto: David Hora
Popisek: Sociolog Petr Hampl na besedě v Českých Budějovicích
Ani ne dvacet čtyři hodin po jeho nástupu se ve velkých amerických městech sešly demonstrace, oficiálně ohlášené za práva žen a dalších sexuálních minorit, ale obsahem jednoznačně namířené proti Trumpovi. Co podle vás tento poplach a okamžitá mobilizace těchto skupin ukazují?Zajímavější je to, co televizní kamery neukazují. Podle kusých náznaků to totiž vypadá, že se clintonovská demokratická strana organizačně zhroutila. Po mnoha letech je to vůbec poprvé, co neovládají vůbec nic. Nemají ani prezidenta, ani Kongres, ani Senát, i většina guvernérů a parlamentů v jednotlivých státech je republikánská. Demokraty opouštějí sponzoři a Trump již odřízl peníze jejich neziskovkám. Kanceláře jsou prázdné, protože aktivisté si zoufale hledají jinou práci. Vše svědčí o tom, že protitrumpovská opozice ztratila schopnost normálně fungovat, natož vést volební kampaň.
Všimněte si třeba, s jakou lehkostí jsou Trumpovy návrhy schvalovány.Politická opozice je tedy na čas rozprášena a prezident Trump zahájil válku s médii.

Ano, sami Trumpovi lidé ten termín používají. Trump naschvál provokuje, lidé v redakcích ztrácejí nervy, vypouštějí falešné zprávy, které musejí vzápětí stahovat z webů, publikují extrémně emotivní komentáře, a připravují se tak o poslední zbytky důvěryhodnosti. I z úst levicových komentátorů tak můžete slyšet obavu, že dojde k radikální změně politických poměrů v tom smyslu, že média budou dále ztrácet vliv.

Česká média o tom vůbec nereportují. Z pochopitelných důvodů.

Nicméně na demonstracích vystoupily známé celebrity, třeba zpěvačka Madonna. Co dnes právě takové lidi přivádí na barikády?

Třeba v případě Madonny je to jasné. Bývalé sexcelebritě bude za pár měsíců 60 let a zoufale se snaží dokázat, že je pořád atraktivní. Jenže má obavu, že nevzbuzuje dost pozornosti. Že se třeba nemluvilo dost o jejím příslibu poskytnout orální sex každému voliči Hillary Clintonové včetně relativně detailního popisu toho orálního sexu. Proto přitvrzuje. Obávám se, že dříve či později uvidíme „protitrumpovský protest“ ve formě odhalování intimních partií Madonny. Věřím, že ParlamentníListy.cz se zachovají jako solidní médium a přenechají tento druh informací České televizi, kde naopak nepochybuji, že je opakovaně zařadí jako hlavní bod večerních zpráv a několika diskusních pořadů. Třeba pánové Ruml, Halík a Pehe by jistě byli schopni takovou záležitost náležitě posoudit, rozebrat a okomentovat. Nebo by mohli přizvat nějakého experta z Evropských hodnot. Konečně něco, na co jsou odborníci.

Donaldu Trumpovi lidé nadávají, protože je prý vulgární, přitom právě Madonna ve svém projevu zálibně opakovala výkřiky „fuck off“. Mohou tyto zřejmé faktické rozpory významnějším skupinám otevřít oči, nebo už je to rozdělení „Trump – Antitrump“ tak jednoznačné, že se nad tím odpůrci prezidenta Trumpa ani nezamyslí?

Zkuste si to představit. Stojíte v antitrumpovském davu, jásáte, emoce bouří, všichni kolem vás jásají stejně… Máte pocit, že s vámi musí souhlasit celý svět. V takových situacích lidé často nedokážou odhadnout, že jsou trapní a směšní. Samozřejmě není nejmenší šance, že by ta obscénní gesta změnila poměr volebních sil proti Trumpovi. Naopak, nahrávají mu.

Když jsem projev Madonny poslouchal, tak kromě vydatně zastoupeného sprostého fuck off její projev obsahoval taková apokalyptická slova jako „revoluce“, „nový věk tyranie“, „hrozivá chvíle temnoty“ nebo „dobro zvítězí“. Když odhlédneme od pochybného faktického základu těchto slov (pronesených po zhruba půl dni úřadování Donalda Trumpa), co ze sociologického hlediska o tomto hnutí vypovídá takový patetický jazyk?

