Ten ví o čem mluví

Začíná se lámat chleba a některým politikům teče do bot. Sluníčkáři zarytě mlčí a tváří se, že inženýři a doktoři na hranicích s Řeckem tu nejsou. Jenže média jsou teď silně pozadu, protože nestíhají vše falšovat a tutlat. Všemožně se hledá zástupné téma, kterým je dnes všudypřítomný koronavirus a mezitím se naprosto mění politická struktura světa.
Je obrovská otázka co bude na konci těchto událostí a bylo by dobré si už teď uvědomit, že se nám nevyhnou. A že to vůbec nebude otázka nějakých peněz, protože svět na konci tohoto roku bude naprosto jiný, než jaký ho známe. Ano, chtěl jsem na to ve své prognóze na začátku roku upozornit, ale ani mě se nezdálo, že by nastal tak zásadní zlom.Lidé stále píšou v trajektorii minulosti, i když přítomnost se mění doslova z hodiny na hodinu. Jedna strana moci je velmi efektivně odstraňována a za ní už se připravuje nová garda. Politikům by mělo pozvolna docházet, že jediná síla, schopná je udržet u moci, je jejich vlastní národ, protože ta nadnárodní je v přímém přenosu demontována. To si zjevně začínají uvědomovat i takové kreatury jako Merkelová a její sen o velkoněmecké říši, budované ve spojenectví s Erdoganem, spěje ke svému nešťastnému konci. Tentokrát opět za přispění Ruska. To už musí být fakt na psychiatrickou léčebnu.
Co nás čeká nikdo neví, protože když se kácí les, létají třísky a banda kokotů se ze všech sil stále snaží rozbít naše vztahy jak s Ruskem, tak i Čínou, které jediné jsou v tomto čase schopné situaci díky prostředkům stabilizovat. Nikdo jiný toho není schopen a je velká otázka, kdy to i našim lidem dojde a uvědomí si, co se dnes ve světě děje. Ne, vůbec to není koronavirus, co změní náš svět. Je to dění, které se právě teď na pozadí mediální kampaně odehrává a které, díky oficiálním médiím, zůstává skryto.

To málo, co se dozvídáme z neveřejných kanálů, nestačí celé dění ani zdaleka pokrýt a tak stále přetrvává informační vákuum. Ne, koronavirus nás nezabije, ale to neznamená, že bez něj, se nebude dít vůbec nic. Právě naopak.
10.3.2020Takže co vlastně víme? Zhruba před měsícem vypukla panika kolem koronaviru. Už i v ČR se zavírají školy, omezuje shromažďování a další opatření. Což je divné, pokud si uvědomíme, že onemocnění se tak snadno šíří díky absenci protilátek v našem organismu a jako vždy proběhne epidemie, na jejímž konci bude většina lidí proti této nákaze odolných. Není třeba dělat vůbec nic, protože i na zcela běžnou chřipku zemřelo od začátku roku několik desítek lidí. Prostě tomu nejde nijak zabránit.Následky jsou celkem rozsáhlé, protože lidí přestávají cestovat, snižuje se objem obchodní výměny a přirozeně na to doplácí především firmy, které podnikají s čínským zbožím. Už během prvních týdnů spadly akcie mnoha firem na minimální hodnotu a Čína jak víme, je začala skupovat. Tím se podíl vlastnictví těchto firem přesunul do Číny a tak je tak majoritním vlastníkem všech svých firem, a těch, které na jejím území podnikají. Tím dostala veškerý zisk pod svou vlastní kontrolu. To ani zdaleka nevypadá jako náhoda.
