Praktici a ambulantní doba

Tak jsem se na semináři od vedoucího lékařů praktiků dr. Šonky dozvěděl, jak všichni vítáme prodloužení ordinační doby denně o hodinu, to nám hrozně zvedne prachy a nebudeme asi z toho platiti daně nebo co… jenže prd víte? Je to docela podvod. V ordinační době z 40 hodin již nyní máme 30 hodin, což nikdo není schopen dodržet, je tam déle. Pak máme dělat něco jako administrativu, kterou na nás hrnou tzv. specialisté, stát, OSSZ, ÚP, soudy, PČR a tak dále. Včetně pacientů- samá pojištění a potvrzení či jiné radosti. Kdy to máme dělat nikdo neví. Administrativa zabírá stejně 85% ordinační doby již teď- vždyť za druhé i píšeme stohy receptů- a co to je jiného než jen administrativa! E-recept tohle vůbec nevyřešil. K tomu od 1.1.2020 e-neschopenka, která je koncipovaná tak, že se z toho jen posereme! Přínos ovšem žádný, opět jen administrativa navíc. Kde je proklamovaná elektronizace zdravotnictví? V prdeli, tak je to! Jen buzerace!

Takže děkuji pražákům lékařům a dalším podržtaškům, kteří nekriticky přijmou v Praze od vlády idiotů další povinnosti včetně implementace Bruselních hovadin, ale nikdo neřeší, že tam je předoktorováno (ostatně to je pravda ve všech městech s klinikami a lékařskými fakultami), ale tady na periferii chybí lidé téměř všude. Kdo to bude dělat, to nikoho nezajímá! Ale to nezajímá ani mě a proto už mám nervy nadranc!

A to jsem zapomněl- specialista si k sobě zve pacienty, ale sanity musí zase psát praktik. Kdejaké hovno se musí archivovat. Kdy máme chodit po pojišťovnách, na poštu, k účetní? To máme vše dělat ve svém volném čase? A to si bereme často administrativní kraviny domů. protože to v ordinaci nelze dělat, stále tam někdo klepe a dělat se tam v klidu nedá, případně vás vyhodí uklízečka. Já díky PC a Chrome jsem schopen administrativu na PC dělat z domu a velmi často (denně) to využívám! A tomu pak mohu říci, že elektronizace význam má! Bez tiskárny dnes bych již nebyl schopen napsat ta kvanta receptů, bez kopírky bych si ani nenapsal jedinou volovinu pro úřady- spousta kopií kdejaké hovadiny je povinností!

Bacha na mě! Už mě to tady hooodně vadí, tak jsem si svůj závěr kariéry a života nepředstavoval. Je veřejné tajemství, že abych mohl do práce, musím brát léky. Hrůza, jaký život mě okolnosti a strana a vláda připravily!