Vypovídá o tom, že obě strany sporu vnímají současný okamžik jako něco naprosto zlomového. Upřesním, že je to v první řadě trumpovská strana, kdo používá pojmy jako „revoluce“, či dokonce „vyhlášení války vládnoucí třídě.“. A skutečně, Trumpovo zvolení přináší Americe největší mocenský posun od války Severu proti Jihu. Moc nadnárodní elity snad je přinejmenším výrazně narušena.

Zdá se, že elity doufaly, že Trumpovy předvolební sliby jsou jen vějičkami pro obyčejné lidi. Doufaly, že Trump si bude chtít nakrást a žádné velké změny neprovede. Jeho inaugurační projev pro ně musel být naprostým šokem. Stejně tak následující dny, kdy Trump vystupuje velice rázně a v podstatě každých pár hodin plní některý ze svých volebních slibů. Vypadá to, že elity vůbec nemají představu, jak Trumpa zastavit nebo aspoň zpomalit. A co horšího, jakmile se lidé jednou nadechnou, bude velice těžké je znovu ovládat.

Když dnes americká multikulturní levice papouškuje trumpovskou revoluční rétoriku, je to jen výraz zoufalství. Co je revolučního na požadavku, aby multikulturní neziskovky nadále dostávaly státní dotace?

Jaký podle vás bude další osud protitrumpovských protestů? Budou pokračovat, růst, nebo naopak vyšumí do ztracena?

Obávám se, že budou pokračovat až do hořkého konce. To znamená, že se na nich budou zviditelňovat stále bezvýznamnější hvězdičky, poroste vulgarita a celá ta záležitost upadne do naprosté bezvýznamnosti.

Jednou z řečnic na washingtonské demonstraci byla i Angela Davisová, starším Čechům dobře známá ze sedmdesátých let, kdy jezdila po komunistických zemích vykládat o špíně kapitalismu. V roce 1979 za tuto činnost v Moskvě převzala Leninovu cenu. Zaznamenal jsem názory pamětníků, že podpora této ženy je tím nejlepším doporučením, proč nemít se skupinami demonstrujícími proti Trumpovi nic společného. Když bych tu kontinuitu zobecnil – lze protitrumpovské hnutí menšin a korektních elit považovat v nějakém smyslu za pokračování levicových diktatur dvacátého století?

Případ paní Davisové je další dobrou ilustrací toho, že dnes volají po válečném tažení proti Rusku ti stejní lidé, kteří se klaněli Brežněvovu Sovětskému svazu, případně pracovali pro StB, KGB a podobné útvary.

Je ale také dobrou ilustrací toho, jak zoufalé jsou protitrumpovské síly, když musejí sahat po vykopávkách tohoto typu. Vždyť je to stejné, jako by dnes nějaká česká politická strana udělala hvězdou své volební kampaně Miloše Jakeše. Dnešní vůdcové Demokratické strany jsou důchodového věku a střední generace nedorostla. Ostatně jak by mohly vyrůst skutečné osobnosti v prostředí, kde jsou všichni závislí na státních dotacích a kde sebemenší projev nezávislého myšlení je pokládán za zločin?

Na druhou stranu, jak hodnotit inaugurační projev Donalda Trumpa? Je třeba připustit, že jeho podání bylo v dosavadní historii těchto projevů zcela mimořádné.

Slovo „mimořádné“ je namístě? Kdy se už stalo, aby americký prezident otevřeně přiznal, že celý systém vládnutí je špatný, že obě velké politické strany škodí ve stejné nebo velmi podobné míře. Trump nenabídl kompromis, ale vyhlásil válku elitám. Slovo revoluce je namístě.

 

Zatím vidíme pouze to, že prezident Donald Trump je velice pracovitý, jeho kroky jsou promyšlené a nebojí se. V podstatě každých pár hodin uskuteční něco, o čem profesionální politici mnoho let tvrdili, že je nemožné. A vida, ono to je možné. Zavřít hranice, nepouštět do země islámské radikály, zastavit peníze politickým neziskovkám, zastavit přesun fabrik do zahraničí, zastavit bujení idiotských regulací, které ničí domácí podniky, začít využívat domácí zdroje energie namísto arabských. A to jsme teprve v prvních dnech.