A co přichází pak? Rusko se rozhoduje, že neprodlouží dohodu o omezení těžby ropy států OPEC. To je naprosto zásadní krok, protože zvýhodňuje firmy, které těží levnou ropu z pozemních vrtů. Saudská Arábie v reakci na to snižuje cenu ropy o třicet procent a zvyšuje objem těžby, stejně jako Rusko. Všechna ostatní ropa, ať už z břidlice, nebo podmořské těžby se stává příliš drahou s nulovým ziskem. A to je v podstatě veškerá ropa z USA. K tomu, jak víme, je těsně před dokončením Nord Stream 2 a to přesto že se Amerika ze všech sil snažila jeho dokončení blokovat, tím že Allseas Group, která pokládala potrubí na dno, z projektu kvůli americkým sankcím vycouvala.Pokud uvážíme, že na hodnotě ropy je přímo závislý dolar, je nasnadě, že jej Amerika nebude mít čím dotovat a jeho hodnota se začne propadat a spolu s ním jak hodnota zboží, tak i firem které je vyrábí. Plyn bude proudit pozemní cestou a stane se pro Evropu jak dostupnější, tak i levnější. To vše se děje krok za krokem a rozhodně to není žádná náhoda. Existuje vícero závěrů k těmto událostem, ale všechny směřují k demontáži současné moci.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU
Některé věci jsou snad srozumitelné. Vše se nemusí vysvětlovat. Čína dělá to, co se jen nedávno odehrávalo v bankovním sektoru. Firmy s dostatečně velkým státním podílem bude dotovat, stejně jako se dotovaly banky, které měly krizi přežít. Ostatní, většinou malé a středně velké firmy, provozované ze zahraničí likviduje. Nechává je hysterií kolem koronaviru padnout. Logicky se jí bude pro restart hodit levný benzín z Ruska a to nepřistupuje na další kartelovou dohodu, navíc bude s ropou obchodovat už bez dolaru a to je vlastně ten největší útok na americkou ekonomiku.
Ono se to dá říci tak, že někdo rozehrál hru, do které se USA nechaly ochotně vtáhnout, a teď tu hru používá, aby je dostal pryč nejen z ekonomiky, ale sebral jim vliv na světové dění. Všechny události, které dnes vidíme, tomu nasvědčují. Čína má tak obrovské rezervy, že ji několik měsíců stagnace nepoloží a Rusko, díky sankcím, není orientováno na západ. To krizi ustojí taky. K tomu připočtěme, že jak Rusko, tak Čína, už několik měsíců silně navyšují zlaté rezervy a pokud by mělo dojít k obnovení zlatého standardu, právě teď se k tomu vytváří ideální příležitost. Jo, pro nás to znamená, že píča, co prodala za pár šupů zlaté rezervy, by měla viset.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU12.3.2020Dobře no. USA zakazuje na třicet dní cestování z EU, nikoliv však z Anglie. Evropa prý nepostupuje proti koronaviru dost rychle. Lépe řečeno nedělá vůbec nic, jak už zaznělo z mnoha míst. Omezuje se pouze na konstatování, kolik lidí bude nakaženo a že je to špatné. To tak bývá, když svět řídí samozvaná banda idiotů. Přesto bych rád věděl, jak razantně postupuje Anglie, že se jí zákaz netýká? Že by proto, že už není v EU?
Na cosi se tu díváme, ale netušíme na co. Všude slyšíme, jak se srocují vojska NATO na útok proti Rusku, ale z nějakého důvodu zůstávají v Německu. To se jim bude na Rusko útočit dost blbě. Do toho přichází prohlášení Merkel, že bude nakaženo až 70% Němců a to přesto, že jim Čína sama nabízí pomoc i způsob, jak šíření viru zastavit. Jenže se tu ve skutečnosti ničemu bránit nechce. Proč?
