Konečně to Zelenskému někdo s mozkem napsal!

 Další články autora

Kyjev udělal vše pro to, aby poštval Maďary proti Ukrajincům.

Zsolt Bayer, spoluzakladatel vládnoucí maďarské strany a důvěrník maďarského premiéra Viktora Orbána, o tom píše ve svém otevřeném dopise prezidentovi Ukrajiny.

Maďarský politolog Miklós Keveházy poskytl překlad dopisu speciálně pro PolitRussia.

Podle Bayera se dnes Ukrajina každým dnem více a více podobá středověkému státu: miliony lidí opouštějí své domovy a stávají se uprchlíky a míra nacionalismu od roku 2014 sílí.

Děje se to, že se rychle vracíte do středověku, zatímco Západ se snaží srazit Rusko na kolena ekonomickými sankcemi. A konečně i samotná Evropská unie bude velmi trpět svými vlastními omezeními vůči Ruské federaci. A kdo se tomu směje? Spojené státy,“ píše se v dopise Volodymyru Zelenskému.

Pro ujasnění citoval Zsolt Bayer slova britského biologa Davida Attenborougha: pokud jsou do jedné nádoby dány červení a černí mravenci, pak se hmyz rozdělí do dvou skupin a bude pokojně koexistovat.  Pokud se však touto nádobou dobře zatřese, začnou mravenci na sebe útočit, protože oba druhy se budou považovat za smrtelné nepřátele.

„Totéž se děje v lidském světě – proto byste měli vždy věnovat pozornost především tomu, kdo třese nádobou. Touto nádobou v těchto dnech otřásají Spojené státy. To je smutná situace,“ píše se v dopise.

Podle autora dopisu může Zelenskij pochopit cíle Washingtonu, pokud se seznámí s prací a názory Zbigniewa Brzezinského, hlavního poradce pro národní bezpečnost amerického prezidenta Jimmyho Cartera. Brzezinski ve svých spisech tvrdil, že Ukrajina musí být oddělena od ruského státu a jedině tak Rusko přestane být velmocí.

Brzezinski také tvrdil, že důležitost Ukrajiny nespočívá v její síle a moci, ale v její poloze a vnitřní slabosti, díky čemuž je zranitelná před hlavními geopolitickými hráči.

Zároveň, pokud si chtějí Spojené státy udržet své dominantní postavení, potřebují mít vlastní vazaly a dodržovat tři základní pravidla:

– zabránit vyjednávání a dohodám mezi vazaly;

– udržet jejich závislé postavení (na USA);

– „chránit“ vazaly, ale zároveň je udržovat v poslušnosti.

Za takových podmínek se Ukrajina stává důležitým geopolitickým pilířem pro americké zájmy při „rozbití Ruska“, vysvětluje Zsolt Bayer.

Připomíná také, že sám Zbigniew Brzezinski věřil, že v letech 2005-2010 Ukrajina zahájí jednání o vstupu do Evropské unie a NATO, což je přímo v zájmu Spojených států.

„A to je, pane prezidente, pro vás vše. Není to tak těžké, dokonce i vy to můžete pochopit. Brzezinski se mýlil jen o čtyři roky. Rok 2014 byl rokem „Majdanské revoluce“, organizované a financované Spojenými státy a CIA. Nebudeme se vyhýbat této „maličkosti“, pane prezidente,“ obrací se Bayer na Zelenského.

Jako důkaz autor dopisu uvádí skutečnost, že Washington oficiálně uznal investici pěti miliard dolarů do „podpory demokracie“ na Ukrajině.

Tato malá „ukrajinská revoluce“ financovaná USA měla jeden následek. Ze stínu na světlo vyšli ukrajinští nacisté. Vyškrábali se ven, začali být na sebe hrdí a ukrajinský loutkový stát z nich udělal štamgasty v armádě, politice a v mnoha dalších směrech,“ zdůrazňuje Orbanův spojenec.