MISTER PRESIDENT  DONALD J. TRUMP:  REMEMBER:   THE DEATH OF THE JFK!! Save the World and your body and your big realistic and normal brain!

Trump, sluníčkáři a jiné nechutnosti

Nejprve upozorňuji, že Trump je můj kůň, Hyjé!

Chybí zde duch podobný jemu, aby Augiášův chlév v podobě současné EUSSR vymetl zpět do propadliště dějin. EU totiž umírá, což je škoda, pokud si vzpomeneme na její začátky, EHS a podobné rozumné ekonomické aktivity odvěkých nepřátel Francie a Německa. Myšlenka je stejně správná, jako komunismus: kdyby se podařil (zcela nesmyslná věc v lidské společnosti), na zemi by mohl být ten tolik slibovaný ráj. Leč, jak praví současní rektáldoři, to člověk nepřipustí. Ten má zvláštní schopnost v dostupném vesmíru způsobovat sám sobě největší škody a ústrky, takže asi fakt jediný systém, který již bohužel prosperoval, je kapitalismus. Dle mne je již  mrtvý- tedy v Evropě urKitě!

A nyní k věci: když vidím hysterická „sluníčka“ (nic proti Slunci a hvězdám ale jen těm vesmírným), aktivisty (nejhorší novotvar) , hloupoučké feministky, tzv. opozici, zelené bezmozky, a další neziskově se tvářící nejen buzny, pak si myslím, že TRUMP vyhrál první kolo. Aktivity této parazitické chamradě prosperující z našich daní, co ještě pracujeme, jsou obludné.

Pamatujete na Matiční zeď? Teď nikomu nevadí, že daleko větší zeď má Mexiko na jižní hranici, na severní přes 1000 km dávno stojí, kde je Israel a Palestina a takových je, a u nás USA kreténi z havlodních neziskovek pálili ostrými proti rozhodnutí lidí a vedení města Ústí nad Labem jakoby to byli (Češi jistě že?) fašisti!!! Kdo je tedy fašista, rasista, xenofob atd? Ten, kdo brání svou rodinu a zem, národ, kde se narodil, vyrůstal, učil se od otce a matky,  od kvalitních (kdeže některým je konec- umřeli) učitelů a čerpal moudrost společnosti, v níž zakotvil? Současná chamraď z takového integrovaného pracujícího bohužel bílého heterosexuála udělá tu nejhorší zrůdu povinnou věnovat veškerý svůj výdělek na parazity od státu počínaje po kdovíkoho ještě bez jakékoliv morální náhrady! Mimochodem- proč my si stále necháme kecat do vnitřních věcí tohoto státu, kraje, města, obce? My sami musíme nejlépe vědět, proč tak konáme!

Vezměme si Ťoka: on a Babiš prohlásdí, že krajům z NAŠICH daní nedají na nutné opravy silnic 2-3. tříd. Jak oni staví dálnice předraženější jak v Německu? Hrůza, jaká verbež je to ve vládě tohoto zmučeného státu s devastovanou morálkou ne z dob tzv. komunismu (nikdy tu blbečci co o tom tak píšete nebyl- jmenovalo se to socialismus, posléze rozvinutý socialismus), ale VY JSTE NAŠLI ZKRATKU DO PRDELE!

Kdo dnes ještě má zájem  o politiku? Každý se jí štítí, štítí se těch, kdo ještě mají snahu cosi změnit k lepšímu, ale v hospodách to hučí, jací jsou tam hajzlíci, co by SE mělo udělat, co by SE mělo změnit, ale k volbám ty tlusté prdele a pivní cejchy nezvednou.  Pak ale vy, co nevolíte, držte ty své nevymáchané huby. Jen volby mohou něco změnit, ale to tam musíte přijít! A kdo má koule, nechť kandiduje.

Jen doufám, že překročením prahu PS ČR či Senátu ČR ze z normálního člověka automaticky nestane programový ZMRD!

tříd

Není pivo jako pivo- jak to s námi koulejí!