To se dozvídáme právě teď. USA uzavírá hranice a to nejspíše v reakci na rozhodnutí Ruska, nepokračovat v dohodách o omezení těžby ropy a plynu. Tedy přejít na ceny, které odpovídají reálné hodnotě a nikoliv postavené na dominanci dolaru. Dá se očekávat, že následkem toho se dolar počne hroutit a v obchodních kruzích vypukne panika. EU na to není ani trochu připravena, protože nikdy nebyla homogenním útvarem, ačkoliv se jí Německo a Francie snažilo utopit v levicovém ráji pod taktovkou LGBT a islámu. Aby Amerika obstála, bude muset přejít na novou měnu a starou nechat padnout. Počítá se s tím? Patrně ano.Vojska v Německu zajišťují, že někoho nenapadne si chtít vyřizovat účty a zneužít situace k rozdávání vlastních karet. A média jsou plná koronaviru. Nic o tom, co se děje na politické scéně.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKUNa současnou situaci se můžeme podívat ještě jinak. A to tak, že Merkelová neplácla nesmysl, ale že ví naprosto přesně, co říká. Pokud připustíme, že jí kdosi vodí na provázku jako loutku a ona není nic víc, než hlásná trouba někoho, kdo jí ovládá, věci se ukazují v naprosto jiném světle.
Takže Merkelová náhodou vypustí podivnou hlášku o nákaze, která má však také náhodou obrovský vliv na ekonomiku a obchodování na burze. Ano, je to tak, následuje okamžitý propad a zděšení.Druhý kdo nás zajímá, je Řecko, ačkoliv nemá přímou souvislost s Covid-19. Už dlouhodobě, díky politice EU, představuje nejslabší článek ekonomiky tohoto útvaru a naprostou náhodou, právě sem žene Erdogan hordy teroristů převlečených za utečence. To způsobuje, že bez pomoci, a nemluvíme o několika policistech, tato země finančně vykrvácí.
Třetím je Itálie, druhý nejslabší článek v EU, která následuje hned za Řeckem a právě tady řádí Covid-19 jako černá ruka. Skoro to vypadá, že nejde o žádnou náhodnou nákazu, ale že jej tu někdo záměrně šíří. A nejsilnější ekonomika EU oznamuje, že očekává, že bude téměř celá nemocí napadena.I bez jakýchkoliv znalostí nám musí dojít, že Itálie díky viru dokáže odstartovat dominový efekt, který zasáhne celou EU a že tu v nejbližších několika týdnech nebude nikdo, kdo by byl schopen řetězovou reakci zastavit, protože celá eurozóna bude v troskách.
Čtvrtá náhoda je USA, které na měsíc zastavují cestování z eurozóny. Proč? Kvůli nákaze, nebo kvůli strachu z rozsáhlé migrace?
Za páté tu máme naprosto náhodně jedno z největších cvičení NATO.
A šestá náhoda je odstoupení Ruska od dohod OPEC a zázračné zastavení nákazy v Číně, které však také zcela náhodou, vyvolalo propad všech burz na světě.
To je nám najednou tolik náhod, až si člověk říká, jestli se náhodou něco opravdu vážného neděje.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU
Jo já vím, ono není tak úplně jasné o co jde a současné dění budí velmi mnoho otázek, které si žádají odpovědi. Proto se na chvilku věnuji politice, i když mám rozpracováno velké duchovní téma, které je také důležité.Je dobré si všimnout, že epidemie začala v Číně, ale ta se s ní až zázračně vypořádala. A co je ještě zajímavější, okamžitě nabídla svou pomoc ostatním zemím, jak co se týká zdravotního personálu, tak i materiálu. Podle všeho se virus začal šířit už na podzim loňského roku, ale nějakou dobu trvalo, než vyvolal pozornost díky počtu nakažených. Tady můžeme hodiny spekulovat o tom, jestli jde o náhodu nebo proces, který byl od prvního dne pod kontrolou. Čína není cílová destinace, které se mají události dotknout. Je přitom zajímavé, že se jim podařilo nákazu udržet v jednom místě, a přesto už tehdy měla naprosto zásadní vliv na ekonomiku celého světa. To však byla jen předzvěst všech následujících událostí.
Zcela záměrně byla od prvního dne vyhlášení pandemie, šířena panika v Evropě, jako kdyby od počátku někdo věděl, k čemu má dojít a potřeboval jednotlivé země od sebe izolovat. Přirozeně v tom hraje svou roli ekonomika. Ale nikoliv ta evropská, ale americká. K tomu potřebujeme pochopit události kolem ISIL.