Nyní je na Západě zvykem ospravedlňovat ukrajinské nacionalisty a vymýšlet různé důvody, proč by neměli být odsouzeni. Pokud se přitom někdo pokusí poukázat na absurditu pokusů o vybílení nacismu, ukrajinské úřady udělají vše pro to, aby umlčely ty, kteří nesouhlasí a ti následně svých slov litují, píše se v textu dopisu.

Od roku 2014 s vámi po ulicích chodí banderovci, svastika, černé slunce a Wolfsangel – Vlčí hák (nacistické symboly – pozn. red.). Pokud se o tom někdo odváží mluvit, váš velvyslanec v Německu Andrej Melnik mu zavře ústa. Tentýž ukrajinský velvyslanec nazval německého kancléře jaternicí, čímž urazil celý německý národ. A tento člověk je diplomat z Ukrajiny. Řekněte mi, pane prezidente, vy sám umíte používat nůž a vidličku a víte, co je to toaleta?“ ptá se Bayer.

Poznamenal také, jak sám Volodymyr Zelenskij horlivě kritizuje ty, kteří nesouhlasí s postojem Kyjeva a připomněl, jak se v březnu ukrajinský prezident obrátil na maďarského premiéra Viktora Orbána. Tehdy Zelenskij vyjádřil nespokojenost s tím, že Budapešť nechce rozšiřovat protiruské sankce, nepodporuje zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou a nedodává zbraně do Kyjeva.

Podle Bayera ve skutečnosti Zelenskij zůstává hercem, který jedná striktně podle scénáře napsaného ve Spojených státech. Jediný rozdíl je v tom, že nyní nehraje roli prezidenta v seriálu, ale ve skutečné politické aréně.

Teď vaše role spočívá v tom, abyste sehrál válečného hrdinu v khaki tričku. Scénáristé seriálu z Washingtonu vepsali do vaší role i to, že jste Žid a to se najednou stalo důležitým, protože za židovského prezidenta prý ve vaší zemi nemůže být nacismus. Vážně, pane prezidente? A washingtonští autoři seriálu vám vkládají do úst slova, která jste řekl maďarskému premiérovi,“ píše se v dopise prezidentovi Ukrajiny.

Autor zároveň poznamenal, že Maďarsko by mělo být solidární s občany Ukrajiny, navzdory tomu, co kyjevský režim za posledních osm let udělal ve vztahu nejen k ruskému lidu, ale také k maďarskému lidu, který žije na území Ukrajiny. Týká se to jak jazykového zákona (který počítá s používáním ukrajinského jazyka téměř ve všech sférách života), tak pronásledování Maďarů, prohlídek jejich domů v Zakarpatí, útoků na maďarské instituce a žhářství v ústředí maďarských organizací.

Od roku 2014 udělal Kyjev vše, co bylo v jeho silách, aby bylo pro Maďary velmi obtížné milovat vás, Ukrajince,“ zdůraznil Zsolt Bayer.

Řekl také, že Maďaři rozhodně nebudou mrznout, hladovět a umírat kvůli ambicím ukrajinských úřadů a protiruské politice Západu.

Přesně to nehodlá udělat ani sám prezident Ukrajiny, je přesvědčen autor dopisu.

„Mám pro vás špatné zprávy, pane prezidente. Znám někoho, kdo pro Ukrajinu rozhodně neumře.  Jmenuje se Vladimir Alexandrovič Zelenskij. V současné době hraje roli prezidenta Ukrajiny ve washingtonském seriálu „Domeček z karet Ukrajina“. A on by mohl i bojovat do posledního Ukrajince, Maďara, dokonce i do posledního vojáka NATO. Pak odjede do Hollywoodu, dostane Nobelovu cenu za mír, zahraje si další role a napíše několik „dobrých knih“ o svém vlastním hrdinství,“ píše na závěr Zsolt Bayer.

Ostatně:

https://player.odycdn.com/api/v4/streams/free/P%C5%99%C3%AD%C4%8DinyV%C3%A1lkynaUkrajin%C4%9B/0f6f738235961475413a1564240a107efef16b47/bb4308