Ahoj Jirko, dík za zaslání informací o plzeňském lahvovém Prazdroji. Informaci bych doplnil, že kromě uvedených výrobců je pivo pod touto značkou (Pilsner Urquell) vařeno taktéž ve slovenském pivovaře Veľký Šariš, který je v současné době zcela nelogicky nazýván Topvar, ačkoliv pivovar Toloľčany je již několik let zrušen.

A ještě několik pravd o matoucí politice nadnárodních pivovarských koncernů. Značka Braník je vařena v pivovaře Staropramen na Smíchově, avšak nikoliv Staropramen černý, který je vařen v pivovaře Ostrava. Ostravský pivovar má klasickou technologii výroby (spilka-ležácký sklep), nemá tedy urychlenou výrobu (CK tanky a technologie HGB – ředění finálního produktu vodou), takže černý Staropramen je chuťově dobré pivo a zatím nehrozí, že byste jako v případě světlého Staropramene (včetně ležáku) či Braníku pili tzv. europivo.

V koncentraci výroby u nás nejvíce „pokročila“ společnost Heineken. V uplynulém desetiletí zrušila pivovary Znojmo, Kutná Hora, Louny a Ústí nad Labem. Pokud tedy uvidíte v obchodech lahvová piva značek těchto bývalých pivovarů, jedná se o pivo vyrobené v Brně (Hostan) nebo v Krušovicích (Dačický, Louny, Zlatopramen).

Samostatným případem je Březňák. Heineken nechává na dožití v provozu pivovar Velké Březno, avšak zrušil zde kromě sladovny rovněž stáčecí linku na lahvová piva, takže i Březňák (všech stupňovitostí) je vařen v Krušovicích. Věnujte tomu pozornost v obchodech – dá se to poznat podle stejného kódu na zadní etiketě.

Pivovar Krušovice naopak zase nemá stáčírnu na plastové lahve, takže všechny uvedené značky v plastu (Krušovice, Zlatopramen, Březňák, Starobrno) jsou vařeny v brněnském pivovaře. Kdo z vás si tedy doma dělá třeba osobní minidegustace, vězte, že při zdánlivém výběru mnoha značek můžete pít pivo z jednoho pivovaru.

Například z bývalého Severočeského kraje, který ještě v první polovině 70. let doslova oplýval pivovary, je možné v současné době koupit už jen originální lahvové pivo z pivovaru Žatec, Vratislavice a Svijany – a to nemluvě o tom, že poslední dva zmíněné pivovary jsou v současnosti součástí Libereckého kraje.

Uvedenou ohavnou politiku, která je zároveň neuvěřitelným příkladem arogance nadnárodních korporací vůči spotřebitelům, provozují na našem trhu i jiné pivovarské společnosti a bohužel současná česká legislativa vycházející z norem EU nejen, že uvedené praxi nebrání, ale dokonce ji nahrává. Ze stolu jsou například vždy smeteny návrhy na povinnost označovat na etiketách stupňovitost piva či produkující pivovar. Z toho vlastně nepřímo vyplývá, že zákony EU neochraňují spotřebitele, ale jsou úzce provázány či – výstižněji řečeno – vycházejí z diktátu nadnárodních společností.

Pokoušejme se tedy alespoň v rámci našich domácích malých možností tyto věci neakceptovat a dávat přednost skutečně nezávislým malým a středním pivovarům, které se novodobým globalizačním trendům zatím nepoddaly. Smrt EU!

Vy svině, nejde vám o bezpečnost, jen aby se již fašistický stát zase nažral!

Aby ne – policie pořídila do každého okresu nejvýkonnější benzinové Škody Octavia, jaké – s vyloučením speciálního sportovního provedení v podobě modelu RS – na trhu jsou. Dopravní policisté z menších horských okresů nebo míst, kde nejsou rychlostní silnice a dálnice, teď popisují, že by úspornější naftová auta pro ně byla dostačující a ušetřila palivo.

V prosinci 2015 pořídila policie prvních padesát octavií v civilním provedení prošpikovaných kamerami, skrytými majáky, radarem i „čtečkou“ poznávacích značek za 66,5 milionu korun. V dubnu pak převzala dalších pětatřicet. Všechna auta jsou stejná: mají turbomotor 1,8 litru, 180 koní pod kapotou, pohon všech čtyř kol a šestistupňovou automatickou převodovku.