Dohoda o omezení těžby států OPEC, které se donedávna účastnilo i Rusko, sloužila k udržení obchodovatelnosti v dolarech. Všechny státy svého času nakupovaly a prodávaly v této měně a to jak ropu a plyn, tak i zboží, a to především zbraně. Jak USA, tak například Saudská Arábie potřebovali, aby se dolar udržel na konkurenceschopné úrovni. Bohužel Amerika nemá dostatečné zdroje a její těžba je velmi drahá a to byl také důvod oné dohody, která byla pro některé státy velmi výhodná.
Dovolovala například Saudům nakupovat zbraně a prodávat všude tam, kde bylo potřeba vyvolat konflikt. Jenže k udržení hodnoty dolaru neměla Amerika dost ropy a plynu, to byl důvod, proč byl spuštěn celý projekt barevných revolucí. Spadla sem i Ukrajina, přes níž jde transit z Ruska a proto Amerika tak silně blokovala Nordstream 2. A přesně z toho důvodu byl vytvořen ISIL, tedy Islámský stát. Ten byl financován přes SA, Turecko a jak se ví, tak jeho velení sestávalo z elitních velitelů pocházejících především z Ameriky.Ať už se jednalo o ropu z Iráku nebo Sýrie, šlo právě o ni a na rozkrádání se podílela celá EU včetně Německa. Co se ale neví, že tato ropa, která putovala do Turecka a odtud dál do světa, se jako zázrakem měnila na břidlicovou ropu z USA. Prodávala se sice pod úrovní běžných cen, ale nikoliv jako arabská, ale americká ropa. Hodnotu dolaru se díky ní dařilo udržet a všem zúčastněným pak vesele kupčit s válkou.To vše vzalo za své, když Rusko vstoupilo do války v Sýrii a počalo likvidovat konvoje odvážející ropu. Amerika se přes Turecko sice nadále snažila udržet Islámský stát při životě, jenže proti Rusku neměla nikdy šanci uspět, pokud se celý svět neměl dozvědět, o co doopravdy běží. A tak se hrála podivná hra. Na čí straně je Černý Petr?Pokud se navrátíte o několik desetiletí zpět, uvidíte ekonomický zázrak, postavený na vývozu výroby především do Asie, kde se nacházela nejlevnější pracovní síla. To byl důvod, proč se začalo s uniemi a bezcelními zónami. A to byl důvod, proč se Čína tak snadno dostávala k nejvyspělejším technologiím ve světě. Během pár měsíců je okopírovala a rozjela vlastní výrobu. A v té době začal také přesun inteligence stejným směrem. Pěstovat si chytré lidi v Americe nebo v Evropě nemělo smysl. Školství tak vzalo za své a bylo nahrazeno výchovou konzumentů. Ono jednoduché drž hubu a nakupuj. A tak tu máme celou generaci ovcí vychovaných ke konzumu. Nic neumí, ničemu nerozumí, ale mají strach, že nebudou mít co a kde nakupovat.
Už dlouhou dobu bylo jasné, že dříve či později se Čína a Rusko domluví na vyšachování jednoho z největších škůdců na Zemi ze hry a to jsou události, kterých jsme svědky a které díky jak naší, tak americké nenažranosti, můžeme vesele připsat na vrub sami sobě. Protože podmínky pro to, co se dnes děje, jsme si vytvořili sami. Koronavirus je jen vrcholkem ledovce, který naprosto roznese světovou ekonomiku.
Nepřistoupení Ruska na dohody OPEC činí americkou ropu a plyn neprodejné a protože se zhroutila i šaškárna s Islámským státem, nemá Amerika ani možnost si ropu nakrást. Saudská Arábie, která velkoryse prodávala zbraně do všech konfliktů odehrávajících se v arabském světě, se dostala do pasti a snaží se zachránit sražením ceny ropy a zvýšením těžby. Na to, jak víme, jí Rusko odpovědělo, že to vydrží klidně po dobu šesti let, což je pro tuto zemi nepřekonatelné období a to proto, že nemá kromě ropy nic, co by mohla prodávat. Extrémně nízké ceny ropy ji během pár týdnů naprosto zlikvidují a jak víme, tak se tu mezi sebou začínají bratříčci usilovně mlátit. A to znamená, že tu Amerika přichází o hybnou páku, kterou ovládala arabský svět.Ano jistě, je tu ještě Turecko, ale to si můžu nechat na jiné povídání, nicméně je jasné, jak jsem napsal, že svět který ještě stále existuje, tu za pár měsíců nebude.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU
Ještě nějaký čas…. Stále a v tomto čase obzvlášť platí, mluviti stříbro, mlčeti zlato. Není ani trochu dobré na sebe upoutávat pozornost, když se mezi sebou perou krysy, protože jak víme, v ohrožení útočí na vše, co se nachází v jejich dosahu. A to je také důvod proč nelze psát o všem.Nejslabším článkem řetězce je vždy inteligence. Bylo jednou jedno království, kterému někdo nakukal, že jeho největším nepřítelem jsou lidé ze vzdálené země a že musí vyslat vojsko, aby tu zemi porazilo. Jenže to je armáda, kterou třeba můžete potřebovat, pokud dojde ke státnímu převratu, ve kterém budou odstraněny současné elity. Nemáte koho proti lidem nasadit a to přesto, že máte koncentrační tábory a spousty rakví pro mrtvé.Když vyšlete většinu vojska, může někdo mocný v zemi, nějaký král, v souvislosti s pandemií navíc zavřít hranice a tím omezit pohyb nežádoucích osob a začít si vyřizovat účty s těmi, kdo nechápou, o co tu vlastně celou dobu jde. Tedy připravit o moc státní elitu, která škodí celému světu a je zrovna tak čas jí zakroutit krkem. Oznámíte, že na měsíc zavíráte hranice, a celá vaše armáda je přitom v zemi, kde se očekává, že bude nakaženo až 70% obyvatelstva. Možná včetně té armády, kterou tam někdo poslal. Takže i na tu se bude vztahovat karanténa a zákaz pohybu. Natož aby jí někdo dovolil se vrátit domů.
Pohádky jsou dobré, protože obsahují skrytou moudrost a díky nim můžeme přemýšlet o spoustě věcí. Proč právě teď a proč se děje právě to a to? Jak to vše spolu může souviset?Ano, je to jen konspirace k zamyšlení. Pokud k ní dojde, prohlásím se za druhý příchod Nostradama.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU13.3.2020Tohle je prostě sranda. Putin může kandidovat na presidenta další dvě období. I když jsem něco podobného tušil, stále jsem si říkal, že duma bude podobný krok blokovat a ono ne. Je naprosto jasné, že si stále více uvědomují, že někoho jako je Putin lze jen těžko nahradit a že navrátil ve světě Rusku postavení, které mu náleží.
Můžeme si myslet, cokoliv chceme, ale za dobu Putina u kormidla Rusko neporušilo ani jednu jedinou dohodu, ať pro ně byla jakkoliv nevýhodná. I dohodu o omezení těžby ropy a plynu plnilo až do jejího vypršení. Že v okamžiku, kdy to bude možné, tuto dohodu neprodlouží, bylo jasné hlavně kvůli tomu, co předvádí USA.
Ekonomové opět jako vždy blamují, což už je taková tradice a předhánějí se v prognózách, jak Rusko zkrachuje a na světě bude dobře. Nějak při tom zapomínají, že mu může být jak USA, tak EU těžce ukradené, protože má pro své suroviny odbyt v Číně a ta jich má věčný nedostatek. Co a proč by tedy mělo ruskou ekonomiku položit, vědí jen prognostici a Bůh.