Fakta

Milionová auta

V provozu se od běžných sedanů nedají rozeznat. Nejsou v policejních barvách, protože auta mají sloužit pro skrytý dohled.

„Jde o první plošnou obměnu služebních vozidel s měřicí technikou pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu od roku 1994, kdy byla obdobná vozidla vůbec poprvé pořízena, a jsou financována z Fondu zábrany škod,“ uvedl tehdy policejní prezident Tomáš Tuhý.

Policisté, kteří s vozidly v provozu každodenně jezdí, popisují, že ač jde o výkonná auta, mají pro ně dvě chyby: když dojíždějí rychle jedoucí řidiče, stoupá spotřeba k 12 až 14 litrům benzinu, a když s nimi chtějí měřit u silnice (při stání například na odpočívadle), musí mít nastartovaný motor. Aby se dobíjely dvě baterie, které radar pohánějí.

„Jinak vydrží tak maximálně půl hodiny,“ popsal jeden z dopravních policistů a MF DNES to potvrdili další dva jiní policisté. „Auta jsou moderní, nová, rychlá. Ale naplno se hodí do okresů, kde mají spoustu rychlostních silnic nebo dálnic,“ komentuje další z dopravních policistů, který s MF DNES hovořil pod podmínkou anonymity.

Jde hlavně o výkon

Policejní prezidium kritika udivuje a říká, že o ní slyší poprvé. Vysvětluje, že auta s pohonem všech čtyř kol, která jsou obecně žížnivější, kupovalo kvůli tomu, aby fungovala za všech klimatických podmínek, a benzinové motory zase dostaly přednost proto, že se rychleji zahřejou než naftové, mají menší poruchovost a levnější servis.

„U vozidel je požadován primárně výkon proto, aby bylo možné naměřené vozidlo bezpečně dojet a zastavit. Od toho se samozřejmě odvíjí i spotřeba. Ta je při dojíždění přestupce vyšší, ale doba od nastartování vozidla po dojetí uvedeného řidiče se v praxi pohybuje v řádech minut a průměrná spotřeba se vždy odvíjí od konkrétních okolností výkonu služby,“ popisuje vrchní komisařka policejního prezidia Eva Kropáčová.

Fotogalerie

Policejní prezidium nehodlá na nákupech ani po kritice policistů nic měnit – naftová auta chce kupovat jen jako výjezdová k nehodám. „V praxi se pro silniční dohled osvědčila vozidla s benzinovým motorem,“ shrnuje Kropáčová.

Dopravní policisté MF DNES uvedli, že nejvýkonnější policejní octavie průměrně jezdí za devět až deset litrů, úsporně „s lehkou nohou“ se s nimi dá jet za osm. To, zda se jim na silnicích tyto škodovky vyplatí, či nikoliv, lze vyčíst ze statistik například jihočeské policie, která se v posledních dvou letech zaměřila právě na měření rychlosti mimo obce. Octavií má osm, v každém okrese jednu a v krajských Budějovicích dvě.

Za loňský rok, kdy automobily policisté dostali, zde zastavili 7 525 řidičů, kteří jeli vyšší než povolenou rychlostí mimo obec. O rok dříve to bylo 4 400 řidičů. „Samozřejmě ve chvíli, kdy autu dáte napít a koně vyženete, tak si vezme, to je logické. Auta používáme podle potřeby, ne sice denně, ale o tom, že s nimi jezdíme hodně, svědčí i jejich výsledky a meziroční nárůst odhalených přestupků,“ zastává se automobilů Lubomír Veselý, šéf jihočeské dopravní policie.

Každé krajské dopravní ředitelství má přitom roční rozpočet včetně sumy na pohonné hmoty a to, jak budou auta vytížena, závisí zejména na policejních ekonomech, kteří musí s rozpočtem vystačit. Zatímco například na výjezdech k nehodám policie se ušetřit nemůže, na provozu aut-stíhaček ano.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/skoda-octavia-policie-nenasytne-zavodaky-f16-/domaci.aspx?c=A170118_222927_domaci_fka