Kdo sleduje burzu, ten ví, co se včera v Americe dělo a že ten propad je závratný a to předpokládám, že se bojí říci na plnou hubu jak to je. Jako vždy se vše bude řešit dočasným uzavřením burzy, ale i tak platí, že nejmenší propad zaznamenala šanghajská burza. Vypořádání se s epidemií vrací Čínu velmi rychle do hry, zatímco ostatní svět se teprve pomalu noří do temnoty.Prognózy nemluví o týdnech, ale měsících a to je zvláštní, protože naprosto jistě nezapočítávají pouze samotnou epidemii, ale i její dopady. Tak uvidíme, protože jako vždy se pravdu z oficiálních zdrojů nedozvíme buď vůbec, nebo někdy, kdy už nebude nikoho zajímat.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU15.3.2020EU selhala na celé čáře. Nejednotný postup. Brusel, který se zmůže jen na kritiku opatření jednotlivých států. Ano, pokud se několik let staráte o LGBT a utečence, tak se v krizové situaci chováte jako naprostí diletanti. Nemáte tušení co je potřeba udělat a jak zajistit bezpečnost občanů. Protože vám o ni nikdy nešlo. Pravda vyplouvá na povrch a jako vždy bude honem rychle zametána pod koberec. Nanejvýš z ní vzejdou opatření, která všechno omezují, zakazují, ale jsou naprosto k hovnu.
Světu pomáhá Čína. Ta zatracovaná a vysmívaná Čína. Západu došel dech s první vlnou epidemie a Německo se zmohlo jen na to, že ostatním státům krade roušky. A to je celý ten náš vysněný kapitalismus. Takže pojďte sluníčka diskutovat o tom, komu vlastně máme věřit a kdo nám v případě nouze pomůže. Kdo na to má a kdo ne? V Číně převedli automobilku na výrobu roušek. To je sranda co? Během několika dní vybudovali provizorní nemocnice a postavili jednu zbrusu novou. A co my? Staráme se o to, kolik to bude stát, kdo o kolik přijde a kdy se mají zaplatit daně.Nebýt toho, že Babiš zavřel hranice a vyhlásil opatření k ochraně zdraví, tak jsme na tom jako Německo a Anglie, kde se čeká, kolik to zabije lidí. Ou, to je fakt celý ten náš vysněný západ? To je důvod proč jsme v EU? 
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU16.3.2020Jen malá připomínka nedávných událostí, kdy došlo k zákazu národních symbolů na půdě EP. Proto se nikdo nemůže divit, že Ursula Gertrud von der Leyen kvičí, že si někdo dovoluje zavírat hranice, které jsou v EU zakázané. Jak se však jasně ukazuje, tak bez nich opravdu nejsme ničím a nikým chráněni. 
Kdo sleduje ekonomiku, tak vidí, co všechno způsobuje virus, ale ani slovo o tom, že v pozadí zuří ropná bitva. Cena černého zlata padá celkem rychle a spolu s ní i toho žlutého. Což je celkem zajímavé, nicméně asi logické, protože padá dolar a spolu s ním miliardy uložené v rezervách. Do toho všeho padají a zavírají burzy, takže se bezcenných papírků ani nezbavíte.Zajímavé je, že banky přichází s jediným možným opatřením, což je snižování úrokových sazeb. To není vlastně nic jiného než kvantitativní uvolňování, které má na trh skrze půjčky a podobně narvat několik miliard dolarů v domnění, že to zastaví jeho strmý pád. Klasická řešení, když na to nemáte, tak si na to půjčte. Je celkem jasné, že pokud dojde k oživení trhu, úrokové sazby opět vyletí a půjčky se snadno stanou nesplatitelné.Německo celkem logicky oznámilo, že bude do firem pumpovat tolik peněz, kolik bude třeba, ale předpokládám, že nikoliv jako Německo, ale jako EU, tedy z rozpočtu, který cálujeme všichni. To se to pak slibuje a rozhazuje. Dokonce i našinec si přijde na své, protože EU nám jakože poskytne miliardu eur. To znamená, že si vláda rozdá vánoční prémie a nebude muset snižovat platy. Ještě stále pamatujeme povodně a kolik se jakože investovalo někam, kam nikdo netuší kde to je.Rusko posiluje a Saudi přichází o miliardy. Není nad to si vytvořit nějaké ty rezervy pro případ krize, jako to udělal Putin. Bohužel tak prozíravých politiků moc není, a pokud zrovna nechcete zlaté rezervy prodat, tak si klidně počkáte, až cena zlata začne opět stoupat. Tedy pokud zlato máte a neprodal vám ho Tošovský. Co to všechno znamená je nasnadě, protože kdo bude chtít dolar zachránit, ten spolu s ním i padne.Jednou se to stát muselo a mocní už pomalu začínají hledat bezpečné místo. Nechávají pro případ zázraku, dohrát své loutky, jako je Merkelová a Macron, divadlo až do úplného konce. Je otázka jestli ti šašci aspoň tuší, co přichází, a že představují jen obětní beránky.
ODKAZ NA ČLÁNEK NA FACEBOOKU17.3.2020Jak se dalo očekávat, tak válka nebude. To jsem říkal i psal a dnes to vypadá, že někomu v USA došlo, že ti vojáci jsou pro vnitřní nasazení dost daleko. Takže lodě převážející techniku zhurta obracejí a část z těch, co už tu jsou, balí k rychlému přesunu domů. Je to sice zvláštní, ale nebylo těžké si spočítat, jak to dopadne.Já jsem celkem rád, že jedna část těch toxických informací oznamující válku padá, protože je to to poslední, co by dnes nejen svět, ale jakýkoliv stát, včetně USA, potřeboval. A ještě stále jsem dlužen informace ohledně Turecka.
To je celkem sranda, protože Erdogan se sice sám chytil do pasti, ale spolu s ním smrdí celá Evropa. Je to tak, jak se už dlouhou dobu ví, že skrze Turecko byl dlouhou dobu vytvářen Islámský stát a Erdogan si snil svůj krásný sen o sultanátu končícím až někde v Německu. Je celkem jisté, že svou vizi sdílel s Merkelovou a s pár šílenci z řad evropského parlamentu. Díky nim se mu dostávalo štědré výzbroje i financí a to za ropu, kterou kradl, a která se tvářila, jakoby byla americká. Což mu mohlo být jedno, protože šlo jen o to, obchodovat v dolarech.
Faktem tak je, že mu ISIL pomáhala vyzbrojit většina států v EU a slibovala, že mu zavede volný pohyb osob v celé eurozóně. Nakolik šlo o reálné sliby netuším, ale všichni známe rčení, slibem nezarmoutíš. Po té, co do války vstoupilo Rusko a spolu se Sýrií, Íránem, a dalšími státy, uťalo chobotnici chapadla, bylo jasné, že se všichni zúčastnění rozhodnou vycouvat. A hodí mu na krk bandu vycvičených a vyzbrojených džihádistů z celého světa.Erdogan se jich potřebuje zbavit a tak je žene do Evropy, která by se asi i ráda bránila, jenže se bojí, že Erdogan začne žvanit a ukáže na spoluviníky. Pár zoufalců ještě stále vykřikuje, že je musíme přijímat, ale když vidí co se děje se Saudskou Arábií, asi i oni brzy zjistí, že Rusko nebude zase tak špatný spojenec. Takže Erdogan má poslední možnost se domluvit se Sýrií a Ruskem, a poslat bandu hrdlořezů před jejich kulomety. Ti to zjevně tuší a o to více se snaží probít z Turecka pryč.EU je před kolapsem. Už většina velkých hráčů vykřikuje o znárodňování a až podivuhodně tak naplňují vizi velkoněmecké říše. Jestli je v tom záměr netuším, ale hlas Německa tu smrdí zatraceně hodně. Pokud se včas neprobereme, budeme si pár let drbat hlavy, protože EU už nikdy nebude tím, čím byla před epidemií.